Sjemenke nece da prokliju

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Bijela Rupa

Aktivan Član
13.11.2012
112
210
0
44
4th Internode
Ja sam postigao odlične rezultate sa peškirom.
Dakle navlažim peškir prskalicom, more komotno ona stvar za pranje prozora, samo naravno opere se prethodno, navlažim taj dio gdje stavljam sjemenke i zamotam.
Svaki dan se ponovo navlaži, ne smije biti suho i sve su mi proklijale (sve su bile neke nepoznate domaćice ili šta već), osim jedne, ali mislim da je ta bila mrtva kada sam je stavio.
Druga stvar je prebacivanje u zemlju.
Lagano pinecetom i opa u rupicu i zatrpaš.
Tu se jedna nije primila-
Znači18 od 20 uspješno.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Netreba ništa od toga...stavi u zemlju....nabavi prskalicu za vodu...i održavaj vlažnom....nije baš nuklearna fizika
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

ocusadit

Aktivan Član
07.09.2012
72
39
18
35
Badivefi
Verona je napisao(la):
2. šotnu tabletu u mali tanjurčič napunjen sa pola cm vode za cca pola sata, da se dobro napije vode i naraste,
što znači "šotnu tabletu"?



nego sto se tiče teme.

sjemenke na vlažnu vatu i čekat..... evo jednom kolegi nakon 15 dana izbila klica, a mislili da nevalja sjeme, na kraju wunderbar :D
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Šotnuti - staviti, metniti, položiti , spustiti, pohraniti, dovesti u simbiozu sa tanjurićem:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dk1litk

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
Greenpower1 je napisao(la):
Šotnuti - staviti, metniti, položiti , spustiti, pohraniti, dovesti u simbiozu sa tanjurićem:)
Haha, nije baš tako. Kako se na Hrvatskom kaže tableta šote?

Sistem klijanja u šoti je skoro identičan klijanju u zemlji jedina razlika je u kontroli vlage. Kot ovih tableta i vlaga u zemlji (šoti) je pod nadzorom.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Možda nisam shvatio autora riječi:) Slično kažem "šutniti loptu nogom" naprimjer.
Inače su to treset tablete koje sam ja bacao kad bi dobio jer više volim u zemlju, prekriti s 1cm zemlje i prskati prskalicom(kao ono za staklo) dok ne izviri. Kasnije možeš več normalno jer zemlja malo otvrdne ali i dalje oprezno bez velike sile prolijevanja radi mogučih odrona:)
 
04.03.2013
16
5
0
bile su u vodi 24 sata pa sam ih stavio u maramice vlazne..3/13 su proklijale..da cekam da i ostale prokliju ili da ove odmah u zemlju da stavim
 

admiral

Aktivan Član
31.03.2012
83
13
8
41
eto meni nece da proklija 7 dam fem menka ...
i jos jedno resenje uzeo sam zilet i recnuo malo na vrhu semenke otvorio sam je tamo gde izlazi klica primetio sam da je zdrava ali nije mogla da otvori ljuspu sad bi trebalo bi ti sve ok ... savet
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
U dobrim uvjetima 3-4 dana treba da izađu iz zemlje pod uvjetom da nije poviše sjemenke više od 1cm zemlje i to fine očiščene od kamenčiča i ostalog krupnijeg.
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
ne budi nestrpljiv,
nekada sjemenke izađu i za mjesec dana... sve ovisi od njih... ako su dobre izaći će kad tad!

ja bih to odmah u zemlju!
 
05.04.2017
5
1
3
61
nabavila sam sjeme od renomirane kuće iz Holandije išla sam čak u zgreb po njega. Pet feminiziranih sjemenki mi je proklijalo i niklo, ali regularna ni jedna nije proklijama. Držim ih već 10 dana u zemlji ali ništa. Postoji či mogućnost da ipak proklijaju.
 

Štaćukadjevolim

420ツ
Banovan
26.02.2017
934
1.639
188
Vutrograd, Bosna i Hercegovina
Naspeš vode u čašu i ostavi 24h u mraku i na sobnoj temperaturi (21\26)

Posle 24h nakvasi palomu stavi u palomu preklopi i ubaci u hermetički zatvorenu vrečicu i ostavi u mrak.

images.jpg
Kad staviš u hermetički zatvorenu vrečicu ne treba da sipaš vodu samo ostavi i ne diraj.

Ako ništa opet uzmi šerpu naspi vode i kad prokuha odmakni gdje nema vatre i tu hermetički zatvorenu kesicu stavi na poklopac šerpe. Rezultat će se pokazati nakon 12 h, a i manje.


Problem je u tome što non stop gledaš i diraš sjemenke da vidiš Jel proklijalo...
Uradi to i posle 2\3 dana pogledaj pa javi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.