Skunk#1 400hps indoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
23.02.2008
1.048
1.455
188
sto se tice improvizovanih klon bksica, ja sam svoj napravio tako sto sam balon od 6 L
isekao gore gde je poklopac i odozgo zalepio kesu za zamrzivace, po potrebi je odlepio sa strane
kad ih prskam, tako ce ti bolje dopirati svetlost nego kad je gore zatvarac a
moze i da iseces gde je zatvarac pa je okrenes naopacke a sto se tice aspirina bas
da vidim dal oce, ako nece ti naberi vrbu :D
 

Juno_Reactor

Aktivan Član
10.09.2007
67
87
0
36
Na talasima
@ Mr. Vinjau

Nisu komplikacije, barem ja mislim, tako klonovi dobijaju cO2 poznatiji kao ugljen dioksid.

Ako neko misli da je pogresno to sto radim nek kaze, prvi put radim kloniranje, pa sam mislio da je dobro da to uradim.

@ WeeDic i ja sam razmisljao da li da uklonim poklopce bas zbog svetla, ali ne znam da li ta povrsina menja puno, mozda si u pravu.
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
kako ne menja, pa veca povrsina vise svetla moze doci do klona a nemoj seci
samo poklopac nego do linije gde je najvise, znaci onaj uski deo zaseci pa stavi ili najlon gore
ili okreni seceni deo na dno a dno boce na vrh...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zli Azra

Juno_Reactor

Aktivan Član
10.09.2007
67
87
0
36
Na talasima
Imam jedno pitanje, posto sam od 3, dve pustio da rastu normalno a na jednoj sam vrsio LST, e sada ove dve su vec 150 cm i to ne racunam saksije tako da mi je postalo jako frka sa visinom svetla, hteo sam da pitam, jer mogu da savijem te vrhove sada (15-ti dan cvetanja) ili da ne radim to, Inace ova LST ima oko 100 cm visine i lepo mi izgleda, gledacu ovih dana da nabacim neke fotke, cvetovi su polako poceli da rastu.

Inace za skunk#1 kaze da raste od 120 do 150 u indoor uslovima, a za outdoor kazu od 150-300, ove moje izgleda da su se zbunile xD

Uglavnom eto, jer moze sada "LST" tj da savijem vrhove i da pustim druge da teraju iako je vec ukpuno 75ti dan, odnosno 15ti dan cvetanja.
 

Juno_Reactor

Aktivan Član
10.09.2007
67
87
0
36
Na talasima
Evo mali foto update 17ti dan cvetanja, na ovoj je LST radjen od pocetka



Ovo su sve tri zajedno, mozda mozete primetiti sto sam dve savio, jer su narasle 160 cm, jos u saksijama, mnogo je to, svetlo ne mogu vise dici. A u sredini je LST, ona mi izgleda najlepse, ali nisam ih mogao pomerati da napravim bolje slike.




ovaj vrh je juce bio na dole a vec danas se ispravio, mnogo je cvrsta grana sada u tom delu, hteo sam da ga teram opet dole ali neda.




I jos koja






Inace ih zalivam sada sa 3 9 3 npk (bio vital) i slavolom, njega koristim 2x nedeljno, za sada mi sve izgleda oke, nadam se da ce stati da rastu u visinu i da krenu da se fokusiraju na cvetove :)
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Nisi radio lst od pocetka i tesko je sad to sve posavijati i pozicionirati znam frend ....pa mozda jedan prijedlog : posto ce ti sam vrh biljke biti najveci head vezi ju da ostane tako kako je ali dopusti samom vrhu biljke da se poravna sa susjednom ...ovako nekako .. jos bi bilo bolje da dva topa budu u kontra coskovima al neznam jel to izvedivo ...a mozes i ostaviti kako je :D

P.S. promjenjen naslov na zahtijev vlasnika :)
 

Juno_Reactor

Aktivan Član
10.09.2007
67
87
0
36
Na talasima
Moram ti reci da ni ja nisam bio zadovoljan kako je sve to izgledalo pa sam malo doradio i mislim da je taman pozicionirano u odnosu na svetlo, za par dana ce se videti, nadam se da nece vise rasti jer su vec premasili specifikaciju za indoor xD Iskreno prvi put radim LST i to sam radio sa najlosijom biljkom i ona ispade najbolja, najlepsi cvetovi, raspored, mali tornjevi xD ne mogu zamisliti sta bi sa ovom jednom koja je monstrum bilo da sam LST odradio, iskreno sve tri sam trebao LST ali znam za sledeci put :)

LST rula! xD

Pod utiskom sam :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Creative

Juno_Reactor

Aktivan Član
10.09.2007
67
87
0
36
Na talasima
Zanima me dali u fazi cvetanja treba skidati stare listove koji su veliki ali bez ostecenja, posto u fazi vegetacije sam ih mnogo puta skidao, pa me zanima dali posle 20 dana cvetanja skidanje velikih starih listova za biljku predstavlja stres ili ne. Ako neko ima iskustva da kaze sta misli o tome, posto mi par listova bode oci ali nebi da nesto ubrljam jer lepo napreduje.
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
Naravno da predstavlja stres, ako mozes da ih sklonis u stranu ti uradi tako,
ako su zdravi nema potrebe za skidanjem listova, kad list pozuti vise od 80% mozes ga skinuti...
 

Juno_Reactor

Aktivan Član
10.09.2007
67
87
0
36
Na talasima
27-mi dan na rezimu 12/12

E ovako, malo sam se zabrinuo jer sam video pored pistila neke cudne izrasline polu jaje polu pistilia, pa se bojim da nije hermic, evo slika u prilog. Malo sam istrazivao i vidim da je neki Calyx slican ovome, ali kao sto rekoh voleo bi da cujem sta drugi misle.



Idemo dalje, idemo blize xD

Na sledecoj slici su sve tri zajedno, ova sto je najbliza meni je i najkrzljavija, nego primetio sam da listove tera u spic, ne drzi ih lepo rasirene nego ka gore, jer zna neko zasto, evo i slika mozda se bolje vidi.



Evo na ovoj su isto malo podignuti, mada ovo je LST biljka nije ova prethodna, jer to nedostatak svetla ili sam ih predjubrio?



Cudno bi mi bilo da ima fali svetla jer su tu odma kod 400 hps

Evo jedna iz pticijie perspektive



I za kraj jedan cvetak zanovetak




E sada jos da dodam da mi je juce crkao ventilator, nemam sada novca za drugi, nadam se da mi nece mnogo ugroziti grow. Takodje sam primetio da pojacano opadaju donji listovi na sve tri biljke, verujem da je to normalno posto nemaju svetla dole, neki budu skroz suvi, neki onako zuckasti. Donji listovi su pognuti na dole, izgledaju tuzno. Ali ne na sve 3 biljke, na ovoj jednoj se vise vidi, na ove dve se negde vidi da su neki listovi "tuzni"

Hranio sam ih svaka 2, 3 dana sa bio vitalom 3 9 3, a jednom nedeljno dodam i slavol, poslednji put sam zalio juce, ali tek sa malo vode da vidim oce dole procuriti, kada je procurelo odma shvatio sam da je zemlja i dalje vlazna i da nema potrebe, moguce da sam ih mozda i malo prezalio pa zato su listovi tuzni i otpadaju.

Takodje u specifikaciji kazu da cveta od 45 do 50 dana, mada mislim da oni malo lazu, da treba oko 60 dana.

To je od mene za sada, uzdravlje :)
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
premala je slika da bi se vidjelo nesto konkretno oko hermica...za uzdignute listve mislim da to nije nista lose, mozda ti malo smeta toplina posto si rekao da ti je vrisnio vent,jesu listovi bili takvi prije kvara ???mozda te navedem na neki pametan zakljucak ;)
a na 3 slici i nemoze spustiti listove kad je guzva oko nje ;)
bude to fajn na kraju :)
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
puno bolja slika ali je najvazniji dio mutan ....nemogu ti nista konkretno reci :D
ali bananice kod hermica nemozes da nevidis ...bas se zute pod hps ako i je hermic bit ce ih sve vise i vise tako da ces ih morati promjetiti na kraju ...samo opusteno ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Juno_Reactor

Juno_Reactor

Aktivan Član
10.09.2007
67
87
0
36
Na talasima
Jesu zelene, slazem se, rekoh ranije da cu drzati 60 dana u cvetanju, ali ne mogu, dolaze mi gosti i moracu do 28mog da rascistim sve, tako da racunam 21vog secem, nedelju dana susenja, pa u teglice. To bi znacilo ukupno 51 dan u 12/12 rezimu sto nije dovoljno, bar jos 5 dana bi bilo super, ali sta je tu je.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.