Sklapanje prvog stealth growboxa - 44 x 78 x 53

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.05.2018
26
112
33
Malo sam sagledo sve ... bit će tesko ordžavat temperaturu unutar boxa, na zimu ce temperature biti najvise do 5 stupnjeva a po noći i niže tako da ću vjerovatno sklepat box od stiropor ploča 50 x 50 x 100 i stavit ga u sobu, familiji ću to prezentirati kao neki dodatni hladnjak za novi komp jbg neka bude ono in plain sight... i najvjerovatnije samo autose unutra i to je to jbg
 
27.05.2018
26
112
33
Probaj Hps 250w,zabij automate i pukni ih na 24 sata svjetla.Ja sam odradio u 60x60x160 bez grijanja,ako ti bude prehladno malo izoliraj box i to je to.
Samo deri,ja mislim da je tvoj najveći problem ukućani,nema šanse da to ne skuže.:)
Da, najveći su problem ukućani ... njima je marihuana u istom rangu kao heroin, jbg to su starci stare skole nek su oni živi i zdravi ali eto ...

A nesto cu reci da je to kao neki dodatni hladnjak za PC, ne razumiju se oni u te stvari pa eto :D Morao bi neki lokotic nabacit da se tek tako ne može otvorit, a u biti snaći ću se nekako.
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
A nesto cu reci da je to kao neki dodatni hladnjak za PC, ne razumiju se oni u te stvari pa eto :D

A šta ćeš im reći kada počne se osjećati miris? Nije problem sakriti box, i ja sam dok sam se školovo i stanovo zajedno sa jednim cimerom, dečko ne bi ni skontao da mu ja nisam priznao, a družili/živili zajedno 2 godine, a svaki dan je prolazio kroz moju sobu do svoje, ja mu čitavo vrime prolivao priču da mi ja to rig za mining bitcoina pa se zato čuje buka zbog ventića, a ono 105 m3/h setup filtera i u boxu garden eden, jedina fora je bilo trimati poslije, morao paziti dan kada je on na fakultetu bio, pa to ujedno i u taj dan sve završim.. zato ti kažem, džaba ti bilo kakav box, ili bilo kako da zamaskiraš, ako nemaš dobrog filtera koji baca čist zrak vani, jePo si ježa u leđa.. bezveze samo sebi stvaraš probleme tako, a i roditeljima stres, ispod njihovog si krova, čekaj sljedeću sezonu za out, i tako posadi, mani se indoora ako nemaš mogućnosti (svoj stan, kuću..)
 
27.05.2018
26
112
33
A je istina, i to mi je dosta puta palo na pamet. A čuj, ako filter može to sve prikrit onda jedino nabaviti neki kvalitetan filter, nema druge. Jako bi volio indoor probati, da se strpim za outdoor go bi mi možda bila neka opcija kada nebi bilo nekog izlaza za taj problem. Ako se to može rišiti filterima, onda nabaviti filtere.
 
27.05.2018
26
112
33
Okej, malo istraživanja i gledanja kako i sta doslo je do promjene planova. Da ne radim spam u drugim temama bezveze nastavit ću ovdje.

Ovako, plan je od stiropor ploča napraviti box dimenzija 50x50x130
https://www.bauhaus.hr/stiropor-ploca-eps-100-1000x500x20-mm.html

Onda, posto ne želim kemijati sa nekim custom filterima i pc fanovima, gledao sam da kupim kupaonski ventilator
https://www.bauhaus.hr/kupaonski-ventilator-web-100-bijeli-10-w.html
Protok mu je oko 102 m3/h, sto bi bilo ja pretpostavljam dovoljno spojit jedan CAN filter sa igrowa, promjera 100/125mm i protoka zraka 150 m3/h

Staviti dva pasivna otvora sa strana za zrak, i jedan manji pc vent od 8cm za mjesanje zraka.
Sto se tice rasvjete, tu sam gledao sunmaster dual spec žarulju od 250w sa Almeco son-t hammered reflektorom isto tako sa igrowa.

Je to neka solidna kombinacija ili ne valja ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

shaolin monk

Aktivan Član
15.12.2016
942
6.818
233
Pozdrav, ja koristim box sličnih dimenzija za jednu biljku ali mi je svjetlo 1 cree cob 3590. Za sunmaster neznam koliko grije i koliki je potreban razmak
između svjetla i biljke.Ja bi jedino visinu boxa napravio preko 150 cm.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.860
358
ti kupaonski ventovi tesko vuku krof filter jos ako ces imat hps koji ce trebat hladiti tesko da ce biti najnaj moglo bi te svasta zezati, jeftinija opcija ubaci unutra 70etak w led zarulja umjesto hpsa , a za ventilaciju manju turbinu +filter i na miru si!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Otipkaj na jutubu migrow, frajer uglavnom o svijetlu prica al ima filmic kako je napravio boks, kupaonski vent i do sad sto sam vidio naj filter za mirise.
 
27.05.2018
26
112
33
Pozdrav, ja koristim box sličnih dimenzija za jednu biljku ali mi je svjetlo 1 cree cob 3590. Za sunmaster neznam koliko grije i koliki je potreban razmak
između svjetla i biljke.Ja bi jedino visinu boxa napravio preko 150 cm.
Pogledao sam malo po tim nekim nekim blogovima, navodno 30 cm bi ih trebalo držati od biljke. A s grijanjem, to nemam pojma, mali je prostor pa bi sigurno jako grijalo pa sam mislio da bi kupaonski ventilator pomogao.

ti kupaonski ventovi tesko vuku krof filter jos ako ces imat hps koji ce trebat hladiti tesko da ce biti najnaj moglo bi te svasta zezati, jeftinija opcija ubaci unutra 70etak w led zarulja umjesto hpsa , a za ventilaciju manju turbinu +filter i na miru si!

Sigurno bi isao na LED, ali gledao sam cijene svih tih panela, nisu jeftini na to bi bio vise spreman kada bi imao nekog iskustva sa growanjem, koliko te led žarulje kostaju u usporedbi sa led panelima, nemam pojma. A sto se tice ventilacije, malo sam gledao po googlu, jedino sto sam nasao su turbine za volkswagen :D isto tako nemam pojma gdje bi se to moglo nabaviti, a koliko opcenito kosta. Cuj, nemam ja iskustva sa tim, pa bi neki guideline dosta pomogao

Otipkaj na jutubu migrow, frajer uglavnom o svijetlu prica al ima filmic kako je napravio boks, kupaonski vent i do sad sto sam vidio naj filter za mirise.

Evo nemam nista trenutno pametno za radit, pa cu pogledat :D

Nadodao bi da su meni znali cak i vjetar iz vana gurati u box,nema jednostavno snage se oduprijeti ispuhu:zvezda::..ne preporucujem:thumb:

Uf, ja mislio to sljaka i vuce ko ludo ... dobro da sam upozoren na vrijeme. :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.860
358
Uf ajde prvo prouci malo osnovne stvari vezane za grovanje rasvjetu i ventilaciju i onda se baci na izradu i ostalo, ne pricamo o led panelima vec o led zaruljama sa e27 grlom imas ih u raznim woltazama i kelvinazama sto je super za nas sport, nek j eu prosjeku jedna zarulja od 10w oko 10kn dalje znas racunati. Sto se tice ventilacije trazis ventilacijske ili industrijske turbine za ventilaciju ne za aute;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman and .i.

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Gledam QB na alibabi,amazonu ,kina, ameri na rolitupu zadnje vrijeme hvale a vidimo i kod florija kako to dobro radi. Ima ih vec po , pazi sad, 15$ kom ili kompletan set za 65$ !!! Tokom rujna traje neka akcija na dostavu.tipkaj maijiu, ta firma ih radi i za HLG ako sam dobro shvatio.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i. and h0nda
27.05.2018
26
112
33
Čuj @h0nda, nisam blentav malo sam se zbunio odma nakon sto sam odgovorio, sam prolistao po forumu i nasao takav tip žarulja, pa sam malo isao po internetu tražiti di se prodaju. A sto se tice turbina jbg normalno da ne ide ona za aute malo sam se salio.

Ali 1310 nisam bas skužio, to je istina :D
Jbg ljudi bez ljutnje, sve ono sto je na 'papiru' sve to izgleda super, ali u praksi je drugačije bas sam zato otvorio ovu temu. Nisam ja neki ekspert, a vjerovatno u početku nije nitko ni bio. Idemo malo po malo, pročitao sam ja dosta tema po ovome forumu, ali opet kažem tu se dosta javi podpitanja i kombinacija koje ne idu skupa.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i. and 1310

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.860
358
Sam pomalo pohvatat ces sve ako ce te zanimat a i ekipa je tu pa ce ic lakse, nego uz sve to obrati si pozornost i na visinu el recimo led i hps bi treali imat bar 30 cm udaljenosti i jos ode na teglu pa si odmah i to uracunaj ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman and 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Pa kompa u pravu si, treba malo vremena provesti na forumu i pohvatati growerski sleng, malo tko je imao predznanja o uzgoju i opremi, o struji znaju decki iz te struke a ostali s vremenom nauce.
Zarulje, ako pogledas dnevnike vidjet ces odlicne biljke, svima ide s njima. Honda ti je dobro proracun rekao, naj jednostavnije za napraviti i nema skrivenih troskova poput kupovine na alibabi ili amazonu ( nisu skriveni samo ih nema u cijeni, postarina,carina,porez,prirez,doprinos,lezarina,prevodioc na carini i svasta se tu moze jos nakalemiti) npr paket od 2 kile 40€ shiping.
O ovom sto sam gore pisao necu objasnjavati, predugo bi bilo. Al cu ti nesto prisapnut, vutra org forum stvara ovisnike, to je za nas rekreativce fenomenalan hoby, svasta naucis, lovu trosis kao na ljubavnicu, zene i djeca ajoj meni je kcer predbacila da joj nikad nisam pruzio tolko paznje,vremena koliko ta biljka dobiva.poludit ces,dizat ces se nocu provjeravati jel joj hladno ili nedaj boze vruce, ima li 60% vlage u zraku u vegetaciji, ima li vode, hrane ( papica je skupa a ti zelis samo najbolje pa sto kosta da kosta) , vodu brckam sa akvarijskom pumpicom da ljube dobije finu porciju kisika, to ona voli a voli i kad ju diras,mirises,tepas, pjesme voli ljubavne, voli se fotkati, ...
Ma dobro ti nama dosao, klub ostvarenih veza je tu, zaljubi se i pati, dobit ces potporu, razumjevanje, rame za plakanje i ekipu do jaja. A satisfakcije, znas kad vele bolje je od sexa, e lazu, bolje je od mokrih snova sa svim glumicama, pevalkama, susjedama, sve od jednom pa nakon toga svaka posebno, i opet i ponovno. Haha sjetih se filma Vjestice iz Estvika, e tak ti i ove u snovima izgledaju nakon noci provedene s tobom!
Tako nekako se osjecas cim krenes u drugi grow, ( kao da si ti Jack Nikolson pravi vrag ) gotov si, nema ti spasa. Dobra je Cher i ona plava, meni se pak naj dopada ona treca…................svira violoncelo. Strstveno!
Uf, izdimio mokru Nefertite, bas me kresnula, na glagoljicu :sun2:::listomahanje::
Nemrem spavati, imam bebe pod novim svijetlom, pase im a imam i starku pred branje a imam i jedan vrh sto sam ga jucer ubrao,mokra nef. Hm, morat cu poc, razumijes me :spliff:
 
Poslednja izmena: