Skidanje velikih listova i ispiranje zemlje.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SKT

Banned
Banovan
06.02.2011
247
327
63
41
Moje biljke su oko 40 dana u cvetanju. Danas sam im skinuo velike listove. Zanima me kada da pocnem da ispiram zemlju? Napominjem da necu moci da ih drzim duze od max 60 dana cvetanja, tako da imaju jos 20 dana zivota.
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
kad si ih zadnji put gnojio .. ja bi isprao 10 dana do kraja i imas jos 10 dana ciscenja.. pognoji ih sada punom dozom pa onda dobro isperes za 10 dana i to je to i mozes jos 48sati u mrak na hladno...
 

Riblji specijalitet

Aktivan Član
16.11.2010
143
39
28
42
Šta je s tim listovima, jel oni postaju nepotrebni od druge polovice cvjetanja (da je tako biljka bi ih sama odbacila???), malo smetaju prodoru svjetla na niže grane. Zanima me efekt?
Negdje drugdje sam pročitao da se ne režu, biljka se hrani preko njih... Eventualno bi i ja skinuo koji radi boljeg prodora svjetla ako to ima smisla a nema posljedica.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MilicaMinaM

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ja sam osobno poskidao sve velike listove i ostavio prazne grane od cvijeta nadolje... Nista im se nije desilo, nisu prestale rasti i dalje napreduju kao i prije. cak mislim da jos bolje posto se ne trude davati energiju manjim cvijetovima na dnu grana... Ispocetka sam mislio da sam zajebo stvar, ali eto nisam...
 

lamp3rija

Aktivan Član
10.07.2012
98
171
33
44
Pozdrav...

U boxu imam 1 biljku domaćicu, trenutno je u 3cem tjednu cvijetanja (ženska je).
Napravio sam SCROG te sam je slučajno i topirao XD, od toga sam dobio 15 vrhova.
Koristim 150W HPS.

E sad htijeo bi maximalizirat urod te sam planirao lolipop al ne uskoro dok se dobro ne načitam.
Kad je vrijeme za to i koliko često treba radit?
Strah me da od stresa biljka nebi pohermila odnosno da nebi dobio sjemenke.
Da li da radim lolipop?
Mislio sam ako ga radim da ga napravim do mreže (SCROG), loliopo podrazumijeva čupanje malih vrhice između grana i listove?

SLIKA. ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

P.S. To je stara slika sada je puno veča.
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
HazeSeeker je napisao(la):
Ja maknem možda 20% listova koji direktno ometaju razvoj kvalitetnih grana , a sve ono što nikada neče dobiti svjetlo ....ODREŽI TRAJNO ! "lolipop"

Odličan savjet! Samo, ja očistin donju trečinu kad se fino razgranaju (3-4 tjedan cvatnje) i sve fan-listove koji zaklanjaju svijetlo. Koliko san primjetio, di god je izašla nova grančica, zj. lipo se oblikovala, tu list više uopće netreba. Dapaće, počne još bolji razvoj same grane.
Kali je to lipo opisa, hehehe :sun2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: starka

reizor1990

Aktivan Član
23.04.2013
53
47
18
Pozdrav svima, imam jedno pitanje u vezi rezanja velikih listova. Primetio sam da da veliki listovi zaklanjaju dosta svetla donjim granama, pa sam mislio da ih odrezem. Moze li mi neko reci sta misli o tome? Pocela je da cveta pre 5 dana. Evo i neka sl.





[/IMG]
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ja jos ne bih nista dirao, rano je, tek je pocela cvetati, sacekaj bar 10~15 dana da cveta, i nemoj preterivati ;) bolje sada probaj saviti listove malo, privezati uz stabljiku...
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
gledam i ne vjerujem... pa ti ćeš sebi zapaliti kuću.

prvo, pojam "box" si previše doslovno shvatio, ne možeš držati biljku u kartonskoj kutiji, to se pali na 250 stupnjeva.

drugo, žarulja bez grla, zalemljena na žice. to je još jedan veliki izvor opasnosti. ako se žica odlemi i malo odvoji doći će do iskrenja i velike su šanse da ti se kutija zapali...

ako već misliš uzgajati, prvo sredi barem donekle normalne uvjete i pobrini se za neku razinu sigurnosti i tek onda kreni sa uzgojem...
 

reizor1990

Aktivan Član
23.04.2013
53
47
18
Nije zalemljena. Vezana je... Kalaj bi se istopio posle pola sata, to znam. A kartonska kutija je privremeno reshenje. Danas bas zavrshavam sa pravljenjem. A morao sam nekako da sklonim. Hvala na brizi i savetu u svakom slucaju...
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Dobro ti je rekao. Nemozes tako furati ja to kod nikog nisam vidio tako, moras imati porculansko grlo i donekle dobre uvjete, kazes da je ovo privremeno pa ok :)

znas najbolje i sam da ovako nikako nije dobro.

A biljka ti izgleda kao iz nekog filma. Strava dobro. Lajk. Kao palmica vidim da niko nije komentirao od soka u kojim uvjetima je to uspjelo u kartonskoj kutiji. :)

blizu pozara setas ;)

vidis od straha za pozar nismo ni reagirali, izgleda mi kao brendirani strain. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: reizor1990