Sjemenke nisu legalne???

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Jeste on kriv sto nema nalog. I taj mu slucaj nece ni doci do suda jer su dokazi skupljeni ilegalno. To jeste radio je na svoju ruku nije dobio naredbu od nadredjenih
o dzigili, dugo nismo diskutovali ovde :) ja sam to napisao uz smajlike, dakle u saljivom tonu a uz konteks onog sto je pre toga napisano. kako mislis da je kriv. i zasto. po cemu je radio na svoju ruku. mozda je bila neka dojava, (sto ti kazes anonimna) pa dosli na vrata da provere. poenta je da ako onaj kod koga banu ne trazi nalog nego ih pusti unutra (oni recimo kazu da su culi kako uzgajas i kako bi da malo pogledaju stan, il da im je sa carine stigla tvoja adresa na koju su stigle neke semenke...), onda tu nema nista ilegalno drug. naprotiv. ako si policajca/e pustio u kucu (dobrovoljno) jer si se prepao, uplasio, pomislio kako je to vlast, zakon... ovo~ono, sta god, onda je sve lege i svaki dokaz koji ugledaju se pika, a na osnovu toga mogu dodatno traziti nalog za ozbiljniji pretres. poenta je da trazis nalog ako su ti na vratim i da ne pustas nikog ako nema nalog, ako ga pustis onda je to tvoj zajeb i sve je dalje legitimno a ti im zaista samo mozes skuvati kafu ;) i tip u video zapisu nije dobrovoljno pusti pandure u gajbu, niti je dobrovoljno izasao. treba delovati bez straha i znati svoja prava, sto manje znas o pravima i zakonu to su vece sanse da te nasankaju ;) toliko od mene, a tema je mozda malo otisla presiroko, no, kad se vec raspravlja i diskutuje o, po meni bitnim stvarima koje mnoge clanove zanimaju, da ne diram nista :)
@sharp, jel zobaju to borci, a drug :)
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Imas situaciju di imas jebeni problem jer si narucio sjemenke koje je carina njima dostavila, a u isto vrijeme trenutno gajis u prostoru u kojem zivis...bez obzira sto nisi narucio na svoju adresu i sto znas da ti glume na obavijesnom razgovoru da ce sad zatraziti nalog za pretres, pandurske fore i slicno, ti kao osoba moras odabrati kojim putem dalje... jako zayebana situacija vjerujte mi! Ponizan ili ponosan, odjebat ih i riskirat njihovu reakciju, ili im baciti kost, progutat govno da ne budu govna do grla... Puno je tu faktora, grad ili mala sredina, karakteri, ega, ludost, hrabrost... Njih zapravo boli ona stvar za tebe, to im je posao, nadju led panel, vent i ph metar nasli su LABORATORIJ! za proizvodnju genetski modificirane marihuane, nadju prpu u grinderu, nasli su 0.3 grama zelene materije nalik na opojnu drogu marihuanu. Debilana je s njima uopce imati posla, ali svakako je uvijek cilj bit bar korak ispred njih!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
A sta sam ja napisao u prvom postu ? Da nemoze niko ni tebe ni stan ni auto da rovi bez naloga.
Da policajac u toku pregleda nemoze nista da radi osim da sto se kaze snimi situaciju to jest vizuelno i na osnovu tog snimka stvori osnovanu sumnju za pretres nebito čega i da trazi nalog za dalje.
Dzigili, aj' molim te pojasni logiku kontradiktornosti gore podvucenog i dole bodovaog...pa jos u istom postu!!!

O cemu bre ti pricas, o kakvom policiskom pregledu i snimanju situacije u mojoj kuci/gajbi bez sudskog naloga?
Kako ce da izvede "pregled i snimanje" moje kuce a nema pravo u nju da udje?

Vec rekoh, brces pravne pojmove: pregled automobila je pravna radnja za sta je potrebna evidencija MUP-a, dok pretres nepovredivog prostora tipa: privatan posed, kuca/stan...spadaju u najitimniji kutak coveka koji ne sme niko povrediti, pa ni policija (sem u izuzetnoj situaciji), bez naloga suda!!!
Ponizan ili ponosan, odjebat ih i riskirat njihovu reakciju, ili im baciti kost, progutat govno da ne budu govna do grla... Puno je tu faktora, grad ili mala sredina, karakteri, ega, ludost, hrabrost... Njih zapravo boli ona stvar za tebe
Ne mislis valjda, ako ti navataju nesto nedozvoljeno a ti bio fin i ljubazan, da ce ti zbog pokazane finoce oprostiti ucinjeno?...naivan rezon, kunem ti se!
Ne zavaravaj se, vec u svakoj "nezgodnoj" situaciji razmisljaj realno i imaj onu iskusno-poucnu narodnu izreku na umu:"bolje ranjen od mrtav"!!!
prevod: ranjen=osumnjicen, mrtav=osudjen...tacka
 
06.04.2016
2
3
3
59
ja sam dobio poštom.i to greškom.nisam mislio da ce poslati poštom.kad jedan dan poštar donese.rekoh mu da nemam pojma o cemu je i da to ja nisam ništa narucio al posto je bilo adresirano na mene morao sam primiti posiljku.nisam imao problema al necu tako više raditi.poslije toga sam citao da su par uhvatili sa tom pošiljkom.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and Jojoman

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
Kao sto kaze naslov seme nije legalno
Zabranjena supstanca u najmanju ruku
Sto ne znaci da ce da vas hapse moze i iz tezih situacija da se izadje bez hapsenja
Mnogo bi lose bilo da vas sa tim nadju na granici , zna se i to desiti , da vas pita onaj a sta je ovo , a vi se onda setite za koji vrag to nisam bacio

Eee.. Ali nemojte biti ljuti na zakon , ostavljeno je dovoljno mesta za one oprezne i odgovorne da izbegnu tu situaciju ako pak i dodje do nje , ovu ca da kazem teoretski ali je zasnovano na stvarnim dogadjajima

ili se pravite retardirani komplet ili zborite pametno , nista izmedju ,
On ce najverovatnije probati da vas uplasi , dozvolite mu to , al ne nudite pare
Ako imate nesto jos kod sebe pa makar i kafetin sve bacaj ili jedi
Ako krenu da vas vode , padajte u komu , suze na oci , zapomagaj , nikako u stanicu
Ako vam korumpirani policajac trazi pare , recimo 500e , malo se prenemazete al prihvatite da donesete
Kad vas puste po pare naravno nikad se ne vratite

sto gori policajac to bolje poznaje ove korake i vesto vas vodi kroz njih tako da ne bi trebalo da bude problema
 
09.07.2018
14
3
3
36
Najverovatnije da ne bih zasadio!

samo nam pokazi u krivicnom zakonu gde to pise

zasto zaplenjuju nesto sto nije ilegalno niti kaznjivo
Ulje koje sadrzi thc je dozvoljeno kao lek,seme ne sadzi thc ali ako ti nadju cvetic sa thc sledi ti krivicna prijava. Takodje sam hapsen zbog posedovanja i uvek je salju na vestacenje da utvrde procenat THC-a
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Posedovanje semena kanabisa u Srbiji nije krivicno delo
pisao si o semenu pa se prebacio na ulje i thc uz neku pricu koja nije odgovor na moje pitanje. mene zanima, ako je, po tvom pisanju, seme legalno, zato u srbiji nema shopova gde ga mogu kupiti i zasto na carini konfiskuje seme koje nadju u posiljkama, a svi znamo da seme ne sadrzi thc. ili, zasto konfiskuju seme ako nekom upatnu na gajbu i nadju manje ili vise komada
 
Poslednja izmena:

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
zasto zaplenjuju nesto sto nije ilegalno niti kaznjivo
Ja sam u HR zavrsio iza restaka zbog destak menki koje su mi nasli u autu. (NIje proslo puno od toga ali ne zelim definirat vrijeme zbog svoje sigurnosti naravno)
Menke same po sebi nisu ilegalne, ali morate znat da ako vam nađu menke, nalog za pretres vozila/nekretnine dobiju u roku od sat vremena (nebitno koliko je sati, za mene je bio izdan u kasno vecernjim satima ako ne i rano jutarnjim. Uvjek je jedan sudac za naloge dezuran), a pritom vas stave u pritvor i oduzmu mobitel i sve sto imate kod sebe (One prostorije za triježnjene.), Ako vam nista ne nađu, a sumljivi ste im pozovu ekipu sa psom koji nađe odmah. U mom slucaju su bili glupi plavci i nisu nasli nista, Ali na meni su vidjeli strah i zvali ekipu sa psom. Pas je poceo lajati na 10 metara od auta. (pricam iz iskustva, koje nebi zelio da itko ovdje mora proc.)

Ako se ne daj boze nađete u slicnoj situaciji, ne pricajte im nista, jer nista vam nemogu. Imate pravo na odvjetnika i drzava ga vam dodjeli odmah. Samo kazete da bez odvjetnika ne zelite dat iskaz. Ako growate za sebe i "padnete" napravite se jednostavno ludi, izvacite se na bolest prvu koja vam padne na pamet (psihickog karaktera bolest) jer ni jedan sudac te nece zatvoriti ako se ljecis time.

EDIT: NIsam zavrsio zbog menki ali menke su im dale povod da zavire malo dublje. Naravno menke su zapljenjene.
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Naravno, mozes da popijes pritvor do 48h ako ti nadju vecu kolicinu menki, razlog tome je pretres tvojih prostorija i prostrija koje koristis, znaci istresu sve zivo i tvoju i bratovljevu i zeninu kucu sve sve pa te onda puste na slobodu ako nigde nista ne nadju, a ako nadju ides pravac cz, bar je tako u srbiji.
Ako growate za sebe i "padnete" napravite se jednostavno ludi, izvacite se na bolest prvu koja vam padne na pamet (psihickog karaktera bolest) jer ni jedan sudac te nece zatvoriti ako se ljecis time.
Ne znam kako je kod vas kolega, ako je tako super, u Srb ova prica tesko da ce da prodje, mozda uz nekog jakog advokata i uspes da izguras al ja bih pre u zatvor nego u ludaru.
Advokat po sluzbenoj duznosti je mac sa dve ostrice, moze da ti zapadne do jaja lik, a moze i da ti zapadne cinkaros.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Advokat po sluzbenoj duznosti je mac sa dve ostrice,
Advokat po sluzbenoj duznosti je tu samo da te uputi u zakon, obranu si morate sami osmisliti uvjek, jer ti advokati rade tek toliko da rade (ako im pogurnes koju pnku rade odmah bolje) i mene je moj samo uvalio u govna da oprostis na izrazu.
Ja se nisam ni izvlacio, odlezao sam sto sam dobio i gotovo sreca pa nije bilo mnogo, ali evo gledam ove koji padnu zadnje vrijeme, svi se izvuku na bolest i dobiju ljecenje ali na slobobi, javljanje u centar za ovisnosti. Neki niti to. Sve zavisi na koga naletis. Ali ako kazes da growas jer volis dimit ode ti na duze vrijeme i nije ih briga za tebe.
Ja nisam zbog growa bio pa nije bilo smisla izvacit se na bolest, dok ti nađu preko kilu u autu bolje da samo sutis. ili kazes da si kupio jer je puno jeftinije na veliko i nosio kuci za sebe (ali samo sebe, ne spominjati nikakve prijatelje, zene, tate, mame, djedove itd.)
 
09.07.2018
14
3
3
36
pisao si o semenu pa se prebacio na ulje i thc uz neku pricu koja nije odgovor na moje pitanje. mene zanima, ako je, po tvom pisanju, seme legalno, zato u srbiji nema shopova gde ga mogu kupiti i zasto na carini konfiskuje seme koje nadju u posiljkama, a svi znamo da seme ne sadrzi thc. ili, zasto konfiskuju seme ako nekom upatnu na gajbu i nadju manje ili vise komada
Jednostavno ne dozvoljavaju prodaju semena jer ovde nije cak ni u medicenske svrhe dozvoljena,Kada ti zaplene seme obrazloze da to steti kao privredi drzave,znam nekoliko prijatelja sto su im nasli seme u posiljci i nikom nista.
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
mene je moj samo uvalio u govna da oprostis na izrazu.
Eh da znas kolko sam to puta cuo, opekli se ljudi jebiga, ali cim im gurnes malo para prica pocinje da se menja, cuti dobro je da nisi zaglavio puno.
Mnogo ali mnogo toga zavisi i od sudije koji vam zapadne al da ne idem u off previse, kad padnes sa vecom kolicinom droge, najbolje je braniti se cutanjem(tvoje zakonsko pravo), kazna je neizbezna a pricom mozes samo da useres sebe i druge jos vise, da pomognes ne mozes ama bas nikako, osim ako nisi cinkaros naravno al necemo o tome.
meni to dodje isto ko da je ilegalno
Pa pazi da je ilegalno hapsili bi ljude i za menke, meni su na pretresu kola vise puta po podu nalazili menke od motanja i nikad me nisu hapsili za to mada su uvek bili jako drski i bezobrazni, bas zbog tih menki, i uvek su me cimali mnogo vise nego sto bi da ih nisu nasli.
Ja bih pre rekao da su menke u nekoj sivoj zoni, nit smrdi nit mirise, a i uvek mozete da probate da se izvucete na pricu da je to seme industrijske konoplje koje koristite za ishranu, ulje bla bla koje je kod nas legalno a oni nemaju nacina da testiraju seme i utvrde da li je od indijske ili industrijske konoplje.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Pa pazi da je ilegalno hapsili bi ljude i za menke
da je legalno mogao bi ih opusteno kupiti, i to birati gde. il bih mogao otvoriti shop pa legalno prodavati. a ne mogu tako da... raspitaj se sta ti treba za otvaranje seed shopa pa vidi da li ce odgovor biti da ne mogu da ti kazu jer su menke neka siva zona :)