Sjemenke iz fem. sjemena

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
12.10.2014
56
152
33
29
Pozdrav ljudi, imam jedno pitanje jer u glavi ne mogu naci bas logicaan odgovor.. Imao sam 2 biljke fem. lemon skunka i kada sam ih ubrao,osusio i izgrindao poceo sam nalaziti sjemenke( iz tih sjemenka izlazi klica kada se stavi u vodu) . Sad me zanima sta se desilo?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.
12.10.2014
56
152
33
29
A mogu li ja te sjemenke posaditi i sto mogu ocekivati od njih ako su od lemon skunka? Jer trenutno nisam bas u financijskoj mogucnosti da kupujem brandirane sjemenke, a izgledaju odlicno i klijaju skoro svaki put kada ih stavim u vodu.. nadam se da pitanje nije glupo :) .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.
15.04.2017
166
209
43
Od njih mozes ocekivat muske i zenske biljke jer nisu feminizirane , dobro je sta klijaju i mozes ih sadit odma , racunaj da ce ih bit muskih pa odmah posadi koju vise , .. ako su bile indoor vjerojatno su hermatofrodit u outu je moguce da ih je i oprasilo , ko ce ga znat ...
 

Prcula

Aktivan Član
05.09.2016
77
454
53
Prošle godine sam zasadio 2 feminizirana semena opiuma i desetak semena od prošlogodišnjeg ( feminiziranog skunka znači reprodukciju ) . Ove 2 feminizirane su bile OK. Dok od ovih 10 kilavo je sve bilo od samog početka isterale su oko 7 komada i na kraju je samo ta jedna bila ženka. Bili su "tršavi" badovi, miris fantastičan skoro kao i originalno feminizirano seme, masni isto kao i originalno seme ali rad ni blizu. Rad je kao neka slabija domaja, eto. Dakle naravoučenije " Ako kaniš pobjedit, ne smiješ izgubit" :) Ako imaš muda, mesto i vremena za grow, ne treba ti zajebancija i trud u nešto što ti se neće svideti/isplatiti. Btw. neki kažu ako imaš pčelara u blizini, pa pčela sleti na nekog jebenog mužjaka pa na tvoju ženku, može biti sranja. Meni se to isprva činilo bezveze dok nisam čuo da je pčelin radius 5km. Pa ti eto razmisli i o toj mogućnosti ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Spanjo
26.07.2015
43
103
33
38
imam slicno pitanje, imao sam tri fem. autosa van, sve tri biljke imaj semenke ne puno ali ih imaj nek bude da je na tri biljke bilo oko 100 semenke, konta da je negde u blizini bio muzijak, e sad zanimame dali su te semenke sad fem. autosi?
 

Stipa

Psychedelic expirience was born...
Poznanik Foruma
22.04.2015
586
4.377
163
ono, jedan u milion, nemaju pcele bas nesto sa nasim biljkama.

Polovicna informacija. Posto mi otac ima pcele a ja imam biljke znam iz prve ruke. U outdooru pcele i ostali oprasivaci npr. bumbari jako vole doci do nase biljke i na njoj se zadrzavati. Problem je sto velika vecina nas koristi pesticide na bazi neonikotinoida koji je izrazito stetan za pcele i ostale oprasivace, a o tome malo vodimo racuna. Ako vise godina za redom koristis isto mjesto za sadnju i prekomjerno pesticide naravno d neces imati pcela. To je zato sto si ih prvu godinu otrovao sa istima one dosle do kosnice, prenijele informaciju drugima i umrle od otkazivanja zivcanog sustava. Nem sanse da ce druge pcele iducih par godina ici na taj prostor u oprasivanje.
 

Stipa

Psychedelic expirience was born...
Poznanik Foruma
22.04.2015
586
4.377
163
Nisam cuo za med od masline, ali ni za med od konoplje, ali svaki outdoor vidjam pcele i bumbare kod svojih biljki i oko cvjetova. Ne moraju ih oprasiti, dovoljno je da slete na njih a vlasnik biljki ih je prekomjerno spricao s pesticidima. Pcele iz te kosnice koje su primile informacije od pcela koje su bile u kontaktu, ne idu vise na to mjesto. Naravno to se ne odnosi n druge kosnice i njihove zajednice.
 

Stipa

Psychedelic expirience was born...
Poznanik Foruma
22.04.2015
586
4.377
163
Evo odlomak teksta iz strucnog casopisa BILJNI LEKAR kojeg izdaje poljoprivredni fakultet u Novom Sadu, a tekst uredjuje dr. Rodoljub Zivadinovic.
...

NAČIN TROVANJA

Odvija se na tri načina: dodirom, preko organa za varenje i preko organa za disanje pčela. Kontaktni pesticidi deluju preko hitinskog omotača. Barice rastvora za tretiranje ispod voćaka ili na mestima gde se sredstvo meša sa vodom, značajan su uzrok trovanja. Tako su pčele izletnice prve na udaru. Ali, strada i leglo, gde je glavni uzrok trovanja polen, koji pčele unesu u košnicu. Primenjeno sredstvo se lako vetrom prenosi na susedne površine
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Karudijan

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
U outdooru pcele i ostali oprasivaci npr. bumbari jako vole doci do nase biljke i na njoj se zadrzavati.
da, ali to su najverovatnije ose ili neki slicni osicavi insekti iz te vrste, koje se hrane biljnim vasima ili nekim drugim sitnim insektima sto zive na vutri, pcele privlaci nektar koji nasa biljka ne proizvodi, samim tim nema ni meda od trave.
 

Stipa

Psychedelic expirience was born...
Poznanik Foruma
22.04.2015
586
4.377
163
Nije rijec o medu, vec zadrzavaju li se na kanabisu ili ne. Cim se zadrzavaju mogu bit u doticaju s pesticidima.
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Ako je biljka neposredno tretirana vrlo je lako moguče da su konzumacijom toga nečeg unjele nešto i tog pesticida.
Da li to utječe na pčele tj kako neznam ;)
Ovisi o otrovu,i načinu djelovanja.
Edit; ali koliko ja znam, nitko ne šprica direktno hedove...tj cvjetove....sa pesticidom jer se to ne radi tako.
I ako se radi o outu...neznam na sta ciljaš ?
 
Poslednja izmena:

Stipa

Psychedelic expirience was born...
Poznanik Foruma
22.04.2015
586
4.377
163
Procitaj cijeli razgovor gore ako nisi. Dakle rijec je o tome imaju li pcele veze s nasom biljkom ili ne. Ja tvrdim da imaju. Druga stvar je ta, mogu li se zaraziti pesticidima u doticaju s biljkom ili ne. Ja tvrdim da se neodgovornom upotrebom pesticida mogu zaraziti. Za to sam zalijepio i odlomak clanka, doktora poljoprivrede iz Novog Sada. Ne znam radis li outdoor ili ne, ali u outu pesticidi dodju u kontakt s cvijetom.