Sjemenke nece proklijat

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.02.2014
39
32
0
Narucio sam semenke iz jednog NL seedbank-a, fem.Critical Kush je u pitanju, ubacio ih u casu vode i tu ih drzao 48h i ni jedna nije pukla, a kamoli pocela da klija. Posto nisam hteo da ih drzim u vodi vise od dva dana premestio sam ih u tanjir preklopljene vlaznim ubrusom. Bile su na toplom mracnom mestu i dnevno ih proveravao. 3 od 5 su samo napukle posle nekoliko dana i na 2 se pojavila mala klica od par milimetara i to je to... drzao sam ih u nadi da ce bolje proklijati i presaditi ukupno 20 dana... posle tog perioda sam digao ruke i zasadio samo one dve sa malom klicom. Drzao sam ih nedelju dana u casi sa zemljom i nista se nije desavalo... onda sam se iznervirao i iskopao ih iz cese da vidim da li su uopste pocele da rastu ali kako sam ih zasadio tako si i ostale.... bacio sam sve semenke i kontaktirao growshop mailom da se pozalim na problem... naravno malo sam preuvelicao i rekao im da ni jedna semenka nije uopste ni pocela da klija posle 20 dana i ljudi se kulturno izvinuli... rekli su mi da nije problem do njih jer oni samo prodaju semenke i ne bave se uzgojem i da kontaktiram direktno farmu i njima se pozalim, ali sve jedno ce mi poslati nove semenke istog straina za dzabe.. tako da smo se fino dogovorili i sada ocekujem da stignu i ponovo ih stavim na klijanje pa sta bude bice..
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
nemoj ih držati u vodi 48 sati, moguće je da si ubio sjemenke. dosta je 12-24h u vodi i onda u zemlju, bez obzira je li proklijalo ili ne...
 
17.02.2014
39
32
0
Hvala na savetu. Ja sam isao metodom prvo u vodu da sve puknu i pojavi se klica, pa onda u vlazan ubrus na par dana da se klica jos malo razvije i onda u zemlju... Znam da ne bi trebalo duze od 3 dana da se drze u casi sa vodom..
Ali eto probacu ovog puta malo drugaciju metodu... ne znam da li da koristim destilovanu vodu ili obicnu cesmusu? razmisljao sam o 50-50, cisto ako ima dosta hlora u vodi da je razblazim destilovanom..
 

hotnspicy

Aktivan Član
22.07.2012
172
401
63
33
pa koja 3 dana..kolega, poanta vode i vlaznih maramica je da sjemnka lakse i brze proklije (a da mi to vidimo). i mislim da nema potrebe da ih drzis u maramici jos malo da se razviju...samo direkt u zemlju kad probije i to ej to :)
 
17.02.2014
39
32
0
Tako cu i uraditi... stavicu ih u vodu 24h pa direktno u zemlju posle toga. Hvala na savetima

posto sam iz prosle ture imao 0/5 uspeha sa semenkama... nadam se da ce sve 5 sledeceg puta proklijati :) onoliki box mi zuji prazan vec danima... greota :)
 
17.02.2014
39
32
0
Jedno pitanje u vezi toga... ako mi semenka stoji u vodi recimo 48h a klica je mala, tj manja od 1cm, svega par milimetara, sta da radim? ne mogu da je drzim duze od 2-3 dana u vodi a ne mogu ni da je presadim u zemlju s'obzirom na malu klicu...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
a kako oni koji zasade direkt seme u zemlju, klicu ni ne vide, u najvecem broju slucajeva kad semenka napukne u vodi krenula je, nemoj preterivati sa drzanjem u vodi, ako bas hoces duzu klicu prebaci menku u vlazan papir/ubrus/maramicu. ako je napukla nastavice u zemlji ili nece, ali tada ne bi nastavila ni u vodi
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp and Stipe
17.02.2014
39
32
0
Imas pravo, cista logika :) drzacu u vodi max 48h i odatle direktno u zemlju... samo koje je vase misljenje da li da koristim obicnu iz cesme ili destilovanu vodu?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
nemam iskustva sa destilovanom, nikada je nisam koristio, al 2 dana sumnjam da ce smetati, tj. ne vidim neku razliku, drugo je da ces zalivati biljku sa ovom ili onom, tu ne bih savetovao destilovanu nikako
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
Smokey McPuff je napisao(la):
Samo strpljivo. Kada klica imam minimalno 1cm onda presađuješ. Ostalo je sve lutrija

kakva ti je to logika? čim sjemenka napukne, odmah u zemlju s njom. ako ti iz sjemenke već visi klica od 1 cm, imaš dobru šansu da slučajno otkineš klicu i uništiš sjemenku, i šta si onda napravio?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
a postoji i dobra sansa da biljka ne odbaci kako treba ljusku menke, onda moze biti ebade kod neiskusnih, treba joj zemlja da lepo skine tu "ljusturu" ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Ja to direkt u zemlju bez komplikacija.ovo dode ko carski rez pa u inkubator pa tek onda u majku zemlju pa onda ubacis naopacke pa krene na noge pa ovo pa ono.
Tap u zemlju i za pet dana se pojavi cvrsta ,jaka,zdrav bez kojekakvih kaciga na glavi i maski za ronjenje haha...heben je ovaj S#1
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
I ja sam direkt seme u casu napunjenom teramagmom pa sipala vodu dok dole ne procuri na rupicama na dnu case...i nista nisam dirala ,fajtalicom dva puta poprskala vrh zemlje i to je to..i sve do jedne proklijale..mislim da sve zavisi od semena ,ako je sveze ce da proklija na bilo koji nacin da se klija..
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Mene ove godine isto prca klijavost dobrano, sreća nije do mene. Od prvh 5 K2, 4 završile u smeću danas. Izvire i nemrdaju danima, niti u zemlji niti u maramici, dok je ova jedna što se nije predala prilično lijepo olistala već ;)
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Joj kad se ja sjetim svog Jet47, sjemenke su stajale nekih godinu dana cca, i sredim ja box, idem posaditi, stavim 3 sjemenke, maramica, tanjuric (uvijek mi je tako klijalo u roku 48 sati) i nikako, 5-6 dana, ništa i ništa stavim sjemenku u zemlju i u box reko mozda oce mozda nece, ne kosta me nista da stoji tamo.

U medjuvremenu sam imao u boxu domaju koja je vec bila u vege nekih 2 tjedna i stavim teglu u kojoj je domaja NA teglu u kojoj je sjemenka od Jeta tako da mi domaja bude bliže lampama, i stajalo tako jos par dana, idem ja zalijevati domaju, maknem tegli kad ono, imam sta vidjeti, jet proklijao ISPOD tegle od domaje, klicu pustio OGROMNA je bila hahaha nisam mogao vjerovat, znaci prakticki je mjesec dana skoro trebalo da proklija...

Pouka: strepljenje, strpljenje i samo strpljenje :)

(jet bio mudonja na kraju :D)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI
12.09.2018
3
6
3
29
Ne mogu da nadjem nigdje ovakav slucaj. Sjemenka je bila u papiru(wc) namocena,jednom je papir ostao suv na kratko skroz. Pukla je i pocela malo da klija i onda se zatvorila i klica se povukla unutra. Tvrda je i vidi se samo mali rascjep gdje je pocela tada da klija. Ima li ista od nje?