Sjemenke nece proklijat

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.08.2009
13
0
0
35
najbolje je da pomognes toj jednoj semenci sto je pukla. . .tako sto ces je malo stisnuti da se otvorio(kao pistaci) ali pazi da ne ostetis koren iz semenke.SRECNO!
 

euforija

Aktivan Član
24.05.2008
358
54
0
35
e bas to mi je reko frend jucer.. svaka sjemenka mu uvijek proklije jer ju malo otvori na pocetku.. to ce mi bit tehnika
 

pljuga2

Aktivan Član
23.10.2012
111
5
0
36
ako je sjeme ispravno proklijace na sve nacine a isto dobar nacin naspes casu vode i stavis na toplo radjator il slicno i ubacis sjemeneke koje nepotonu za 2 do 3 h ih bucni prstom da potonu i proklijace sertno svima
a ovo sa otvaranjem sjemenki je perverzija pa ako je otvoris onda je pojedite hahahahaha
 

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
Ako nece proklijati mozete srolati komad smirgl papira u cilindar... unutra ubacite sjeme i par puta izmedju prstiju prodrmate lagano..

izgrebe se povrsina sjemenke i voda moze lakse uci unutra, ne treba samo pretjerivati. Dovoljno je malo samo

Sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: visimir

super kush

Aktivan Član
10.04.2013
81
110
0
ovako kad ste kod toga bi li netko mogao objasniti sta mi se dogodilo, situacija je ovakva ... sjemenke su mi proklijale i stavio sam ih u zemlju i nako 2 tjedna nisu izasle toplina super... mozda previse vlazna zemlja? sjemenke su propale, u pitanju su sjemenke iz ulice...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: super kush
23.02.2008
1.048
1.455
188
Evo i ja imam problem sa semenkama, isklijao u maramici, pustila malu klicu, stavio u zemlju
nakon dan dva sam malo pomerio zemlju i sklonio ljusku na semenki i zatrpao, evo sad je treci dan i ne mrda,
u zemlji je klica tj koren i malo zuto iz koje bi trebalo da porastu kotiledoni, mislim da sam sam zaebo sto sam dirao
ljusku, sto mislite, dal moze iz tog zutog da izadju kotiledoni?
Pouka price, ne prckajte mnogo i pustite da priroda odradi poso :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vu ing. and usrname

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
crunkisi je napisao(la):
Ako nece proklijati mozete srolati komad smirgl papira u cilindar... unutra ubacite sjeme i par puta izmedju prstiju prodrmate lagano..

izgrebe se povrsina sjemenke i voda moze lakse uci unutra, ne treba samo pretjerivati. Dovoljno je malo samo

Sretno

Ovo se brate radi samo kod semenki koje imaju debelu ljuspu (npr ginko) i kod takvih "tvrdih" semenki nije potrebno da se radi nego se samo tako ubrzava proces klijanja a kod konoplje su ti vece sanse da upropastis semenku nego sto ce da ti pomogne.
Samo ljudi malo u vodu cim izadje klica u vlaznu zemlju, klica nanize obavezno i ostaviti na miru da sama izadje. Ne proveravati kako joj je, ne pomerati zemlju i td. I kad se stavlja u zemlju uzeti pincetu i drzati semenku lagano i nezno da se ne pritiska da se ne bi nesto slomilo.
 
12.10.2012
17
0
0
42
Sigurno sjeme ne valja! Nema se tu što puno pogriješiti. Ja sam naručio Super Skunk na *******.org i poslao mi je blijede sjemenke od kojih niti jedna nije nikla!!! Prevara! Idem ovo ljeto u Amsterdam i kupiti ću direktno u seed shopu kao i prije.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
JumperBt je napisao(la):
Sigurno sjeme ne valja! Nema se tu što puno pogriješiti. Ja sam naručio Super Skunk na *******.org i poslao mi je blijede sjemenke od kojih niti jedna nije nikla!!! Prevara! Idem ovo ljeto u Amsterdam i kupiti ću direktno u seed shopu kao i prije.
https://vutra.org/topic/11813-lo%C5%A1e-sjeme/#entry285282
Ti si nevjerovatan..pa vec su ti rekli ljudi da kontaktiras B i sigurno ce ti poslati nove i najvjerovatnije ces dobiti i poklon.
Neznam o kakvoj prevari pricas ili mozda bolje da odes u "Amsterdam" pa tamo kupis sjemenke.
 
12.10.2012
17
0
0
42
Zapravo me odbio, nece poslati sjemenke, kaže ja sam kriv...teško mi je u to povjerovati jer imam iskustva i do sada NIKAD nisam imao ovaj problem. Nemojte odmah slati nadrkane odgovore, zar neznate normalno komunicirati, hvala.
 

Tantor

Aktivan Član
05.12.2013
181
156
43
A ako nisi to imao do sada onda je vrijeme ;)
Ma zezam se.Nepostoji grower komu su proklijale sve sjemenke .. Lutrija je to...
 
12.10.2012
17
0
0
42
Evo update, od 5 sjemenki Super Skunka niti jedna nije nikla, dobio sam Tutankamon feminized na poklon jer sam prilikom naručivanja dobio probušenu vrećicu s gnojivom (BigBud). Tutan je niknuo preko noći, koristeći istu metodu!


Meni do sada nisu nikle samo neke iz "pizeva", a svaki put kad sam bio u Amsterdamu po sjeme, imao sam 100% klijavost. Radim to već 15 godina, oko 100 biljki!!!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ne znam sta hoces od nas, ako ti je bolje u amsterdam idi tamo pa kupuj, nema smisla da smaras vise jer su ostala iskustva koliko vidim pozitivna, uz to forum nema nikakve veze sa tom stranicom koju si spominjao a ko ce odakle da porucuje njegova je licna stvar, izneo si svoje misljenje i da stanemo sad sa tim i smanjimo spamanje teme
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa
12.10.2012
17
0
0
42
Ne želim ja ništa od tebe pogotovo, niti od nikog drugog. Samo želim upozoriti ljude, postoji mogućnost ako naruče sjeme s x.org-a da sjeme neće biti dobro, ja sam spušio 400kn, ne želim da se to dogodi drugima. Pozdrav svim grow-erima, sretno s vašim curama, ženama, ljubavnicama, kako god gledate na njih, a vama gosp. Moderator želim puno, puno novih živaca i puno, puno "pljugica" tako da se smiriš i nastojiš postati objektivan moderator koji neće postati ovako izdrkane odgovore!
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
do sada samo pozitivna iskustva sa x.org... obično sa kolegama uzimam sjemenke od njih, nas nekoliko napravimo jednu veliku narudžbu (obično preko 2000 kuna) zato jer redovito dobijemo punu kapu poklona. prošli put nam čovjek poklonio 6 komada Reserva Privada OG#18 koje koštaju 90€ i još nekih sitnica. do sad se nitko od nas nije žalio na kvalitetu sjemenki, tako da ostajemo vjerni kupci...
 

Samuraj u čizmama

Aktivan Član
03.10.2012
302
465
63
Ranije je jedan spomenuo da je lutrija to sa sjemenkama,možda,meni su iskustva ok a ove godine sve sam narućivao od B.toliko su profi i avezano za poklone dobio sam dva Tutankamona od pyra.seed.naruđba je iznosila 400k.Toliko o tome,pozz svima groverima :ridinghorse: