skidanje listova?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Mr. Hedaraa

Aktivan Član
18.02.2011
73
34
18
36
dns sam pocupao donje listove jer sam ih nes provjeravo tako da sam ih samo lagano pocupao..zanima me dal time retemim neki red u fazi cvjetanja ili ne... eto ako neko moze pomoc :) živjeli ekipa
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Doljnje listove slobodno skidaš kad više nisu potrebni biljci.Jedino bi bilo bolje da ih ne čupaš neko kirurški čistim rezom ostraniš.
Ja sam skido listove čim se lagano objesi petiljka lista za dole.Jer ako je list još u funkciji bit če petiljka za gore ili pod 90 stupnjeva.Kad je spušten za dole znači da više nema skoro pa nikakvu funkciju.A imam i naviku 3 tj pred kraj napravit kako bi se reklo ljetnu frizuru.Skidam sve veče listove osim na zadnjim gornjim 3,4 internoda.Tako biljka dobje bolju prozračnost i više se koriste listovi ili lističi oko samih vrhova za apsorbiranje svjetla.Nekako mi se čini da se bolje zamaste na kraju tako.
Pa eto ako sam ti pomogo nek ti je sa srečom!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Možeš donje listove skidat, pogotovo ako lako ispadaju jer to znači da
ne primaju dovoljno svjetla šta je skroz normalno za donje listove indoor.

A gornje po potrebi skinut par listova nije problem al po meni nepotrebno kidat zdravi list,
pa neka on malo zaklanja, nema veze:hippy:Može se podvijat lišće svako malo pa tek na kraju
malo ošišat.A u skroz malim prostorima se da dosta kidat jer je tu prostor jako ograničen
pa je badu potrebna glavna, najbliža svjetlost.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.