Sjemenje i Naruèivanje!

  • Začetnik teme Anonymous
  • Datum pokretanja
Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Schlomo

Aktivan Član
26.07.2006
123
65
28
zujim po forumu, vec danima i nemogu nac informaciju da li je netko uspjesno narucio sjeme iz Hrvatske. (Zagreba, tocnije)

malo sam srednje paranoican, pa mislim mozda bi mi bilo cist dovoljno da domacicu samo uzgajam.

neda mi vrag mira i stvarno bi htio probat neku kvalitetnu travu uzgojiti.

bio bi jako zahvalan na kojoj privatnoj poruci ohrabrenja ili informacije u uspješnoj nabavi.

hvala unaprijed
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Stvarno sam trazio jednu temu (ali je ne nadje)gde smo pricali o dozvoljenom uvozu i ne carinjenju paketa do 100 Eura (mislim na Srbiju) a ja sam vam odbecao da cu proveriti sta je tacno ....evo sada sam imao malo vise vremena pa sam nasao sledeci text i bio sam u pravu....

Shodno èlanu 192. stav 4) Carinskog zakona, uvozne dažbine ne plaæaju se na poštanske pošiljke èija je vrednost do 100 evra. U ovu vrednost nije uraèunata vrednost poštanskih troškova. Ako je vrednost poštanske pošiljke preko 100 evra plaæaju se uvozne dažbine, a u carinsku osnovicu ulazi vrednost robe i poštanski troškovi.
Shodno èlanu 26. stav 7) Zakona o porezu na dodatu vrednost, PDV se ne plaæa na uvoz dobara za koja je u skladu sa èlanom 192. Carinskog zakona propisano osloboðenje od plaæanja uvoznih dažbina.

Znaci jos uvek se ne naplacuje carina za pakete do 100 Eura.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.