Sin Trabajo auto,140W cfl, indoor - pc box

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.05.2015
156
197
43
43
Pozdrav svima!
Pri mi je grow, pa bih voleo da podelim sa vama sve sto ce se desavati u narednim nedeljama :D

Semka je iz keta i nemam pojma koja je sorta, jer se pusilo sve i svasta - domacica, white widow, northern lights, orange... Sta god da je, stara je semka dosta, bar 2-3 godine i od nekih 6 komada samo je ona proklijala metodom u vlaznoj vati. Vatu sam odabrao jer verujem da nema nekih hemikalija kojih u salvetama/maramicama/wc papiru mozda ima. Relativno kasno sam je posadio, izasao koren oko 2,5-3cm pa se nadam da nece smetati. Idem sa ovom semkom dok ne stignu firmirane, da se malo uhodam i steknem neko znanje i iskustvo. Btw, grancica koja je isklijala nije zelene, vec neke tamno bordo plavicaste boje.. Nadam se da je to ok.

Box je pc tower kuciste - visina 55, dubina 50, sirina 22cm, oblozeno diamond folijom. Za ventilaciju imam dva pasivna otvora, jedan gore da vuce preko sijalica i time vuce odmah najtopliji vazduh napolje i jedan na dnu boxa. Izduvni ventovi su pc kuleri 12cm i 8cm. Za sada je temperatura ok (2-3 stepena visa od sobne) mada ne znam kakva ce biti situacija kad montiram i filter sa ugljem. U svakom slucaju imam spreman jos jedan 8cm vent pa cemo videti.

Svetlo su 4 cfl sijalice, 2 od 40w i dve od 30, ukupno 140w sto po onome sto pise na kutijama daje 8400 lumena. Za vege fazu koristim 6500k , a za cvetanje (ako do njega dodje) cu zameniti dve plave od po 30w sa dve 2400K 0d po 30w. Za sada drzim 24h upaljeno, mada planiram da od veceras prebacim na 20/4, da biljcica ima kad da predahne. Svetlo je na oko 5cm iznad biljoze.

Saksija je nepoznate litraze, mada mislim da za ovoliki box odgovara.

Zemlja je terramagma, bez ikakvih dodataka (perlit, pesak, stiropor). Nisam je nabijao, vec sam je blago ispritiskao. Dodavacu jos kako se od zalivanja bude slegala.

Djubrivo je plantela list i cvet. Jos uvek ne dodajem nista, videcu kako ce se ponasati do cvetne faze. Plantela list je spremna da uskoci ako zatreba i pre cvetanja.

Zalivam cesmovacom koja je odstojala, ph kontrolisem lakmus papirom (dok ne stigne ph metar) i korigujem nekim kupovnim ph down/up setom. Promuckam vodu pre zalivanja, jer sam negde procitao da se voda tako obogati malo kiseonikom.

Evo i fotki boxa i bebice:
1 box.jpg 2 biljoza.jpg

Nastavak sledi :)
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Sretan grow! Usput dal ti je to staklo ili pleksiglas izmedju zarulja i biljona?? Ili mi se samo cini? Ako ti je temperatura niza slobodno iskljuci jedan vent za izlaz.. dobit ces sigurno par celzijevih gore..;) Pratim sretno!! :gled:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: smileeee
10.05.2015
156
197
43
43
Hvala rabbit :)
Nemam jos uvek nista izmedju lampi i biljoze, ali sam kontao da uzmem pleksiglas ako bude trebalo. Temperatura je ok, par stepeni veca od sobne, tako da sam miran za sada. Btw, ovo mi je odlicna prilika da isprobam onu metodu odredjivanja pola biljke po obliku semena sto videh na jutjubu ;)
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Pa gle moj savjet ti je da probas odmah podici temperaturu na barem 25-26C jer bolje ce joj odgovarat.. ;) Neznam o kakvoj metodi pricas sa sjemenkama?!! koji rezim rada svjetla drzis trenutno? Prebaci ga na 12-12 i kroz desetak dana ces znati spol. Ako ti se pokaze zenka vratis rezim u vege nazad i peglas.. :vozdra:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: smileeee
10.05.2015
156
197
43
43
Evo tog jutjub videa: Temperatura u boksu je trenutno 26 ;)
Rezim svetla je bio 24h, a od veceras cu na 20/4. Ne znam oko tog menjanja rezima svetla... da ne ispadne neka hermioza?
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Onda ok sto se tice temperature.. rekao si da je malo visa od sobne pa ja kemijao nekih 21,22C!! Ovako stima.. ne vjerujem ja toj metodi a vjerojatno vecina ljudi s ovog foruma.. kazem ti stavi ju na 12 satni rezim i vidjet ces spol kroz desetak dana,nece nist pohermit ne brini.. ako je female vratis ju nazad na 20/4 ili 18/6 kako ti pase.. deri tako nema druge posto je u pitanju regular sjeme.. :djede:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: smileeee

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Mozes odmah da.. rast ce ona i na 12-12 rezimu ne brini!! Taman ce ti biti za presadjivanje dok ti pokaze spol.. :respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: smileeee

www

26.05.2015
18
16
3
33
Sretno,evo za šta služe knjige ahahahha,takav sličan sistem ću ja napravit,samo da nabavim 1 lampu te jačine,mislim da bi manje grijala,a i manje bi mjesta zauzimala,tako da pratim..;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: smileeee
10.05.2015
156
197
43
43
Nestala struja jutros otprilike na sat do isteka 12 sati mraka a ja nisam bio kuci.. Tako da je biljka bila oko 22 sata u mraku :confused: Struja je dosla ko zna kad a glupi mehanicki tajmer nije pustio struju do lampi dok ga nisam resetovao :mad:
Hoce li se mnogo stersirati? Sad sam upalio svetlo pa idem opet 12/12..