Sklapanje prvog stealth growboxa - 44 x 78 x 53

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.05.2018
26
112
33
Pozdrav ljudi, krenuo bi lagano u realizaciju nekog stealth growboxa ... Mislio sam nabaciti komplet odmah, ali sam sam malo razmisljao pa sam zaključio da se to bas nebi isplatilo s tim da sam početnik a sigurno nebi uzgajao neke malo veće količine.
Barem dok se ne uhodam nebi presao na nista malo vecih dimenzija, prvo jer bi privuko pažnju mojih ukućana (a to ne želim), drugo financijski kao početniku nije bas isplativo.

Pa sam dosao na neku ideju, da probam pretvoriti jedan mali ormaric u neki stealth grow box ... stoji dosta dugo sav je prljav jbg treba ga očistiti i sredit, ali valjda bi služio svrsi.

Dimenzije su 44 x 78 x 53 cm pa evo koja i slika da malo bolje dočaram

IMG_20180822_181921.jpg IMG_20180822_182028.jpg IMG_20180822_181935.jpg

IMG_20180822_182115.jpg

E sad, plan je da naravno očistim sve to .. onda:
- Posprejat ga unutra mat bijelim sprejom
- Staviti 4 cfl žarulje
- 2 pc venta za upuh sa lijeve i desne strane
- 3 pc venta za ispuh na vrhu
- Nekako rijesiti filter

... i to bi bilo to ? E sad, opet, skužio sam da vrata malo krivo stoje i nisu čvrsta .. sto bi moglo da bude problem, pa sada razmisljam jel vise isplativo krenuti sa ovim malim ormarom, ili jednostavno nabaciti neke sperploče 90x90x90 i tako krenuti ? Preferiram neke manje dimenzije jer je manje uočljivije, a opet vise bi se igrao sa cbd sortama.
 

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
- Posprejat ga unutra mat bijelim sprejom <--- to je u redu
- Staviti 4 cfl žarulje <---- 100 w cfl po biljci minimun
- 2 pc venta za upuh sa lijeve i desne strane <--- nije neophodno, samo na dnu ormarića napravi raster rupa od 6-10 mm a ove ventiće stavi da mješaju zrak u boxu
- 3 pc venta za ispuh na vrhu <----- izreži rupe na leđima od ormarića (možeš sa malo jačim nožem ako je lesonit ako je špera trebaš pilu) neka budu u visini žarulja da toplinu bacaju vani (po mogućnosti nabavi neke sa razinom buke ispod 20 dB i mogućnošću štelanja brzine)
- Nekako rijesiti filter <---- imaš na forumu kako se to napravi ali ne znam kako će to raditi sa pc ventovima

što se vrata tiče promjeni brtvele (spojnice) i to je ok

što se tiče igranja sa sortama, nemaš tu baš prostora za igru, moja preporuka automati, svakih cca 45 dana ubodeš jednog i uvik imaš nešto...
 
27.05.2018
26
112
33
Okej, hvala na pomoći ... e sad, mislim da bi maksimalno mogao ugurati dvije biljke unutra i to bi bilo to tako da bi onda 200w iskemijao nekako.
Di bi trebao staviti te ventove da mi mjesaju zrak, negdje sa boka u sredini ili toliko nije bitno ?

Ako je to to onda nema druge, ici cu na taj nacin... mislio sam ja na autose dosta ali čitao sam da se s automatima ne smije previse grijesiti .. ali dobro, na pravom sam mjestu pa valjda nebi trebalo biti problema. Vjerovatno dok se ne ispraksiram nebi isao na nista vece...
 
27.05.2018
26
112
33
Jedna ali vrijedna :thumb:

E sad se malo dvoumim, da li da krenem sa ovim, ili na primjer da sklepam nesto drugo malo vecih dimenzija. Vidio sam da i od sperploca se može nesto sklepat možda da krenem sa necim dimenzija 90x90x90 ? Ili da se držim ovoga ?
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Dovoljno je i 60 cm širine za jednu vitku finu biljku sa dobrim treningom, i da opet imaš finog uroda, samo gledaj da imaš visine, min 120-160, u najboljem slučaju 200cm zbog lampe, naravno ako si u mogućnosti
 
27.05.2018
26
112
33
A dobro, onda ću pokusati sa nećim većem ... ovo gore bi trebala biti u krajnjem slučaju zadnja opcija
 

Planer80

Aktivan Član
25.01.2018
219
2.527
143
Da probam da podelim iskustvo, skoro sam sklapao box malih dimenzija (35x50x60) Sklopio sam jedan od šper ploče koji je sad simpatični cipelarnik. Šper ploča je loš izolator, u svakom smislu. Bruji ko turbina propelerca i krivi se na vlagu. Predlažem ti da probaš stirodur, izolacioni materijal. Po cenama kod mene, na "bliskom istoku", 5 ploča dimenzija 125x60cm plus silikon (za spajanje/lepljenje) = cc 10-15eur. Lako se seče i oblikuje. Kolega @mladji referent je odradio ceo grow u takvom jednom, pogledaj njegov dnevnik za više informacija. Na testu, moj gore pomenutih dimenzija (od stirodura) je uz upaljeno svetlo (125w CFL) održavao spoljnu temperaturu sa dva PC venta na ispuhu (jedan od 0.45A a drugi od 0.25A) dok je pri "mraku" jedan dovoljan. U boxu su dva PSU venta od 0.16A za stvaranje povetarca. Buka... pa kao prosečan PC.
Pozdrav i srećno!
 

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
Di bi trebao staviti te ventove da mi mjesaju zrak, negdje sa boka u sredini ili toliko nije bitno ?
ispred vrata, nasuprot onih koji bacaju zrak vani i niže od njih tako da imaš "propuh" u boxu, hladiš krošnju i žarulje, koliko je to moguće

@Planer80 nije baš stelth kutija od stirodura sred sobe, čovik želi neki mini stelth grow tako da mora igrati sa ovime što ima, neka stavi akvarij sa pumpom na vrh i rješen je probblem buke, polipi malo ledica za bilje u akvariju i irješrn eventualni light leek
 
27.05.2018
26
112
33
60*60*160,180 bi bilo najbolje:thumb:
Bilo bi super, samo jbg to bi povecalo i ostale troskove
Da probam da podelim iskustvo, skoro sam sklapao box malih dimenzija (35x50x60) Sklopio sam jedan od šper ploče koji je sad simpatični cipelarnik. Šper ploča je loš izolator, u svakom smislu. Bruji ko turbina propelerca i krivi se na vlagu. Predlažem ti da probaš stirodur, izolacioni materijal. Po cenama kod mene, na "bliskom istoku", 5 ploča dimenzija 125x60cm plus silikon (za spajanje/lepljenje) = cc 10-15eur. Lako se seče i oblikuje. Kolega @mladji referent je odradio ceo grow u takvom jednom, pogledaj njegov dnevnik za više informacija. Na testu, moj gore pomenutih dimenzija (od stirodura) je uz upaljeno svetlo (125w CFL) održavao spoljnu temperaturu sa dva PC venta na ispuhu (jedan od 0.45A a drugi od 0.25A) dok je pri "mraku" jedan dovoljan. U boxu su dva PSU venta od 0.16A za stvaranje povetarca. Buka... pa kao prosečan PC.
Pozdrav i srećno!

Bas sam danas gledao stiropor, naletio sam isto na polistiren ploče isto tako izolacijski materijal https://www.bauhaus.hr/gradevinski-materijal/izolacijski-materijal/polistiren-ploce.html i to mi je dosta palo na pamet.
Pogledat ću sigurno, hvala na savjetu :thumb:

ispred vrata, nasuprot onih koji bacaju zrak vani i niže od njih tako da imaš "propuh" u boxu, hladiš krošnju i žarulje, koliko je to moguće

@Planer80 nije baš stelth kutija od stirodura sred sobe, čovik želi neki mini stelth grow tako da mora igrati sa ovime što ima, neka stavi akvarij sa pumpom na vrh i rješen je probblem buke, polipi malo ledica za bilje u akvariju i irješrn eventualni light leek

Pa iskreno da ti kažem, nebi stajalo u sobi ... stajalo bi u prizemlju, a prizemlje u kuci jos nije sredjeno, tako da bi bilo sada kada naleti zima jako hladno u boksu ... a trebao bi mi neki dobar izolator.
E sad opet imam dvoumice sto bi se vise isplatilo ...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Planer80 and .i.

Planer80

Aktivan Član
25.01.2018
219
2.527
143
.i. Naravno da nije, ali više "stelth" nego da sklepa to isto od šper ploče. Ovo sam predložio za slučaj da odustane od prvobitne namere, ormarića a da ne baca pare na šper ploče.
@Panzer ja koristim ovaj 2cm debljine (17.90KN), ali meni stoji u prostoriji koja je klimatizovana/grejana . Mislim da bez grejnog tela u prostoriji koja nije "naseljena" kada udare temperature manje od 10C teško (sa CFL)... koji god materijal izabrao. To će ti već reći ljudi ovde koji znaju više, ne ja.
 

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
možeš i box iznutra obljepiti stiropolom ili stirodurom... samo zima je zeznuta i teško je to sve skupa ugrijati/ohladiti i da bude stelth, jesi razmišljao o PC grovu, to možeš praktički u spavaćoj/dnevnoj sobi odraditi
 
27.05.2018
26
112
33
Radi toga sto ce temperatura biti problem, razmisljao sam staviti dual spec hps žarulju unutra od nekih 250W ili 400 w (na sniženju je :D) ... je postoji neki način da se ta temperatura kontrolira na neki normalan nivo ?
 

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
cfl žarulje ti dosta griju, problem ti je "mrak" u boxu, zimi ti treba neka grijalica za to razdoblje mraka, potraži malo po forumu ima i o tome napisano podosta,
Radi toga sto ce temperatura biti problem, razmisljao sam staviti dual spec hps žarulju unutra od nekih 250W ili 400 w (na sniženju je :D) ... je postoji neki način da se ta temperatura kontrolira na neki normalan nivo ?
a da bude stelalth jako teško
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Planer80
27.05.2018
26
112
33
A nemam pojma ... nesto cu pokusati iskemijat radi familije ne smijem to držat u sobi jer će me skužit odma, dok u prizemlju nitko ne provodi neko vrijeme a i mogao bi doma reci da je to nesto moje da služi nekoj desetoj svrsi pa da bude ono kako kažu - in plain sight

A nista malo cu pogledat po forumu pa cemo vidjet sta se može ...