Sigurnost sajta

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
potpisujem.
nikakav benzin, lako zapaljiv i ishlapi za 5min
naftu nemres tak lako zapalit na suncu i kad ishlapi, i dalje smrdi ko kuga.
petrolej je super takodjer. hlapi jako sporo i smrdi danima. (provjereno)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

golub mira

južno od mjesta gdje sjevera nema
27.05.2013
442
2.022
163
prošle godine sam stavljao ljudsku dlaku, kakio i pipi svuda okolo, nikakvih tragova nisam nalazio, ove godine to nisam napravio i na prvom obilasku nađem dvije biljke ugažene u zemlju i to od srnjaka, nisu pukle al jadno izgledaju , možda se i prime nazad
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

golub mira

južno od mjesta gdje sjevera nema
27.05.2013
442
2.022
163
kiša je padala non stop kad sam presadio, reko obavit ću nužde i stavit dlaku nakon kiše i eto
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
25r30wi.gif
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Bruce Banner

Aktivan Član
15.04.2014
89
84
28
Ja jednom probo ricinus (kad sam imao/iskenjo glistu), ali ne deluje na mene u smislu proliva nego mi se smucilo i umalo se nisam ispovracao, kad vec ne reagujem prolivom onda znaci moze i povracka protiv divljaci :lol:
 
02.09.2010
3
3
3
40
Pročitao sam cijelu temu i mogu vam reći da sam se lijepo nasmijao na nekoliko postova :smoke18: Svaka čast! Jadno je i tužno da moramo biti kao američki marinci kako bi uzgojili koju biljkicu, ali to je tema za sebe. Želim se svima zahvaliti na super savjetima i prepričanim doživljajima. Koliko energije i truda ulažemo, čudo. A tebi maistore, koji si imao problema sa vukovima, želim samo reći da u pravilu (lovac sam pa tako kažu za vukove) oni ne napadaju ljude, pogotovo ne u ljeto gdje je hrane u izobilju. Možda si imao problema sa psima lutalicama, to je druga priča i u tom slučaju, dobro da si bježao :)
Nakon teških zima (velikih snjegova) znalo se desiti tj. zabilježeni su napadi vukova na čovjeka. Ali ipak, bio si sam i ako je bio čopor, bolje da si pobjegao (ja bih na trepavicama zbrisao)! Međutim, vuk ima nevjerojatan njuh i vid, nema šanse da ti je bio na 10m a da te nije osjetio, jednostavno nemoguće,

I ja sam u potrazi za lijepim mjestom, ujedno i sigurnim. Kao i kod vas, sigurno mjesto ne postoji jer koliko god ja nešto smislio ili našao, moj um je dovoljno jak i paranoićan da mi nabije paranoju samo taku :shit2:
Saznao sam za ono sjeme koje klija nakon dva mjeseca tj. cijeli proces sadnje do branja traje dva mjeseca (ne baratam dobro pojmovima ali znam da znate na što mislim). Jest da je urod manji ali meni se to, nakon mnošto tema i tekstova koje sam pročitao, najviše isplati (gledano sa strane rizika), tim više jer ne planiram prodavati, samo uživat u blagodatima te svete biljke. Posadit nešto i obilaziti ga 5 ili 6 mjeseci, dosta je to vremena. Tamo gdje mi baka i djed žive, tamo bih posadio i 50 komada jer je stvarno izolirano mjesto ali ovdje gdje živim, riskantno mi je obilaziti tako dugo. Prilagoditi se okruženju u kojem si.

Kako sam sadio sebi rajčicu, jagode, isl. stavio sam jedno sjeme neke vutre (uličarke) koju sam imao i nakon par dana je niklo i raste kao ludo (doslovno sam sjeme zabio u zemlju, ništa više). Žao mi je bilo ukloniti i sada imam jednu biljku koju moram negdje da smjestim. Naravno, tražim 100% sigurno mjesto koje ne postoji :) Još sam u potrazi iako imam par lijepih mjesta na umu. Vidjet ću... ali, nabavit ću sjeme gore spomenutih biljkica i njih mogu i u vrtu svom sadtii, uz svoje rajčice i biljke. Od svega, nekako mi se to čini najboljim. Urod je puno manji ali nekoliko biljkica i zasaditi ih u intervalima tako da bi se moglo pušiti cijelu godinu.

Hvala svima na savjetima.

P.S. Što se veprova tiće, prošle godine su mi sjebali 4 biljke. Nisu je pojeli, nisu je slomili, nego su u zemlju, koju sam pripremio, zabili svoju njušku i biljku su izbacili van iz zemlje. hebena živina :) A o paranoji koju sam proživio, jer sam mislio da su to neki ljudi napravili, neću ni pričati. Tek kada sam smogao hrabrosti da se približim šteku, vidio sma otiske živine.

P.S.S. Nemam psa da ga šetam ali zato imam curu pa ću snjom da se šetkam i da zalijevam, kada bude trebalo. Kad si sam, u nekoj divljini, da ga hebeš ali sumnjiv si. Ovako ću sa curom da glumim "anderkaver" :)

Pozdrav svima i čitamo se! :read:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe and sharp

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Posto kazes da si lovac,pa onda barem tebi nece biti problem da nadjes kvalitetan sajt..:) samo odaberes prostor gde vi netumarate ako i postoji takav prostor gde se lovci nezavlace...cak mislim da lovaca i u auspuhu ima..sory ali najveca opasnost za outdoor je lovac ,barem u srb je tako..tako da ti sam sebi lepo mesto mozes naci,i nemas briga...:)
 
02.09.2010
3
3
3
40
Već desetak godina nisam "pravi" lovac :) Obilazim samo hranilišta i popravljam, mrzi me ubijat.
Ali znam da se lovci zavlaće svugdje, svatko ima neku svoju poziciju gdje baš tu divljać prolazi...
 

pero123

Aktivan Član
11.10.2011
98
129
43
pozdrav drugovi , evo javljam samo da je policija pronasla necije bilje koje su relativno blizu moje pozicije , radi se od nekih 700m udaljenosti.. neznam dali kontroliraju podrucje te dali su uopce otisli tako daleko posto je pozicija sa mojim biljama preko jednog kanala pa u sumi.. problem je sto idem van radit i vracam se za neka 2.5-3mj pa me zanima mišljenje , dal da idem pogledam kako stvari stoje ili da pricekam do 8mj ili do 10 pa sta bude bude ??
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Nemoj se zafrkavat...ja nebi sigurno isao tamo, ako i bi....mozda bi prosetao pesa ili macku il hrcka ak imas kajaznam....pa na nekih 20-30m prosao samo pored da vidim da li su tamo (ako su dovoljno velike da ih vidis kraickom oka....makar je i ta solucija dosta riskanta.

a druga stvar....neznam kolko je pametno davat ove detaelja...pa ne pronalazi bas policija svaki dan hrpe sajtova. znaci netko je pao a ti si napisao:
"moja pozicija je blizu te. 700 m preko kanala prema sumi/u sumu" ..... nisam neki paranoik....al ovo i nije bas pre pametno :D

iovak ionak te nece bit 2-3mj...cemu onda riskrat tolko?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tarzan

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Pero precesljali su oni celu tu oblast oko tog nadjenog sajta,tako da su i tvoj nanjusili sigurno..igrom slucaju prisustvovala sam takvim sporovima i znam kako njuskala rade..ne znam koliko imas ali mani se toga ,jos imas vremena za novi outdoor nije kasno..samo nadji malo bezbedniji...:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vlicpa
17.01.2014
43
109
33
Ja se također mogu prisjetiti loših iskustava iz prethodnih godina s:
insektima, puževima, zečevima, srnama, divljim svinjama, jednim malčerom (stroj koji melje šikaru).

Mnogi su u ovoj temi opisali siguran način obilaženja sajta, pa neću ništa dodavati sem:
nositi tamnu odjeću, kretati se rubovima njiva, livada, parcela, kako to čini većina divljih životinja, jer su te stazice teže za uočiti,
obilaziti u sumrak, ljudi se prije mraka udaljavaju u naselje zbog mraka u šumi.

I najvažnije:
hrabri guerilla-grower se svaki put nakon promašaja ponovo diže i opet riskira,
hrabri i opasni ninja-grower također :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: NoSeeds