Skunk#1 400hps indoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
nije mi jasno cemu cfl pored hps od 400w na tom prostoru..to je i vise nego dovoljno..sredi ventilaciju(stavi cooltube)ovako jos s cfl vise grije sve skupa potrosnja veca razmisli...
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Nemam nekog iskustva, prvi grow mi je u tijeku i imao sam isti problem sa izduzivanjem zbog manjka svjetlosti pa to je ocito, jedino sto tebe brine je da mislis da je HPS prejak za tako male biljcice, jedino ako ce ti temperatura kad upalis HPS biti previsoka jer nemas jos slozenu ventilaciju onda cu te razumit ali ovako iz mog prvog iskustva moje su podnijele savrseno HPS 600 i danas ona koja se najvise izduzila mi je najljepsa. Fali im svjetla to je tvoj problem stavljaj ih sto prije pod lampu bez previse razmisljanja i poslije ce ti biti zahvalne!!
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ne teba biti ni vjestica.. a niti zla...za predvidjeti propast ovog hidro pokushaja....
tj...ako se neshto ...POD H I T N O ne promjeni..
za prvu ruku..pokushaj ovako...spusti hps-icu na cca pol metra od biljaka...ali..nashtimaj makar kuchni ventilator da pushe izmedju biljaka i lampe..
bar jedan kuchni vent.mozhesh nachi...a..u chipoteci ( za njih sam sigurna da imaju ovakav vent ->) mozhesh uzeti pc vent. 12cmx12cm.koji ima kapacitet cca 140m3/h za 90kn..e pa taj vent nashtimaj da ti pushe dritto po lampi-vodoravno...a kuchni tada m ozhesh nashtimati da pushe laganini po biljkama-mozhda malo istrenira te izduzhene stabljike-ako su vezane-da ne puknu.

ali...sve mi se chini..da u ovakvom stanju..teshko da bi prezhijele josh i najmanji shok ili greshku...a obzirom da je prvi hidro pokushaj...sigurno che ih biti...tako da...da sam na tvom mjestu...krenula bi u nabavku sjemena.
sorry
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Juno_Reactor

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
AAHAHHAHHAHAHHAHAH!!!!
ja ću zavarit od smija.. sve si rekla!

eto junić, nema pomoći, jebiga.
evo već par puta čitan isto, plus komentare ostalih, da budem sigurna..
:icon_rolleyes:

aj, neće svit propast..
idemo dalje, bit će bolje..
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
zlavjestica je napisao(la):
ali...sve mi se chini..da u ovakvom stanju..teshko da bi prezhijele josh i najmanji shok ili greshku...a obzirom da je prvi hidro pokushaj...sigurno che ih biti...tako da...da sam na tvom mjestu...krenula bi u nabavku sjemena.
sorry

TEK poslje bitke, mrtvi se broje ;) :icon_lol:


zlavjestica je napisao(la):
ali...sve mi se chini..da u ovakvom stanju..teshko da bi prezhijele josh i najmanji shok ili greshku...a obzirom da je prvi hidro pokushaj...sigurno che ih biti...tako da...da sam na tvom mjestu...krenula bi u nabavku sjemena.
sorry

:eek:hno:

Pimp_Lady je napisao(la):
AAHAHHAHHAHAHHAHAH!!!!
ja ću zavarit od smija.. sve si rekla!

eto junić, nema pomoći, jebiga.
evo već par puta čitan isto, plus komentare ostalih, da budem sigurna..
:icon_rolleyes:

aj, neće svit propast..
idemo dalje, bit će bolje..

:eek:hno:
 

Juno_Reactor

Aktivan Član
10.09.2007
67
87
0
36
Na talasima
Naravno da ce biti bolje, malene ce se oporaviti i na kraju ce da ispadne kako treba, uz dobru volju strpljenje i rad verujem da su mi sanse ipak solidne da bude nesto od ovog pokusaja :)

Inace ubacena je ventilacija, ova jedna bas fino napredjue, dok se za ostale se borim.

@Tropico

Sta si mislio pod tim medij je kamena vuna? Oces da kazes da je ona uticala da se tako izduze?
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Juno_Reactor je napisao(la):
@Tropico

Sta si mislio pod tim medij je kamena vuna? Oces da kazes da je ona uticala da se tako izduze?

..reka si grodon kocke....mislija si reci kamene kocke a proizvođač grodon.

A isto sam tija reci na onaj doli vjeveričin komentar o plasticnoj casi da nema nikake veze...korjen pici kroz kamenu vunu i nije ograničen ka u casi od deca i pol!
 

Juno_Reactor

Aktivan Član
10.09.2007
67
87
0
36
Na talasima
Eh posle 2 meseca da se javim, ali bolje da nisam, jer nemam nikakve dobre vesti. Jako sam tesko podneo ovaj neuspeh sa prvim hidro pokusajem i razmisljao sam gde sam pogresio, bilo je tu par stvari na koje su mi odredjeni forumasi skrenuli paznju, prihvatio sam svaku kritiku. Ponovo sam narucio seme, ovaj put drugi proizvodjac, navodno kvalitetniji, postavio sam bolje uslove nego prvi put. Temperatura je bila od 20 do 24 stepena, svetlo je neonka samo 5 cm iznad biljcica, veliki ventilator, ph vrednost vode oko 7.5 (znam da je ovo nesto vise nego sto treba ali nikada nisam imao problema sa zemljom i ovom vodom)

Uglavnom, meni si biljke posle 3 dana vegetacije, znaci 3 dana nakon sto izniknu krenule u visinu i da se lome, stabljika da se suzava i da dobijaju neku boju, e sada ja lupam glavu ovde vec dosta dugo sta je, poceo sam da verujem da ima negativna energija koliko sam odlepio. Radim sve isto ko sto sam radio i sa zemljom, a jedina razlika sto sam sada koristio grodan kocke i spremio ceo hidro sistem, samo da ih ubacim kada malo narastu, medjutim ja ne mogu da docekam da mi biljke prezive 7 dana. To se desava 2 x i veoma je stresno...Poceo sam da stvaram razne paranormalne teorije u glavi zbog cega 2 x sve propada a da ni ne doceka da bude ubaceno i hidro sistem.

Ako neko ima ovakav slucaj da mu se desio nek kaze nesto bio bih jako zahvalan, kucao sam i po google-u trazio sta dovodi do tog izduzenja, kazu nedostatak svetla, moguce, ali kako da pre toga 3 x pod tim svetlom rastu biljke a ova 2 puta ne, ne mogu to uzeti kao relevantno. Mada eto mogu da pripisem da nije ista neonka, kupljena je nova, sada dali je ona toliko slaba ne znam, nekako ne verujem u to, ali opet ne znam sta je problem.

Jos da napomenem kada su krenule opet tako brzo da rastu zakopao sam ih u zemlju da se ne slome ali isto kao i prvi put stabiljka je pocela menjati boju i pocela se stanjuje.

Ode mast u propast...
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Nemam ni ja iskustva u hydrou ospim experimentiranja ali ph vode 7.5 je LOL...triba bi ti biti izmedu 5,8 i 6.3 i beu ph ec metra nema leba
 

travahr

Aktivan Član
07.03.2012
105
57
0
40
Juno_Reactor je napisao(la):
Eh posle 2 meseca da se javim, ali bolje da nisam, jer nemam nikakve dobre vesti. Jako sam tesko podneo ovaj neuspeh sa prvim hidro pokusajem i razmisljao sam gde sam pogresio, bilo je tu par stvari na koje su mi odredjeni forumasi skrenuli paznju, prihvatio sam svaku kritiku. Ponovo sam narucio seme, ovaj put drugi proizvodjac, navodno kvalitetniji, postavio sam bolje uslove nego prvi put. Temperatura je bila od 20 do 24 stepena, svetlo je neonka samo 5 cm iznad biljcica, veliki ventilator, ph vrednost vode oko 7.5 (znam da je ovo nesto vise nego sto treba ali nikada nisam imao problema sa zemljom i ovom vodom)

Uglavnom, meni si biljke posle 3 dana vegetacije, znaci 3 dana nakon sto izniknu krenule u visinu i da se lome, stabljika da se suzava i da dobijaju neku boju, e sada ja lupam glavu ovde vec dosta dugo sta je, poceo sam da verujem da ima negativna energija koliko sam odlepio. Radim sve isto ko sto sam radio i sa zemljom, a jedina razlika sto sam sada koristio grodan kocke i spremio ceo hidro sistem, samo da ih ubacim kada malo narastu, medjutim ja ne mogu da docekam da mi biljke prezive 7 dana. To se desava 2 x i veoma je stresno...Poceo sam da stvaram razne paranormalne teorije u glavi zbog cega 2 x sve propada a da ni ne doceka da bude ubaceno i hidro sistem.

Ako neko ima ovakav slucaj da mu se desio nek kaze nesto bio bih jako zahvalan, kucao sam i po google-u trazio sta dovodi do tog izduzenja, kazu nedostatak svetla, moguce, ali kako da pre toga 3 x pod tim svetlom rastu biljke a ova 2 puta ne, ne mogu to uzeti kao relevantno. Mada eto mogu da pripisem da nije ista neonka, kupljena je nova, sada dali je ona toliko slaba ne znam, nekako ne verujem u to, ali opet ne znam sta je problem.

Jos da napomenem kada su krenule opet tako brzo da rastu zakopao sam ih u zemlju da se ne slome ali isto kao i prvi put stabiljka je pocela menjati boju i pocela se stanjuje.

Ode mast u propast...

Pa kao prvo slabo ti je svijetlo neonke. Jebo neo ku vrati hps. Na metar visine za početak. Drugo na hidru sve raste brže. Jako svijetlo će ih usporiti. Kolika je temp vode. Koliko je pumpa litara u satu zraka? Koliki je ppm? Koje gnojivo? 20 do 24 stupnja po danu? Ako je tako malo je. Preniska temperatura. Ne znam kako si uspio 400w spustit na 24.
Koju boju? Gdje, na kojem dijelu?

Koliko duboko i u šta si stavio sjeme? Čak i da ti naraste visoko a čini mi se da imaš sativu samo je dublje usadi u mrežu sa hidrotonom i iz osgatka stabljike će izbiti korjen.

Ja ih odmah ubacim u hidro bez "presađivanja". A za slučaj visine samo ostavi fore za dodavati hidrotona. kako raste sipaj hidroton da pridrži stapku
 

Juno_Reactor

Aktivan Član
10.09.2007
67
87
0
36
Na talasima
Auuu...

Evo da se javim, sto bi rekli treca sreca...Uglavnom posle propalog lemon skunka i cheese-a, odlucio sam se i na treci pokusaj, jer sam znao da nigde ne gresim(pre sam radio grow) i stigao je skunk #1, uzete su general electric cfl 2 komada, 5600 lumena svaka. Pokrenuo sam ceo proces opet na istom mestu gde sam pokrenuo i lemon i cheese, pocelo se desavati isto sto i sa prethodna 2 grow-a, sve je bilo idealno, temepratura, vlaznost, svetlo i opet umiranje, znaci identicni simptomi, listovi poceli da crne biljka da se izduzuje i stanjuje, tu mu je vec bilo preko glave, da posle 3 dana opet gledam kako sve propada, odlucio sam da promenim lokaciju(jer sam i sumnjao da je prostorija "ukleta") i sta se desilo, za samo jedan dan, video se napredak, crni listovi su poceli da se gube, pocele su da rastu, mojoj sreci nije bilo kraja :)
Takodje da kazem nesto sto sam naucio: u nekoj prostoriji cvece uspeva u nekoj ne! Nemam logicno objasnjenje za moj slucaj, ali ako radite grow pre ovoga i onda ocete da radite ponovo u jos boljim uslovima i oni propadnu a jedina razlika je u lokaciji, onda nema sta drugo da bude, dokaz za to je i moj treci pokusaj u istoj prostoriji i cim sam video da se isto desava prebacio sam i nastao je procvat, moje lice je ozario odraz zdravih biljcica koje napreduju!

Ovo je bio slucaj za Moldera i Skali xD

Kako sada stvari stoje napokon ce se dnevnik mrdnuti sa mrtve tacke.

E sada u trecem pokusaju sam uzeo skunk#1, 3 semenke, sve 3 su proklijale, 2 sam stavio u hydro jednu u zemlju( posto sam imao teoriju da biljke umiru jer su grodan kocke zatrovane) ispostavilo sa da nije to xD

Ovih dana upload slika :pilot
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Ajde sretno da krene bitno je prvi odradit sljedeci vec ide lakse :thumb:
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
Juno_Reactor je napisao(la):
odlucio sam da promenim lokaciju(jer sam i sumnjao da je prostorija "ukleta") i sta se desilo, za samo jedan dan, video se napredak, crni listovi su poceli da se gube, pocele su da rastu, mojoj sreci nije bilo kraja :)
Takodje da kazem nesto sto sam naucio: u nekoj prostoriji cvece uspeva u nekoj ne! Nemam logicno objasnjenje za moj slucaj, ali ako radite grow pre ovoga i onda ocete da radite ponovo u jos boljim uslovima i oni propadnu a jedina razlika je u lokaciji, onda nema sta drugo da bude, dokaz za to je i moj treci pokusaj u istoj prostoriji

sad me bas zaintigrira.....
gde se nalazi ta prostorija? podrum? tavan ?
da li si je provetravao cesto/i koliko cesto?
da li si merio vlaznost u samoj prostoriji/odnosno temperaturu van boxa/unutar boxa/iznad visine lampe/na dnu boxa?

posto nije nemoguce da se,recimo,zbog specificnosti polozaja same prostorije,ili blizine reke(sto je kod mene slucaj)
DRASTICNO razlikuju parametri u i oko growboxa,pa cak i na razdaljinama manjim od 50cm.
samo treba ustanoviti STA je u pitanju,i reagovati na vreme
ustajalost vazduha,losi/nestabilni parametri vlage/temper.,jbn feng shui...sve to dosta utice na grow ...


aj,sretno sledeci put!
 

Juno_Reactor

Aktivan Član
10.09.2007
67
87
0
36
Na talasima
Hvala loop

Inace mislim da nije vazno gde je prostorija, moraces da mi verujes na rec da po gledanju sa strane logike, apsolutno nista ne sme da fali tamo biljkama, uslovi su bili dobri, mislim cak i bolji nego na mestu gde su sada, ali ocigledno da je lokacija ipak neki energetski cvor, cak sam priemtio da mi se signal tamo gubi a nema logike zbog cega bi...

E sada da se vratim na dnevnik, Druga nedelje vegetacije je, ova sto sam je odma stavio u zemlju jako lepo napreduje, a ove dve u grodanu sto sam ih spremao da ubacim u hydro sistem su samo stojale, ko da cekaju rasadu, a ja zbog prebacivanja celog sistema u novim uslovima nemam toliko prostora pa je bilo ili zemlja ili hydro, nazalost odlucio sam se za zemlju jer imam iskustva od pre a i biljka iz zemlje je mnogo lepse napedovala za nedelju dana nego ove dve, malo mi to bilo cudno sto tako stoje ali opet i razmuljivo jer nisu bile ubacene u sistem nego samo zalivane, Dobio sam vec kritike sto nisam hteo da rizikujem sa hydro, ali posle propala dva pokusaja zbog uklete prostorije, odlucio sam odlozim prvi hydro grow :(

Posle prebacivanja ove dve u zemlju posle samo 3, 4 dana razlika je bila ocigledna. Sada posle 2 nedelje zadovoljan sam kako se odvijaju stvari posle svega, ovu jednu sam prebacio u posudu od 10 litara dok su ove dve jos u malim, ali za koji dan se i one prebacuju.

Molim moderatore da promene naziv teme da ne bi doslo do zabune, nek stave samo 400hps skunk #1 indoor

Nazalost nemam cime da slikam, cim resim taj problem okacicu i fotke, znam da dnevnik bez fotki nije dnevnik.
 

Juno_Reactor

Aktivan Član
10.09.2007
67
87
0
36
Na talasima
Da da Radan planina, planiram ici licno tamo da se uverim, posto sam i na Rtanj isao, isto zanimljiva planina a vala i dobar caj =)

Bas smo otisli u off...

Nego vezano za lokaciju, sve su to moja nagadjanja od sakupljenih cinjenica, sigurno ima logicno objasnjenje ali nemam potrebu informaciju da bi razresio misteriju, tako da ostaje "paranormalno" =)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ¤ tweety ¤

Juno_Reactor

Aktivan Član
10.09.2007
67
87
0
36
Na talasima
Foto update. 18-ti dan vege

Ove dve sto su bile u grodanu su vidno manje...

DSC00003.jpg


DSC00002.jpg


DSC00001.jpg
 

Juno_Reactor

Aktivan Član
10.09.2007
67
87
0
36
Na talasima
Evo mali foto update...

30ti dan vege.

Ovo su dve manje koje su trebale u hydro.

IMG_20130302_154630.jpg


I ova veca

IMG_20130302_154719-1.jpg


Ovo je vec 50ti dan vege

Sve tri zajedno

IMG_20130322_120326.jpg


Ova jedna je stigla po visini onu koja je najbrze napredovala, dok sam na jednoj probao LST, mada mislim da nisam bas uspesno izveo, tj mislim da moze bolje ali vidi se efekat, imam 5 isturenih vrhova iste visine

IMG_20130322_120355.jpg


Nemojte mi se smejati za ovaj pocetni LST xD

Evo pre neki dan sam napravio i dva mini box-a za kloniranje, stavio sam biljke u hydrotol, posto klonove koji se prime planiram da ubacim u hydro sistem, ali moracu da napravim novi, manji, posto onaj sa pocetka strane je prevelik za prostor kojim trenutno raspolazem

IMG_20130322_121249.jpg


Eto ako nekog zanima boxevi su vrlo prosti, 2 velike boce od 5 litara, ubacen hydrotol, kao medij za razvijanje korena sam koristio aspirin. Obicno ide jedan aspirin na 10 litara vode, ja sam ubacio osminu na litar ipo i raspodelio to u ove dve posude, redovno ih prskam kiselom vodom da odrzim vlagu.

IMG_20130322_120310.jpg


Eto predlozi kritike sugestije su uvek dobrodosle.

:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname and weedoye
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.