Sjeme od Mandale

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Riblji specijalitet

Aktivan Član
16.11.2010
143
39
28
42
Sjeme od mandale je pri prvom uzgoju oprašeno sa muškim namjerno, ista vrsta, speed queen.
Sada međutim to sjeme ne želi proklijati a zemlja je vlažna doslovno kao rižino polje, temperatura je po noći oko 20 po danu 25.

Traje to već skoro 2 tjedna, ni da pukne a kamoli da proklija.

U čemu bi mogao biti problem, meni jedino pada na pamet da su oni nešto kemijali da takav način dobijanja sjemena rezultira ovako???:shit:
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
nisu nista kemijali, probaj neku drugu metodu germinacije,
npr. vatu ili wc papir pa sve u neki tupperware ili neku slicnu plasticnu posudu koju mozes poklopit
i posudu drzi na nekom uredjaju koji grije npr. pojacalo ili dvd,
na taj nacin mi 95% kupovnog sjemena isklija u dan - dva
ali kod "domaceg" sjemena mi je uvijek daleko manji postotak onih koji uopce proklijaju
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
Ne,
jasno da neće proklijati.. ostavi ga barem mjesec dana da miruje... nije to glavni razlog, ali rezultati će se sigurno osjetiti...

ako se varam, ako si čekao otprilike toliko onda sorry

i ako je selfing u pitanju, sjeme je uvijek malo slabije kvalitete od predaka, ali trebalo bi klijati..
probaj malo pričekat da se fino posuše pa onda na novo.. siguran sam da ćeš imat bolje rezultate
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Riblji specijalitet je napisao(la):
Ja sam bio nabavio homemade mandaline sjemenke stare bar godinu-dvije i klijaju kao original. Možda je rano skinuto, neznam jesu li ti tvrde pod prstima.
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
ma zna riba kak izgledaju prave sjemenke... ne uzgaja prvi put :rofl: baš ste zapeli..

drž se ti mojeg savjeta i imat ćeš dobre rezultate.. a ove priče za njubove tipa " jel tvrda pod prstima" i da bude prave boje ostavit ćemo za hardkor početnike :icon_lol:
 

Riblji specijalitet

Aktivan Član
16.11.2010
143
39
28
42
Danas sam ih raskopao i pregledao, ništa se ne događa. Ajd imam back up, neku skankulju pa se moja pažnja usmjerava na njih. A speed queen? Prebacio sam ga u jedan tanjurić i prekrio slojevima papira pa ćemo vidjeti iako mi se čini kao otpisana stvar. Sjemenke su inače od proljeća i s obzirom na to od koga sam dobio čuvane su brižljivo.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Ponekad sjeme jednostavno ne želi proklijati šta god ti napravio jednostavno škart-ja uzimam samo dutch passion i sennsi seeds uvijerio sam se u kvalitetu tog sijemena.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
bozga je napisao(la):
treba proći stratifikaciju.....
Htio te pitati da objasniš ali evo potražio sam.

Stratifikacija

Sjemenke pojedinih biljki zahtijevaju poslije sazrijevanja zimski
period nakon kojeg mogu bez problema da proklijaju ... medjutim
neke sjemenke to ne zahtijevaju i mogu da proklijaju i bez
prezimljavanja neposredno nakon sazrijevanja !

One sjemenke biljki koje zahtijevaju stratifikaciju nakon branja sjemena
s stabla treba sjemenke da se stave u jednu posudu u koju sipate jedan
sloj pijeska pa redate jedan sloj sjemenki , pa opet preko sloj pijeska
pa sjemenki i tako u nekoliko slojeva ...

Debljina pijeska ide tek toliko da prekrije sjemenke ...

Tu smjesu je potrebno staviti u frizider ili na hladno mjesto na temperaturu
od 3 do 7 stepeni celzijusa i prskati vodom radi odrzavanja vlaznosti !
Ali ne treba pretjerivati sa prskanjem kako sjemenke ne bi ugnile ,
dovoljno je svakih 5 dana obilno prskanje ...

Taj proces se zove stratifikacija tj. vjestacka imitacija zimskog perioda
nakon cega kad se sjemenka izvadi na toplo mjesto pocetkom sezone
budjenja vegetacije na proljece , ona automatski prepoznaje da je
doslo pravo vrijeme za klijanje !

Nekim biljkama je potreban duzi period stratifikacije a nekim manji ...
Uglavnom se to vrijeme krece od 1 mjeseca pa sve do nekoliko mjeseci i vise !
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Green, taj proces što si opisao u prethodnom postu se zove hladna stratifikacija. Obična stratifikacija je omekšavanje ljuske u nekoj tekućini ili precizno rezanje ljuske kirurškim nožem da se embrijo može razviti iz sjemena...
Sjeme kanabisa ne treba hladnu stratifikaciju za klijanje, ponekad obična stratifikacija može pomoći ako sjemenke ne žele proklijati ukoliko su skroz zrele i tvrde. :vb_wave:
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Procitao sam na ovom forumu da ih je dobro namociti u mlijeko ako zelimo da brze isklija. Sigurno ne moze odmoci.... Neznam, ja bih prvo sve probao nego da cekam mjesec-dva ili vise.
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Meni su proklijale u roku 3-4 dana (neznam tocno) na sljedeci nacin:

U ormar sam stavio mali tanjuric, na njega salvetu onu veliku premotao dovoljno puta da bude velicine tanjurica.
Zatim sam dobro nalio tu salvetu, pa na nju stavio 3 sjemenke udaljene jedne od druge ne da se dodiruju.
Onda sam po tome stavio drugu salvetu opet presavijenu dovoljno puta na istu velicinu kao prva i nju sam dobro natopio da to sve pliva.
I poklopio sve to drugim tanjuricom.

Svaki dan sam bar 3-5 puta dizao gornji tanjuric i zalio to sve tako da "pliva" i poklopio.

Proklijale sve 3.

I da, u pitanju je domaćica neka unknown, tako da bi trebalo radit za neku genetiku iz banke....

Al mislim da je najbitnije to da je sve u mraku, na sobnoj temperaturi i da je uvijek mokro, i mislim da ne škodi to da pliva u vodi...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
bozga je napisao(la):
Green, taj proces što si opisao u prethodnom postu se zove hladna stratifikacija. Obična stratifikacija je omekšavanje ljuske u nekoj tekućini ili precizno rezanje ljuske kirurškim nožem da se embrijo može razviti iz sjemena...
Sjeme kanabisa ne treba hladnu stratifikaciju za klijanje, ponekad obična stratifikacija može pomoći ako sjemenke ne žele proklijati ukoliko su skroz zrele i tvrde. :vb_wave:
Sad si tek dao smjernice, na samoj riječi smo bili u mraku:icon_mrgreen:
 

Riblji specijalitet

Aktivan Član
16.11.2010
143
39
28
42
Krenulo je, vratio sam ih u tanjurić sa soft tariguzom i evo, nakon 20 dana pojavilo se par klica. A imao sam i krivu informaciju, sjeme nije od proljeća nego relativno friško.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
imao sam isti problem, frisko skinuto seme od jet 47, jednostavno nije htelo klijati jedno dve-tri nedelje, sad svaka koju zabodem ide :)
 

grow_man_

Aktivan Član
13.06.2012
82
13
8
42
Ako je vjerovati Mandali i informacijama na njihovom sajtu oni sa svojom metodom direktnog stavljanja sjemena u zemlju (bez ikakvog prethodnog natapanja ili slicno) imaju klijavost 99%.