[SIGURNOST] Lista bezbednosnih mjera da ne zavrsite u policiji

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Čemu to prebacivanje slika...vamo
..tamo:whato::
Koristim i ja mob za na forum,i bez ikakve zaštite i postavljam slike direktno kao i većina nas tu.
A dnevnika da i ne govorim koliko ima :)
 

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Ako imaš Android imaš i USB sigurno za njega. Zašto odma ne prebaciš na komp nego tako da dižeš sliku na desktop preko fejsa?

Mislim ono, kao da imaš pravac do dućana, a ti preko bašte okolo naokolo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: publicenemy

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Ako sadite vani u divljini i probijate put kroz grmlje, najbolje je prvih 1-2 metra žbunja pustit netaknuto , nakon toga izbit škarama nizak puteljak koji nije usmjeren ravno nego cik-cak lijevo desno do sajta
Eto meni se ovo pokazalo ekstra efikasno, nitko mi nije provalio sajt do sada, malo se podereš u grmlju kad posjećuješ sajt, ali manje boli od pendreka i zatvora.
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Kod mene je to nemoguće, ili je rijetka šuma, ili gusto raslinje i grmlje po 2 metra visine, tako da sam morao probit puteljak i raskrčit grmlje. Možda bi našao mjesto koje ne bi trebao rezuckat ali 10 kilometara dalje, to mi je puno za pješačit.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Malo pužeš, pa se provlačiš, pa preskačeš i onda dođeš na sajt i skužiš da si podosta izranjavan i izgreban, pun čičaka, blata i prašine, a u tenisici ti nešt ljigavo neznaš šta bi moglo biti. I onda smotaš pljugu i kreneš da izvadiš upaljač iz džepa, primiš za nešt tako balavo, izvučeš kad ono puž golać u džepu :) . Koliko sam majica poderao probijajući se do sajta, a poslje obilaska po sat vremena čistim čičke sa sebe, dok sam sebi smrdim po puževoj sluzi, i mokrači divljači. A još kad iskoči fazan iz te šikaretine kad se probijam, svega metar od mene, pa herc da mi iskoči koliko me znaju isprepadat. Ti čičci i to neki sitni su me jedno vrijeme toliko iritirali da mi je palo na pamet, aha ako nemam robe na sebi nemaju se za čeg primati. Došao na ulaz prije sajta skinuo se skroz gol i piči, još si mislim e sad da su mi sačekušu spremili bila bi fotka za naslovnicu. Al nije ni to pametno, dlakav sam čovjek pa se pofatalo po meni da me žena čistila ko pavijani kad čiste jedni druge, ma užas.
To je u biti sva čar outa, zato velim što se manje puteva i puteljaka nazire i što se teže probit do sajta to je bolje i sigurnije ;)
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Pa to je ta divota divljine :D ja se prvo moram provući par metara, pa se spustim na četiri noge i pužem jedno deset metara jer je put probijen cik cak lijevo desno i nisko do koljena, bez tog puteljka bio bi pavijan i ja. :respect:Za slikovit opis , po meni čak nisi ni pretjerao jer tako to bude. Najgore mi je po ljeti doć na plažu izgreban ko da sam iz nazi logora pobjego :rolleyes: i skočim u more a pečeeeee
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star
01.06.2016
185
160
43
33
Poz evo da i ja ovdje postavim pitanjce nisam nesto paranoican ali volim bit spreman na najgore :) iman jednu stabljiku jedan mali boxsic:) i volio bih se spremit na najgori scenariji ,a to je pretres kuce, recimo da dode nekim slucajem do tog , koja prica bi mi bila najbolja za sudca i policiju .
Prica 1.uzgajao sam jednu stabljiku za svoje potrebe nisam prodavao i to je to zapravo istina kao sto i je .
Prica 2. Uzgajao sam jednu stabljiku zbog zdravstvenih razloga ,zena ima psorijazu nesto citao amo tamo to pomaze i zelio sam pokusat.

Imam malo dijete pa neznam kako bih to proslo s prvom pricom kako gledaju na to moze li me socijalna je***,
Da li je bolje drzat se ove zbog zdravstveni razloga zene .
U svakom slucaju kakav bih bio ishod da padnem s jednon stabljikom nisamnikad kaznjavan ne prodajem da li je veca mogucnost za uvjetnu ili ipak zatvor?
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Bolje ti je da koristis opciju 2. Samo malo to opsirnije objasnis.
A ako nikome nisi rekao i nikome ne planiras i niko ne zna za to osim tvog kruga porodice(zene i malog djeteta) ne bi trebao imati problema sa vlasti uopste. Ako hodas naokolo, hvalis se, cascavas ljude kanabisom, mogao bi se nadati :murija: na vratima vrlo lako.

Mozes se izvuci bez zatvora a mozes zavrsiti u zatvoru. Zavisi od tezine djela i sta ti oni prikace tu. Dobar advokat iscupa situaciju koliko toliko.
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
Došao na ulaz prije sajta skinuo se skroz gol i piči, još si mislim e sad da su mi sačekušu spremili bila bi fotka za naslovnicu. Al nije ni to pametno, dlakav sam čovjek pa se pofatalo po meni da me žena čistila ko pavijani kad čiste jedni druge, ma užas. Al nije ni to pametno, dlakav sam čovjek pa se pofatalo po meni da me žena čistila ko pavijani kad čiste jedni druge, ma užas.
ahahahahahahahAHAHAHAHAHAH o boze jbt, nisam se ovako smejao ne pamtim.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Imam malo dijete pa neznam kako bih to proslo s prvom pricom kako gledaju na to moze li me socijalna je***,
Naravno da te moze socijalna zahebavati ali ti budi pametan pa sve sto radis radi sam unutar kuce i vjeruj mi kada ti kazem da nema teorije da ti dodu u pretres.Bas zbog djeteta ces biti ozbiljan i isto tako pristupiti uzgoju,konzumiranju.Ne zaboravi da je trava za drzavu droga i kao takva se stavlja u isti kos sa drugim drogama ako dode do problema sa socijalnom.Kako god,zelim srecu!:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: joca

Ajme meni

Aktivan Član
04.05.2015
201
341
63
Doma
Kažeš li da sadiš za ženu ispast češ diler, čita san više takvih slučajeva na legalis.hr forumu. Najbolje bi prošla žena kad bi rekla da je njezino, samo sumjam da bi bilo kome odgovaralo biti uvačen sa biljkom. Ne hvali se okolo ama baš nikome i nema panike :D
 
01.06.2016
185
160
43
33
Zena ima psorijazu sadimo skupa u svrhu njene bolesti zar nije isto sadio ja il ona ako smo ozenjeni sve je zajednicko:)
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Nedo bog...da dode do najgorega ti si taj koji prihvaca odgovornost,a ne zena,to znas;).Ali samo opusteno..nemoj brigati,imas jednu biljku kuci,nije to plantaza.Samo neka ostane "u kuci" i nikada neces imati problema:).
Ma begaj od ovih crnih tema.he,he...vatajmo se dnevnika,uzgoja,problema tokom uzgoja..itd...:vozdra::wave:
 
25.11.2016
5
3
3
28
Ako te ne interesuje kanabis ne znam baš šta ćeš ovde kad ima pregršt specijalizovanih foruma za tvoja zanimanja :)
Ali dobrodošao svakako. Možeš svašta o sijalicama da naučiš:D

Pa recimo da ukazem na propuste na sajtu administratoru , da sajt se ne bi nasao u rukama sistema (policije), koliko vas jos se ovdje prijavljuje putem windows xp, koliko neko ne pazi pa se moze citav sistem srustiti dovoljno je da neka budala provali lokaciju sajta i preda ga policiji. Pa da dam neke savjete u vezi sigurnosti. Da odma pocnem ako nema tema? Moje znanje mozda vam nekad zatreba.

E sad malo tehnicki: Vidim da je sajt dobro zasticen tj. ne moze se provaliti odakle je koristite Couldflare, i svaki pokusaj pronalaska odakle se odrzava i odakle su korisnici skoro pa nije moguc, vidim i Ptr, (pokusao) sam pingovati na razne nacine da vidim propuste admina medjutim nema nista, bruteforce nisam pokusao na dns pa zato ne mogu da tu ukazem na neke pravilnosti ili greske (preporuka adminu da uradi to).

Sto se tice korisnike savjeti:

Linux da koriste, ako vam je star racunari linux ce raditi samo stariju distribuciju instalirajte. (Ako niste strucni voljan sam pokazati kako se koristi ili instalirajte sto novije win sisteme tipa 7,10)

Ghostery obavezno da koristite ako ste na google chrome, tako gledate ako vas neko prati.


VPN neki besplatan ali dobar je i placen tj bolji :) .

Nikako da preko androida ili drugih mobilnih uredjaja da se prijavljuju na forum sa WI-FI posebno u kaficima, jer ko ima dsploit ce vas upratiti preko cookies-a mozda ne ovdje ali na drugim forumima da, ili MITM uraditi (njegov telefon oponasa ruter u kaficu, parku...)

I da ako bude kakva vandredna situacija mogu na Tor preseliti sve ovo tako da opet ste opet svi sigurni.

I ako Tor server nije toliko siguran vas nekoliko kupuje tamo, jer Onion protokol ne ostavlja te bas anonmnog.( Ako nekog zanima na pm, pa mogu objasniti).

I naravno zadnja situacija socijalni inzinjering, tipa nekome zapadnete za oko email sa logom i od neke banke u Zagrebu/BG/Sarajevu i identican sajt necega a u stvari ste se upecali ili kako zovu to phishing, naravno da vas ne zavarava ovo kao necu ja kliknuti ako ne pise gore https://www.vutra.org... ne mora pisati moze vam biti zarazen ruter, sto bi i adminu preporucio da pazi i nadgleda.

U slucaju da neki izvedu ddos napad na Couldflare i to je moguce uz Botnet, tada oci sirom otvorene.

To ja radim :)

Vidim i XenForo gore na vrhu koda e sad ne znam to isto moze posluziti kao slabost. E sad ne znam da li je moguce to skloniti nikad nisam radio sa XenForo-m.
 
Poslednja izmena od urednika:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
dovoljno je da neka budala provali lokaciju sajta i preda ga policiji.
lokacija sajta ne mora da se provaljuje, pise negde na sajtu gde je lociran. ako ne mozes da nadjes ja cu ti kazem, server je u amsterdamu. i sta ces sad da predas policiji i kojoj, onoj tamo ili nekoj ex-yu
ne moze se provaliti odakle je koristite Couldflare
U slucaju da neki izvedu ddos napad na Couldflare i to je moguce
jesi ti siguran da se Cloudflare tako pise :)