Skice ideja za growbox

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Prater

Prijatelj Foruma
04.04.2012
208
639
93
Ovo je samo ideja, postavite i svoje ideje...

Pogledajte prilog 511
- otprilike 80x80x100
- 4 ventilatora za PC (2 za upuh, 2 ispuh)
- ispod boxa ladica na kotacice ili klizna ladica
- u ladici 2 komada prenosivih uticnica (svaki komad po 2-3 uticnice), balast i ostale potrepstine (pH metar...)
- na vrhu boxa 2 male rupice toliko velike da prodje spaga kroz njih te na spagu zavezati s unutarnje strane reflektor, cooltube i HPS. Spaga koristi za dizanje i spustanje svjetla a sa vanjske strane pricvrstit nekakvim metalom (to se lako sredi)
- crvene crte bi trebale biti zice spojene na napon od PC-a kojeg nisam nacrtao a zice bi trebale biti unutar neke plastike da zice ne bi visile
- plava zica bi trebala biti ponegdje uzvrscena (kada ce se dizati i spustati svjetlo) i izolirana izolir trakom, takoder nisam crtao balast, to bi se sve nalazilo u ladici


Gdje i kako postaviti cooltube, jer koliko znam treba imati neki 'odvod' za toplinu?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gedža

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Struju ne bih stavljao dole u ladicu nikako, bolje bi bilo da je sve to odgore, van boxa u nekoj kutiji ili samo gore stavljeno.
Imas nekoliko resenja po forumu o cooltubetu :)
mada mozes i samo vent da puse po zarulji
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
36
0
40
mani se tih pc ventova ako nije pc grow......šta ćeš stavit 250 i 4 ventilatora...malo sutra....kako misliš spojit odvod od pc-a...a šta ti neće smetat smrad?
 

Prater

Prijatelj Foruma
04.04.2012
208
639
93
nije PC u pitanju samo ventovi od PC-a + ako bi bilo potrebno, stavio bi i 3 venta za upuh, 3 za ispuh.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
pa to $ i kaze, ako nije (a nije) pc-grow, sta ces sa samo 4 pc venta... i ne rece koju lampu planiras u tih 80x80x100, i zasto stavljas 80 visinu, idi na povrsinu 80x80 a visinu izvuci koliko god mozes, nemoj tu stedeti... cisto moj savet/predlog
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....taj box je definitivno po kvadraturi za 400W al zbog male visine sve dolazi pod upitnik.........a ventove i ako ces ostavit ove preporuka, upuh stavi pasivan podtlak ce dovodit svjez zrak u box a te ventove koje si mislio stavit na upuh iskoristi da ti pusu po biljkama......
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
Stealth Vege box u ormariću V 90cm x D 150cm x Š 30cm. Pregradom sam mu skratio dužinu na 55cm pa dimenzije ispadaju slične večem PCbox-u a tako se i ravnam.
Trenutno če box služit za vege stadij biljki koje mislim presadit nakon 3-4tjedna na outdoor sajt a počinjem sa 3 sjemena iz paketa i dvije sjemenke pinapple chunk-a.
Svijetlo : 3xCLF 20w 6700K + 3x CLF 20w 2700K montirano na aluminijski reflektor sa podesivom visinom, svaka sijalica ima min 1000lm
Protok zraka: 2xPcvent 120 na ispuhu spojeni na 12v
2xPcvent manji na upuhu spojeni na adapter 4v do 9v
- Na ventovim su montirani light trapovi koje sam napravio od tvrdog kartona obloženog sa ukrasnom folijom za zamatanje a unutra stavljene po 3 pregrade za hvatanje svijetla malo veće od pola visine kutije.
Unutrašnjost boxa još nisam obložio jer se dvoumim između autofolije ili papira za zamatanje.
Evo skica boxa i light trapova kako sam to zamislio prije nego sam počeo sa izradom a za par dana ču završit box pa ču i fotku stavit.

Muči me jedino ventilacija.. Neznam dal če mi biti dosta ventova da održavam temperaturu i protok zraka.
Ako netko ima neki savjet kako da poboljšam box ili nešto što sam propustio u izradi, slobodno kritizirajte.
POZZ :watchplant:

edit: Zaboravio sam napisat i nacrtat 2 venta koja mješaju zrak u boxu. Jedan je montiran na reflektor i puše od sijalica prema ispuhu a drugi je pomični koji če puhat iznad biljka isto prema strani na kojoj je ispuh. Termometar nemam al ču ga danas iči kupiti a ako neđem hidrometar uzet ču i njega.
 

Prater

Prijatelj Foruma
04.04.2012
208
639
93
Skontao sam da SKORO nista od skica, kad se pocne radit box, onda se sve najbolje vidi kako i sta. Skicom samo otprilike sastavim kako i sta, al kad se pocne raditi uvijek naidje neki problem koji se mora 'sanirati' na drugi nacin.
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
Kužim kaj hočete reči .. Mislim ad sam u postu gore napisao da sam sve napravio osim obložio reflektirajučim nečim ili autofoliljom ili onom folijom za zamatenje poklona.. sad mi samo fali termo i hidro metar i još koji pomočni vent a to sutra na sajmu kupujem.. Pa kad istestiram box za temperaturu kreče u akciju do kraja ovog tjedna