Skladištenje trimova za caj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.12.2016
34
11
8
33
Ovako svi znamo da imamo jako puno trimova nakon ciscenja heda e sad ja od tog radim caj s mlijekom(hmmm sad znam zašto englezi piju caj s mlijekom) i jel se moze taj caj raditi od suhih trimova i kako ih skladistiti. Hvala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: danchyblazenko

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
Samo nek se osusi dve dobro posle berbe..ostavi gde god,pazi na budj..

Moze neka kesa,tegla..plasticna kutija..

Ne stavljaj u teglu direkt i slicno..dok je vlazno..

Ja obozavam caj,al zna da bude hevi ako ne pazis sa kolicinom.. Ja volim da preceram xD
 
18.12.2016
34
11
8
33
znaci isto kao i hed sve.:rasta:haha da treba pazit sa kolicinom jer stvarno zna urokat:banana_rasta:ja ga koristim kad idem negdje jer su manje sanse da me uvate a i traje po 6,7 sati
 
  • Sviđa mi se
Reactions: banovan240

klada1115

Aktivan Član
09.05.2015
298
267
63
Prvi put kad sam si to radio sa mljekom imao sam neku losu vutru pa sam zato isao to raditi. Mislio sam nece biti nist pa sam stavio povecu kolicinu vutre, neznam koliko sam od tog popio ali sam dozivio kolaps...hehe lezao sam par sati na podu, i to nasred hodnika nisam se mogao pomaci...pretjero totalno. Lezao sam skroz u nekoj polusvijesti jer svako micanje tijela bi mi stvorilo pomutnju i vrtoglavice. Lezao sam dok nisam shvatio da nadolazim. Nije neko iskustvo jer sam neko vrijeme cura kaze bio spavao a ko zna kak mi je bilo gadno. Sam polagano jer naknadno rokne i nije potrebno puno, bolje polagano kako bi osjecao djelovanje :D
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Sad gledam, čoek travar po nadimku i to pitanje: "jel se moze taj caj raditi od suhih trimova i kako ih skladistiti".
Ja neznam niti jedan čaj da se pije od svježeg bilja, vjerovatno se to čudo i ako postoji ne zove čaj. Kad skuhaš svježu blitvu dobiješ čorbu, a osuši blitvu pa je skuhaj i imaš čaj od blitve ;). Di ćeš to svježe, pre opor okus. Zači kao i svako drugo bilje za čaj, trim mora biti suh, a čuva se isto kao i drugi čajevi, na mračnom i suhom, izvan dohvata dijece. A skladištenje, skladišti se vagon ili kamion trima, naslov se može pogrešno interpretirati. Travar ti si zapravo ispijao čorbu od vutre i mljeka :D. E da bilo bi dobro imati i one male infusere za te ručni rad čajeve, fora su a jefta i onda nema procjeđivanja, ma milina :joint:.
 
18.12.2016
34
11
8
33
Hehe nisam ja to nikad pravio po receptu. Koliko vi cistog lisca mecete na dva decilitra mlijeka?Meni je to prije dao "netko" pa sam ja to kuvao pa razrijedjivao pa nez ni sam kako sam na kraju napravio!
 
Poslednja izmena:

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Kao što je @No Joke rekao skladišti se suh kao i svi ostali čajevi. Ali ne bih se složio da je pio čorbu od svježeg trima. Ja sam ispio dosta tog čaja. Pravio sam ga i sa svježim i sa suhim trimom. Nije neka razlika. I imaju jednak rad. Pio sam i čajeve od nekih drugih tek ubranih biljki kao što je menta, majčina dušica, matičnjak... i nije bilo nikakve razlike u odnosu na suh čaj. I da to čudo postoji i zove se i dalje čaj.;)
 
Poslednja izmena:

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Dosta ljudi misle da se caj radi samo od suhog bilja medutim kaze se da se pravi caj pravi od svijezeg bilja.Velika je razlika u okusima.Okus je puno bolji i puno kvalitenije djeluje na organizam.Preporucuje se jedino da lisce od kojih se radi caj bude zdravo,cisto..:)
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Jučer sam napravio čaj od upravo odrezanog trima(3-4g zelenog) i jednog cvjeta(1g zelen.), čitao sam puno recepata ali na kraju sam napravio nesto po svom,logikom..prokuhao 2/3 dlc vode od oka, ubacio šaku ranije navedenog materijala,smanjio temp da lagano kvrcka i mješao nekih 10min. zatim ubacio mali megle maslac (125g), mješao min dok se rastopio pa ulio mlijeko 3.2% mm,također od oka cc 2dcl,bilo me strah okusa tog napitka pa sam ubacio 2 reda bjele čokolade od kokosa i malo cimeta, to sam mješao cjelo vrjeme na laganoj vatri malo više od pola sata zatim izgasio,poklopio i nakon 15min procjedio. dobio sam ravo 1 šalicu od 2dcl napitka. okus predobar. djelovanje- vutra na skroz jednoj drugoj dimenziji, napušen si kao da si pušio 2 dana ali kao da ti žilama teče sam thc. definitivno djeluje i s svježim materijalom,samo treba dobro isjeckat, pažljivo kuhat da temp ne ode previše gore i redovno mješat. mene je tek nakon par sati bas "uzelo", ali definitivno jedno uskustvo koje svaki ljubitelj mare treba probat. meni je prvi ali definitivno ne i posljedni put.:) i da- vrhunski način ako je netko nestrpljiv probat svoju vutru da izbjegne sva bezvezna brza sušenja radi higha.. ljudi pijte mlijeko,:respect::banana123:
 
Poslednja izmena od urednika:

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
@Tema1 e sinoc sam napravio caj po tvom receptu samo umjesto cokolade od kokosa stavio bijelu cokoladu sa kafom(vise masti buahahha)
ali nisam imao trima pa sam izvadio par hedova iz vutra-rakije.
vuklo je malo na rakiju ali ukus super nakon sat vremena lagani high osjecaj kao da sam pokriven sa toplim mljekom sjedim pored kamina preljepo.Kasnije usta suha, pošao na tusiranje ljenooo mi ma nikako samo lego spavat hahaha.
Iduci put malo vise hedova jer je rakija izvukla veliki dio THC
 
Poslednja izmena:

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
ubacio mali megle maslac (125g), mješao min dok se rastopio pa ulio mlijeko 3.2% mm,također od oka cc 2dcl,bilo me strah okusa tog napitka pa sam ubacio 2 reda bjele čokolade od kokosa

Ja na 2dcl stavio velku žlicu maslaca i pralo me juhuhu, totalna oduzetost :).
Jest da treba masnog ali si malo prećero ;).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman