Sjemenke nisu legalne???

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Jedno je prodaja, a drugo je posedovanje, nisam uopste ni pominjao nikakvu pricu o prodaji semenki.
http://misamajic.com/Pitanje/clan-246-st-6-kz/
edit: 246 clan 7
Ko neovlašćeno pravi, nabavlja, poseduje ili daje na upotrebu opremu, materijal ili supstance za koje zna da su namenjene za proizvodnju opojnih droga,
kazniće se zatvorom od dve do osam godina.

Sad je pitanje da li menke spadaju u te supstance ili ne.
 
09.07.2018
14
3
3
36
znaci, jednostavno ne dozvoljavaju prodaju neceg sto nije kaznjivo. meni to dodje isto ko da je ilegalno, sto prakticno i jeste, jer da nije moglo bi se kupiti, trgovati... :) znaci, odgovor na pitanje iz naslova teme je da ipak nisu legalne
Siva zona,u zakonu nema da jesu i da nisu. Dok npr u makedoniji je krivicno delo. Znas i sam koko stoje stvari.
 

daktilograf

Aktivan Član
03.09.2019
197
712
93
Somalirana de Pufna
Neću da tvrdim, ali rekao bih da postoji odredba koja se odnosi na sve što se može upotrebiti specifično za proizvodnju droge. Tako da na kraju sve zavisi od tumačenja onoga ko zakon sprovodi i naravno ostalih okolnosti u hipotetičkoj situaciji gde si pao.
 
09.07.2018
14
3
3
36
Pa i jeste tako,kada ti oni u obrazlozenju napisu da to steti privredavi drzave. A od zaplenjene mariuhauane prave ulje i prodaju u inostranstvu.
 
Poslednja izmena od urednika:
06.03.2019
17
11
3
28
Ja sam prije 2 I pol tj naruci sa stranice Seed City (Engleska) 8 sjemenki (1x gorilla glue, 1x snowryder, 1x Onyx, 4x Bubble-Gum, 1x Skunk#1) sve mi je stiglo bez ikakvih problema. Inace sam iz Hrvatske.