Sjemenke nece proklijat

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
22.02.2009
36
0
0
40
najbolje i najsigurnije je staviti direktno u zemlju,ne preduboku(0.5-1.0 cm) i izaći će ti u roku od 4 dana
 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
lol, poslao sam im bio jos onda mail.. i nije mi nitko odgovarao. sad sam ponovno poslao mail iz zajebancije.. da bi mi se zena tamo ispricavala da nisu uopce dobili moj prvi mail..

i pazite ovo..

da naravno da ce mi poslati nove sjemenke. zapravo, dodati ce jos i par promocijskih radi pretrpljene dusevne boli. kaze da su imali problema sa tom posiljkom i da su sve po spisku breederu pa je sad ok.

jupi!

uglavnom, meni stize novo sjeme.

al sad imam pitanje/problem: naime, zemlja mi u teglama stoji od onda kad su morale proklijat (kraj prvog mjeseca)... zemlja je terramagma bluemenerde, pomjesana sa virulitom... uglavnom, naravno da nije nikoja druga biljka bila unutra, i naravno da nisam zaljevao prazne tegle ili tako nesto (zapravo, u mracnom ormaru je konstantno bila).. ali takoder naravno da se od samog stajanja osusila.

e sad mene zanima, dali to moze stetit? odnosno dali bi bolja zemlja bila friska? neznam dali ti minerali i npk hlape iz zemlje, ili postoji li neki drugi razlog zasto bih trebao promjeniti zemlju?
(zapravo to mi uopce nije problem jer se radi o jako malo zemlje, al kad sam vec sve lijepo slozio prvi put, ako nije potrebno, cemu)

btw. hvala na odgovorima , cak i ovih par pacijenata ;)

inace - tko god da je pitao za WW, ako pitanje jos uvijek vrijedi - po sjemenkama nemozes bas prepoznati vrstu. sve sjemenke su dosta malene (zapravo to "malene je relativan pojam, ajmo bit precizniji pa rec da su nesto cirka 4*3*2mm)
ali ako si narucio iz nekog poznatijeg seedshopa, nema shanse da su ti krivo poslali, jer im to nije bas u interesu.
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
ja je napisao(la):
poslikaj sve i šalji nirvani sa opisom kako si klija, možda je stvar u sjemenu pa se još netko žalia i možda nešto izvučeš jer stvarno šteta, još feminizirano

A šta san ti ja reka:cool44:
 

brend

Power of Marihuana
04.06.2005
323
25
0
50
I pazi sad,ostavi se maramica i papira i uzmi obicnu malu casicu napuni je vodom potopi semenke i to je to i samo svaki dan promeni vodu.Drzi casu gde je najtoplije ali da voda ne prokuva,nikakako na bilo koji izvor svetlosti. :))
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
joj filozofija
ako ti je to takav problem onda direktno u zemlju u kojoj ces odpocetka do kraj i reseno samo gledas da se vrh zemlje neosuzi mnogo i reseno...
al to ja tako radim nikad nekljijam semenke...
 

brend

Power of Marihuana
04.06.2005
323
25
0
50
radi ko kako voli,meni je ovako najbolje pa preporucujem,ali neka radi svako po svojoj volji
 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
ma napravit cu sa maramicama kao i ovaj put i dva puta prije toga. Prije mi je uspjevalo bez greske, sad su bile krive sjemenke pa nije uspjelo, nisam ja kriv.

ali dajte mi molimvas odgovorite ono sto sam za zemlju pitao, sad me to vise brine.
 
15.04.2009
36
5
0
112
Imam pitanje. Da ne otvaram sada drugi topic. Pred 3 dana uzeo sam nekih 8 sjemenki neke domaće. Koristio sam metodu onih vatica sa brisanje lica. Napravio sam sranje u samom početku jer sam ih stavio u neku limenu posudu, navlažio i stavio pod svjetlo. Onda sam negdje naletio da moraju biti u mračnom prostoru pa sam nakon 24 sata napravio greenhouse effect ali bez svjetla. Sada stoje već 3 dana u tome i stvar je u tome što su se ljuske razlomile i peteljke su izašle van, ali ne previše. Stvar je u tome da se već 24 sata ne miču iz tog stadija. Jel radim nešto krivo?
 

badger badger

Aktivan Član
10.02.2009
159
13
0
36
paaaaa
moguce da su stagnirale rast zbog.... ko zna čega..
inace cim vidis da ti sjeme pukne i izviri klica (ono malo bilo) odma bacas u zemlju na nekih pola-cent u zemlju... bar ja... ito mi je ono nepogriješivo...
a sad moguce da im je bilo prevlažno pa se usaftale (u šta čisto sumnjam)
a i moguce to sto si ih cimo vamo tamo da ih je to ubananiralo...
probaj ih u zemlju stavit pa vidi šta bude a za svaki slučaj stavi novo na klijanje..
 

Highty

Aktivan Član
05.09.2005
162
50
0
Ja zbilja preporučujem stavit u običnu čašu vode i za 2 dana je klica vani, meni nikad isto tako nije uspjelo klijanje sa ubrusima, vatom, vlaženjem i ovo i ono....čaša, napuniš ju vodom, baciš unutra sjeme ujutro, ako do navečer ne potone, onda ga pogurneš na dno čaše i za 2 dana ti je klica vani, to je najbrži i najjednostavniji put do klijanja - po meni :)
 

badger badger

Aktivan Član
10.02.2009
159
13
0
36
jeste 18/6 ili 24/0 iako osobno se zalažem za ono prvo...
a sto se tiče klijanja svako ima svoje... mogo bi bas isprobat to s čašom i vodom..
 
03.02.2007
13
0
0
42
Highty je napisao(la):
Ja zbilja preporučujem stavit u običnu čašu vode i za 2 dana je klica vani, meni nikad isto tako nije uspjelo klijanje sa ubrusima, vatom, vlaženjem i ovo i ono....čaša, napuniš ju vodom, baciš unutra sjeme ujutro, ako do navečer ne potone, onda ga pogurneš na dno čaše i za 2 dana ti je klica vani, to je najbrži i najjednostavniji put do klijanja - po meni :)

Opet isto pitanje jedni savjetuju na svjetlo drugi u mrak!!
Pa jel netko zna sta je dublja istina u svemu tome..
Stvarno nema smisla da ljudima propadaju sjemenke bzv...
Vjerovatno sve pali ali hmmm...mmm
:gband:
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Nema veze da li kliju na svjetlu ili u mraku. nema nikakve veze i jedno nije bolje od drugoga. to je što se tiće samog svjetla, međutim ionako uvijek kliju u mraku ako se ne radi o postupku sa čašom vode. Pa ako vam klijanje izvan zemlje tolika kvantna fizika onda stavite sjeme direktno u zemlju. čemu toliko filozofije? neće vam ništa bolje proklijati vani ili u zemlji. Bitno je jedino da je medij konstantno vlažan i da temperatura nije preniska (normalna temperatura sobe je sasvim ok).
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
kao sto rece Weedran bitna je vlaga i temperatura. svatko preporucuje svoju metodu, istina, ali svaka ta metoda koja ukljucuje vlagu i finu temperaturu radi. tako da nitko nije u krivu. ja uzmem vlaznu maramicu, stavim u vrecicu da se ne osusi i to na monitor ili napajanje od kompa, ko mali inkubator... cini mi se da malo brze klijaju kad je toplije..
 

maSe

Aktivan Član
14.01.2009
70
4
0
33
zavisi u kakav si papir stavljo?ako si stavio u onaj mirisljavi ima neke hemije u sebi i zna ubiti sjeme?
a ako si stzavio u obicne maramice to je ok?
ipak je najsigurnije staviti direktno u zemlju i zaliti dobro?a ne stavljati duze od 1,5 cm
 

maSe

Aktivan Član
14.01.2009
70
4
0
33
SvjetloIstine je napisao(la):
lol, poslao sam im bio jos onda mail.. i nije mi nitko odgovarao. sad sam ponovno poslao mail iz zajebancije.. da bi mi se zena tamo ispricavala da nisu uopce dobili moj prvi mail..

i pazite ovo..

da naravno da ce mi poslati nove sjemenke. zapravo, dodati ce jos i par promocijskih radi pretrpljene dusevne boli. kaze da su imali problema sa tom posiljkom i da su sve po spisku breederu pa je sad ok.

jupi!

uglavnom, meni stize novo sjeme.

al sad imam pitanje/problem: naime, zemlja mi u teglama stoji od onda kad su morale proklijat (kraj prvog mjeseca)... zemlja je terramagma bluemenerde, pomjesana sa virulitom... uglavnom, naravno da nije nikoja druga biljka bila unutra, i naravno da nisam zaljevao prazne tegle ili tako nesto (zapravo, u mracnom ormaru je konstantno bila).. ali takoder naravno da se od samog stajanja osusila.

e sad mene zanima, dali to moze stetit? odnosno dali bi bolja zemlja bila friska? neznam dali ti minerali i npk hlape iz zemlje, ili postoji li neki drugi razlog zasto bih trebao promjeniti zemlju?
(zapravo to mi uopce nije problem jer se radi o jako malo zemlje, al kad sam vec sve lijepo slozio prvi put, ako nije potrebno, cemu)

btw. hvala na odgovorima , cak i ovih par pacijenata ;)

inace - tko god da je pitao za WW, ako pitanje jos uvijek vrijedi - po sjemenkama nemozes bas prepoznati vrstu. sve sjemenke su dosta malene (zapravo to "malene je relativan pojam, ajmo bit precizniji pa rec da su nesto cirka 4*3*2mm)
ali ako si narucio iz nekog poznatijeg seedshopa, nema shanse da su ti krivo poslali, jer im to nije bas u interesu.









nece ti to nista stetit naime bolje je da zemlja malo odstoji prije sijanja nego da je friska
 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
Weedran je napisao(la):
Nema veze da li kliju na svjetlu ili u mraku. nema nikakve veze i jedno nije bolje od drugoga. to je što se tiće samog svjetla, međutim ionako uvijek kliju u mraku ako se ne radi o postupku sa čašom vode. Pa ako vam klijanje izvan zemlje tolika kvantna fizika onda stavite sjeme direktno u zemlju. čemu toliko filozofije? neće vam ništa bolje proklijati vani ili u zemlji. Bitno je jedino da je medij konstantno vlažan i da temperatura nije preniska (normalna temperatura sobe je sasvim ok).

Off topic:
mislim da bi trebali promjeniti ovaj izraz "kvantna fizika" u neki drugi, jer je kvantna fizika puno laksa od svih mogucih hipoteza kod uzgajanja marimahuna.