Skromni grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

zlotvor

Aktivan Član
05.02.2008
217
301
63
balkan
Sve je to ok ljutiti zeče, ali meni je draže objasniti što, kako i zašto pa poslije neće pitati ako su jednom naučili.

Osobno ne trpim kad mi netko kaže "napravi to tako" a da ne objasni svoje zašto. Ili još gore, dobijem odgovor "jer svi tako rade" ili nešto tog tipa. Pokušavam se držati izreke "Dajte čovjeku ribu i nahraniti ćete ga za jedan dan; naučite ga kako da je lovi i prehraniti ćete ga za cijeli život.".
Kadkad ljudi oko mene misle da sam naporan s tim, ali se uvijek potvrđuje da sam bio u pravu, žele oni to priznati ili ne.

@ZdravaTrava
Nadam se da ne misliš ozbiljno :zvezda::

Sa ovim napajanjem može pogoniti 6 (šest) Sunon ventilatora kao na mojoj slici i još će mu ostati malo "lufta". Neće doći ni do kakvog usporavanja ili dijeljenja napona jer se ventilatori, a i općenito motori ne spajaju u seriju već paralelno, plus na plus, minus na minus!
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Kod paralelnog spoja potrosaca na jedan izvor napon je kod oba potrosaca jednak dok se struja grana na dvije grane te se dijeli... dok jod spoja u seriju se desi pad napona na trosilima a struja je jednaka na oba trosila... ukratko!!! ;)
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Trava je mislio sigurno za serijski spoj tu svaki vent dobije 6v.. no da se ova diskusija ne nastavi bolje da ne spamamo covjeku dnevnik koji jos nije ni krenio.. ali sigurno ce mu pomoc ova nasa prepucavanja ali bolje mir... peace everybody... zapalite jednu frulu mira... :joint2:
 

zlotvor

Aktivan Član
05.02.2008
217
301
63
balkan
Kad na taj način editiraš post na forumu uglavnom se računa kao provokacija, i tako sam ja to shvatio. Ako baš moraš editirati krivo napisano, a da je netko već odgovorio na tvoj post, prekriži napisano i nastavi ispravno.

Ako baš želiš nastaviti ovu temu predlažem da se preselimo ovdje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: form and Scoot420
09.06.2015
47
38
18
Ljudoviii volim vas ono sve ste mi pomogli,biljka se sunča ispod cfla danas dok ne pozeleni pa ide u box,ventovi još nisu došli al valjda neće bit problem 1-2-3 bez njih,da vas pitam još jedno koliko cm od lampe da bude udaljena biljka?Idući update za 4 dana do tad ću nadam se sve skompletirat i onda će biljka uživat :vutra:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zlotvor
09.06.2015
47
38
18
Pitam za hps? Jer nebih htio da se izdužuje..A pod cfl stavim 2 centimetra ispod opet joj neće ništa bit jer on ništa negrije.
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Hm.. tesko da ces ju moci priblizit zarulji posto hps dosta grije a nemas ventove... bez ventova nista nemoj ju ni stavljat dok ne rijesis ventilaciju.. a kad to rijesis onda ces vidjet koliko ti temperatura dozvoljava,tako ces znati na koju udaljenost ju mozes stavit.. ha mislim da opet nece moci blize od 20cm.. ;):cool:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zlotvor
09.06.2015
47
38
18
Nije točno ahahahha ja koji nemam iskustva vjerujem da treba bit udaljenost od 5 do 10 cm al nisam siguran,pa nije to hps 400...A vidjet ću sutra trebaju doć,prije 5 dana sam naručio i onda stavljam oba dva venta za ispuh i imam jedan koji će puhat po biljci.
 

zlotvor

Aktivan Član
05.02.2008
217
301
63
balkan
Ovakvim pristupom nećeš daleko dogurati!

Mi se tu "pokoljemo" da bi tebi pomogli, ljudi se trude maksimalno a ti odgovaraš na takav način. Imaš još i pravilnik, točka 9 je za tebe.

Citiram, a ako ti nije jasno, odvojio sam bojama:
Nije točno ahahahha ja koji nemam iskustva vjerujem da treba ... al nisam siguran.

Očekuj da će ti nakon ovoga pomagati samo najveći mazohisti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mad Rabbit

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Slusaj me sad.. ti imas hps 70w. Ja imam hps 150w.. imam malo veci box od tvojeg vrlo slican,kazem malo veci po dimenzijama ( v-800,s-450,d-600mm). Imam staklo debelo 3 mm ispod lampe kao veliki cool tube,na ledjima boxa 3 pc venta od 120mm s tim da su dva iznad stakla i jedan ispod di je biljka. I jos jedan mali od 80mm koji puse po biljci.. i temperatura je 31,32 C sad kad je vani vruce... a ti imas malo manji prostor i manju lampu i skoro ce ti doc na isto s temp... ugl pricam ti da neces moci drzat biljku na recimo 5 do 10cm a ti radi sto hoces.. e sad razmisli malo i uvjeri se pa ces vidjeti.. sretno!! :smoke:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zlotvor

zlotvor

Aktivan Član
05.02.2008
217
301
63
balkan
Zeko,
Baš sam te mislio pohvaliti kako sve mjere daješ u milimetrima :clap::a onda ...

I. Kirchhoffov zakon - Zbroj struja u svakom čvorištu strujnog kruga mora biti nula.
II: Kirchhoffov zakon - Suma napona u svakoj (zatvorenoj) konturi strujnog kruga jednaka je nuli.
http://osnove.tel.fer.hr/VJEZBEOE/kzakoni1.htm
Edit:
Ili drugačije - Struja izvora jednaka je zbroju svih ostalih struja u strujnom krugu. Napon izvora jednak je zbroju padova napona u strujnom krugu.
 
Poslednja izmena: