sistem kapanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

eco

Aktivan Član
07.04.2009
263
9
18
36
-moguče da postoji tema o ovome na forumu, ali neki pitaju, a ja sam rekao da ču napraviti pa eto
-mislio sam o ovome pisati kada budem pripremao svoj ovogodišnji outdoor i neču to popratiti svojim fotkama jel ih ovaj tren nemam, neki bi to htjeli pročitati što prije pa krenimo

-Karnister(kupiti ga možete gotovo u svakom dučanu mješovite robe, bolje opremljenim benzinskim pumpama i specijaliziranim dučanima al nečemo sad o tome)
kanister_oct03_400.jpg

-postoji puno vrsta karnistera za vodu koje možete koristiti, od onih naj običnijih do onih sa malim pipama :icon_lol:(hahahaha krenulo me pazi sad)
-karnister sa pipom možete staviti pored biljke i otvoriti pipu(slavinu) tek toliko da kapa, ako vas točno zanima koliko dana če biti vode napravite to doma ..mali pokus ko u školi:costumed-smiley-027..to naravno možete napraviti s bilo kojim sistemom kapanja
-na nju možete spojiti crjevo i udaljiti je od biljke da nebude uočljiva
-preporučam da karnister uvjek prekrijete okolnjim raslinjem ili ga bilo kako kamuflirate
-ako nemate "moderni":icon_lol: karnister nego staru kantu i ne radite to sa barem malo mozga kao ja prošle godine:eek:hno:, onda čete se ubit od muke al doslovno da nabavite kanile (ono sa infuzije što služi za kapanje),u nekoj obližnjoj apoteci
-naravno da to ne prodaju svaki dan pa morate naručiti i dođe več za 2 tjedna
-kada kanile napokon dođu vidit čete da morate nabaviti jako tanko crijevo da pristaje na njih,izbušite rupu pri dnu, gurnete crjevo kroz nju
-kad sve nabavite i složite koristite kao i prvu puno jednostavniju varijantu
-pazite da ostavite čep otvoren da ima zraka jel voda inače nebi mogla curiti, možete napraviti i rupice na čepu, ali radite to postepeno jel što više zraka ima jače curi
-ne preporučam stavljanje gnojiva u karnister, mislim da nije problem pognojiti kada ste u obilasku ..barem ja tako radim:dog_walk2:
-još da napomenem što veči karnister više vode za biljke, ali i više vode za napuniti ga, teže ostaje neprimjetan,i dali čete eksperimentirati i dodavati nešto svoje koristiti jedan za više biljki... -to ostaje vama na izbor
kanila
23
, crjevo
crijeva_za_vodu.gif
 
  • Sviđa mi se
Reactions: slobodan

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
eco je napisao(la):
..........onda čete se ubit od muke al doslovno da nabavite kanile (ono sa infuzije što služi za kapanje),u nekoj obližnjoj apoteci..............

-pazite da ostavite čep otvoren da ima zraka jel voda inače nebi mogla curiti, možete napraviti i rupice na čepu, ali radite to postepeno jel što više zraka ima jače curi.................

mislim da se ne radi o kanili(jer je to dio koji ide u venu) nego treba tražit sistem za davanje infuzijskih otopina(ili nać frenda koji radi u bolnici pa nek donese...)a ukoliko imate taj sistem on ima na sebi ozračnik pa netreba rupa na čepu.Naravno da se nemora posebno napomenut da kanister mora bit na blago povišenom položaju kako bi i sila gravitacije odradila svoje.

Super jednostavno,praktično i pristupačno.Može se to i za indoor iskoristit kao kad ideš na more i tako to.:thumb::thankyou:
 

eco

Aktivan Član
07.04.2009
263
9
18
36
nebih diskutiro sad jel ja znam da se zovu kanile jel sam tako to kupio(mislim da nemaju svi frendove po bolnicama) i to pise na pakiranju(naravno da sam naručio više komada jel sam mislio da če mi trebat)..šta se tiče čepa trebati če ga ostaviti otvoreno zbog malo zraka ..mene nije zadovoljila količina vode koja je izlazila kad je bio hermetički zatvoren..i netreba iči na povišeno jel voda curi ako je rupa na dnu posude...radio si u školi ono 2 posude sa slamkom spojene i kak u jednu točiš vodu ona prelazi u druge bez obzira na povišen položaj,znači da kraj iz kojeg curi voda nesmje biti iznad nivoa vode od kuda se voda crpi:thankyou::thankyou:
 

neo

Aktivan Član
06.12.2010
77
6
0
45
dosta korisno...nego ne treba se zamarati sa apotekom i bolnicom...ima gotov proizvod u poljoprivrednoj apoteci,imam rodbinu koja se bavi plastenicima...cvecarstvom...rekli su mi da nije skupo sistem kap po kap,mislim na creva...inace da se uradi predhodno testiranje to se slazem u potpunosti
 

leš

Aktivan Član
06.10.2010
80
11
8
40
Super to se traži.meni ovo jako koristi a nadam se i drugima.budem ja to isprobo nešto iskemijat,ču slikat .pa zaljepim.:icon_smile:
 

eco

Aktivan Član
07.04.2009
263
9
18
36
ma istina ima miljardu opcija, ja sam naveo samo one koje sam isprobao, ja osobno nigdje nisam ništa mogao nači, pa sam narućivao, ali stvarno mislim da je najjednostavnije kupiti karnister sa več postoječim nekakvim ventilom na njemu
 

leš

Aktivan Član
06.10.2010
80
11
8
40
evo guglo malo ovaj sistem 50e za 20 kom.za indor izgleda ok


sad me zanima dali bi se dalo izmiješati hesi gnojvo u kanti i to pokrenuti da kapa.dali bi se miješavina pogoršala ako stoi ph i to.
mislim jedno 10 dana.
 

eco

Aktivan Član
07.04.2009
263
9
18
36
da to je za indoor odlično i "pumpice" za filtriranje vode u akvariju, ali se nažalost u guerilla growu moramo koristiti zakonima fizike
pozz
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
leš;156357 je napisao(la):
sad me zanima dali bi se dalo izmiješati hesi gnojvo u kanti i to pokrenuti da kapa.dali bi se miješavina pogoršala ako stoi ph i to.
mislim jedno 10 dana.
[/U]
već je eco gore napisao da ne preporuča stavljanje gnojiva u tu vodu a koliko sam ja imao prilike pročitati to se ne radi....
 

leš

Aktivan Član
06.10.2010
80
11
8
40
ma to oko gnojva dali može stajati izmiješano znam da se ne preporuča.Ali čuo sam da gnojvo HESI može bes problema,jer da je to baš za našu biljku.
A I gledo sam neki video kao "profi" uzgoj indor di jedan lik umiješa vodu i gnojva u nekoj velikoj kanti i pusti da navodnjava pomalo.
pa sad dali netko zna nešto o tome????
:vb_smash:
 

eco

Aktivan Član
07.04.2009
263
9
18
36
ovak gnojivo moraš protrest kad ga ideš koristiti jel se stvori talog ..tako po nekoj mojoj logici ako u 30-ak l vode staviš gnojivo s vremenom če past na dno i u prevelikoj koncentraciji če ga biljka dobivati..
zato ja ne stavljam gnojivo u spremnike,a sad jel ima koj drugi razlog ili neko zna da sam u krivu nek veli pa ti samo piči..
poz..
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
po meni mozes samo ako imas neku elektricnu mjesalicu vode ili na baterije ima ih one male stvarcice koje se rotiraju pa se voda stalno mijesa :),po meni nepotrebne komplikacije to s gnojivom
 

eco

Aktivan Član
07.04.2009
263
9
18
36
zuz1 je napisao(la):
po meni mozes samo ako imas neku elektricnu mjesalicu vode ili na baterije ima ih one male stvarcice koje se rotiraju pa se voda stalno mijesa :),po meni nepotrebne komplikacije to s gnojivom
da baš u guerilla grovu imaš uvjete za stavljanje "mješalica" u vodu i fino provedeš struju do spota il staviš solarne ploče da proizvode struju...šalu na stranu :icon_lol:
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
govorim napamet,ali logicno bi bilo da postoji nesto na baterije gdje je baterija iznad vode a "propeler" u vodi kad cemo vec cjepidlaciti hehe
 

eco

Aktivan Član
07.04.2009
263
9
18
36
čovječe božji, govorimo o gerila growu daj ne pričaj gluposti:eek:hno:, kakvi propeleri, baterije..rađe za te novce stavim wireless kameru i imam 99% siguran pregled sjta-ne biljki nego šta se dešava oko spota
 

GreenGO

Aktivan Član
29.03.2011
97
2
8
33
eco je napisao(la):
čovječe božji, govorimo o gerila growu daj ne pričaj gluposti:eek:hno:, kakvi propeleri, baterije..rađe za te novce stavim wireless kameru i imam 99% siguran pregled sjta-ne biljki nego šta se dešava oko spota
o kameri sam bas ja razmisljao :D