Sigurnosni rizik na forumu (netu)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Splitsko dite

Aktivan Član
25.01.2007
179
7
0
36
Evo već sat i po čitam po ovoj temi i moram priznat da je veći dio teksta pisan jezikom koji ne razumijem,informatičkim..
Potpuni sam laik kad se priča o ovome pa bi vas molia da mi neko kaže šta ću sad kad sam instalira ovaj Tor,izgleda mi opaka stvar ali nemam dume šta da radim s njim..

Pa jel bi mi mogo ko onako ka djetetu:) reć šta da radim s njim sad, a tia bi ga koristit..
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Kobaja je napisao(la):
Ja sam koristio TOR par puta i radilo je sve, čak i ovaj sajt. Naravno, nije ti dovoljan samo torbutton već moraš imati instaliran i pokrenut TOR, nadam se da to znaš? ;)


I meni je sve radilo kako treba kad sam ga par puta koristio.Vazno je da instalaciju i pokretanje uradite kako treba.
 

Splitsko dite

Aktivan Član
25.01.2007
179
7
0
36
Splitsko dite je napisao(la):
Evo već sat i po čitam po ovoj temi i moram priznat da je veći dio teksta pisan jezikom koji ne razumijem,informatičkim..
Potpuni sam laik kad se priča o ovome pa bi vas molia da mi neko kaže šta ću sad kad sam instalira ovaj Tor,izgleda mi opaka stvar ali nemam dume šta da radim s njim..

Pa jel bi mi mogo ko onako ka djetetu:) reć šta da radim s njim sad, a tia bi ga koristit..


Please anyone
:angry015:

samo sam ga instalira,i neki releji šibaju po svitu,jel triban šta podesit i kako,daj molim vas...
iman mozillu bogu fala...
 

KaraJack

Aktivan Član
@Dite

evo ja ću ti dati mozilu u posebno folderu, ova mezila ti ne save cache na tvoj pc nego na taj folder di ti je browser van svega kao i tor i privoxy, sve ti je u jednom folderu, uzmi usb stick i stavi na stick i kad ćeš na sajt startaj mozilu sa usb-a i sve 5... Samo da stavim na server da si moreš uplodat :))
 

Splitsko dite

Aktivan Član
25.01.2007
179
7
0
36
Evo ga sve napravia kako si reka...Reko mi:
You are using (probably) Tor...
hehe...

Makar nemam pojma,osjećam se sigurnijim.

by the way on mi je sam zaminia ikone,tako da sam vuče ovu mozillu šta sam skinia,portable verziju...to je ok jel?
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
Ja se ne sekiram za svoju sigurnost jer sam skriven iza dva bezzicna routera, jedan proxy, pa posle opet bezzicnih routera do Bugaruje. A inace zivim u Strumicu Makedonija..
Znam da sam odao svoju lokaciju, ali se opet ne brinem jer neskolovana Makedonska policija treba jos milijun godina da shvati da internet postoji. :D
I jos nesto moj ISP je nelegalan, jer smo se okupili jedna grupa inet korisnika i sami izgradili svoju mrezu, a jer je internet u Bugariji jeftiniji, zanemarili smo nase MKD ISP-ovce.
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
jao šta ste sve zakomplicirali, ja se ne skrivam iza nićega jer nema potrebe, oni mogu IP-je skinut jedino ako im admin foruma dopusti, tj. nemogu/neznaju hackat po forumu za skinut IP-je, a još jedino može dat vlasnih servera, ali to su već gadni procesi, trebali bi na državnoj razini zatražit izlistavanje IP-a onda filtering za stalne usere, onda točno vrijeme u sekundu, onda na državnoj razini zahtjev za ispis korisnika, tako da ima tu dosta, i onda vam dođu kuči nakon pola godine istrage i već ne pronađu ništa i šta

neznam dal se nekom dogodilo s ovog ofruma da su mu kući upali, ali nemajte straha, ja se samo moram s nekim adminom ćut da se forum prebaci iza SSL-a ako to se želi(navodno), ali ni to nije potrebno...
zato nemajte straha, ja se već dosta godina bavim sigurnostima i ostalim stvarima po internetu, i dosta dobro znam kako funkcionira sve to, a i ne žele baš nas klat, bolja su im meta pedofili i ostala ekipa, a ne mi jadni gajeri
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
to će te spasit :keepoff:

sve što je ikada išlo preko tora i proxyja neđe trag postoji
to važi i za sve ukucane šifre pod istim
ali dok ne budete teški par miliona ili teško društveno opasni
nemate brige da će trošiti pare na vas:matrix:
 
30.10.2008
12
0
0
36
pozz

dobra tema, ali ja jos uvijek imam jedno pitanje!
zanima me koliko je admina na ovom sajtu koji imaju pristup logovima sa ip adresama korisnika, i koliko ste sigurni da jedan od njih nije cop??