Sjemenke nece da klijaju..

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.08.2008
1
0
1
41
Znaci procitao sam sve postove. Sto na ovom forumu, sto na stranim o germinizaciji. Imam jedno 100 sjemenki sto mi je ostalo od vremena kad sam bio zesci travar, nesjecam se kad je to bilo prije mozda 2-3 godine. Znaci one metode u papir mokar i to, ma sve radim ok. Zapravo radim na vise nacina, koristim razlicite kolicine vlaznosti, prokuhavam vodu, razlicite kolicine toplote i nista.. Pa i onaj kad stavi se u destilovanu vodu(onda ko pukne im onaj oklop i ko vidi se ko zilica bijela ali cim izvadim iz vode se zatvori i nista) i ostavi se jedno dan pa onda kad potonu stavim ih u vlazan papir, pa onda i zemlju ph 6.5- 7.0 i nista..Uglavnom nece pa nece. Sad sam ih stavio na jedno 45 stepeni u vlazan papir pa ak bude sta bude.. inace sjemenke su mi bile u latici u kutiji od sibica. Nije bilo vlage a temperatura je bila negdje oko 18 stepeni. Samo sto su stajale nekih 2-3 godine.
Pa ako ima ko kakvu specijalnu metodu da ih natjeram da klijaju. Ali bas specijlno sta.
I ima li ko iskustva sa holandijom a da je na teritoriju federacije Bih "narucivanje". Znam sve postupak i to" cito sam postove ali sto se tice murije i toga.
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
thissucks1oa5.jpg
 
20.08.2008
1
0
1
41
rasta-zg je napisao(la):
zamoli ih da proklijaju!!!

Daj nemoj me zahebavati ev me 3 sata camim na sjemenkama i molim ih da klijaju, i za divno cudo. Jedna ko malo napukla ko hoce da da korjencic:vb_kez:. Molit cu ih jos jedno 24 sata i onda definitivno kontaktiram holandiju a murija ako me i uhvati reci cu im da se ne osjecam psihicki dobro i da mi to treba iz istog razloga i naravno jos im reci da mi ga mogu pofanflati, onako sa apetitom.
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Probaj ih potopiti u rastvor vode i SLAVOLA kako pise na pakovanju Slavola!!! A onda ih posaditi u zemlju zalivenu istim takvim rastvorom!!!
Tj nemoras ih potapati nego ih stavis u skvasenu maramicu sa rim rastvorom!!
Mada koliko sam citao ima neke price da kao semenke nemogu dugo da stoje ali ima primera gde su i starije pustile klicu!!!
Verovatno zavisi od vrste!!
Ako ti tako ne uspe JBG onda ti nevalja seme!
Mada i sta ce ti to kad neznas sta gajis!!!
I ja sam tako seme imao neko i isteram biljku koja udara malo jace od deteline ako srolas ceo plast!! :D