sjemenke ili klonovi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

sjemenke ili klonovi


  • Total voters
    21
27.03.2010
42
5
0
44
Pozdrav svima,

Evo imam jedno pitanje (dilemu) , a odgovor nisam nasao pa pitam sve.

Dali je za kontinuirani ili bilo kakav uzgoj bolje koristiti:

klon - od majke cca 40 klonova, pa od tih klonova radit klona .itd......
sjemenke - pustiti da se oplodi zenska i da ode u sjeme i dobijemo 100-1000 sjemenki
 
27.03.2010
42
5
0
44
Pozdrav svima,

Evo imam jedno pitanje (dilemu) , a odgovor nisam nasao pa pitam sve.

Dali je za kontinuirani ili bilo kakav uzgoj bolje koristiti:

klon - od majke cca 40 klonova, pa od tih klonova radit klona .itd......
sjemenke - pustiti da se oplodi zenska i da ode u sjeme i dobijemo 100-1000 sjemenki
 
27.03.2010
42
5
0
44
Evo mojih par odgovora:

za
klon - zna se koja je zenska i to je neka sigurnost u uzgoju
sjemenke - sjeme se moze cuvati i koristiti kad je najpogodnije....
protiv
klon - moras imati stalnu "proizvodnju" ako ne onda opet moras nabaviti sjeme
sjemenke - neznas sta ces dobiti , musko ili zensko ili nesto trece

Isto tako me zanima da li klonov klon od klona gubi sta na kvaliteti ili je isti kao i orginal ???
 
27.03.2010
42
5
0
44
Evo mojih par odgovora:

za
klon - zna se koja je zenska i to je neka sigurnost u uzgoju
sjemenke - sjeme se moze cuvati i koristiti kad je najpogodnije....
protiv
klon - moras imati stalnu "proizvodnju" ako ne onda opet moras nabaviti sjeme
sjemenke - neznas sta ces dobiti , musko ili zensko ili nesto trece

Isto tako me zanima da li klonov klon od klona gubi sta na kvaliteti ili je isti kao i orginal ???
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Kao što haze reče,ako se ima uvjeta klonove itd.
Ja upravo maknuo clonfix gel s naruđbe,pomičem opet taj test bar na pola godine...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Kao što haze reče,ako se ima uvjeta klonove itd.
Ja upravo maknuo clonfix gel s naruđbe,pomičem opet taj test bar na pola godine...
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Pozdrav beraču!
Ja sam za klonove.Odredit jednu super mamu iz paketa sjemenki i to je to.Imaš laganu kostantu i znaš šta imaš.A što se tiče kloniranj klonova nebi ti baš preporučio.Naime klon od klona iz prvog koljena još i nekako ali klon iz trčeg koljena je za k...
Ljep pozdrav!
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Pozdrav beraču!
Ja sam za klonove.Odredit jednu super mamu iz paketa sjemenki i to je to.Imaš laganu kostantu i znaš šta imaš.A što se tiče kloniranj klonova nebi ti baš preporučio.Naime klon od klona iz prvog koljena još i nekako ali klon iz trčeg koljena je za k...
Ljep pozdrav!
 
27.03.2010
42
5
0
44
Imam uvjete za jedno i za drugo :)

Muci me to da nakon kad majka "odradi" svoje, negdi sam procitao 8 mjeseci max. moram nabavljat novo sjeme :( jer klon klona gubi na kvaliteti.

Ako kupim kvalitetno sjeme sad i napravim novih 500 kom sjemenki njihov plod nebi trebao izgubiti toliko na kvaliteti.

p.s. ispravite me ako grijesim,jos ucim
 
27.03.2010
42
5
0
44
Imam uvjete za jedno i za drugo :)

Muci me to da nakon kad majka "odradi" svoje, negdi sam procitao 8 mjeseci max. moram nabavljat novo sjeme :( jer klon klona gubi na kvaliteti.

Ako kupim kvalitetno sjeme sad i napravim novih 500 kom sjemenki njihov plod nebi trebao izgubiti toliko na kvaliteti.

p.s. ispravite me ako grijesim,jos ucim
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
imam i ja pitanjce u vezi klonova....dal ih npr mogu drzati pod 6 stednih koje daju 11000 lumena??? oce im to biti previse?
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
imam i ja pitanjce u vezi klonova....dal ih npr mogu drzati pod 6 stednih koje daju 11000 lumena??? oce im to biti previse?
 
01.09.2016
40
7
8
55
Budići da tema nije na groblju, iako je mrtva, postavit ću par pitanja....

  • Ako imam regular,stabilno, sortno sjeme i oprašim ženku sa muškićem iste sorte hoće li mi nastalo sjeme biti iste kvalitete kao kupovno? Imam CBD sweet 'n sour widow regulare i mislim oprašiti jednu za buduće akcije.
  • Kad sjemenke otpadne sa cvata jel ga treba još prosušiti ili samo spremiti
  • Koliko se sjeme može čuvati u nekoj suhoj kutijici i u mraku, a da zadrži klijavost?:rolleyes:
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
klon je bolji ali moras sadit citavu godinu da ostane jedan na zivotu.kod klona znas da ce dim isti uvjek biti ko prosle sezone. vec imas biljku odraslu i negdje sam cuo da klonovi brze rastu.

sjeme mozes posaditi kada god hoces ako je oprasis femeniziranim muškarcem dobit ces sigurno zensko, samo su novi geni pa zavisi koji te fenotip zapadne.

moze biti bolje ili losije od kupovne/brendirane sve zavisi od kvalitete odabranih roditelja(povlaci njihove karakteristike)
sjeme ako je na suhom moze 10-20 godina bez problema imas negdje na forumu chill sto je japanku sadio.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vrtlarD
01.09.2016
40
7
8
55
Ako oprašim ženku sweet 'n sour widow čistim muškim sweet 'n sour widow dobijam regular sjeme sweet 'n sour widow. Tako valjda i oni proizvode regular sjeme. Ako oni (seed banke) garantiraju određene karakteristike neke sorte zar i moje sjeme dobiveno tako ne bi trebalo biti isto kao i njihovo. U najmanju ruku velika je vjerojatnost da tako bude!?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Ako oprašim ženku sweet 'n sour widow čistim muškim sweet 'n sour widow dobijam regular sjeme sweet 'n sour widow
da, dobivas sweet n sour × white widow. Regular
Ako oni (seed banke) garantiraju određene karakteristike
Odredjene karakteristike, fenotipovi, cbd, thc i omjeri....je nesto sto se dobiva kroz malo duze vrijeme genetskom selekcijom.
Tvoje sjeme ce se razlikovat po tome sto neces znati sto ce tocno izrasti, koji fenotip, koliko thc-a, cbda-a...i ostalih kanabinoida.
Koliko je stvarno bila stabilna genetika i koji su bili fenotipovi biljaka iz kojih si uzeo sjeme i polen....itd.
Nisam siguran sto tocno pitas, ali tesko da ces imat nesto full stabilno samo tako.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD