skladištenje sjemenki

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
Evo posto na forumu nisam pronasao ovakvu temu otvorio sam je...naime planiram sada kupiti sjemenke s aliena za sljedecu outdoor sezonu pa me zanima koliko dugo sjemenke mogu odstajati u nekom prostoru prije nego se zasade..imaju li neki rok trajanja?I koji je najbolji nacin za skladistenje..cini mi se da sam negdje cuo da je dobro drzati ih u frizideru..evo recite svoje misljenje :)
Nadam se da ce mi sjemenke izdrzati do sljedece sezone:D
 

pc.grower

Aktivan Član
15.10.2010
87
4
0
34
samo ih spakirat u plastičnu kesicu- ono zip pakovanje
nesmi bit nimalo vlage i to je to...
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
ako je na duzi period najbolje je da to bude u frizideru na nekoj konstantnoj temperaturi od oko 10'c i to obavezno na suvom i tamnom mestu. ako ih cuvas recimo u spajzu po logici stvari zimi je temperatura niza dok je leti visa... a za seme nije dobro ako prelazi temperaturu od 20'c.koliko sam pricao sa ljudima iz shopa oni su mi takodje potvrdili da seme cuvaju u frizideru na konstantnoj temperaturi.ako su mu uslovi odgovarajuci moze da es skladisti i do 2 godine bez problema,mada su ga neki skladistili i duze pa im je opet klijalo...
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
Znaci miran sam jer do 4. mjeseca ipak nije toliko dug period.
Ps. zasto su moderatori uklonili temu nisam nasao slicnu kada dam trazio po forumu surfanjem i trazilicom :)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ima tema i pisano je o tome,a teško je nači baš zato jer je lakše otvoriti temu nego potražiti malo i onda bude puno tema besmislenih naziva da ni ne shvatiš šta naslov kaže(ne mislim na tvoj naslov nego globalno).
Uglavnom i sobne temperature mogu poslužiti,ne vjerujem da distributeri sve skladište u hladnjacima,bitno da nisu previsoke.

EDIT:evo,ja upisao u google "čuvanje sjemena vutra" i gle prvi link:https://forums.vutra.org/threads/788-Cuvanje-Sjemenki?p=10972&viewfull=1
maštu za traženje:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.