Sin Trabajo auto,140W cfl, indoor - pc box

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Pre vruce joj je cini se po uvinutim listovima!! Cak bi rekao da trpi transpiraciju. Kakvi su ti uvjeti u boxu? Temp i vlaga?? :watch:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: smileeee
10.05.2015
156
197
43
43
Ovo su posledice nesnosnih vrucina od preko 40. A i meni ne bi bilo nimalo prijatno u tako malom boxu... Zadnjih 5-6 dana je temperatura u boxu oko 26, ali je isla i preko 30, pa su listovi tada nastradali. Vlagu ne znam kolika je, jer nemam uredjaj koji to meri. Kad je bas vruce, ubacim unutra mokar peskir. Nikad vise indor posred leta. U planu je otprilike duplo veci box, pa od septembra da vidimo sta Trabajo stvarno ima da pokaze, a ovaj sad grow za ucenje i da bude nesto za dimiti ;)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Mad Rabbit

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Imaj na umu da taj mokri peskir podize vlagu u boxu isparavanjem a vrucine su puno nesnosnije ukoliko je vlaga zraka veca. Zar nisam u ovoj temi vec napisao da smanjis temperaturu bocama s ledom pokraj boxa. Al dobro, stealth grow ima svoje cake i nemos tu puno carobirat ko u vecim boxovima.

Vrhova ce bit sigurno :D a domace je domace!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: smileeee

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Jako zanimljivo štivo Stipe!:thumb: Smileeee sorry na spamu!:rolleyes: Al mi je negdje nesto post prije,
a to je da pustiš da se zemlja osuši jer će biljki trebat manje da se osuši kad ju capneš!:razvaljen::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: smileeee

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Njegov problem je temperatura a vlaga je kolko vidimo nepoznata i kazem da tim rucnikom dize vec eventualno visoku vlagu. A znas sam po sebi da imas osjecaj da ti je veca sparina kad je vlaga zraka veca nego niza, imas osjecaj kao da se kuhas u loncu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: smileeee
10.05.2015
156
197
43
43
Veverice u pravu si. Tacno da se losije osecas kad je vlaga velika a toplo je. Iz prostog razloga sto se onda telo teze znoji a samim tim i hladi. Kad je toplo a suvo lakse se podnosi jer telo moze vise da se znoji. Ali, ne verujem da se biljke znoje :), pa se tu razlikujemo od njih. Ja sam peskir stavio iz dva razloga. Prvi je jer se listovi od toplote suse, pa da im dam malo vlage, da im bude koliko toliko lakse. A drugi razlog je hladjenje boksa jer vlaga, tj molekuli vode upijaju toplotu iz okoline i zajedno sa tom upijenom toplotom budu izbaceni kroz ventove. Imam srecom jako dobru ventilaciju u boksu pa zaista pomaze.
 
10.01.2015
175
107
43
Ma podignes vlagu da bi se ohladile biljke, nece biti zatvorene sa tom vlagom unutra, ima upuh i ispuh na boksu tako da obican vazduh opet dolazi do biljki. Ja mislim da se biljke znoje, i kad se previse oznoje na toploti onda se listovi osuse, to jest dehidriraju, kao ljudi :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: smileeee

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Fino.. bit ce meda jos malo.. koji je dan sad vec bilja?? Super se formiraju vrhici.. heh!! ;) :gled: :djede:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: smileeee

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Racunaj si jos nekih 15-20 dana i mozes skidat! Al to je okvirno najbolje nabavi neki mikroskop da pogledas stadij trihoma izbliza.. hih.. inace super!! ;) :thumb: :joint2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: smileeee