Sijalice?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
zlo&naopako je napisao(la):
Ajde nemoj molim te pisat takve nebuloze.
HPS je žarulja sa izrazito žuto/crvenim spektrom pogodnim za cvjetanje odnosno razvijanje ploda.
MH je žarulja sa izrazito plavim spektrom za razvoj zelene mase.Naravno,postoje različite MH žarulje,pa bi se sa nekima moglo i cvjetanje odradit donekle kvalitetno.Sve ovisi o temperaturi boje (ima ih od 2900K do 4500K).
Kod HPS žarulja nema dileme.One imaju temperaturu boje u granicama 2000K-2050K i samo je pitanje dali je standardna natrijeva ili ima "proširen" spektar za uzgoj bilja.
I NE,NISU SE NEDAVNO POJAVILE! Na tržištu su već jako dugo,a to što si ti neupučen,a briješ da si svu pamet svijeta popio i djeliš umjesto savjeta dezinformacije, stvarno nije u redu.Ako misliš pomoći,radije se informiraj malo prije nego kreneš savjetovati.
I još jedna bitna stvar.MH daje manje lumena po watu,a skuplja je,pa ti matematika ne valja.Radije odraditi sa HPS-om od početka do kraja,nego sa MH.Bolja kvaliteta i definitivno veći prinos,a sad,što su lijepše i zelenije pod MH...jbga,od ljepote nemaš ništa.Po meni bolje obadvije,ali ako se štedi,štedi se na MH,a ne na HPS-u.


za lumene je istina ali o tome nisam niti pisao nit je covjek pitao..uostalom po meni
to je manje bitna stvar kad idemo govorit o kvaliteti svjetla
,,napisao sam da su se ponovo pocele pojavljivati dvojbe jer izlaze sve bolje zarulje i jedne i druge sa poboljsanim svjetlom..sto i je tako...procitaj barem malo prvo hightimes i ostale forume pa onda pricaj!
bice da nisi cuo za nove MH keramicke žarulje za rast kao sto izlaze HPS sa plavim spektrom
samo baci oko na spektar nove keramicke MH zarulje i usporedi sa spektrom bilokoje HPS i sve ce ti biti jasno!

ubbthreadsphpubbdownloa.jpg


i njavaznije ja tebe ne osudujem pa nemoj ti ni mene...
da je rijec i o LED-icama opet je ista stvar..pa nije ni NASA od jucer
ja sam napisao kako mislim da je jel imam trenutno i MH i HPS i one pod MH mi bolje rastu..govorim na osnovu toga
uostalom to je i stvar ukusa..sta si se ti odma uzjebao?
i procitaj barem tocno sto sam napisao!?
reko sam otprilik: "nemoj mene slusat neg procitaj jos postova pa sam odluci a nisam ga nagovarao da kupi MH
a da ne kupuje HPS!"

evo jednog growa od pocetka do kraja sa običnom MH 400W na nesto manje od 2m kvadratna...sve je to stvar ukusa

[/URL]
http://www.rollitup.org/general-marijuana-growing/9114-spin-out-chemical-root-pruning.html

evo jos jedan link na post o keramickim MH zaruljama sa potpunim narančasto /crvenim spektrom pogodim bas za flowering,

[http://forums.cannabisculture.com/forums/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=1668045

i pogledaj samo koliko UV spektra imaju te nove keramicke MH! u odnosu na HPS
takode i CRI index...
CRI index oznacuje koliko je boja zarulje blizu suncevom spektru tj, koliko vjernu/stvarnu boju daje
HPS se krece ok 20-40 CRI a MH od 60-80
a pazi sad ovo: nove keramicke daju i preko 80% CRI indexa..to je stvarno jebeno!
nije bezveze HPS duplo jeftiniji od MH zarulja
e sad kolko taj CRI index pomaze neznam ali
sto se tice UV spekrta zna se da je za kanabis povoljno UV svjetlo za razvoj trihoma i THC-a jel
cannabis indica u originalu raste na 3000+ metara u Afganistanu bas zato jer ima sposobnost odbijanja
UV zraka pomocu velike razine trihoma i THC-a
znaci cannabis prizvodi vise trihoma i THC-a kao odgovor na jako UV zracenje na velikim visinama
vise UV-a znaci veci i jaci trihomi a time i kolicina THC-a :)))..to moze samo MH
a kod HPS-a treba dodavat posebne UV zarulje za gustere koje su oko 15-tak eura
i to one obicne od 18W(580mm) flourescentne T8 mislim da se zovu mada ih ima i u CFL varijanti

i na kraju mogu sam rec da fakat mislim da je to stvar ukusa i da svako treba za sebe odlucit sta misli da je bolje
Poz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
sretna nova svim forumasima..ne zelim se svadat oko toga..
sam da smo mi zivi i zdravi pa ce bit i vitre a sad jel pod MH il HPS nek svako odluci za sebe.
mislim da se tu mozemo slozit
poz svima i da bude hedova kolko srce zazeli svima
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Prvo,nisam se uzjebo.
Dobro sam ja pročitao šta si napisao.Svaki početnik bi iz tvog posta zaključio da mu hps ne treba i kupio prvu mh na koju naleti.
Jesi ti pročitao šta si napisao?
Ovo što si ti sada (napokon) objasnio stoji,ali ne razumijem zašto ste svi toliko ambiciozni na početku.Te keramičke mh i bijele natrijeve su skupe žarulje.Prije nego krenete kopirati amere ili zapadne evropljane,zamislite se malo s koliko para raspolažete.
A to što si napisao za bolji i lijepši rast pod mh, stoji.Nisam ti na to ništa rekao.Ali,ako si odradio koji grow sa mh od početka do kraja,prezentiraj molim te,jer ja sam do sada vidio samo komplet gow sa hps-om.Ovo što si linkao se ne računa,jer je riječ o žarulji sa pravim spektrom (ponavljam-slažem se da postoje),a ja sam 101% siguran da bi mnogi iz tvog posta zaključili da se to može sa bilo kojom mh.
Neka ti je sretna nova :dunce::wave:

Edit:
(znam i ja editirati:icon_lol: )
A za tvoj edit,ide rep+,jer tako se piše,jasno i opširno,jer nisu svi predani tome da se prvo informiraju pa onda krenu u nabavku-zato i nastaju ovakve teme na forumu :icon_rolleyes:
 

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
i tebi takoder

priznam da sam ambiciozan ali da sam odugovlacio jednostavno nebi stigo sve
nisam jos zavrsio grow al kad bude gotovo vidjet cu bar otprilike koja strane ce bit bolja:sun2:
pa cu javit..
sto se tice cijene jesu skuplje ove nove keramicke vjerojatno i to dosta(neznam ni gdje ih ima za kupit kod nas)
al mislim da se na dugi rok isplati i obična barem za vegetiranje
dobro si reko za kelvine..najbolje kad bi mogo kombinirat plavu i crvenu MH
evo i tebi rep+ kad bum mogo
najvaznije da smo mi svi zivi i zdravi
a hedovi ce vec doc i od jedne i od druge vrste
poz
 

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
da Philips Mastercolour CMH (ceramic metal halide)..ima ih i po 400W al to je najjace zasada
citao sam iskustva na drugim forumima i ljudi su extra zadovoljni
 

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
samo je pitanje vremena kada ce CMH zamijeniti HPS ali cijene jos moraju pasti..ipak je to novija tehnologija
HPS je tehnologija napravljena 60/70-tih cini mi se
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Svaka čast :thumb:
Ne sumnjam da te žarulje mogu zamjeniti hps.
Nisam nikad obratio pažnju na njih.U ostalom,kao što i sam znaš,problem je i doći do njih.Kad sam kupovao prvi hps,jedva sam našao gdje da kupim,a sad ih ima svuda :icon_lol:
Mislim da bi ti mogao temu o tome otvoriti :icon_wink:
Što se tiće kupovine takvih žarulja u Hr,ima jedna trgovina u Zg koja sigurno može nabavit ako nema na lageru,ali nisam siguran dali prodaju na malo
Dobro,odosmo u :common053:
:icon_lol:
 
12.12.2010
13
3
0
40
Ohoho!Bome ste se vi raspisali forumasi!!! Prvo sretna nova svima,koliko sam skuzio stavim i HPS i MH pa da udovoljim biljcicama maksimalno!:D Eto ja cu staviti koju slikicu kad grow pocne,promjenio sam plan nece biti u PC box-u nego u vecem boxu i necu lowryder nego ww eto ljudi pozz!!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: stardust

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
sve ovosi kolko je dugo vegetirala,kolko ima svjetla,zemlje nutrijenata itd....
ak recimo sadis u 10L saksiji i vegetiraš optimalno znaci 6 tjedana+8tjedana floweringa mozes dobit izmedu 50-150g
ako je stavis van moze narast metar i pol i imat kilu
uglavnom sve ovisi....
citaj..imas jos dosta za naučit
poz