Sjemenke iz fem. sjemena

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Easygoer

Aktivan Član
04.05.2015
129
413
63
43
Ako je bilo puno semenja po biljci, a biljka fem, imao si hermija, i biljke iz tog semena će biti ženske ali će biti hermići takođe, što ne znači da nećeš imati za dim ako ih posadiš. Ako je polen sa strane očekuj degradaciju genetike, ako je taj polen od industrijalke. Naravno ako je neko sadio regular Durban pa vetar doneo polen onda super hehe. To je naravno malo verovatno. Ako je bilo po jedno - dva semena po biljci onda imaš selfi i to seme je fem i očekuj sličan prinos. Imao sam par Black Domina prošle sezone u autu i svaka je imala po jedno seme. Naravno da ću da ga posadim, zajedno sa klonovima majke idu na isto mesto. Selfing rade i banke semena, samo prvo hemijski izazovu muški cvet na majci kojim opraše istu tu ženku pa to seme kupiš kao fem. Ako nemaš ove sezone uslova da kupiš seme sadi to što imaš pa nas obavesti šta se dešava. A to ćeš najbolje da učiniš tako što ćeš ovde da otvoriš dnevnik koji ćemo pratiti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Shlaym and Atox

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
Ajde pow kazi mi ti onda
ono sto sam ja primetio do sada je da, ako je cura bila hermi, nastavlja hermi genetiku i seme je za baciti. kod normalnih cura koje bi izbacile par semenki dobijao sam cure. upravo mi rastu dve biljke iz takvog semena. par semenki se kod zenskih biljaka najcesce formira ako se promasi harvest time, odnosno ako se cura pusti da cveta duze nego sto treba, ponekad i ako je u fazi cvetanja pregurala neki stres. u tom slucaju ne radi se o genetskom hermafroditizmu i trebalo bi u nekih 95% slucajeva da dobijes curu. regular seme mozes dobiti jedimo ako muska biljka oprasi zensku, jer muski nose xy hromozome a cure imaju xx
 

Atox

I belong in hell
11.03.2017
507
1.156
163
Кингстон, Јамајка
evo mozes da bacis pogled na moj dnevnik, one su bile cure, kupljene fem semenke.. ne ide mi u glavu da su bile hermi jer su izbacile dlacice.. sto se stresa tice moguce da su dozivele stres neki jer nisam iskusan, a moguce je i da sam kasnije malo obrao jer nisam imao mikroskop
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
verovatmo je ovo u pitanju, ja bih to seme iskoristio, velika verovatnoca je da je xx :)
"Another common mixed-gender plant is known as ‘bananas’—these are elongated, yellow pollen sacs that will grow from the centre of the buds on a distressed female plant. These often grow in clusters that resemble a bunch of bananas. When bananas appear, they don’t necessarily burst in order to spread pollen as a regular pollen sac would. Bananas begin manufacturing pollen immediately and will seed nearby buds even if they are removed quickly after discovery—thus being more difficult to control than actual pollen sacs.
Female plants that are allowed to grow too long past the ideal harvest time will sometimes produce bananas within their buds in an attempt to self-pollinate and create seeds for next year’s crop. This is not quite as destructive to a crop as hermaphroditism, as it occurs only after plants are past the point of optimum harvest."
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Atox

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
kako mislis svaka biljka izbaci? ne izbaci svaka biljka semenku, dve il pet. i ne moz biti regular ako nema muskih hromozoma u blizini ;)
ne mislim, nego kod mene u zadnjih par godina ama bas na svakoj biljci nadjem bar 20 semenki, biljke su relativno velike, sve oko 2m tako da se nisam zamarao s tim, a seme sam bacao jer sam utripovao da su regular.
sad cu ih cuvati pa da vidim naredne sezone, ako je procenat feminizma kao kod kupovnih, preko 90% onda super