Vutra Društvo

Dobrodošli na skladno multietnički jedan jedini Vutra Forum! Učlanite se da pristupite i drugim djelovima foruma te da vršite PRETRAGU novih tema.

Učlani se

1. Vutra Radio is back. Možete ga slušati preko forum plejera ili preko web plejera. Slušamo se!

[SIGURNOST] Lista bezbednosnih mjera da ne zavrsite u policiji

Diskusija u 'Forum Podrška' započeta od Vutragenjo, 01.07.2009.

1. Vutragenjo

Vutragenjo Tehnička podrška
    Administrator

Učlanjen(a):
    23.10.2004
    Poruka:
    4.874
    Sviđa im se:
    4.842
    Trofej poeni:
    188
    Ratings:
    +5.289 / 2 / -0
    Lista bezbednosnih mjera da ne zavrsite u policiji:

Mi vas savjetujemo kako da ne pogorsate svoj zivot. Nikako vas ne navodimo da krsite krivicini zakon vase drzave. Mi smo ovdje da mjenjamo zakone a ne da ih krsimo.

1. Ako growate drzite jezik za zubima. Pogotovo nemojte pokazivati svoje biljke poznanicima iz kraja jer prica brzo kruzi. Ako bas morate nekom reci to onda bolje da kazete nama. Zasto? Zato sto sva informacija preko ovog sajta koristi enkripciju sto znaci da saljemo nazad vasem provajderu nerazumljiv, skremblovan tekst. Na taj nacin niko ne moze da vas poveze sa vasim nikom na forumu.

Provjerite linkove od drugih clanova jer neko moze doci do vase IP adrese ako odete na njihov sajt. Znaci ako nepoznat clan podjeli link sa vama preko poruke i slicno onda pogledajte prvo koji sajt je upitanju pogotovo ako je clan sumljive prirode.

2. Ukoliko narucujete growing materijal iz inostranstva pazite jer na carini provjeravaju.

3. Ukoliko narucujete iz svoje zemlje jos vise pazite jer ako zivite na Balkanu sve je ilegalno.

4. Ukoliko growate od kuce savjetujem da dodjete preko proxija na forum (ukoliko net koristite na growing lokaciji). Koristite [Registujte se da vidite originalne linkove]
    A možete pogledati i linkove neke od naših sponzora kao sto su: SeedsMan, Original Sensible Seeds.

5. Ne odajte svoju growing adresu bas nikome. Clanovi foruma mogu biti ok ali ne moze se tek tako nekom vjerovat a pogotovo ako se taj neko zainteresovao za vas. Ja dosta spominjem growing jer ovo ostalo nije bas toliko kaznjivo. A ljudi se cesto mjenjaju tako da ima i toga.

6. Ne duvajte sa maloljetnicima i na prolaznim mjestima. Vece su kazne ako je vasa trava, a dali ste je maloljetnicima.

7. Ne duvajte na javnim mjestima!

8. Na granicama imaju pse tako da ako putujete nedje labrador ce sigurno nanjusit. Prenos preko granice je isto jedna od tezih kaznenih presuda jer unosis drogu u tudju drzavu. Kazne variraju od drzave do drzave ali ove nase Balkanske su veoma stroge po tom pitanju pa makar bio jedan dzok tretira se kao dilanje.

9. Ukoliko vas uhvate nemate sta da pricate sa njima. Trazite advokata i to je kraj price. Nista nemojte potpisivat bez advokata.

10. Ukoliko growate napolju obezbjedite ogromne kolicine vode odjednom.

Poslednja izmena: 30.03.2016
    • Sviđa mi se Sviđa mi se x 28
  2. G e r o n i m O

G e r o n i m O Aktivan Član

Učlanjen(a):
    23.12.2007
    Poruka:
    209
    Sviđa im se:
    15
    Trofej poeni:
    18
    Ratings:
    +16 / 0 / -0
    11. Ako imate išta za pušit ne držite to doma pogotovo veće kolićine.
    (možete zakopat crnu kantu u zemlju i da ima dobar poklopac zbog vode
    i u kanti ganđu mozete stavit teglu ili u vrecu) provjereno.

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 7
    • Slažem se Slažem se x 1
  3. mr. Gucho

mr. Gucho Aktivan Član

Učlanjen(a):
    30.06.2006
    Poruka:
    252
    Sviđa im se:
    12
    Trofej poeni:
    18
    Ratings:
    +12 / 0 / -0
    a šta više dodat, jedino možemo u detalje, ovo je ono MUST-READ za sve ganja mjesec/vikend/dnevne korisnike :D

12. ako imate preciznu vagu, skrivajte je na dobro mjesto i nikad u isti prostor s većom količinom, premda nebi im puno značilo da imate kilo s vagom i bez, ali ako je vaga odma ide sumnja na to da se dila, tj. jebeš ježa.

13. kad idete vani s dimom, a bolje bi bilo rijetko (zapalite kući pa onda vani izađite), nosite sve u 1 vrečicu, jer teže se tretira 5g u 5 vrečica nego 10g u jednoj (na ovo prvo odma ide sumnja da dilate i teško ćete to pobit)
    13.1. Kad već odlučite negdje sjest a imate dim u sebe sjednite negdje gdje je gužva, a ne negdje na osamu (to im je dovoljan razlog)
    13.1.1. Kad već negdje sjednete na osami izvadite kesu i stavite je negdje oko sebe u neki grm ili sl. (to me spasilo jednom) on ide na pretres i odma pristaneš i vadiš sve i vidi da nemaš i bog, a ako imaš rizle, i sve ostalo samo nemaš dima, ili vidiš da je opasno blizu tvome trenutnom stashu, onda odbiješ pretres, digneš se odstupiš 5 koraka i rećeš da nek te u postaji pretresaju ako ti se da zezat.

P.S. ove gore stvari od vutragenje šta se tiću naručivanja stvarno trebate shvatit ozbiljno, jer bolje ne učit na svojoj grešci

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 4
  4. SuperAngel

SuperAngel Aktivan Član

Učlanjen(a):
    15.12.2008
    Poruka:
    376
    Sviđa im se:
    43
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +50 / 1 / -0
    - Izbjegavajte uzgoj na balkonima i prozorima. Ovo posebno vrijedi za stambene zagrade! Ove godine večina growera koji su pali, pali su upravo jer su tako uzgajali (vidi susjed s svoga balkona, prolaznik s ulice, stara baba nanjuši...). Ubace sjeme u saksije i vođeni lažnom nadom da če sve bit ok, da nitko nezna kak biljka izgleda, kak miriše idu growat na balkonu iz zajebancije... Ko što bi bongash rekao počne nedužno a završi katastrofa.

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 4
  5. Djerosim

Djerosim Aktivan Član

Učlanjen(a):
    23.08.2008
    Poruka:
    59
    Sviđa im se:
    20
    Trofej poeni:
    8
    Ratings:
    +22 / 0 / -0
    Uvek paziti sa kim duvas.najbolje imati stalnu postavu.
    NIKAD ne prodaj ni jedan joint,cak i ako je usluga i ako se ne bavis sa tim,radije ga pokloni lepse ces se i ti i ta osoba osecati:bis:

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 8
  6. Noname_

Noname_ Aktivan Član

Učlanjen(a):
    26.03.2009
    Poruka:
    231
    Sviđa im se:
    0
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Dobro je ovo za svakog da pročita,dosta se nauči...neke stvari sam znao a neke bogami i ne.Vjerojatno znate ako vas uhvate s vidom nemojte rec da ste vi dali pare za to,gleda se tko plati njegovo vlasništvo i vi odgovarate za to...iz vlastitog iskustva...:costumed-smiley-027

7. Avantura

Avantura kontrolor leta
    Urednik Moderator

Učlanjen(a):
    17.10.2008
    Poruka:
    4.014
    Sviđa im se:
    2.767
    Trofej poeni:
    188
    Ratings:
    +3.384 / 5 / -0
    Ne šetati se vani prenaduvan sa vutrom u đepu ili di več,ako več imate imajte do onoliko koliko možete na brzinu neprimjetno progutati :)
    Ali ovo stvarno,ali najbolje nikad u sebe.

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 3
  8. balcan_smoke

Vutra Veteran

Učlanjen(a):
    01.03.2006
    Poruka:
    1.807
    Sviđa im se:
    122
    Trofej poeni:
    88
    Ratings:
    +128 / 2 / -0
    poklon ti je omogućivanje uživanja opojnoh droga

najbolje je ako je nepoznata ekipa da nikom ni ne dodajete nego ga staviš u pepeljaru u pravcu sledećeg i niko vam ništa ne moža

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 1
  9. Djerosim

Djerosim Aktivan Član

Učlanjen(a):
    23.08.2008
    Poruka:
    59
    Sviđa im se:
    20
    Trofej poeni:
    8
    Ratings:
    +22 / 0 / -0
    u pravu si samo mi je na pameti bilo da kad NIKOM NE PRODAS za tebe niko ni ne pomislja da dilujes pa murija i nije nesto preterano zainteresovana za tebe,,,

10. Teglica_Unka

Teglica_Unka Aktivan Član

Učlanjen(a):
    02.05.2009
    Poruka:
    510
    Sviđa im se:
    72
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +73 / 0 / -0
    a kako znas da naprimer on nije pandur...
    sedi i kancelariji jede krofne i daje banove:icon_lol:

11. Djerosim

Djerosim Aktivan Član

Učlanjen(a):
    23.08.2008
    Poruka:
    59
    Sviđa im se:
    20
    Trofej poeni:
    8
    Ratings:
    +22 / 0 / -0
    ko to on?ako mislish na onog kome ces dati,pa naravno da neces dati nekoj nepoznatoj osobi,posto vidim da nisam bio jasan evo ispravke
    NIKAD ne prodaj ni jedan joint,cak ni osobi u koju imas poverenje,radije ga pokloni lepse ces se i ti i ta osoba osecati,,,,

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 2
  12. Avantura

Avantura kontrolor leta
    Urednik Moderator

Učlanjen(a):
    17.10.2008
    Poruka:
    4.014
    Sviđa im se:
    2.767
    Trofej poeni:
    188
    Ratings:
    +3.384 / 5 / -0
    Ok,slažem se u večini i mislim da stvari funkcioniraju otprilike tako.Malo odosmo u off ali svejedno si da par savjeta koji spadaju u ovu temu.No po tomu svemu opet ne kužim zašto sjeme nije slobodno za naručiti...ali nema veze.

13. Yami_Raziel

Yami_Raziel Aktivan Član

Učlanjen(a):
    18.01.2007
    Poruka:
    618
    Sviđa im se:
    44
    Trofej poeni:
    48
    Ratings:
    +48 / 0 / -0
    ne nemogu, mi samo mislimo da mogu.. jer nitko ni ne cita sto oni u biti mogu...

sljedece je s MUP-ovog sitea, Ustav RH i Zakon o Policiji...

Dakle imaju 6 sati, ukoliko ne nabave nalog mozes ici, ako nabave, pretraze te i gotovo...

edit: sto se tice murije, ja u zadnje vrijeme bas citam ovaj zakonik hrvatski, i cini mi se da oni na DEBELO rade stvari za koje uopce nemaju ovlasti, jos sam u periodu istrazivanja ali vec sam nasao podosta stvari, kad zavrsim budem to sve slozio pa stavio ovdje...
    peace

• Informativno Informativno x 1
  14. 4herbs

4herbs BANOVAN
    Banovan

Učlanjen(a):
    03.06.2008
    Poruka:
    468
    Sviđa im se:
    90
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +93 / 0 / -0
    Nerade oni ništa što im ljudi koji su neuki dopuste,oni vasi izigraju jer to mogu,nematenu vam strah i onda prebrzo razmišljate i večinom krivo izaberete pod pritiskom

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 3
  15. cro_vutrogasac

Učlanjen(a):
    31.08.2008
    Poruka:
    17
    Sviđa im se:
    2
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +2 / 0 / -0
    Sto se tice ovog pravila da se dzoja ne daje maloljetnicima, e pa tu se ne slazem.
    Sta ja onda ne bi moao da dimim sa vrsnjacima!!!! HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
    A jebiga sta ces rec cu prijateljima da nedam jer tako pise na vutra forumu, lol!!!

16. krasta-zg

krasta-zg Aktivan Član

Učlanjen(a):
    03.07.2008
    Poruka:
    340
    Sviđa im se:
    43
    Trofej poeni:
    28
    Ratings:
    +44 / 0 / -0
    Aha,i ti si maloljetan?:costumed-smiley-027:costumed-smiley-027:costumed-smiley-027:vb_whip:

17. Djerosim

Djerosim Aktivan Član

Učlanjen(a):
    23.08.2008
    Poruka:
    59
    Sviđa im se:
    20
    Trofej poeni:
    8
    Ratings:
    +22 / 0 / -0
    pade chovek na ovom forumu,sam se ofiro,maloletan,kako bi tek pao u stanici auuuu!!!!

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 10
    • Informativno Informativno x 1
  18. crazy_horse

Učlanjen(a):
    14.05.2009
    Poruka:
    8
    Sviđa im se:
    1
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +1 / 0 / -0
    Uhh ja bolje da ovo nisam ni citao, postat cu paranoican pa cu bezze pocupat jadne biljkice i pobacat ih :S bar 5 od navedenih stvari ja sam prekrsio :p
    E kad su od 3. mjeseca do sad prezivjele, a i ja s njima, prezivjet cemo jos i tih mjesec i po dana koliko vec do zetve!

u svakom slucaju korisna tema i savjeti za sve koji prvi put growaju i ne razmisljaju puno o tome, kao ja npr.

19. chupo

chupo Aktivan Član

Učlanjen(a):
    19.07.2009
    Poruka:
    196
    Sviđa im se:
    29
    Trofej poeni:
    28
    Ratings:
    +31 / 0 / -0
    zdravo, ekipa!! iz hrvatske sam inace al preselio u spanjolsku. i presretan sam jer vidjeh na wikipediji da je ovdje posjedovanje i uzgoj dekriminaliziran, isti dan sam otisao u najblizi growshop kupio sjemenke, rasvjetu i preuredio jednu sobu u "djecju". obecavam da cu postat slike cim "krenu u vrtic"

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 5
  20. SuperAngel

SuperAngel Aktivan Član

Učlanjen(a):
    15.12.2008
    Poruka:
    376
    Sviđa im se:
    43
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +50 / 1 / -0
    Neradi mi login na vutru preko proxya, neradi ni imageshack... Več sam lud od isprobavanja. Na searchu ništa i malo sam prošvrljo po netu i svakakvih sranja ima a od logina ništa. Več se bojim da mi je i pass i korisničko ime ukradeno :eek:hno: Jel možeš preporučit/ objasnit koji servis i kako?

Edit: ne growam kod kuće btw :icon_lol:

Preporučite stranicu