[SIGURNOST] Lista bezbednosnih mjera da ne zavrsite u policiji

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Šta je dobro prošlo? Uzeli ti lampe i dobro prošlo? S kojim pravom su to uradili? Drže mani se nebuloznih priča. Ili nam ispričaj sve kako je bilo ili se mani ovog prodavanja magle.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
A sta ce njima pravo, kad su strumfovi nesto radili po protokolu i zakonu? Prvo tuku pa pitaju el si kriv. Hapse i pretresaju pa vade nalog ako ga imaju. Pogotovo po manjim mjestima.
Ne kazem da lik govori istinu, ali napadoste ga ko kera :)
Hebes sijalice i opremu, vratice je, ako ne kupi se nova i to e to, bitno da nisu nasli nesto u pogonu.
A i roditelj ima povjerenja šatro u komsiju, kaze njemu da se lijeci tim i tim, ovaj kaze dalje, dodje do nekoga ko hoce da ti otruje psa i eto beda.
Tesko par usta moze cutati o tome.
Ekipa zivili, no hards filing.
Long lajv Vutra.org :cool23:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and grouchy

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Ne ide to baš tako. Ako nemaju nalog možeš slobodno da ih ne pustiš u kuću pa neka provaljuju ako smiju. Napali smo ga jer čemu ova priča uopšte? Ako je sve i istina ja bih tužio za uznemiravanje i bespravnu zaplijenu nečega što je sasvim legalno. Znači pravno bi im se nayebao mame svima koji su učestvovali u tome. I ne bih stao dok im se dobro ne bih nayebao mama.:spliff:
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.668
34.971
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
I ne bih stao dok im se dobro ne bih nayebao mama.
Slazem se s tobomu u potpunosti,znam za jedan takav slucaj gdje je tuzena policija za uznemiravanje i pretrpljeni strah! Morali su mu dvije godine svaki mjesec uplacivati oko 2000kn,toj postaji nikad vise nije palo na pamet ikoga uznemiravati bez razloga ili na rekla kazala dokaze i sumnje ici u pretres ;)
 

Chilliman420

RIP
Banovan
07.02.2017
293
473
63
@Lazarus Led neznas odakle sam pa nemos pricat @budalin je u pravu, kod nas policija radi sta hoce, kao da smo u anarhiji, znam decka kojeg su svaki vikend vodili u postaju i tukli ga mokrim novinama, kako to nebi mogao dokazati, jer je jednom davno "opljackao" trgovinu koju drzi sestra od policajca iz postaje, a decka su drugi prisilili na to... Isti je odselio u Sloveniju kod rodbine kako to nebi morao trpit...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Kada...sa mokrim novinama..85,86,89 godine.Pa nije murija vise kao prije kad bi palili kazetar ili muziku i tukli,a ovaj tuceni nije ni znao zasto dobiva batine.Bas bi volio vidjeti tko bi se usudio dignuti ruku na mene,obitelj..
Pa nisu vise sabani:Dsad odu u skolu,nauce nesto..A ovo za lampu i malu sredinu.Pa bas u tim malim sredinama murija sve zna pa su zato i popustljivi jer si sa njima pio to jutro kavu,a noc prije ste se napili.Gdje ce on lampu traziti he,he..
Ali kako god..sa njima treba cvrsto i ono najvaznije..prije svake aktivnosti growanja prouciti zakon svoje zemlje.Tada ti mogu..da ne kazem sta.Ali naravno...samo ako je za osobnu uporabu;):thumb:
 

Chilliman420

RIP
Banovan
07.02.2017
293
473
63
Ali kako god..sa njima treba cvrsto i ono najvaznije..prije svake aktivnosti growanja prouciti zakon svoje zemlje.Tada ti mogu..da ne kazem sta.Ali naravno...samo ako je za osobnu uporabu;):thumb:

Molim te pojasni mi ovo "Tada ti mogu..da ne kazem sta." , iz Hrvatske sam, možeš li mi reči na koji članak kojeg zakona da se vadim, rođak mi je odvjetnik, i on nezna za taki članak jer ga je angažirao već jedan čovjek kojem su našli 3 biljke koje je uzgojio za svoje potrebe i dokazao da je koristio iste u medicinske svrhe, imao je svu medicinsku dokumentaciju za karcinom i sve što je uspio izvuč je uvjetna od 3 godine, kazna 700kn zbog uzgoja i kazna 700kn zbog krađe struje, sve u svemu reci mi na koji članak da se vadim ako je tako kako kažeš... Unaprijed hvala
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Nitko nikada nemoze dignuti ruku na tebe.Oni koji to dopustaju su kriminalci koji imaju iskustva sa policijom pa se sa njima tako bore.Covijek sa obitelji,poslom nema teorije da dobije po glavi od murije I za to mi netreba nikakav clanak zakona.
Clanak 103 stavak 2po pravilniku postupanja policijskih sluzbenika.NN.
Postupanje policije i povrede duznosti
sve što je uspio izvuč je uvjetna od 3 godine, kazna 700kn zbog uzgoja i kazna 700kn zbog krađe struje,
I...ne kuzim,pao dobio uvijet..sve po zakonu.Jos krao struju..pihhh..odlicno je prosao.
Odo na more:wave:
 
Poslednja izmena:

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
@420Florist Svasta ti znades,lijepo bi bilo nove teme u diy ili projektiranju vidjeti .A za ovo gore, windowse carobnom krpom perem i super mi ide :p, pa kad naide netko iz ovog stolječa i nabavim novi tablet (ovog kao i prolog unistio virus koji se aktivira na jednom od maverikovih postova, rezultati nekih exp. Ode baterija) preko pp probati:) totalnu konspiraciju:cool:izvesti.

"The only secure computer is one that's unplugged, locked in a safe,
and buried 20 feet under the ground in a secret location... and I'm
not even too sure about that one"
-- Dennis Huges, FBI.

Jarane, kada se padne par puta, kada ti BKA (Bundeskriminalamt - njemački FBI) kao meni uleti par puta u stan, onda ćeš doći do zaključka da nema te zaštite :)
Pa čak i browser TOR je prosta fantazija ;) 45% servera na kojima se TOR "stranice" hostiraju, nit se zna čiji su, nit pripadaju TOR organiziaciji, znači surfaš TOR browserom na darknet web stranicama koje se hostiraju na serveru KOJI MOŽDA LOGIRAJU sve.. (nanosi se na darknet sajtove)...

Sve zavisi koliko dobro je web server podešen od strane systemadministratora ove web stranice, i naravno gdje se nalazi server, na kojoj lokaciji..

Što se tiče TOR browsera, ako vam je do antitracking funkcija, onda možete koristiti i CLIQZ browser :) Ima u sebi čak implentiran Anti AD block, veoma dobar i koristan browser. Ja ne znam za Balkan, ali ovde u Europi postoji zakon "Briefgeheimnis", da se otvori paket ili pismo, potrebna je velika sudska procedura..
Tako da naručivanje opreme, uopšte ne igra veliku ulogu, čak i da naručiš direktno sa nekog grow šopa nešto, jer i onako pakiraju sve univerzalno, i svaka pošiljka izgleda normalno kao i 50 000 ostalih..
Druga je stvar sada ako si iz sjeverne koreje :D

Za komunikaciju preporučujem:
stari dobri IRC - plus SSL enkripcija na IRC-u, uz to dobar proxy, ili napraviš kakav chain, i miran si :)
https://sr.wikipedia.org/sr-el/ИРЦ
(nađeš tamo neki IRC server iz vukojebine, rusija, panama.. i tučeš privatni chat i uživaš..)


Manite se vibera, whatsappa, fejsbuka, pa čak i chat na forumu ostaje loggiran (zavisi kako je server podešen..)

Ukoliko ne preprodajete i ne kur¨ite se po netu, sve će biti u redu :)

P.S
Bit će brate, bit će uskoro svega vezanog za DIY.. :)
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Hvala na detaljnom opisu radnji,predradnji,kontraradnji, to ce sigurno nekom pomoci, bit ce mi dobar i Čarli za pranje, novi model 35% vise sapunice u istom vodenom toku kao i do sada, ista cijena! :D
DIY , lijepo si poceo,super uredno tako da jedva cekam novitete, sezona grijanja ide,ovlazivanja biti ce pitanja i rijesenja.:wave:
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Kada budem imao vremena, napisati ću par tutoriala vezanih za sigurnost sa uputama od nabavaljanja sigurnih i kvalitetnih proxya, do softverske opreme i podešavanja istih..
Od svoje 14. godine sam u tim vodama, a i poznajem vlasnika hosting kompanije gdje se ovaj forum hostira, tako da isto mogu reći, u sigurnim smo rukama :) :razvaljen::
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
@420Florist
Moze jedno pitanje?
Iz kojeg razloga je potrebna tolika predstroznost ako radim tri biljke,nikog ne diram,na dilam,poso,kuca,obitelj?
Za tebe mi je jasno ako su ti ovi uletali.Ali onda to nema veze sa rekreativcima niti ekipi sa ovog foruma kojima je jedini cilj uzgojiti svoj lijek.
Opusti se i uzivaj u carima foruma,mira i pozitive.
Odhebi ove FBI,DEGA,EDA...Ajmo na slike,uzgoj,razmjenu iskustva;):thumb:
Dobronamjerno je sve sto sam napisao:)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Pusti jbt...dobro je znati neke stvari !Sve dok nije legalna..ilegalna je:( to je cinjenica.
jedna...dvije tri..isti krc.
Kao da je crncima bilo bitno dali su na zadnjem sjedistu u autobusu,ili predzadnjem.Straznji dio je straznji dio svakako..sve dok je prednji dio autobusa zabranjen.
Nije ovo nista drugacije..diskriminacija samo sto ne sjedimo u straznjem djelu autobusa nego u zatvoru,ili placamo kaznu.Svejedno je.
Sve dok se ne moze slobodno uzgajati i duvati..necemo biti slobodni i opusteni.

edit:
Tema je tu iz tih razloga i u ovoj temi je slobodno pisati o mjerama predostroznosti,iskustvima,trikovima bla bla
 
Poslednja izmena:

kveLe

Aktivan Član
12.05.2013
267
2.246
143
Earth
Ne volimo ih trenutno i to je to, taman kad sam se malo opustio sa growanjem ono i stara se navikla sve pet, podsjetili su me nedavno da nikad ne budem slobodan i opusten kad su mi lupili 4000 kn kazne zbog jointa :D
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Lako je nama odvojiti dilera od growera i vjeruj mi kolicina uzgojene marihuane nije metar sa kojim se to mijeri,a nisu niti napisane nebuloze po forumu.
Istina da nece upadati bezveze.
Mora postojati razlog za to,ali neka svatko odogovara za svoje postupke.Uzrok,posljedica jbga...tko voli neka izvoli.Mi takvima dilamo banane ;)

Komercijala i tema na tu temu..diskutabilno !! Pa necemo o tome! Da se mene pita cak bi tu rijec zabranio na forumu.
Ako netko primjeti prije modera..neka stisne -prijavi-i odreagirat ce netko.
Forum cistimo svi zajedno,bez puno buke i galame:) da ne remetimo losim vibracijama dobro raspolozene clanove.
A rijec komercijala... jako lose vibrira:( aaa
ode u dnevnike uzgoja:vozdra:
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
Ja bi upozorio samo na jedan hr shop nazovimo ga “jasadim” jer salju pakete bez ikakvog pookusaja bar da ga zamotaju malo ili pokriju bar to sta je bitno. Meni je tako dosao GROWBOX ili kako vec sa slikom gore i tako to. Jako neozbiljno od njih a i tip tamo koji mi je slagao ponudu je muljator i pokusavao uvalit sta mi uopce ne treba i sta bi na kraju bilo lose za mene...

Sa druge strane hempatija, paketi lijepo uredni, nista se ne vidi. Ni ime hempatija ni nista. Zemlju isto u kutijama salju. Ne znam kako je kod drugih ali drze do tog.

To mi je najveca greska mozda sta sam narucivao tako. Idealno bi bilo osobno otici po to
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Ja narucujem iz jednog grow shopa u Hr i nikada bolju uslugu nisam imao.Uz diskretne pakete do sugeriranja i informacijama o problemima i proizvodima..Zato edukacija i nemoze nitko da ti uvali bilo sto.Ali slazem se..ima muljatora..pa ipak smo mi Balkanci:D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Long balls Larry