Sivo bijele fleke po listovima

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.10.2012
11
0
0
30
Pozdrav,

Danas ujutro sam normalno zalio biljke a kada sam došao doma, njih par imalo je bijelo-sive fleke po listovima. pH zemlje je 7, i u zadnje vrijeme nisam dodavao nikakva gnojiva.

IMG_1578.jpg

Tu i tamo ih pošpricam samo vodom, je moguće da je voda tvrda pa je ostalo po listovima ili je nešto drugo?

Hvala
 

Prilozi

  • IMG_1575.jpg
    IMG_1575.jpg
    66,1 KB · Pregleda: 135
  • IMG_1576.jpg
    IMG_1576.jpg
    36,8 KB · Pregleda: 122
  • IMG_1577.jpg
    IMG_1577.jpg
    33,9 KB · Pregleda: 137
13.10.2012
11
0
0
30
Ok, probat cu kasnije kad mi se svjetla uapale, hvala :)

Ipak nije od vode. Sad sam pogledao biljke, sivo/bijelo postaje žućkasto i ima puno više fleka nego prije.
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
isperi im zemlju totalno ako su neki mikro elementi mozda ih ima viska pa joj ne odgovara dok nebude kasno i zalivaj kupovnom vodom al snizi ph obavezno
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Prije nego išta kreneš popravljati i potencijalno pogoršati situaciju, daj nam koju sliku cijele biljke, izbliza vrh biljke (mlade listove) i naravno više detalja samog uzgoja (zemlja, zrak, voda, svjetlo). Kako znaš da ti je PH zenlje 7? Na PH 7 po tablici bi teže dostupni bili željezo, mangan, boron, bakar i cink. Proguglaj liče li ti nedostaci na to što imaš. Po ovim slikama što si dosad postavio, ako si siguran da nema nikakvih nametnika, rekao bi da prečesto zalijevaš (vjerojatno vodom nestabilnog PH), a da ti budem iskren to su ti stari listovi koji imaju svoj životni vijek, ako ti biljka normalno napreduje ne bi se s time zamarao, gdje bi došli kad bi skakali za svaki list? Težnja imaginarnoj perfekciji je i previše uzrok nesretnom životu. ;)
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Meni to sad liči na nedostatak magnezija. Ako ti je voda iz pipe tvrda (puna kalcija) onda se lako pojavi nedostatak magnezija bez kojega dušik ne može odrađivat ssvoj posao i počne ti baš tako kao i tebi (a i meni je moguće, baš sam čitao o tome par zadnjih dana). Pođi u apoteku, traži gorku sol magnezij-sulfat. 1€ 20ak grama. Prosurfaj o primjeni, kažu koristit 2 puta max tokom growa, može zalijevanjem, može folijarno (prskanjem)...Ukucaj epsom salt cannabis imaš o tome koliko hoćeš, pa i na ovom forumu. ps a gdje su ostali podaci o growu? edit: prije nego kreneš sa primjenom, pričekaj da se javi još neko sa savjetom iz iskustva!!!
 
13.10.2012
11
0
0
30
Evo sad idem uzet tu gorku sol pa cemo vidjet dal ce pomoc.

Kupio, stavio 1 žličicu u litru vode kao sto pise po forumima, sad cemo vidjet dal ce pomoc :D
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
I da li je pomoglo ?

Jer imam isti problem, pa da znam kako da ga resim :dada

Evo, ako neko naleti na ovo pa čisto da zna.

Kod mene se pokazalo da posle tih flekica idu sitne bubice, koje su se tek danas pojavile ( posle 5 dana ), a da ih odjednom ima, ima ih i to poprilično.
Malo sam istraživao i pokušaću sa koprivom i špricanjem po lišću za početak.

Odakle ? Pa u nedostatku finsnija sam kupio običan humus 2 kom i supstral terra magmu 2 kom , sve od 5 litara i pomešao, pa je moja pretpostavka da je došlo iz humusa.
Moje mišljenje, a iako su biljke velike već oko 70 dana samo su jednom dobile hidrogen u zemlju, pa i to može da pridonese razmožavanju buba.
 
13.10.2012
11
0
0
30
Ok, ovo mi se opet događa na novim biljkama, stare su 17 dana i do danas je sve bilo odlicno, dodao sam opet malo gorke soli, ali ne vjerujem da ce pomoc...