Sjemenke nisu legalne???

Hesi Original Sjemenke Hempatia Led Lampe
Želite nešto više od socijalne mreže?
Društvo za legalizaciju marihuane, medicinu i uzgajanje kanabisa. Registrujte se za dodatne opcije foruma.
Registracija

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.538
39.406
3.198
Bekaa Valley
Jeste on kriv sto nema nalog. I taj mu slucaj nece ni doci do suda jer su dokazi skupljeni ilegalno. To jeste radio je na svoju ruku nije dobio naredbu od nadredjenih
o dzigili, dugo nismo diskutovali ovde :) ja sam to napisao uz smajlike, dakle u saljivom tonu a uz konteks onog sto je pre toga napisano. kako mislis da je kriv. i zasto. po cemu je radio na svoju ruku. mozda je bila neka dojava, (sto ti kazes anonimna) pa dosli na vrata da provere. poenta je da ako onaj kod koga banu ne trazi nalog nego ih pusti unutra (oni recimo kazu da su culi kako uzgajas i kako bi da malo pogledaju stan, il da im je sa carine stigla tvoja adresa na koju su stigle neke semenke...), onda tu nema nista ilegalno drug. naprotiv. ako si policajca/e pustio u kucu (dobrovoljno) jer si se prepao, uplasio, pomislio kako je to vlast, zakon... ovo~ono, sta god, onda je sve lege i svaki dokaz koji ugledaju se pika, a na osnovu toga mogu dodatno traziti nalog za ozbiljniji pretres. poenta je da trazis nalog ako su ti na vratim i da ne pustas nikog ako nema nalog, ako ga pustis onda je to tvoj zajeb i sve je dalje legitimno a ti im zaista samo mozes skuvati kafu ;) i tip u video zapisu nije dobrovoljno pusti pandure u gajbu, niti je dobrovoljno izasao. treba delovati bez straha i znati svoja prava, sto manje znas o pravima i zakonu to su vece sanse da te nasankaju ;) toliko od mene, a tema je mozda malo otisla presiroko, no, kad se vec raspravlja i diskutuje o, po meni bitnim stvarima koje mnoge clanove zanimaju, da ne diram nista :)
@sharp, jel zobaju to borci, a drug :)

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
673
2.375
163
52
Imas situaciju di imas jebeni problem jer si narucio sjemenke koje je carina njima dostavila, a u isto vrijeme trenutno gajis u prostoru u kojem zivis...bez obzira sto nisi narucio na svoju adresu i sto znas da ti glume na obavijesnom razgovoru da ce sad zatraziti nalog za pretres, pandurske fore i slicno, ti kao osoba moras odabrati kojim putem dalje... jako zayebana situacija vjerujte mi! Ponizan ili ponosan, odjebat ih i riskirat njihovu reakciju, ili im baciti kost, progutat govno da ne budu govna do grla... Puno je tu faktora, grad ili mala sredina, karakteri, ega, ludost, hrabrost... Njih zapravo boli ona stvar za tebe, to im je posao, nadju led panel, vent i ph metar nasli su LABORATORIJ! za proizvodnju genetski modificirane marihuane, nadju prpu u grinderu, nasli su 0.3 grama zelene materije nalik na opojnu drogu marihuanu. Debilana je s njima uopce imati posla, ali svakako je uvijek cilj bit bar korak ispred njih!

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
201
43
A sta sam ja napisao u prvom postu ? Da nemoze niko ni tebe ni stan ni auto da rovi bez naloga.
Da policajac u toku pregleda nemoze nista da radi osim da sto se kaze snimi situaciju to jest vizuelno i na osnovu tog snimka stvori osnovanu sumnju za pretres nebito čega i da trazi nalog za dalje.
Dzigili, aj' molim te pojasni logiku kontradiktornosti gore podvucenog i dole bodovaog...pa jos u istom postu!!!

O cemu bre ti pricas, o kakvom policiskom pregledu i snimanju situacije u mojoj kuci/gajbi bez sudskog naloga?
Kako ce da izvede "pregled i snimanje" moje kuce a nema pravo u nju da udje?

Vec rekoh, brces pravne pojmove: pregled automobila je pravna radnja za sta je potrebna evidencija MUP-a, dok pretres nepovredivog prostora tipa: privatan posed, kuca/stan...spadaju u najitimniji kutak coveka koji ne sme niko povrediti, pa ni policija (sem u izuzetnoj situaciji), bez naloga suda!!!
Ponizan ili ponosan, odjebat ih i riskirat njihovu reakciju, ili im baciti kost, progutat govno da ne budu govna do grla... Puno je tu faktora, grad ili mala sredina, karakteri, ega, ludost, hrabrost... Njih zapravo boli ona stvar za tebe
Ne mislis valjda, ako ti navataju nesto nedozvoljeno a ti bio fin i ljubazan, da ce ti zbog pokazane finoce oprostiti ucinjeno?...naivan rezon, kunem ti se!
Ne zavaravaj se, vec u svakoj "nezgodnoj" situaciji razmisljaj realno i imaj onu iskusno-poucnu narodnu izreku na umu:"bolje ranjen od mrtav"!!!
prevod: ranjen=osumnjicen, mrtav=osudjen...tacka

06.04.2016
2
3
3
54
ja sam dobio poštom.i to greškom.nisam mislio da ce poslati poštom.kad jedan dan poštar donese.rekoh mu da nemam pojma o cemu je i da to ja nisam ništa narucio al posto je bilo adresirano na mene morao sam primiti posiljku.nisam imao problema al necu tako više raditi.poslije toga sam citao da su par uhvatili sa tom pošiljkom.

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.538
39.406
3.198
Bekaa Valley

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
329
535
93
32
Kao sto kaze naslov seme nije legalno
Zabranjena supstanca u najmanju ruku
Sto ne znaci da ce da vas hapse moze i iz tezih situacija da se izadje bez hapsenja
Mnogo bi lose bilo da vas sa tim nadju na granici , zna se i to desiti , da vas pita onaj a sta je ovo , a vi se onda setite za koji vrag to nisam bacio

Eee.. Ali nemojte biti ljuti na zakon , ostavljeno je dovoljno mesta za one oprezne i odgovorne da izbegnu tu situaciju ako pak i dodje do nje , ovu ca da kazem teoretski ali je zasnovano na stvarnim dogadjajima

ili se pravite retardirani komplet ili zborite pametno , nista izmedju ,
On ce najverovatnije probati da vas uplasi , dozvolite mu to , al ne nudite pare
Ako imate nesto jos kod sebe pa makar i kafetin sve bacaj ili jedi
Ako krenu da vas vode , padajte u komu , suze na oci , zapomagaj , nikako u stanicu
Ako vam korumpirani policajac trazi pare , recimo 500e , malo se prenemazete al prihvatite da donesete
Kad vas puste po pare naravno nikad se ne vratite

sto gori policajac to bolje poznaje ove korake i vesto vas vodi kroz njih tako da ne bi trebalo da bude problema