Skidanje sa trodona

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.03.2014
170
134
43
pozz :wave:

mentor se traži ovako, pomoći će ti oko growa i odabira sjemenki

https://www.vutra.org/forums/mentorski-kutak.60/

vidim da si tu od 2014. nisi neveo jel duvaš i kakav je efekt?

ne mora grow biti fizički naporan
Hvala na savetu...Na forum sam jedva uspevao da se nakačim zbog tužne i nenormalne situacije u porodici, nakon što je supruga rešila da me ostavi...A duvao nisam nikad u životu, osim pre 7 godina, kad mi je bolest došla do vrhunca, i nažalost, reagovao sam suprotno očekivanom..Nakon toga počinje moj život na trodonima, i prošle godine sam ponovo probao nekoliko dimova, ali nisam osetio skoro ništa...predpostavljam da je trodon toliko dominantan, da nisam ni osetio THC...Zbog toga će po meni odabir straina biti najvažniji deo mog groowanja..CBD 1/1 ili 2/1....Za početak, jedan orman će promeniti funkciju (86x53x180 cm)...Još samo da odaberem mentora i lagano..Daće Bog, i kosmos..
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
j život na trodonima, i
Trodoni su na bazi metadona,tramadola,znaci ljekovi protiv jakih bolova.Cbd-thc 1-1 sorte mogu dobro promijeniti kvalitetu zivota na bolje,malo te razbuditi,dignuti iz sivila.Ja sam se ove godine uvijerio u ljekovitost ulja i njegova pozitivna svojstva.Ne mogu te savjetovati previse ali ti zelim srecu i ako bilo gdje zapne u uzgoju,projektiranju...ima ovdje i Tesle,Anstajni...doktori vrijedni cudenja,bez zahebancije tako da neses imati problema:thumb:
 
17.03.2014
170
134
43
Trodoni su na bazi metadona,tramadola,znaci ljekovi protiv jakih bolova.Cbd-thc 1-1 sorte mogu dobro promijeniti kvalitetu zivota na bolje,malo te razbuditi,dignuti iz sivila.Ja sam se ove godine uvijerio u ljekovitost ulja i njegova pozitivna svojstva.Ne mogu te savjetovati previse ali ti zelim srecu i ako bilo gdje zapne u uzgoju,projektiranju...ima ovdje i Tesle,Anstajni...doktori vrijedni cudenja,bez zahebancije tako da neses imati problema:thumb:
Trodon je teška droga..Jednu noć sam zaboravio uzeti terapiju, i u toku noći sam doživeo takav užas da sam tek tada shvatio da su od mene napravili narkomana. Od tada intenzivno učim o kanabisovom ulju..A skinuti se skroz sa trodona za mene je san...I imam neki osećaj da će to uspeti..Hvala ti Hazeri na pozitivnim rečima..To je ono što mi fali..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc and hazeri

Atox

I belong in hell
11.03.2017
507
1.156
163
Кингстон, Јамајка
Dobrodosao na :vutra:
Sto se tice growanja, nema tu nekih velikih napora osim potova sa zemljom i taj box da se napravi i sredi.. Cini mi se da niko nije pitao, ali kako si sa budzetom sto se boxa tice i opreme?
Sto se straina tice, ne znam puno tako da necu da lupam..
Samo bez brige, svi na forumu su pozitivni tako da sam gotovo siguran da ce trodonima doci kraj ;)
edit:
Nadji mentora po tvom izboru i samo vozi :spliff:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CalMag

pasword

Aktivan Član
13.05.2012
201
379
63
42
.A skinuti se skroz sa trodona za mene je san...I imam neki osećaj da će to uspeti
Druze, dobrodosao na forum:spliff: Vidim da si u velkom sranju sto se zdravlja tice ali glavu gore, sve sto pozelis mozes da uradis, samo je bitna volja. Ljudi sa ovog foruma ti definitivno mogu podici raspolozenje na max a svojim znanjem ce ti omoguciti da ti dodjes do onoga sto ce ti pomoci da budes bolje :wave:
 

Samuraj u čizmama

Aktivan Član
03.10.2012
302
467
63
Frend.pozz,dali si ranije toga trodona tršio iako jesi??koliko tršiš dnevno I dali uzimaš išta paralerno of ljekova..u Zag.daju to ovisnicima koji se skidaju sa dopa neki lumidole,pa dok ne dođu do heptanona.Nije mi namjera igrati se doktora ali ako vrijeme curi budi odlućniji da se odlućiš na skidanje I ajmo grovat,Što prije donesi odluke I pronađi mentora I vidi kako stoiš sa prostorom za uzgoj nemoj zamjerit ako sam bio malo grub .još jwdnom sory.:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak
17.03.2014
170
134
43
Nije mi lako da odlučim šta ću i kako...A na moju žalost dva mentora su me odbila i zaista sam skenjan..Da sam dobio odgovor na 3-4 pitanja, lakše bih se odlučio koju opremu da kupim..Sam gruw ću sklepati, majstor sam za automatiku i svašta nešto,..Polako kapiram da ove odgovore neću ni dobiti...A trodone pijem od 200 do 400 mg na dan..po potrebi...Problem je što se telo skoro 90% naviklo na njega i nemam još puno vremena...Zato sam se ubacio ovde...I čekam da mi neko bar nešto kaže..A evo ponovo šta su mi ključna pitanja: Koju sortu CBD naručiti? 1/1 ili 2/1...Auto ili fotoper.(i zašto).? i još nekoliko pitanja i ja kupujem sve komplet za rad...Strpljenje je na izmaku, ipak, nisam neki klinac željan avanture u duvanja već čovek u godinama koji se hvata za slamku...Ali. kosmos deluje i nešto će se već pomaknuti..:)
 

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.058
258
dirty ol' town
Ja bi na tvom mjestu uzeo 600w hps komplet (šator 120x120, turbina za ispuh, lampa-reflektor itd..) i 4 tegle od 20L. Treba ti jaka fotoperiodna indica sa visokim udjelom thc-a, ako želiš da te njeno ulje opusti i uspava i na taj način pomogne da se skineš s trodona. Nisam stručna osoba, sve je to samo moje mišljenje. Sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc and hazeri
17.03.2014
170
134
43
Hvala Budfield..Konkretno..Ali podpitanje, zašto fotoperiodna, u čemu je prednost? Da li samo to što sam odlučujem kad će 12/12?
 

Corleonev

Aktivan Član
03.09.2016
511
1.637
163
Sicily
Nije samo to. Skoro uvijek se za medicinske svrhe uzgaja fotoperiodna jer je potentnija biljka,ali i automatik nije greska uzgajati samo se pazi da je provjereno kvalitetni strain i breeder.Neki govore da je bolje foto. jer ima vise mjesta za ispravit grešku jer nece sama procvjetati kao automatik..ali meni je jedna prednost kod automatika što se često ne treba namiještati pH vode za zaljevanje ,dok kod fotoperiodne to ne mozes znati dok se ne vide problemi nastali zbog pH koji biljci ne pase (treba bit 6.5-tad potrebne nutrijente iz zemlje uspije uzeti, ali ovisi do svake biljke)

Da je meni za medicinske svrhe izrabrao bih kvalitetnu fotoperiodnu (automatik se dobije tako da se indica/ sativa križa sa ruderalis vrstom marihuane ali ona nije bas potentna sa thcom i cbdom- zato je bolje foto.)


Ako ovo onda bi tu isla jedna lampa 250HPS, samo po meni tu ima mjesta za jednu biljku dve mozda, te dobro bi bilo thc-cbd 50/50 % ulje a vremenom vidis sam što ti najbolje odgovara..naruci sa seedman , imas i medicinske strainove pa izaberes...

I znas ono..jedna ovisnost se najbolje rijesi drugom ovisnoscu, a growanje je super ovisnost, predivna...tako da se baci na posao sto manje a s vremenom se polako pocni mentalno i fizicki skidat s trodona..znaj da loši osjecaji u tijelu nece zauvijek biti i jednostavno trebas izdrzati to..tijelo i mozak se uvijek naviknu na promijene uvijek, ali zajednickim snagama tijelo i um ;)

Ako imas pitanja napisi ovako 1- pitanje
2- pitanje
3- pitanje ... pa da vise ljudi moze odgovoriti i nades neku sredinu..
 
Poslednja izmena:

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Frend...
Moj savijet ti je da si das neko vrijeme i paralelno sa kupovinom i sklapanjem opreme proucis sve vezano za rijesavanje tvog problema.Dok to radis stvaras praksu,stvara se ljubav prema uzgoju i tada se ti mjenjas,nalazis rijesenja.
Ti mozes pitati sve ali to ce ici unedogled sa sto pitanja i odgovora,a ti dalje na terapiji..Nemoj me krivo shvatiti ali morati ces prionuti u osnove.
A trodone smanjuj sam na tjednoj bazi tako da ti bude lakse skidanje kad zavrsis uzgoj.
Sretno:):thumb:
 
17.03.2014
170
134
43
Pozdrav groweri...Nakon dugo vremena, konačno završen prvi grow, i napravljeno ulje...Za početak, od S.Skunka sam napravio prvo ulje, i kao jaku indicu počeo koristiti za uveče...I funkcioniše...Odlično me uspava, te sam tablete za spavanje batalio....Međutim, meni najvažnije ulje sam spravio prije 10-tak dana...U pitanju je sativa-dominant sorta, La SAGE, sa oko 11% cbd i 13% thc...Ideja i želja je bila, da me ovo ulje podigne tokom dana, i to ne psihički, nego fizički pre svega a zatim početi sa smanjenjem Tramadola...Prva dva dana sam uzeo kapsulu oko podneva sa nadom da ću konačno osetiti energiju ( i manje bolove koje mi sama bolest donosi..) Ali, na moje zaprepašćenje, stegnulo mi je mozak čak jače nego indica, i zaspao sam gotovo onesvešćen..!??? I totalno loše sam se osećao...Sledećeg dana-isto...A zatim sam napravio hrabar (glup) potez i nisam popio jutarnju terapiju ( Lirica+Tramadol ), nego sam uzeo dve moje kapsule...Rezultat je bio stravičan..Bio sam u magnovenju,stravično pospan a sva težina bolesti je isplivala na površinu...I nakon svega par sati, morao sam ipak popiti terapiju....1.pitanje: kako je moguće da sativa uspavljuje kao da je indica umesto da podiže? 2.pitanje je za nekog sa iskustvom u sličnoj situaciji: kako uopšte da izvedem skidanje sa Tramadola, kada sam ja već došao do donje granice, od 2x100 mg ? Ja sam pomislio da će nekako ić paralelno Tramadol i ulje od medicinske sative ? I samo napomena...Ja sam na Tramadolima zbog bolesti, i nisam ih "zloupotrebljavao"..Svaka sugestija će mi mnogo značiti..
 

flop87

član od 2008
Banovan
09.02.2018
1.377
7.601
258
ako uzmes trodon ili bilo koji takav lek vutra ti moze pojacati dejstvo leka a sto se tice doze bolje uzmi
malo pa ako te ne radi uzmi jos nego mnogo odjednom. srecno u borbi!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CalMag