Sklapanje boxa sa pokretnim krovom

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Pozdrav ljudi, imam strane lesonita 80x60, i jos nekoliko visine 160 a sirine 44. Od toga hocu da napravim box 80x60 visine 160, sklopicu lesonit iz vise delova. Spojeve cu ojacati metalnim spojnicama iznutra, preci sastave silikonom, spolja na coskove L profil. Planiram da tu stavim 3 biljke, i da mi taj box kasnije sluzi za cvetanje, bice ojacan spolja, dole je iverica sa kulerom za ubacivanje vazduha. Postavicu letvice u krug na nekoliko nivoa, da budu drzaci za plafon. E sad me zanima sledece, da li da ostavim box 160 i da samo pomeram svetlo, ili da ubacim ispod jos jedan deo koji moze da se spusta, drugi krov. Nadam se da ste me razumeli, obican box sa krovom, i ispod njega jos jedan koji ce moci da se spusta. Imace 2 kulera za izvlacenje vazduha. Da li je zbog vazduha bolje da spustam taj krov, ili da drzim na 160 stalno? Cini mi se da kad spustim krov vise lumena ide na biljke. Nadam se da ste skontali pre nego ubacim slike, hvala. Planiram da napravim i jos jedan za vege, samo ce prvo ovaj morati da zavrsi i vege i cvetanje.

Nakon odgovora cu za dan-dva ubaciti slike i kompletan nacrt.
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Zavisi kakvo ćeš svijetlo staviti u box, ako planiraš u budućnosti hps onda ti je to na knap sa visinom, razmak od vrha do sijalice hps, je 40-50 cm. ako ćeš neku led rasvjetu i držati automatike, raditi trening onda može pomični krov i da je ispuh isto pokretan sa nekom izo cijevi.
Ja razmišljam o tome, jer mi je box nešto preko 2 m. ostalo 80x60 ko u tebe
Automati bez treninga narastu oko metar. sa treningom oko pola, + posude i razmak od svijetla nekih pola metra mi ostaje neiskorišteno.
 
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Planiram LED, uz eventualno neku pomcnu CFL, naravno izduv na pomocnom krovu sa 2 kulera, a iznad u vrhu na zadnjoj strani rupe da vazduh moze da izadje. Za dan 2 komplet sve sa slikama. I nisam bas ljubitelj automatika, pre bih obicno fem seme.
 
Poslednja izmena:
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Vreme je da krenem u realizaciju teme koju sam zapoceo. Nisam hteo da koristim L profile i lesonit, onda ne bi moglo da se premesta nigde, bilo bi klimavo. Otisao sam na gradjaru, nemaju tanke letvice i daju mi gredice koje oni koriste za spajanje paleta. Castio sam ljude i prosao i vise nego dobro. Box se sastoji iz sledeceg:
  • Gredice - 190cm - nastavljene 110cm i 80 cm (cvrst je sastav)
  • Metalne plocice za spajanje gredica - 8 komada - L profili manji i veci - 20 komada - 200 din
  • Lesonit u dimenzijama oko 180x44, tako da ce ici iz vise puta
  • Spolja ojacanje horizontalnim dascicama na sastavima
  • L provili sa unutrasnje strane koje ce sluziti kao spratovi za krov
  • Krov ce imati 2 rupe 8x8 sa ventilatorima na 12V, a pravi krov gore bice zatvoren
  • Na zadnjoj strani u visini pravog krova bice izbusene 2 rupe koje ce biti spojene crevom od venilatora za izduvavanje
  • Za sada je LED Full Spectrum 2x50W COB - 100 din/kom, a bice dokupljeno (za nedelju dana) jos toliko + 100 W LED COB zute (nedelju dana posle te)- 600 dinara
  • Svetla ce biti postavljena na lim koji ce moci da se savija, reflektor da usmeruje svetlost, bice okacen sa sva cetiri coska na lanac radi podesavanja visine
  • Svaki COB ce ici na debeli rebrasti aluminijumski hladnjak 10x5 cm sa kulerom sa zadnje strane, bice spojeno na lim da reflektor bude kompletan
  • Dole je proca od iverice kao i gore, da bi drzalo sve cvrscim
  • Da ne bih sekao tu ivericu, iseci cu zdnjiu stranu lesonita skroz dole i staviti crevo, a odmah iznad toga na profile staviti plocu 15cm uzu za saksije

Sklopljen od svega sto imam kuci, jedino svetlo, ph metar i hidrometar moram uzeti jos, Ali i limuntus u vodi radi posao za sada. Ovo je pocetnicki box, a bice profi kada se ja usavrsim u njemu. Kontam da ga dobro napravim jer se inace bavim majstorskim radovima, pa mi nece biti problem. Slike ce biti sutra.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: waynejohn
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Evo i neke slike, to sto su neke gredice krive nema veze, zategne se kad se spoji sve.
 

Prilozi

  • Box_0020.jpg
    Box_0020.jpg
    145,4 KB · Pregleda: 59
  • Box_0021.jpg
    Box_0021.jpg
    113,4 KB · Pregleda: 60
  • Box_0022.jpg
    Box_0022.jpg
    162,2 KB · Pregleda: 59
  • Box_0023.jpg
    Box_0023.jpg
    148,9 KB · Pregleda: 61
  • Box_0024.jpg
    Box_0024.jpg
    232,4 KB · Pregleda: 55
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Pozdrav ljudi, evo malo da upotpunim. Nasao sam hladnjake i kulere za buduce LED COB-ove, medjutim ovaj box mi je malo visok za prostoriju koju sam hteo :D Mogu da skratim vrh, a imam i ormar koji moze jednostavno da se sklopi i da bude istih dimenzija... Sad razmisljam ali ce sistem sa krovom biti isti, i siguran sam da ce na kraju teme ovo pomoci mnogima koji pocinju grow za malo para, pa hoce usput da dogradjuju. Naime sad me zanima, stavicu na 80x80x190 pokretni krov, i imam ventilator od grejalice one male bele na duvanje, Linea, i skinuo sam grejalicu, on ima oko 5-10 W i dobro duva. Mogao bih njega da stavim za izvlacenje vazduha sa crevom, a 2 kulera po 12v da ubacim unutra. Ili je bolja opcija da napravim 2 creva za izlaz i stavim kulere po 12v, a ovaj vent ubacim za mesanje vazduha i hladjenja po potrebi? Inace temperatura nije neki problem... veci ce biti zima i izolacija.
 
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Evo malo da ozivim temu, kasnije ce biti slika. Morao sam da napravim mali boxic, dok radim ovaj da biljke imaju gde biti nocu, da proverim kako funkcionise svetlo. Strane su gotove, na njima sam na okvire zakucao lesonit, pola metra od dole, i pola od gore. Ostalo ce za sada prekriti folija dok ne dobijem jos lesonita da pokucam sve da izolujem za zimu, ovo sam stavio da mogu da montiram sve. Lesonit je prefarban u mat belu, ali cini mi se kao da obicna alu folija reflektuje vise. Jell moguce to, ipak je ovo drvo(nisam farbao hrapavu stranu koja upija). Za milar cu imati pare tek kasnije, pa sta je najbolje, da polepim foliju samo na rupe, ili skroz?

I jos jedno, znam sta koliko reflektuje, ali sta je vas savet u pocetku? Alu, Papir iz prodavnice(jel ste mislili na ukrasni), i da li mat ili sjajnu obzirom da imam LED i da je u toku dana 26, pa nemam problema sa temperaturom? Molim pomoc :)
 
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Projekat malko kasni, ali ne mogu u isto vreme i da radim i da vijam stvari na sve strane. U glavnom zasarafljeno je i dno na okvire, koje ne pokriva ceo pod, tako da ce to biti usisni, a svetlost nece izlaziti jer je otvor ispod police. Gredice koje vire, ostavio sam prostora za mogucu nadogradnju :D Sutra ide lesonit svuda i spajanje, pa stavljanje L profila za spratove i privodjenje kraju! Bice to ipak dobro!
Box_0048.jpg Box_0049.jpg
 
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Radovi se polako ali sigurno priblizavaju kraju, danas treba da zatvorim box, i na strane priheftam foliju koju imam, nesto je od zastite za kola, nesto je na lezaljkama za plazu. Otvorio sam i temu, i opet nema pomoci. Da li je bolje ostaviti sivo, ili prefarbati u mat belo. Na oko se cini kao da sivo vise reflektuje, ali ja mislim da je to samo zbog ogledala, tj odsjaja koji se da belom ne vidi. Sta da radim, hajde indoor bando, pomagajte!

1. Donji deo je u hladu, gornji na suncu
Box_Folija_0054.jpg
2 i 3. Desni deo je ispod LED-a
Box_Folija_0056.jpg Box_Folija_0057.jpg
4 i 5. Stavio sam na stranicu beli pa sivi i slikao
Box_Folija_0070.jpg Box_Folija_0071.jpg
 
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Evo slike box-a, i dalje nije zavrsen, jbg nemam vremena, radim stalno. Folija ce se skinuti, upotpuniti lesonit i biti mat belo. Krov koji ce imati nosace na nekoliko nivoa ce na sredini imati rupu za crevo za izduv, kao i gornji krov. E sad ovako... sta je bolje, da pokretni krov spojim crevom sa gornjim krovom ili samo kroz pokretni da ide? Koliko se meni cini, bolje je da na sredini pokretnog bude rupa sa alu izolacionom cevi i kulerom likim u sebi, da izbacuje vazduh. Dole vidite da je uzdignuto od zemlje, na donju plocu su ispod ukucani i nosaci da bude visine za ulaz vazduha, i tu ce ici 2 mala kulera koja ce gurati vazduh kroz 25 cm koje polica ne pokriva(svetlo ne izlazi, polica pocinje od ulaza). Ako spojim oba krova sa cevi, treba mi 2 vent-a, a nema potrebe za to. Sa 1 ventom ne ide mi cev, jer je valjda logicno da vent bude na pokretnom krovu. Osvetljenje je LED, ovo na slici ovako stoji samo, Full spec ce ici na hladnjak od kompa sa kulerom, oba po 50W i uzimam jos 2 kom, a uzeo sam i 6500K 200W LED reflektor, koij cu kad se zavrsi cvetanje menjati sa zutim. prostor je 80x80x200 max, znaci 400W LED, ili da ostavim i beli u cvetanju jer jos necu praviti vege box pa da bude 600W, al nema to svrhe. Eto ima pitanja, a kome se pise i ko zna i ima ideja, hvala unapred! Svoje ideje vec imam, ali uvek je dobro doslo cuti od iskusnijih.

P.S. Svetlo sam spojio ovako da vidim kako ce izgledati, osvetljavati, upalio sam ga za slikanje, i bice biljka nocas tu, sa 6 sati mraka. Naravno, nece sigurno na kraju tako tako biti :D
 

Prilozi

  • DSC_0080.jpg
    DSC_0080.jpg
    234,4 KB · Pregleda: 88
  • DSC_0084.jpg
    DSC_0084.jpg
    251,3 KB · Pregleda: 90
  • DSC_0081.jpg
    DSC_0081.jpg
    261 KB · Pregleda: 88
  • DSC_0082.jpg
    DSC_0082.jpg
    186,9 KB · Pregleda: 87
  • DSC_0083.jpg
    DSC_0083.jpg
    270,9 KB · Pregleda: 74
  • Sviđa mi se
Reactions: voodoons
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Samo da dodam, posto nemam vise edit, sa pokretnog krova ce visiti svetlo, u sredini reflektor i na 4 coska LED COB na hladnjaku sa kulerom, tako da ce i to gurati topao vazduh ka otvoru, da li kratka cev, ili spajanje sa gornjim otvorom, obzirom da taj gornji deo se ne koristi, nego vremenom, mislim da ne treba spajanje.