Sigurnost sajta

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
Ne,deblja žica ima manji otpor,što znači da je bolja za veće udaljenosti,joj joj...

R=ro X l kroz s....:eyebrows:
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
Do negdje mozemo misliti da deblja zica ima manji otpor, ali ako znamo da se elektroni raspordjuju samo po vanjskoj povrsini prvodnika, onda je vec druga stvar.

Zato se zice rade od vise manjih zica(namotanih i oblozeni izolacijom),da bi se uvecala vanjska povrsina.

A zasto se elektroni rasporedjuju samo po vanjskoj strani, a ne i u unutrasnjosti, to je vec druga prica...
Ako si zaintersovan mogu ti objasniti.

Pozdrav :ludaci_lol:
 
16.05.2008
17
0
0
34
u jebote ja sad nist ne kužim, oce li meni onda radit ta žica ( tanka skroz, debljine konca) ili neće ?
ma nije bitno dali će žaruljica svjetlit punom parom, već da ona samo dobije kontakt tak ad ja vidim da je strujni krug uključen
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
armagedon90 je napisao(la):
u jebote ja sad nist ne kužim, oce li meni onda radit ta žica ( tanka skroz, debljine konca) ili neće ?
ma nije bitno dali će žaruljica svjetlit punom parom, već da ona samo dobije kontakt tak ad ja vidim da je strujni krug uključen

Znaci ovako najprostije, na 30m duzine ce da radi bez problema.
Zicu mozes nabaviti kod vinklera(nisam siguran da je tako na hrvatski), one koje premotavaju izgorele elektromotore.
I jedna preporuka...
Okruzi saj sa zicom tako da bi ako neko dodje do mjesta, da bi prekinuo zicu.
A zaruljicu stavi negdje drugde, ne na sami sajt...negdje gdje ces moci da proveris a da ne ides do samog sajta.

Pozdrav....:banana_dred:
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
Znaci kada ides kod vinklera potrazi mu lakiranu zicu od 0,3 mm :ludaci_lol:

Ta ce da izdrzi mnogo vise nego sto ti je potrebno, osim ako ne bude izlozena na otvoren plamen, koji bi izgorio izolaciju od laka.
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Hm.....s takvim sistemima zaštite više gubiš nego što dobivaš......bar ja tako mislim..... Ako neko zapne za žicu skužit će da je tu nešto skriveno......pretraživat,možda nekog pozvat......
A ako ne napraviš ništa, to je mjesto gdje kažeš rjetko tko ide.....pogotovo dok su ti biljcice male, jer je to u šikari racunaj da ti cijeli grow i dodje netko više od 50% ljudi ju nebi ni skužilo......dio nebi znao što je to.....dio bi razmišljo da te pokrade....dio...bla,bla,bla....znaš i sam da postoji rizik ali su male šanse da ce doci murija ili da ih netko pozvati....
 

Zabljak 1992

Aktivan Član
30.01.2008
449
20
0
38
Meni je cijela ideja malo rizicna nemas potrebe za tim mastore.Samo neke male znakove neprimjetne znakove ostavis i znaces jeli ti neko posjeciva sajt.Neke sitnice...:hippy:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Aca8888

ganjaPeople

Aktivan Član
27.03.2008
77
2
0
53
mislim da ti nema neke koristi od toga ako tek na 15m od mjesta znaš dal je netko bio na sajtu ili ne... a i netko moze zapet, pa skuzit da je tu nesto čudno pa krenut njuškat okolo... ja znam da ja bi... mislim da ti je bolje ostavit neke detalje na određen način pa vidit jesu drugačiji... ovu žicu ti i neka životinja može rastrgat... da izmisliš način da ti doma u sobi lampica svjetli bi vrjedilo o tome razmišljat...ovako možda ne a da nepričam da je tako puno teže za napravit... neznam, ti znaš najbolje kako i što al mislim da ti je ovo sa žicom i lampicom puno jebe za mali dobitak
 

wu-tra

Aktivan Član
21.02.2007
240
7
0
33
e samo da kazem...neznam cemu neke zice i takve gluposti....ako je tako onda je najbolju ideju dao brus.... :D :p
treba ostaviti neki detalj koji ce sigurno bit drukciji ukoliko netko bude dosao tamo...ili jednostavno iskopat rupetinu, prekrit je liscem i dolje neke siljke stavit pa da odmah rjesis budalu koja ti drka po biljkama....naravno zapamtiti di je ta rupa da ne gledas sebe u rupi :p
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Nebi ti radilo jer je takva žica pretanka i daleko preduga, sav napon bi se izgubio, možda jedino led diodica bi svjetlila, makar i to sumnjam. Ne isplatiti ti se takvo nešto raditi jer i nije baš najsigurnija preprika, može netko to slučajno prekoračiti ali i lako skužiti koliko god da je tanka, jer dok mu zapne za nogu pogledat će što je.
Ako ti murjaci naprave sačekušu, oni će paziti to mjeso u malo većem okrugu, a ne samo desetak metara od biljke.

Najsigurnije ti bi bilo da kupiš par termo kamerica i postaviš okolo da snimaju na sve moguće prolaze do biljke, i ako uhvate kakvu toplinu spojiš ih nekako da ti zvoni doma mobitel ili nešto u tom stilu :D (nije science fiction! :)
wu-tra je napisao(la):
...ili jednostavno iskopat rupetinu, prekrit je liscem i dolje neke siljke stavit pa da odmah rjesis budalu koja ti drka po biljkama....naravno zapamtiti di je ta rupa da ne gledas sebe u rupi :p
ovo je dobra isto :D
 
16.05.2008
17
0
0
34
ma dobro vi i kažete, postavit cu neke gluposti tak da mogu znat jel iko bia.
e samo da pitam, jučer bia na sajtu i vidim da mi je priko biljke pao veliki komad stajskog gnjojiva koje sam stavio pored nje, a priko druge kamenčić.
ja sam ih ispravio i i vjerujem da će se oporavit.
samo me brine kako je jbote to palo po njima?

 

Zabljak 1992

Aktivan Član
30.01.2008
449
20
0
38
`odes lipo u prvu birtiju,koji gost vrti ocima livo-desno ima sigurno nagazne mine za prodat a mozda i vutru i rjesen problem`
:icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin::thankyou:
 
16.05.2008
17
0
0
34
pozdrav !
ma nikako da nađem na forumu ili netu, koliko često mogu davati gnjojivo koje imam: NPK 15-15-15? i koliko da stavim tih granulica svaki put kada gnojim?