Sigurnost sajta

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Sve to spada u temu i koliko vidim i dalje pričamo o kamerama i koliko je korisna i koje su joj mane. A sve to je vezano za sigurnost sajta. Ne vidim da smo odmakli iz okvira teme.;)
 

zlotvor

Aktivan Član
05.02.2008
217
301
63
balkan
Ovo sam dobio na p.m. Ovakva pitanja se postavljaju javno, pa ću tako i odgovoriti.
bakazora je napisao(la):
bok ,zanima me ova kamera .reci mi molim te dali ti odmah stvarno na mail salje sliku i dal si ju stvarno isprobao?
@bakazora

Kamera šalje slike na mail jedino ako ima tu mogućnost i ona je podešena kako treba. Postoje i kamere koje snimaju na karticu i moraš fizički doći do kamere da bi pogledao/la slike.
Moraš paziti i na internet vezu. Ako nema interneta ili je loša veza neće moći poslati slike. Alternativno možeš koristiti MMS, ali i za to treba internet.

Nisam isprobao, nemam takvu kameru i nikad ju nisam imao. Jedan pajdo ima takvu i koristi ju za lov, a njegovo lovačko društvo ima desetak različitih kamera različitih proizvođača, modela i cijena i sve rade dobro. Ako želiš više informacija postoje strani lovački forumi na kojima se nalaze opisane godine iskustva u korištenju ovakvih kamera.
 

rastafarijan

sto nam malo smrti moze
16.04.2011
225
657
93
32
tu gdje ja zivim nema kamera po lovistima, a bas i nebi sadio po lovistima da nebi popio metak :eek: ...treba napravit sajt gdje ne vrijedi lovit znaci gdje je sikara i korov toliko visok da se ne vidi divljac iz tog uopce, a sto se tice kamera nije lose ali ako je na netu naravno da se moze locirat i mislim da se vecinom kamere postavljaju u privatnim lovistima, mozda sam u krivu
 

zlotvor

Aktivan Član
05.02.2008
217
301
63
balkan
Ne znam gdje živiš, ali nemoj biti tako siguran da se ne krećeš po lovištu. Evo karte svih lovišta u RH.
Linkovi koji ilustriraju korištenje kamera: PGZ 2013, LovacBA, IRB 2013, Vuk 2011. Ima toga još, potraži malo po domaćim lovačkim forumima.

Ljudi moji, te kamere se koriste već godinama i na balkanu, ali ih ne vidite jer ni ne tražite kamere po stablima.
Napisao sam na jednoj temi da povremeni "posjetitelj" prirode nema "oko" za stvari koje osoba naučena na prirodu vidi iz daljine. Ako nisi naučen gledati nikad nećeš primijetiti neke stvari u prirodi. Lugar koji je cijeli život u šumi nešto vidi iz daleka a ti to nećeš primijetiti dok stojiš na metar od toga!
Stariji se još sjećaju kaubojskih filmova i romana - uvijek je tamo bio indijanski tragač ili neki iskusni traper koji je vodio vojnike. Zašto? Jer bi izginuli iz neznanja! Nisu navikli, nisu naučili!
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Bilo bi dobro da ta kamera ima neku strojnicu ugrađenu pa kad dođu ti mamlazi lovci da ga malo oplete po dupetu. Nemojte gotiviti lovce, to su odvratni ljudi bez milosti, nisu to nikakvi ljubitelji prirode, oni su mrzitelji svega prirodnog, rođeni iskompleksirani pa se našli iživljavati na jadnim životinjama.
Što se tiče kamere malo sam istraživao, ima stvarno svakakvih modela, i mislim da ću si piknuti jednu, ne radi sigurnosti nego čisto fore radi.
 

rastafarijan

sto nam malo smrti moze
16.04.2011
225
657
93
32
@zlotvor ne hodam po lovistu,siguran sam u to od malih nogu sam po sumama i znam sve terene napamet a imam i dosta frendova koji su lovci i znam gdje se lovi. Iz male sredine sam tako da nema puno lovaca pogotovo aktivnih a i ti koji love zna se tocno gdje love. Ne kazem da kamera nije ok stvar ali ima jednostavniji mjera opreza za siguran sajt :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD
28.05.2015
17
5
3
46
Neko je pomenuo kukuruz, kao iscupas u sred kukuruzista par stabljika kukuruza ili kako se to vec zove i zasadis tu. Mislim na tudju njivu posto svoju nemam. E sad mene zanima da li ljudi koji su zasadili tu njivu dolaze da rade nesto oko nje dok kukuruz ne uzri ili ostave tako do zetve. I kad se bere kukuruz, mislim u kom mesecu, bilo bi lepo da neko odgovorio ko se razume malo u poloprivredu,
 
23.04.2015
136
139
43
Sta mislite o ovom sajtu? Direktni put ka proplanku nema, ide se kroz sumu i koliko sam uspeo primetiti niko zivi tamo ne ide.
 
23.04.2015
136
139
43
Ma nije, obilazio sam. S obzirom da je selo u pitanju, sajtova koliko volis. :)
Imale bi sunce tokom citavog dana, reka je dole, odmah pored puta. Ne vidi se lepo na mapi, u pitanju je brdo, od puta se penje ka njemu pod uglom od nekih 60 stepeni.

Evo i slika iz drugog ugla.
 
23.04.2015
136
139
43
Ima nekih 200-300m. Ubacujem hidrogel, a valjda ce i kise biti pa necu morati puno tegliti. Mislim da ima i jedan izvor u blizini, sumski potok samo nisam siguran koliko mi je pristupacan.

Popuni cijelu tu rupu :D Ovako prazno usred shume ....

Za pocetak dosta su cetiri, a vidis koliko moze stati. :D
sunrise.jpg slike su obrisane na zahtjev :)
Uglavnom,na sajtu ima puuuuno sunca.
 
Poslednja izmena od urednika:
23.04.2015
136
139
43
Hvala. :D Kad bi znao kakva je to vukojebina, ne bi tako mislio ali da lepo izgleda - izgleda. I da je stek - stek je. :) Lokacija koju sam ranije planirao je tik pored sumskog puta i prilicno je zaklonjena brdom (ovim istim) pa se plasim da ne bi bilo sunca a i vece su sanse da me vidi (komsija sumar :D). Ovde mislim da nema trika da me iko snimi.