Sjemenke iz fem. sjemena

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Jesam druže, škicnuo sam ;)
Ja bi rekao da imaju veze kao suputnici u smislu da staju na canabisu ali neke konkretne koristi nemaju.
Moguče da se zaraze, ali sve ovisi o otrovu odnosno gdje su taj otrov pokupile.
Šta bi trebala značit neodgovorna upotreba pesticida ?
I zašto baš na cannabisu ? Otkud znaš da prije nije svratila kod bakice a bakica ubila bilje biootolom...npr..ili nekim gorim otrovom...
Procitao sam i taj odlomak, i koliko znam svi ti pesticidi imaju grupaciju...
Neznam kakva ti je okolina no ima li zaista potrebe za takvim pesticidima u tvojoj okolini ?
Pitanje je da li se pčele zazaraze konkretno na canabisu, i koji je to otrov koji se koristi vani a da je bas u tolikoj mjeri otrovan tj poguban za pcele...a da se aplicira na cannabis...
 

Stipa

Psychedelic expirience was born...
Poznanik Foruma
22.04.2015
586
4.377
163
Neodgovorna upotreba pesticida je ono tipa: "Ma stavit cu cijeli cep, ko ga jebe, bolje ce sve pobit"
Puno ljudi na forumu koristi npr. Actaru. Actara je insekticid iz skupine neonikotinoida koji dokazanu stete pcelama. Njegova doza je gram na litru ako se ne varam, da sad ne trazim po netu. E sad se vracamo na ono gore navedeno. Vecina ljudi koji rade outdoor ne nose vagu na site ili ne vazu dozu prije polaska na sajt. Dodje na sajt pa stavi od oka i jos malo pojaca za svaki slucaj. Eto to je primjer neodgovorne upotrebe pesticida. Ne znam jeli se pcela prethodno zarazila kod neke bakice, ali cinim sve da se ne zarazi kod mene. Ovo sve proizlazi iz Grouchyjeve izjave da pcele bas nemaju nekakve veze s kanabisom, a ja zelim skrenuti pozornost na to da imaju. Svi mi znamo da nema meda od biljke, ali cim nema meda ne mora znaciti da pcele nemaju veze s njom. Pesticidi imaju grupaciju, to dobro znas. Znaju to i drugi, ali sam kroz par godina ovdje na forumu, skuzio da masa ljudi koristi raznoraznu kemiju u outu a da veoma malo ili nista o tome znaju. Meni je to struka i samo zelim skrenuti pozornost na to kad vidim da ljudi polovicno znaju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
i dalje stojim pri tome da kanabis ne privlaci pcele. kao sto i sam znas pcele skupljaju nektar koji ih privlaci, a njihovim muvanjem po cvetu se desava oprasivanje (prasnici, tucak, biologija 5og razreda)
ovde nema nektara! tacka.
druga stvar je, a verovatno je tako, da neki od tih pesticida sadrze secer ili neki drugi sastojak koji ih zbuni pa dolaze tu, kao skuplaju nesto, a u stvari se u vecini slucaju otruju.
evo meni bas procvetal breskva, pocele i pcele da dolaze, i ni na kraj pameti mi nije da je prskam dok svi cvetovi ne otpadnu, znaci tek za desetak dana, sve u cilju da meni budu opraseni cvetovi, a one imaju hranu.

i ta slika sto si postavio, tvoja? plus to meni lici na indor, ili bar plastenik?

1522753661397.png
 
Poslednja izmena:

Stipa

Psychedelic expirience was born...
Poznanik Foruma
22.04.2015
586
4.377
163
Cekaj Grouchy, ti sad meni zelis reci da pcele (koje imaju slozenu hijerarhiju i drustvene odnose medju sobom) samo skupljaju nektar i oprasuju. Ja ne kazem da one oprasuju kanabis, ali su u doticaju s njim i dolaze na vrhove. Nitko ne tvrdi da one oprasuju, skupljaju nektar sa kanabisa.
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Aha, znači on je napravio med od vutre koji niko nije probao niti analizirao:zvezda:::fuck:
Svatko je slobodan na netu pisat svakakve gluposti...

Edit: Imam ja sjeme od vutre sa 50% thc ali nedam nikome ni sjemenkesmiley9934
 

Stipa

Psychedelic expirience was born...
Poznanik Foruma
22.04.2015
586
4.377
163
Da nebi mislio da sad ja tvrdim da je to tako. Zalijepio sam odakle je slika i clanak odakle meni slika, posto nisam mogao naci pa sam se danas sjetio.

A cuj Panta, svijet nikad nije vukla skupina ljudi koja nesto osporava, vec pojedinac. Tesli su isto rekli da je lud kad je predstavio camac na daljinsko upravljanje. Tvrdili su da unutra sjedi covjek i pokrece ga. S druge strane dijelim tvoje nisljenje o testiranju proizvoda, a i kanabis i med postoje tisucama godina pa se nitko nije sjetio spojiti to dvoje. Mozda zato sto je nemoguce a mozda zato sto nismo znali kako... Dok se ne utvrdi da je ovaj clanak 100% istina slazem se s tvojim misljenjem ali bi volio i da uspije ovaj eksperiment.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Po onome što sam čitala (jer jelte nemam iskustva u radu sa pčelama) jeste da je diskutabilno koliko je cela ta priča sa pčelama koje skupljaju nektar kanabisa i prave med bogat THC-om. Ne kažem da med bogat THC-om ne može da se nađe, ali je pitanje da li se to dobija baš kako su predstavili.

Mislim da pričaju pola, ili manje, priče kako taj THC zaista završi u medu, i da u današnjem vegan-glutenfree-pesticidefree-organic hype dobu ovo ima i te kakvu prođu.

Niko se nije setio da spoji kanabis i med skupa, iako oba postoje hiljadama godina, jer se priroda nije "setila" da ih spoji.
Kako se kanabis poleniše putem vetra, možemo da pretpostavimo da nije pčelno-orjentisan kao biljke koje zavise od pčela.

CannaHoney, koji mislim da je poznatiji brend, na svom sajtu kaže: "CannaHoney is all-natural, unprocessed wildflower honey made by honey bees who have collected nectar from various "wild" flowers."
I pritom šta tačno misle pod "wild" nisam sigurna, i ovakvo predstavljanje proizvoda nije ohrabrujuće.
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Tebi lajk za pčelarenje:thumb:, a za članak tvrdim da je hrpa gluposti i da ga je pisao neko ko nema pojma o pčelama i pčelarstvu.
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
Dok se ne utvrdi da je ovaj clanak 100% istina slazem se s tvojim misljenjem ali bi volio i da uspije ovaj eksperiment.
mislim da smo vec pisali da je to fejk na nekoj od tema.
postavljen je, kako clanak, tako i klip sa tjuba sa jednog od travarskih sajtova, gde se vidi/objasnjava, da je taj lik prvo prskao hedove nekom "secernom vodicom" da napravi te slike, i kasnije slozio tu pricu.
pčelama koje skupljaju nektar kanabisa
nektar na vutri?

evo odakle je to krenulo

https://greenrushdaily.com/bees-making-honey-from-cannabis/

https://www.mirror.co.uk/tech/canna-bees-trained-produce-honey-7491696

ta slika je odavde


 
Poslednja izmena:

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Mislim da je vrime da zaključimo tu priču, jer nije ništa drugo nego priča.
Osim naknadnog dodavanja smole s kanabinoidima u med ne postoji prirodni način da ih pčela Iskoristi za proizvodnju meda, kategorički tvrdim. Točka.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Što napisati o medu a da već moguće niste čuli? Prije otkrića penicilina med i njegova svojstva su se koristila u cijelom svijetu. Da ima antibakterijska svojstva već i lastavice na grani znaju. Da ima protuupalna svojstva uvjek se sjetite bar onda kad obolite. Sve veći broj lječnika danas više ni ne osporava njegova svojstva pa se on polako vraća na svoje zasluženo mjesto kako u prehrani tako i medicini.Konoplja je poznata kao biljka za proizvodnju vlakana od prije oko 5 000 godina. Poznato je i da neke vrste kanabisa CBD , THC , CBG i duge imaju neka svojstva koja ljudima u njihovoj bolesti uvelike olakšavaju život. Osim upotrebe pušenjem koja je možda i najpoznatija, isti se koristi i preko najrazličitijih pripravaka npr za površinsku upotrebu. Ako se proizvedu i upotrijebe ispravno navodno mogu utjecati preko kože na živčani sustav.Naravno kako o svemu tome sami pojima nemamo, na članak smo naišli preko weba i smatrali ga kao zanimljivu informaciju te bez obzira na kod nas različita mišljenja i stavove izgleda ako ništa onda kao zanimljiv članak za pročitati.U nekim državama, možete pronaći mješavine marihuane i meda već pripremljene i upakirane za prodaju, kod nas još uvijek to nije slučaj tako da ne morate odmah pohitati u obližnju trgovinu.Ako bi kojim slučajem sami pokušali sami spremiti tako nešto, dakako ako pribavite legalno sve potrebne komponente za tu mješavinu, morate biti svjesni činjenice da sam kanabis kao takav nije topiv u medu. Prvo se iz njega sprema tinktura pa se zatim nakon što je ista završena umješava u med pritom dakako neće se u svaki med jednako umješati. Koristi li se alkoholna tinktura umješavanje je olakšano a laganim grijanjem po potrebi alkohol ispari. Unatoč mogućem gubitku nekih hranjivih tvari za vrijeme grijanja, željeni antibakterijski učinak u takvom se procesu neće izgubiti. Grijanje je najbolje obaviti na pari ili sa posudom koja ima dvostruke stjenke.
Preuzeto sa stranice.....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe and Pantagan

Atox

I belong in hell
11.03.2017
507
1.156
163
Кингстон, Јамајка
Bez uvrede drugari, ja sam dosao ovde da vidim sta kazete o tom semenju od fem biljke jer sam i ja prosle god radio prvi grow u zivotu i iz 2 fem biljke sam dobio semenke(ne mislim ono full samo semenke nego se nadje po koja nekad), a siguran sam da u okrugu nije bilo muzijaka ni nista, a biljke su izbacile pistile i Cili mi je rekao da veruje da sam dobio fem semenke a i ja verujem donekle jer mislim da su oprasile same sebe, a onda prebacim na drugu stranu teme i nacitam se o pcelama i medu.. Nemojte off :)
 
Poslednja izmena:

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
:)
ako su oprasile same sebe onda je hermi ;) ti si dobio par semenki koje svaka biljka izbaci i one su regular, a sad kad ih grovas pokazale su se i samo si imao srece da su fem.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Atox
26.03.2017
13
9
3
35
Gledao sam na netu emisiju gde celo selo se penje po liticama negde u aziji i sakupljaju med koji razbija a svuda u okolini raste vutra a to radi posebna vrsta pcela! U svakom slucaju pcela oseca miris cannabisa i dolazi na njega bez obzira na nektar nogama pokupi polen sa muzijaka i sleti na zenku i eto semena. A takodje velika je verovatnoca da vetar nanese polen kao i da jedna od biljki baci tri cetri bananice i oprasi sebe i druge zenke. Na toj biljci koja je izbacila bananice se nalazi seme koje je naj verovatnije hermafrodit a na ostalim zenkama je fem.:banana_rasta::banana_rasta::spliff::djede: