Sin u psihozi?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
20.09.2022
3
1
3
57
Sin u psihozi?
Ne znam kako pomoci sinu Koji je , cini mi se , upada u psihoziu ili Neko cudno stanje? Naime, naglo je prekinulo Sa lekovima (palileridone) I postal je totalno nezainteresovan za higijenu, slabo spava , nikud ne izlazi iz kuce. Inace ima dijagnozu anksiozni poremecaj ( na granici Sa psihozom)Sa opsesivno kompulsivnim poremecajem. Pere ruke non stop jer ima strah od bakterija, hrana Mora biti kupljena, gotova.
Kako da mu pomognemm? Ja Sam protiv lekova, nekako bih da mu se pomogne na alternative I nacin Ali on odboja bilo kakvu pomoc.
Zabrinuta majka
 
27.01.2016
185
237
43
59
Nikako nije dobro što je sin prekinuo terapiju, sada se može očekivati da mu se stanje pogorša. Najbolje što možete učiniti za njega jest odvesti ga psihotarapeutu. Razumijem da ste protiv lijekova no kod ovakvih stanja nema alternativnih mogućnosti liječenja.
 
20.09.2022
3
1
3
57
Nema sanse da ide bilo gdje niti da dovedem bilo koga kuci. U sobu mu ici ne smijem, u njoj jede, hrane svuda. Preosjetljiv na bilo Koji komentar, odmah opsuje.
 

Pikacu

Aktivan Član
31.03.2022
134
785
93
Trebaš razlog prvo zbog čega je došlo do toga..Ako je zbog droge ništa osim liječenja u ustanovi mu ne pomaže..
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Zabrinuta majko.

Evo koraka:

1. Odlučite se pomoći Vašem sinu
2. Probajte razgovor o ovome svemu sto ste napisali nama gore
3. Ako je agresivan, recite mu da ima i za to rijesenje
4. Ako nastavi agresiju i bez promjene, doktoru njegovom. Tražite hospitalizaciju.

Nazalost ga se mora pomoću nekog načina dovesti koliko toliko u fazu gdje barem moze slušati kad mu se govori, ili razgovarati. Kod mene u familiji kad je bilo sličnih slučajeva, dodje hitna i to riješi. Nakon 7-10 dana bez pretjerane kolicine lijekova (bez nekih ocigledno ne ide). Iz slične dijagnoze se došlo do kasne dijagnoze Bi polarnog poremećaja. Kako god, gore su Vam koraci. Sve daljnje odgadjanje neće pomoći sigurno. Strucna pomoc Vam je potrebna. I Vama i sinu.
 
20.09.2022
3
1
3
57
Zabrinuta majko.

Evo koraka:

1. Odlučite se pomoći Vašem sinu
2. Probajte razgovor o ovome svemu sto ste napisali nama gore
3. Ako je agresivan, recite mu da ima i za to rijesenje
4. Ako nastavi agresiju i bez promjene, doktoru njegovom. Tražite hospitalizaciju.

Nazalost ga se mora pomoću nekog načina dovesti koliko toliko u fazu gdje barem moze slušati kad mu se govori, ili razgovarati. Kod mene u familiji kad je bilo sličnih slučajeva, dodje hitna i to riješi. Nakon 7-10 dana bez pretjerane kolicine lijekova (bez nekih ocigledno ne ide). Iz slične dijagnoze se došlo do kasne dijagnoze Bi polarnog poremećaja. Kako god, gore su Vam koraci. Sve daljnje odgadjanje neće pomoći sigurno. Strucna pomoc Vam je potrebna. I Vama i sinu.
Hvala Vam.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.