Sigurnosni rizik na forumu (netu)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
19.10.2006
0
0
0
:)


I dalje volio bi kada bi vidio ovaj forum da je na HTTPS.u tj da koristimo SSL (Secure Sockets Layer) na taj nacin bi admini dodali jos jedan bitan korak sigurnosti korisnika ovog foruma!!!

dakle jedina razlika bi bila jer bi se pristupalo
https://vutra.org/forum/ umjesto
http://vutra.org/forum/


cemu to?
Pa tako bi sva komunikacija izmedu korisnika i servera di je forum hostan bila enkriptirana i provajder (t-com,iskon,neobee,verat,amis,telemach,voljanet,telefonica carnet,beotel,ptt itd itd)

nebi mogao vidit sta ste vi pisali na forumu jer sada kada pisete bez obzira idete li preko proxy.a ili ne sve sto napisete putuje u plain text.u od vas do servera ili od vas do proxy.a pa do servera sve je u logu ... pogotovo text ...



Dakle admini ja cekam a vjerujem i drugi jer ovo je bolja zastita nego savjetovat ljudima da koriste proxy



Za one koji su totalno paranoicni najbolje bi bilo koristiti ili ssl tunel ili vpn i to po moguænosti openvpn protokol ... ima jedna firma www.findnot.com ili www.vpn-service.us (dosta skuplje ali eto imaj openvpn ) pa pogledajte malo ... pa onda jos na vpn nakacit proxy ... e onda ste na miru i jos da admini implementiraju HTTPS tj ssl Smile ma milina

ili opcija 2 ako ste imalo upoznati sa wirelessom i nadete neku odkljucanu pristupnu tocku spajajte se na nju i pisite dok ste spojeni preko tudeg racuna na net pa onda neka murja dolazi vasem susedu na vrata Smile naravno butite malo korektni i ako vec i nadete odkljucani connectionpoint onda nemojte nabijat promet i skidat filmice vec koristite tu vezu samo za pisanje u protivnom ce vam to radit mjesec dana dok covo ne skuzi da mu kradete promet i onda ce zvat nekog gurua iz kvarta da mu sredi zastitu pa necete vise moci preko toga ...



da postam i tu kad sam vec napisao
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
no dobro ja mislim da bi nas i naši dobri admini obavijestili o takvoj situaciji jer da stvarno žele mogu nas srušit problem je samo u tome što smo "malo" raštrkani :) samo na području bivše nam države lol :) neznam kakva bi to interpol akcija trebala bit a osim toga vani je policija na puno višem nivou pa na stranim forumima se to nije dešavalo stoga treba bit na oprezu no ne nabijat paranoju .
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
34
Mislim da drotovi imaju pametnija posla nego loviti par entuzijasta koji posade dve -tri biljcice, ja je naprimjer uzgajam neprestalno po jednu biljku i to radi med.razloga jer mi vutra ublazava depresivni poremecaj i uz to mi daje savrsen apetit. Pa sada ako murija zeli da me klepi nek dodju kada god zazele ja cu tu svoju biljcicu pojesti prije nego ih pustim u gajbu. Doslovce pojesti. Pored toga mislim isto tako ako neko ima kriminalne namjere u growingu sumnjam da ce se bas nesta raspisati po netu nego ce to raditi skrivecki i od samog sebe , i uz to ako murija ima vremena da se bakce s nama pored eksplozije broja ovisnika o zutom onda su stvarno fulali zestoko.
 

Ledo

Aktivan Član
12.11.2006
219
3
0
36
nisam cito sve nestignem, al da kazem nesta sto se tice onih proxy servera, mozda je to pisalo, al ko sto rece nisam sve procito...
Znaci, kao sto postoji proxy koji ce zametnuti vas trag na netu, isto tako prostoji i program koji ponistava proxy server, i administratoru svakako daje vase podatke,to sigurno djeluje na poznatim domenama(.org, .com, .eu...) i kolko ih navazdani vec ima....
 
17.02.2007
4
0
0
ja vutru ne uzgajam nit se ne trudim ali ako ovuda ima pandura mislim do ovdje nešto postoji za zaštitu jer 90% ljudi koji su ovdje registrirani su kršili zakon pa zato mislim da postoji neko pravo ljudi koji ovdje pišu da ne budu kažnjeni,uostalom pa i ova stranica je napravljena da bi ljudi mogli pisat o svojim iskustvima sa vutrom.
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
Uzgoj je ilegalan, priča nije. Vi ne možete biti kažnjeni što pišete ovde nešto, ali možete biti kažnjeni zbog toga što ste radili, a da je neko saznao za to preko ovog sajta. Znači ili ne pričajte ništa šta radite ili jednostavno pored korisničkog imena ne stavljajte NIŠTA u profilu što ukazuje na vas i sigurni ste.
Što se sigurnosti samog forum softvera tiče to je sad potpuno druga stvar. vB je vB ;)
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Eto za sve plasljive korisnike ovog foruma jedna super vijest. Uskoro uvodimo secure server kao sto je Antilopa pomenula gore. Sve ce biti enkriptovano uskoro tako da ce briga biti dovedena na nulu!


Takodje ako uzgajate doma a bojite se da se registrujete i chatate sa nama. Pa vrlo malo ima razlike da li ste registrovani ili ne. Toliko ljudi dodje na forum da bi bilo tesko pratiti ipove i registracije i poruke. Znaci nema brige ali ako ste bas paranoicni onda:

-----------------------------------------------------

http://www.torproject.org/download.html.en

-----------------------------------------------------

Tor by itself is NOT all you need to maintain your anonymity. There are several major pitfalls to watch out for:
  1. Tor only protects Internet applications that are configured to send their traffic through Tor — it doesn't magically anonymize all your traffic just because you install it. We recommend you use Firefox with the Torbutton extension.
  2. Browser plugins such as Java, Flash, ActiveX, RealPlayer, Quicktime, Adobe's PDF plugin, and others can be manipulated into revealing your IP address. You should probably uninstall your plugins (go to "about:plugins" to see what is installed), or investigate QuickJava, FlashBlock, and NoScript if you really need them. Consider removing extensions that look up more information about the websites you type in (like Google toolbar), as they may bypass Tor and/or broadcast sensitive information. Some people prefer using two browsers (one for Tor, one for unsafe browsing).
  3. Beware of cookies: if you ever browse without Tor and Privoxy and a site gives you a cookie, that cookie could identify you even when you start using Tor again. You should clear your cookies frequently. CookieCuller can help protect any cookies you do not want to lose.
  4. Tor anonymizes the origin of your traffic, and it encrypts everything inside the Tor network, but it can't encrypt your traffic between the Tor network and its final destination. If you are communicating sensitive information, you should use as much care as you would on the normal scary Internet — use HTTPS or other end-to-end encryption and authentication.
  5. While Tor blocks attackers on your local network from discovering or influencing your destination, it opens new risks: malicious or misconfigured Tor exit nodes can send you the wrong page, or even send you embedded Java applets disguised as domains you trust.
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Vutragenjo je napisao(la):
  1. Tor only protects Internet applications that are configured to send their traffic through Tor — it doesn't magically anonymize all your traffic just because you install it. We recommend you use Firefox with the Torbutton extension.

Instalirah Torbutton addon za Mozzilu,kad ono prokleto,cene da udje na nas forum...Ni na google...Jel to do mog kompa ili program ne dozvoljava po defultu ulaz na pojedine stranice?
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Nadam se da neko koristi Tor jer ja ne koristim posto ne krsim apsolutno nijedan zakon nijedne drzave....osim sto skinem po neku pjesmu ponekad ali to na Balkanu radi svaki komp...tako da vidi da ti neko drugi pomogne.
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
Ja sam koristio TOR par puta i radilo je sve, čak i ovaj sajt. Naravno, nije ti dovoljan samo torbutton već moraš imati instaliran i pokrenut TOR, nadam se da to znaš? ;)
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Imaš TOR sa Vidaliom (dodje i Privoxy (windoze) i njega moraš imati instaliranog prvo, i u mozilli dole kliknuti na "Tor Disabled" da bi prešao u "Tor Enabled", i ne podržavaju svi browseri (npr: IE7 neće, dok mozilla fercera...)