"skladistenje" budova

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
12.06.2006
10
1
0
dugogodisnji sam i strastveni pusac zize,odkako sam stariji ne da mi se zaj... s ubadanjima pa si uzemem neku "vecu" kolicinu i da sam miran mjesec-dva,
e sada primjetio sam ili to samo moja luda glava brije,da ziza nakon nekog vremena gubi na kvaliteti sto se vise susi,ne bude onako
fino masna ,ne kristali se smola pod svjetlom i nema onaj fini intezivni miris.

1.da li ja brijem da gubi na kvaliteti stajanjem?
znaci pricamo o periodu od recimo par mjeseci,da li je bolje uzimat stalno frisko,ili uskladistit kolicinu i mir.

2.kako i cuate budove?
ja recimo uzmem za par pljugi si odvojim za pusit a ostalo,dobro.dobro,16 puta umotam u onu foliju za zamatanje,postiskam ju sto jace
i u hermeticki zatvorenu teglicu.
jer sam negdj procitao da sto duze stoji to bolje i da jos treba provjetravat teglicu i NE stiskat,a ja bas imam suprotno iskustvo.volio
bih cuti vasa rjesenja
 

Nisam ja

Aktivan Član
09.11.2011
157
20
0
31
Samo u teglicu i to je to..
Ja kopam u zemlju,u tekglu od traperica original sto sam kupio u švabiji i zakopam.. svaka 3-4 dana otkopavam.. sad sam suv,pa niti kopam niti zakopavam :)

Nebi smjela gubit na kvalitetu!
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
nista ti ne brini dobro je tako,ne gubi na kvaliteti to sto se vise osusi lakse se mrvi,kroz 6mj je sve ok tako sam bi procita negdi...samo ti dobro zapakiraj da nema prisustva zraka,a sto se tice vjerena ti ti je samo da ne krenu ka budj..a to ti se dogdi kad je vlaga u zraku veca od vuve nebrini...:sun2:
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Uličarku nemaš baš šta skladištit propisno jer nije ni osušena propisno!
Je bolja je što duže stoji al samo ona koju si sam uzgojiš.
A to šta je stisneš je ubješ!
A sve piše več na ovom predivnom forumu tako da nevidim razloga za novu temu!
Čitanje je majka znanja!
 
12.06.2006
10
1
0
a ko kaze da je to "ulicarka",znaci ako je ja ne uzgojim ne valja,gluposti,pricas bezvze

a ako je "Čitanje je majka znanja! "
ja kazem "vrijeme je novac"
 
  • Haha
Reactions: Bananko Banana

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Tema nek stoji jer ne nalazim postoječu ako je i bilo. Skladištenje sjemenki ne spada pod ovo.
Šta se tiče teme, najbolje u staklenku i to najbolje u ovakvu:


Slika s vutra portala, prava umjetnička:)
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
zanima me je imate iskustva sa skladistenjem u duboko /zamrzivac/ ? ako da, pojasnite zasto i kako :)

peace out!
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
peskafondo_420 je napisao(la):
sto brze je kroz pluca procerat i nemas brige, zezam se, nabavi one male vrecice sa trakicom i nemas brige


e, bas u tome i drzim vu xD ali stvar je u tome da nakon nekog vremena svejedno prolazi i miris i isusi se bud. sto znaci da ne zadrzava dovoljno tj. propusta ako cemo tako reci xD jedino ako ih nemas 20 komada pa zamotas u to sve zajedno xD treba bit neka forica da se ljepo u vrecu spremi i na kakvo mjesto? suho, vlazno? mracno, svijetlo? neznam ali vrecice za mjesecno skladistenje definitivno ne pomazu xD

peace out!
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
DJFlyHigh je napisao(la):
zanima me je imate iskustva sa skladistenjem u duboko /zamrzivac/ ? ako da, pojasnite zasto i kako :)

peace out!

igra i zamrzivač, ako je dobro osušena onda je to najbolji način skladištenja od svih...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
peskafondo_420 je napisao(la):
nabavi one male vrecice sa trakicom i nemas brige
Vrečice su za dilere:vb_kez:
Hebeš plastiku, fujjj, ponižavajuče za vutru. Staklo ne "propušta", još kad je dobra brtva i može se sa sigurnošću hermetički zatvoriti i po potrebi razračiti.
Ja ne znam šta to znači skladištenje, postoji samo "kuranje" i ono traje dok se ne popuši, može stajati pola godine bez problema. Može biti samo bolja, nema da če se smanjiti kristali i izgubiti potencija. Ali autor nema svoje a onda su kvalitete upitne.
 

peskafondo_420

Aktivan Član
06.02.2012
58
4
0
39
Greenpower1 je napisao(la):
Vrečice su za dilere:vb_kez:
Hebeš plastiku, fujjj, ponižavajuče za vutru. Staklo ne "propušta", još kad je dobra brtva i može se sa sigurnošću hermetički zatvoriti i po potrebi razračiti.
Ja ne znam šta to znači skladištenje, postoji samo "kuranje" i ono traje dok se ne popuši, može stajati pola godine bez problema. Može biti samo bolja, nema da če se smanjiti kristali i izgubiti potencija. Ali autor nema svoje a onda su kvalitete upitne.

hehe skupo im je to :eek:hno: ,inace dobivam u vrecicama od konzuma ili nekog drugog supermarketa...

Sto nije bolje razdijeliti ne znam 50 komada vrecice po 5, pa onda uzimat vrecicu po vrecicu,jer ako se tegla non stop otvara onda se susi brze?

Javite se vi sto kurite na veliko.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Sto nije bolje razdijeliti ne znam 50 komada vrecice po 5
Nije + ako nahebeš nahebao si gadno. Razmisli malo. Neznam šta da napišem a da se shvati da plastika nije zdrava. Plastika je porozna.
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
peskafondo_420 je napisao(la):
jer ako se tegla non stop otvara onda se susi brze?

Pa nećeš je ostavit otvorenu, uzmeš za pljugu i zatvoriš, uostalom trebao bi tu i tamo otvarati da se izmjeni zrak
 

Quix

Aktivan Član
11.09.2011
71
11
8
59
Greenpower1 je napisao(la):
Nije + ako nahebeš nahebao si gadno. Razmisli malo. Neznam šta da napišem a da se shvati da plastika nije zdrava. Plastika je porozna.

upravo to sto ti kolega kaze, bit ces tretiran kao diler ako bude sranje
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
leo77 je napisao(la):
a ko kaze da je to "ulicarka",znaci ako je ja ne uzgojim ne valja,gluposti,pricas bezvze

a ako je "Čitanje je majka znanja! "
ja kazem "vrijeme je novac"

Jednostavno malo je ganđe na ulici da je vrjedna spomena!
Al ako ti misliš da ja pričam gluposti.Onda uredu!
Oprosti mi na mojim glupostima!
Da vrjeme je novac al ne na ovom forumu!
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Kad se ima veća kolićina poslje outdoor berbe+voja dobro osušena u staklenke pa u sportsku torbu pa van iz kuće negdje na sigurno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: juggernaut

peskafondo_420

Aktivan Član
06.02.2012
58
4
0
39
Je na.... gadno ako je sve lijepo spakovano to je tocno,ali sto ti vridi,ako ti imas 2 kg doma :) to ne mozes ovako i onako opravdat da je za osobnu upotrebu,nisi dimnjak...

ali da bolje je u tegli slazem se (iako nikad nisam imao toliku kolicinu da budem iskren, imao sam za jednu solidnu pastetu napunit)
 

IamLegend

Aktivan Član
11.10.2010
106
16
0
34
peskafondo_420 je napisao(la):
Je na.... gadno ako je sve lijepo spakovano to je tocno,ali sto ti vridi,ako ti imas 2 kg doma :) to ne mozes ovako i onako opravdat da je za osobnu upotrebu,nisi dimnjak...

ali da bolje je u tegli slazem se (iako nikad nisam imao toliku kolicinu da budem iskren, imao sam za jednu solidnu pastetu napunit)


Zemlja je majka.. Velika tegla ili par manjih i zakopat negdi u vrtu i to ti je AMEN. Cak i u ljeto po najvecim vrucinama vuva ostaje postojana. Ko moze neka stavi u frizider ali ne u duboko na najhladnije, ja sam probao drzat u frizideru ali ne u tegli, imao sam neku limenu kutiju malu sa onim hermetickim zatvaracem i to je zakon. Samo ju nisam mogao dugo drzat u frizideru pa je opet zavrsila zakopana. A ove vrecice sa zatvaracem ne preporucam, jesu zgodne za pljugu dvije ali sve preko 25g se jednostavno susi i nije to vise to.

E sada ako netko zna za onaj kamen za vlazenje duhana. ja imam jedan takav i ugodno sam se iznenadio koliko je dobra stvar. Stavi se par minuta u casu vode i onda ga stavis u paketic vutre, uglavnom kada je po ljeti vruce ja ga stavim i duze mi dura vutra. Obicno uzmem 5-icu i stavim ga unutra. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: happy place
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.