Sklapanje prvog stealth growboxa - 44 x 78 x 53

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.05.2018
26
112
33
@1310
Ma to je to stari, bas mi to i treba. Nekako i ovako i onako imam život ko penzioner, malo bi mi falilo nekog užitka. Eto, ustanem se ujutro trebam ić radit, sjetim se da mi jos malo počinje faks, pa se sjetim malih milion problema ... ali mi doleti ona misao da ću imati svoj growbox i da ću krenuti sa nečim ako bog da, neka milina me uhvati odma mi nekako življe, e onda mora da je ovo samo početak sta me vec ceka.

@shaolin monk Da to možda neće biti puno za moj manji prostor ?

Je to mogu bilo kakve žarulje LED žarulje, mislim sa sličnim spektrom kao CFL ili ? Vidio sam sad su na akciji u lidlu pa reko da bacim oko ako se tu sta može iskemijat. A sto se tice ventilatora, evo stvarno nemam pojma gledo sam onaj stariji topic od ventilatora, od kupaonskog ventilatora nista. Ali sam bacio oko na te pc ventove i nasao par

https://www.instar-informatika.hr/ventilator-za-kuciste-ms-pc-cool-12cm-crveni-led-/0151208/product/

https://www.instar-informatika.hr/v...xilence-120x120x25mm-plavi-led/35958/product/

https://www.instar-informatika.hr/ventilator-za-kuciste-fractal-r3-140mm/frac-fan-ssr3-140/product/

https://www.instar-informatika.hr/v...5mm-twister-bearing-technology/26544/product/

https://www.instar-informatika.hr/ventilator-za-kuciste-xilence-120x120x25mm-rgb-set/42033/product/

Gledao sam na to da imaju solidan protok zraka ... a ako bi kombinirao dva nemam pojma ako je moguće da stavim dvije cijevi od dva ventilatora koje bi se onda spajale na jedan filter, ako je ukupan protok oba filtera recimo 110 m3/h valjda nebi trebalo biti problema sa filterom kojemu je kapacitet 150 m3/h ?
 

shaolin monk

Aktivan Član
15.12.2016
942
6.807
233
Pozdrav, HLG 65 Lamp is designed for vegging, clones, supplement light or a small plant. This lamp uses our custom designed High efficiency white light Quantum Boards. With a total of 120 Top Bin Samsung LM561C S6 LED's, this fixture produces 10,000+ Lumens with just 65 Watts of power. Equivalent to 100W T5 or 150Watts of CFL output. Moj box je 50 *40*140 cm i za taj prostor koristim Meanwell driver hlg-60h 36a, 60 wata snage.
Jedan cree 3590 cob u cvjetanju pokriva prostor od 40 puta 40 cm, mislim da bi i quantum board od 65 wati bio dobar za takav prostor. I sa quantum boardom dobivaš još na visini jer je tanka tiskana ploča i nije potreban hladnjak.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Kompa kreni jos danas, odmah pikni sjreme u zemlju, 2kom! Mojne stedjeti na zemlji, composana,teramagma ima u bauhausu. Zarulje led kupi par komada 4000 K ili 5000 K pa kako budu rasle dodajes po par komada, za vegu ova dva a za cvat 3000k, ove za vegu 4000k ne moras micati u cvatu.
Vega boks mi je bio od kartonske kutije, ful pasiva, cfl,poceo bi s jednom pa dodajem kako raste.
Sve ostalo u hodu, u vegi ne smrda.
Fotke obavezne
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vujsprer
27.05.2018
26
112
33
Ja sam sa 4 ovakva rokao WW 6 mjeseci u boxu 1x1x2 ispod 400w MH/HPS (u zimskom periodu naravno).
Meni rade odlično sa obzirom da rade 0-24 već 13 mjeseci. Tihi su!
Samo naravno bez RGB opcije jer će ti smetati to svijetlo za vrijeme "mraka".
Super, onda sam rijesio i pitanje ventilatora, stavio bi jedan ... bi jedan bio dovoljan ? Protok mu je oko 119 m3/h
Box nebi bio velik, 50x50x130 ?

Kompa kreni jos danas, odmah pikni sjreme u zemlju, 2kom! Mojne stedjeti na zemlji, composana,teramagma ima u bauhausu. Zarulje led kupi par komada 4000 K ili 5000 K pa kako budu rasle dodajes po par komada, za vegu ova dva a za cvat 3000k, ove za vegu 4000k ne moras micati u cvatu.
Vega boks mi je bio od kartonske kutije, ful pasiva, cfl,poceo bi s jednom pa dodajem kako raste.
Sve ostalo u hodu, u vegi ne smrda.
Fotke obavezne

Već sam gledao, sjemena naručujem sad ovaj tjedan - 3 auto white widow i 3 auto sweet tooth sa seedsmana. Mislio sam sa hempatije cfl žarulju od 200W dual spec. Gledao sam malo po forumu za paralelno spajanje vise cfl žarulja, ali jbg brate ne razumijem se ja u to, a iskreno ono sto sam nasao nije mi nesto pomoglo, sta cu kad sam specijalac. Pa sam jednostavno kontao da nabavim jednu veću i da je spojim na kabal i to je to.
Sad sam se sjetio da ima onih visestrukih grla, po njih 4 koji bi se spajali na jedan kabal ... nemam pojma di se to ima za nabavit.
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Imas temu o LED zaruljama, koje,kako spojiti, nacrtano, jednostavno je, @Rancero je strujic,vidi kako je on to poslozio ili @honda , biljke su im svima prva liga. Malo se potrudi pa ce zadovoljstvo biti vece. Dimenzija sto gore pise, ako je 78 visina onda imas boksic za jednu biljku , ako je 53 visina, potrazi nesto drugo.sto vislje.
 
27.05.2018
26
112
33
Imas temu o LED zaruljama, koje,kako spojiti, nacrtano, jednostavno je, @Rancero je strujic,vidi kako je on to poslozio ili @honda , biljke su im svima prva liga. Malo se potrudi pa ce zadovoljstvo biti vece. Dimenzija sto gore pise, ako je 78 visina onda imas boksic za jednu biljku , ako je 53 visina, potrazi nesto drugo.sto vislje.
Budemo isli tako onda, sto se tice dimenzija bit ce 50x50x130 rijesio sam da bude malo veci box.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jopezg and 1310

Vujsprer

Hodajuća Marihuana
18.07.2018
178
929
93
36
Planet Earth
bi jedan bio dovoljan ?

Sorry kolega nije me bila 2 dana... Ako misliš samo pc ventove koristiti onda ti nikako nije dovoljan samo jedan.
Pošto su oni "slabi" nije ti dovoljno samo jedan za ispuh a usis da bude pasivan. Ja imam 2 gore (ispuh) i 2 dole (usis).
Koštaju 30 kn svaki tako da ti se ne isplati štedjeti na tome. (minimalno 2 kom) Ako ideš na HID (MH-HPS) rasvjetu, jako je mali prostor i
biti ce dosta teško hladiti jer će lampa grijati i stranice boxa koje će dodatno zadržavati temp u boxu.
Ukoliko ideš sa LED svijetlom, bii će malo lakše oko temp ali ponavljam opet... Ne isplati se kasnije razbijati glavu
radi 60 kn zašto nisam uzeo 4 umjesto 2. ;)
 
27.05.2018
26
112
33
Sorry kolega nije me bila 2 dana... Ako misliš samo pc ventove koristiti onda ti nikako nije dovoljan samo jedan.
Pošto su oni "slabi" nije ti dovoljno samo jedan za ispuh a usis da bude pasivan. Ja imam 2 gore (ispuh) i 2 dole (usis).
Koštaju 30 kn svaki tako da ti se ne isplati štedjeti na tome. (minimalno 2 kom) Ako ideš na HID (MH-HPS) rasvjetu, jako je mali prostor i
biti ce dosta teško hladiti jer će lampa grijati i stranice boxa koje će dodatno zadržavati temp u boxu.
Ukoliko ideš sa LED svijetlom, bii će malo lakše oko temp ali ponavljam opet... Ne isplati se kasnije razbijati glavu
radi 60 kn zašto nisam uzeo 4 umjesto 2. ;)

Ja sam kontao da to sve ovisi o protoku ventilatora, posto onaj ventilator sa linka ima neki solidan protok ja mislio to dosta. Je bitno kakav je pc ventilator ili je to sve ajmo reć ... univerzalno ? Ako me razumijes.
Dobro onda, ne želim riskirati bezveze, idemo na 4 pc fana ... e sad opet, koja ?

Jučer sam naručio menke, danas je krenulo sa dostavljanjem::listomahanje::
 

Vujsprer

Hodajuća Marihuana
18.07.2018
178
929
93
36
Planet Earth
Da budem iskren nisam ni gledao njihov protok ali sam znao da pošto su na 12V ne mogu imati baš neku snagu i okretaje.
Bila je zima tako da sam preko noci i grijao sobu da u boxu bude ok temp tako da su oni prakticki bili više za izmjenu zraka nego za smanjivanje
temperature.

Gore sam ti vec napisao koje da uzmes samo bez svijetlećih opcija da im ne smeta dok spavaju. Sad sam vec malo duvnut a tek sam izašao iz rooma
nakon višesatnog preuređenja iste smiley9934 Nikad sretniji nakon toliko posla!

Edit: Rekoh da sam duvnut :razvaljen::
Sve ti je to "univerzalno" kod pc ventova... Samo što veći promjer ti igra ulogu... Kad je već "slab", neka bude velik ;-)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Panzer
27.05.2018
26
112
33
Da budem iskren nisam ni gledao njihov protok ali sam znao da pošto su na 12V ne mogu imati baš neku snagu i okretaje.
Bila je zima tako da sam preko noci i grijao sobu da u boxu bude ok temp tako da su oni prakticki bili više za izmjenu zraka nego za smanjivanje
temperature.

Gore sam ti vec napisao koje da uzmes samo bez svijetlećih opcija da im ne smeta dok spavaju. Sad sam vec malo duvnut a tek sam izašao iz rooma
nakon višesatnog preuređenja iste smiley9934 Nikad sretniji nakon toliko posla!

Edit: Rekoh da sam duvnut :razvaljen::
Sve ti je to "univerzalno" kod pc ventova... Samo što veći promjer ti igra ulogu... Kad je već "slab", neka bude velik ;-)


Okej, onda budem nabacio takve i to je to ... Sto se tiče osvijetljenja odlučio sam se za CFL za početak, poslije bi mogao preći na LED kad skupim dovoljno iskustva i para. Oko 160W CFL bi valjda bilo okej za jednu biljku.

Pa dobro sto se tiče hladjenja i ovako i onako planiram u proljeće krenuti sa outdoorom. Onda bi tako stalno vrtio, kad budu hladni dani krećem sa indoor, kada krenu oni topli, krećem sa outdoorom.

E sad ako su dva ventilatora u pitanju, da li ja njih mogu spojiti sa dvije cijevi koje se spajaju u jednu i onda na tu istu cijev staviti CAN filter ?
 

Planer80

Aktivan Član
25.01.2018
219
2.527
143
"Nemoj previše da komplikuješ i sve će biti ok" - "Manje je više"
Ovo ponavljaj sebi kada krene milion stvari da gaze jedna drugu u glavi. Par stvari kao totalni početnik totalnom početniku... Nema 100% stealth indoor grow-a. Izaberi seme (strain) mudro. Ne ono koja ima najviše THC-a (CBD-a) već po visini, mirisu... cela paleta mogućnosti. PC ventovi nisu svi isti, ima onih koji vuku sa hladnjaka (sa procesora uglavnom), oni za kućišta i oni sa napajanja. Uglavnom su spec. tih u cfm a tebi treba m3/h (kalkulator- cfm to m3/h ). Kako kažu kolege, wc ventovi slabo vuku preko filtera. PC tek... umesto CAN filtera, uloži u neki gel za neutralisanje, šta znam, pisalo se ovde ONA, DiY... Čisto da znaš, moj box od stirodura svetli kao reklama za pink, znači i to se mora dodatno svetlosno izolovati... Da, radim trenutno sa CFL, nemam šta da dodam, prvi grow da izguram pa o tome, ovako samo ono što sam sam doživeo oko pripreme da podelim. I za miris nemam pojma (ona gel i sl.) ali rekli ovde ljudi koji itekako imaju a ja samo preneo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.

Vujsprer

Hodajuća Marihuana
18.07.2018
178
929
93
36
Planet Earth
E sad ako su dva ventilatora u pitanju, da li ja njih mogu spojiti sa dvije cijevi koje se spajaju u jednu i onda na tu istu cijev staviti CAN filter ?

Kako kažu kolege, wc ventovi slabo vuku preko filtera. PC tek...

Baš kako kolega/e kaže/u wc ventovi nemaju snagu za vući preko filtera (bar ne količinu koju piše da vrte) a pc ventovi nemogu apsolutno ništa preko filtera. Malo jači tlak zraka i on prolazi kroz njih unutra-van bez obzira na smjer rada pc ventilatora. Ista stvar je i kod wc ventova ali su ipak malo jači...
Za CAN filter bi ti svakako trebala nekakva turbina za izvlačenje zraka preko njega. Vidi ako se može šta sa tim gelovima koje spominju jer ja nemam problema sa mirisom (živim sam) tako da stvarno nisam gledao ništa oko toga niti imam kakav filter.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
  • Sviđa mi se
Reactions: Vujsprer

Vujsprer

Hodajuća Marihuana
18.07.2018
178
929
93
36
Planet Earth
Ni ovi moji nisu toliko bučni sa 32,5 dB ali 4 stvaraju lagani zvuk hangara smiley9934
Svakako je bolje da su što tiši tako da je možda po tom pitanju bolji izbor link od kolege @.i.
pošto im je protok praktički isti a rade na 20 dB što je punih 12,5 dB manje i definitivno čini razliku.
Već sam i sebi dosadan koliko puta sam napisao da nesmiju imati nikakva svijetla po sebi ukoliko ih misliš
držati upaljenje 24h jer bi ta svijetla smetala za period mraka tj. kad cura spava.
 

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
12,5 dB je oko 125% tiše ili glasnije, buka je zajebana disciplina da se tako izrazim jer se povećava eksponencijalno a ne logaritamski, bitna je i frekvencija buke i još 100 stvari, u krajnjoj liniji i slušateljevo uho nije svako jednako, čujemo otprilike isti raspon frekvencija ali godine i život učine svoje

edit:
imao sam i te sa diodicama, samo ih odrežeš i nema problema
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Сјај
27.05.2018
26
112
33
"Nemoj previše da komplikuješ i sve će biti ok" - "Manje je više"
Ovo ponavljaj sebi kada krene milion stvari da gaze jedna drugu u glavi. Par stvari kao totalni početnik totalnom početniku... Nema 100% stealth indoor grow-a. Izaberi seme (strain) mudro. Ne ono koja ima najviše THC-a (CBD-a) već po visini, mirisu... cela paleta mogućnosti. PC ventovi nisu svi isti, ima onih koji vuku sa hladnjaka (sa procesora uglavnom), oni za kućišta i oni sa napajanja. Uglavnom su spec. tih u cfm a tebi treba m3/h (kalkulator- cfm to m3/h ). Kako kažu kolege, wc ventovi slabo vuku preko filtera. PC tek... umesto CAN filtera, uloži u neki gel za neutralisanje, šta znam, pisalo se ovde ONA, DiY... Čisto da znaš, moj box od stirodura svetli kao reklama za pink, znači i to se mora dodatno svetlosno izolovati... Da, radim trenutno sa CFL, nemam šta da dodam, prvi grow da izguram pa o tome, ovako samo ono što sam sam doživeo oko pripreme da podelim. I za miris nemam pojma (ona gel i sl.) ali rekli ovde ljudi koji itekako imaju a ja samo preneo.
Svjestan sam toga, selektirao sam strainove po tome. Gledao sam review svakog straina koji me interesirao itd.
Hvala ti na savjetu, nisam računao na to da ga treba jos dodatno izolirati.

Ni ovi moji nisu toliko bučni sa 32,5 dB ali 4 stvaraju lagani zvuk hangara smiley9934
Svakako je bolje da su što tiši tako da je možda po tom pitanju bolji izbor link od kolege @.i.
pošto im je protok praktički isti a rade na 20 dB što je punih 12,5 dB manje i definitivno čini razliku.
Već sam i sebi dosadan koliko puta sam napisao da nesmiju imati nikakva svijetla po sebi ukoliko ih misliš
držati upaljenje 24h jer bi ta svijetla smetala za period mraka tj. kad cura spava.

Ne trebas ponavljati to za svijetla, svjestan sam toga potpuno budi bez brige. Neke stvari onako logički skontam, nekad jbg ispadnem glup i to tako ide.

12,5 dB je oko 125% tiše ili glasnije, buka je zajebana disciplina da se tako izrazim jer se povećava eksponencijalno a ne logaritamski, bitna je i frekvencija buke i još 100 stvari, u krajnjoj liniji i slušateljevo uho nije svako jednako, čujemo otprilike isti raspon frekvencija ali godine i život učine svoje

edit:
imao sam i te sa diodicama, samo ih odrežeš i nema problema

E sad jbg opet sam u nedoumici ... a da li ja mogu npr aksijalni vent sa igrowa za upuh koristiti za ispuh ?
A i gledao sam jeftinije mi je uzeti filter i vents tt sa igrowa nego jedan neutralizer zraka, dugoročno nije isplativ. E sad opet, to za početak growboxa to opet malo nabija troskove.

Evo sad stvarno nemam pojma, da li krenut sa pc fanovima, ili neku turbinu, ili nesto sa igrowa. Odgovor je jasan, samo opet tu dolaze u pitanje troskovi i sl.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Planer80

Planer80

Aktivan Član
25.01.2018
219
2.527
143
Čisto da imaš predstavu, ovo je sa nekih 70+ w CFL-a. Alu folija spolja radi posao (ovo je slika bez, logično) samo kutija obložena folijom može biti sumnjiva ukućanima. Čisto da znaš u šta se upuštaš. Ja recimo nemam problem sa bukom niti ako malo svetla pobegne. Miris... tek ću videti pa delati po tom... Mada ja nemam "ukućane" kao faktor.
Pink.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: shaolin monk