Skladištenje trave

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

nisam

Aktivan Član
05.07.2007
90
454
53
41
Pozdrav!!

Ne znam dali je ova tema bila ili nije,a ne znam ni kako bi je nazvao. Naime travu sam počeo pušiti prije 15-ak godina još u prvom srednjem,i nikad me nije brigalo kakva će bit ta trava jer koliko god bi je imali(kao društvo) uvijek bi to isparilo za dan dva,a i bila je jeftina pa nisam ni mario za to,btw sjećam se još da se 50g moglo nabavit za 250kn a sad jedva 5g za 200kn,ne znam šta se desilo no i to je nebitno. Sad pošto sam malo stariji i naravno da manje pušim pa mi tih 5g traje više nego nekad 50..i uvijek vodim borbu oko skladištenja iste. Ustvari moj problem je šta mi se trava brzo osuši i onda se pretvara u pilju,iako ona i dalje puca ali ja bi htjeo samo da mi ostane vlažna kao kad sam je i dobio,pa vas molim da mi pomognete oko toga ako se može,probavao sam i u najlone u teglice,u folije i uvijek ista pjesma..osuši se. Dali je to normalno ili ipak postoji neka caka da ostane vlažna? Hvala i ispričavam se ako sam malo nepotrebno nadrobio u ovaj topic!!
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
nađi manju teglicu da ima manje zraka, stavi je u toplu vodu da se zagrije malo (ali nemoj namočiti teglu iznutra), stavi travu unutra i dobro zatvori i pusti da se ohladi tegla. tako će se stvoriti vakuum u teglici i trava može stajati koliko te volja (ne doslovno ali može jako dugo...)
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
istu stvar mozhes napraviti i tako shto chesh teglicu staviti u pechnicu....znash kako?-pogledaj kako ti zhena sprema zimnicu..pa tako i ti pripremi svoju..
mozhesh probati i u vrachici sa duhanom-ako je svjezhe otvorena ( kupovni duhan ) i duhan je josh vlazhan..ubacish unutra i dobro zarolash i zatvorish.
zip vrechice su isto ok..ali ne sve.
neki drzhe u frizhideru-ali , isto bi trebala biti dobro zatvorena..ako ne bash vakumirana..
+dosta je bitno na kakvom mjestu drzhish teglicu/vrechicu/smotuljak/shtovech..za to vrijedi kao za masu ostalih stvari-kada je chuvanje upitanju-zamracheno/tamno mjesto,bez velikih varijacija temperature....itd..
(hmmm...nikad nisam imala takav problem...barem ne sa tako manjim kolichinama)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
idealno mjesto za skladištenje trave bi bilo u podrumu i u vakuum posudama ali nema to svatko (zamrzivač je dobra alternativa za veće količine koje duže stoje)
 

nisam

Aktivan Član
05.07.2007
90
454
53
41
Super,hvala na odgovorima i dobroj volji!! Probat cu ovo sa teglicom,pošto uzimam manje količine a traje mi skoro mjesec dana..jbg podimim svaku večer po jednu malu pljugicu i meni super!!
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
523
552
113
balkan
Ako želiš održavati vlažnost, odreži krišku jabuke i stavi u vakumiranu posudu i pokraj tog na vrećici stavi vutru, i ostat će idealnog stanja, to sve zatvoriš i svaki dan kad otvoriš vidiš stanje, ako ti je previše izvadiš van, uglavnom fini miris jabuka ostavi na vutru...
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
to je riskantno sa malim količinama trave, staviš preveliki komad jabuke, vutra se napije vlage i ako je na toplome uhvati se plijesan kroz par dana pa možeš sve baciti...
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.043
2.718
twitch.tv
Meni petica stoji bez beda 30 dana u staklenoj kutijici za tablete. Ona smedje boje svi ste to vidjeti sigurno. Cep joj je odlican i imam cak feeling da marihuana nadodje u njoj. Slicno kao dok se kjura .)

1223963246c70y0A.jpg
 
09.11.2009
29
4
0
35
ja uzmem onu meku foliju za meso sto ima ona aluminijska i ona najlon folija samoljepljiva, e tu najlon foliju uzmes i nju jako dobro omotas oko vrha ako je velikiu tako da popunis sve pore u vrhu :) iliti sa peticom, samo dobro stisnes i umotas u nju(znaci nema zraka) doslovno sprešaš ko bombon i omotas par puta samoljepljivom folijom. tako mozes i na toplini da ju drzis dapace meni je nekad tako i bolja :) kad se usafta sama u sebi a nema zraka mmm :D
 

nisam

Aktivan Član
05.07.2007
90
454
53
41
Evo već neko vrijeme imam ovu teglicu,naime naručio sam je preko Ebaya za par dolara..došlo iz Amerike za par dana..mislim da je baš pisalo da je za travu i duhan skladištiti,ja sam zadovoljan i evo spremam se za večernji ritual!! :bale
 

Prilozi

  • WP_000734.jpg
    WP_000734.jpg
    191,7 KB · Pregleda: 258