Sigurnost sajta

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.05.2008
17
0
0
33
Ma evo čitam već 10-ak dana vaš forum i dobio sve potrebne informacije za vanjski uzgoj, imam 12 biljćica koje nesmetano rastu zahvaljujući vašem forumu.

međutim, pošto nemam nikakvog iskustva o odabiru sajta( mislim na sigurnost ) neznam dali sam odabrao pravo mjesto.
da pojasnim moj sajt je u blizini trkališta, kada trčim stazom skrenem lijevo i penjem se 20ak metara, zatim e provlačim kroz dosta gusto raslinje jedno 10 metara i tu je moj sajt. kroz njega prolaze neki putevi kojima očito niko nije prolazio dosta duže vrijeme, jer je sve zaraslo žbunjem, stablima...

sad neznam kako bi se trebao ponašati, logika mi govori da je teško da će netko naići i vidjeti moj uzgoj, ali cijelo vrijeme mi prolazi glavom da će netko naići.
čak sam postavio u okolici tog mjesta par zamki tako da sa sigurnošću mogu znati jeli tko bio ili nije na mom sajtu.

sad me zanima , kakva su vaša iskustva s tim, dali vas je netko uhvatio, bilo stariji ilil mlaži svijet ili čak policija!

eto malo sam više toga napisao , ali morao sam se nekome povjeriti .
hvala!
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Pitanje kakva ti je sigurnost sajta nitko od nas nemože procjeniti :)
Iz očitog razloga kako nismo ni približno informirani kao ti iz prve ruke. Sam si
odabrao poziciju i prihvatio sve rizike koji idu uz cijeli posao.
Nemoj isfuravati paranoju jer se tako najlakše zezna cijela situacija... Možda kada bi mogao
postaviti neke neočite "zamke" da vidiš prolazi li tko tuda...naravno ako je moguće.
Makar se tim putevima više nitko ne koristi, nemora značiti da nitko njima nikada neće proći, pogotovo u ovih 3-4 mjeseca koliko još treba biljkama. Čitao sam na nekim stranim forumima da se ljudima događalo da ih netko opljačka. Nekad uzmu sve,a nekad samo malo...u svakom slučaju mora se mjesto promjeniti :p
Što se policije tiče, tko je pao taj se neće niti javljati... ili možda samo iz bukse.

Najsigurnije ti postaviti biljke raštrkano, nikako blizu jedna drugoj, kada dolaziš na sajt neka izgleda kako se samo šetkaraš (ako imaš psa vodi ga sa sobom). Ako ti je išta sumnjivo prođi par puta prije nego se uvjeriš da je sve ok ili jednostavno dođi drugi dan.

Ako te netko provali onda će to biti klinci koji neće čekati kraj
cvjetanja nego će se napušiti klorofila
kao nikada u životu xD

Pamet u glavu i pomalo...

:maryjane:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi
16.05.2008
17
0
0
33
ma jednostavo sam svezao konop između dva stabla i to sam napravio na više mjesta,
tako da ako pukne znam da je netko bio.
ma nije meni toliko do toga da će mi neko ukrast, već imam neki strah da hebeni policajac stoji iza grma i čeka..
šta misliš postoji li mogućnost da će murja zbog 12 biljka poslati čovjeka da stražari na tom mjestu i čeka mene da dođem zaljevati biljke.
eto, inače nisam paranoičan tip, ali bilo bi jebeno da završim u buksi
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Hahahahaha

Pa naravno da će napraviti čeku :))))))))
Čega misliš da se drugi boje?? Ne boje se klinaca koji bi ih ucjenivali da im
gaje vutru inače će ih cinkat muriji..ne...njima lome noge kad ih nađu :)


:maryjane:
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
Kod mene su jednog tipa cekali zbog jedne biljke dugo vremena..ali su znali vec da neko gleda tu biljku jer je bio prijavljen...
Vidjali su ga neki ljudi kako zaljeva biljku vise puta..
I na kraju su ga :ludaci_lol:

Ali to je kod mene u MKD..
 
16.05.2008
17
0
0
33
ma meni je jedini problem sto me neko može vidit da se penjem gore ili kako silazim, a to će se teško desit jer sam jebeni komandos i čujem kad netko trči tom stazom na udaljenosti od 30 m .
a i ako me netko vidi, pošto je to staza za trkaće, ljudi će pomislit da sam išo pišat ,

jer trčim po toj stazi sa frendom i nosimo u ruksaku vodu.

znači jebeni plavci čekaju i onda hapse, majku li im...
 
14.03.2008
5
5
0
39
najbolje ti je staviti sajt najdalje sto mozes od zadnjeg mista di se ljudi krecu, pa makar to moralo znaciti po ure pjesacenja..
sljedeci put kad posjetim svoje ljubavnice cu slikati sajt da vidite koja je to nedostupnost...
nalazi se na jednoj litici uz more, s mora je nemoguce prici, a kopnom od zadnjeg mista kuda se ljudi krecu triba 15 min voznje makadamom, te 15 min pjesacenja kozjim stazama...:))))
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
Ljepe su to biljke...:watchplant:

I jeli ti to mislis napraviti sistem kap po kap na samom sajtu ??
Bit ce veoma lesno za zabeljeziti..
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
armagedon90 je napisao(la):
ma to sam mislia napravit jer ih mogu zaljevati svako 3 ili 4 dana, pa neznam oće li im to biti dovoljno?

Ako ides na sajt svakih 3 ili 4 dana uopste nemas potrebe od takvog sistema..
 
16.05.2008
17
0
0
33
evo danas razmišlja o zaštiti sajta, i smislio sam jedan sistem, slika govori sve:
http://img296.imageshack.us/my.php?image=zamkazv0.png

znači okružio bi sajt sa svih strana nekom žicom, koja bi pukla čim bi netko prošao,
neka mala žaruljica na baterije koja je povezana s tim žicama u strujni krug više nebi svjetlila . tako da ja iz sigurne udaljenosti mogu znati jeli moj sajt otkriven ili ne !

neznam baš puno o elektronici... pa recite jeli ovo izvedivo, jeli ideja glupa....
 
16.05.2008
17
0
0
33

ma lako za svijetlo, to bi bila neka mala žaruljica koju ja mogu prekrit s bilo čim, npr mogu je stavit u malu kutiju od šibica, bilo šta...​

ali mene zanima samo oce li ona moc svijetlit ako ta žica bude imala nekih 30 metara, ajd di su exsperti za elektroniku​

 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
Zavisi koliko ti je debella zica, i dali je jedna debela ili su vise tanke.
Jedna debela ce trositi vise struje od one (lisnaste) vise i tanke.
Neznam dali kod vas se zovu lisnaste.
Ako iskoristis samo jednu od onih nekoliko puta tanjih od mm, ne bi trebalo biti nikakvih problema.

A u vezi alarma, ima mnogo bolja resenja od sijalice.

Smislit cu nesto prostije pa cu ti pisati, jer sada sam malo zauzet.