Skunk #1 400W HPS prvi grow by Smokey

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
SmokeyThePot je napisao(la):
... I jedan mudanja je izbacen iz box-a taman kad je poceo otvarat cvijetove tj puštat prah ...

ne rece nam, koliko mu je trebalo da otvori cvet, to te je zanimalo na pocetku, jesi na kraju polovio :)
 

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
SmokeyThePot je napisao(la):
Last edited by SmokeyThePot; 17-05-12 at 01:14.
edit:
@Powerseed u mom slucaju se otvorio kroz tjedan dana otkad sam ga otkrio ! .. Sigurno je nekih cca 10 tak dana bio uocljiv ! .. Samo mi je prvi grow pa nisam bio siguran !

Mudonji sam vrhove i lišce odvojio !.. posušio par vrhova u tosteru i zapalio !.. Puklo me malo lolz :)... Šta mogu sa listovima napravit !?, Čaj ?

Editirao sam post pa nisi vidio odg !.;) ..

Nego zanima me šta bi mi bilo bolje da uzmem sad za ovu ljetnu žegu !... upuh ventilator 200 m3/h + ovlaživač zraka !.. ili prijenosnu klimu !.. Cijena mi je ista !..
Možda još bolja varijanta da uzmem novi vent za ispuh 500 m3/h .. i ovaj sadašnji na ispuhu 250 m3/h stavim na upuh !?

Isto tako mislim se dali da pocnem gnojit sljedeci tjedan !.. Imam bio bizz top max i bloom
 

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
Evo 5 ti dan cvijetanja tj cca 50 tak dana od klijanja i sve vec pokazuju spol !.. Na vecini vidim pistile tj malene dlačice !.. Nadam se da sam te srece i da je bila samo 1 muška !...

Nego evo taman planiram poceti gnojiti ali mislim se dali da ipak prije flusham jer me brine onih par oštečenih listova koji na kraju požute i krepaju a sad se javilo i na jednom vrhu!.. Iako biljke izlgedaju zdravo ko drijen !..

Jedno 2 tjedna u pocetku sam zalijevao sa kišnicom i odstajalom vodom ph 8-8.3 ... I imao par insekata tj mušica u boxu !.. Kojih sada nema vidjeti !.. I zalio sam ih 2 puta sa h202 ..

Nutrient lock up ili pak insekt dmg !?> Evo slika oštecenih vrhova i ovaj stari donji list koji polako rikava !...

Znaci pitanje je flushirat ili ne !? i dali da pocnem gnojit sa bio bizz bloom i top max !?


Edit>
@PowerSeed kao što sam napisao prije ! Dignut cu skunkice na postolja tako da budu u istoj visini ko domacica !.. Ona tako stoji vec neko vrijeme jer je nisam lst-orao pa razvija donje budove :)!.. Sad još dan dva su niske temp pa eto dok mogu ct držat bliže !
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
to sve skupa je i više nego dobro...par listova moraju platit glavom što god da radio...nevidim potrebe za nikakvim ispiranjem
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Vidis, ja sam se pitao istu stvar kad sam gledao slike.


Mozes li malo opisati detaljnije razvoj te visoke biljke, kako i kada je prerasla druge i kako se snalazi sada kada nije direktno pod svijetlom? Da li je pocela mozda odbacivati gornje listove ili je usporila s rastom? Daj pricaj, ja cu imati istu frku kod sebe uskoro.
 

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
huh odgovorio sam u editu ali ocito to ne funkcionira bas najbolje :)
@PowerSeed kao što sam napisao prije u dnevniku :) ! Dignut cu skunkice na postolja tako da budu u istoj visini ko domacica !.. Ona tako stoji vec neko vrijeme jer je nisam lst-orao pa razvija donje budove :)!.. Sad još dan dva dok su niske temp da mogu ct držat bliže !:sun2:

@Vjeverica kao što sam napisao Domačicu nisam lst-irao cisto da vidim kako to prirodno raste :) ... Držao sam je u najmanjim potovima , spržio , mukotrpno presađivao i još zabio kolac da se drži :D .. Inače je stavljena pod hps isti dan ko i skunkici ali domacica je stavljena na klijanje prvog dana proljeca tako da je tjedan dana starija od skunkica ! .. Ali nije narasla ništa više jer je skupa sa skunkom bila seedling u plasticnim čašama do hps-a kada je stavljena u najmanji pot!..
Uff cijela priča oko domačice !.. ali vratila mi je to šta sam je poštedija i ostavija na životu :) cura je i da joj glavni vrh nije doša u mrak narasla bi u vis sigurno još duplo !.. Sada joj se ovi donji budovi koji inace nebi dobivali puno svitla poceli gurat na svitlo .. znaci ko neki princip lst-iranja bez vezivanja :D jer je postala šira tj donji vrhovi su sada izbočeniji pa ce primat više svitla !.. Tako da neboj se vjeverice nikakvo odbacivanje ili usporavanje sa rastom (rastu donji budovi) jer pošto top nedobiva svitlo oni su sad top :)

hhaha baš to kapo od makine .. i još pored nje 3 male domačice (mali od palube) rastu polagano :) ... Iako se javlja onaj prvotni problem uvijanja listova !.. vidi se u slikama na prošloj stranici dnevnika!

Sutra ide zalivanje sa pola doze preporucenog gnojiva bloom i top max !... jer vec treci dan od zalivanja djeluju žedno a četvrti dan vrište za vodom :) Pa da vidim kako im prija !...

p.s. ona voda na dnu posude nije žute boje vec izgleda čisto tako da moguce da mi netreba flushing !...

Edit: O svemu samo ne o onom što me najviše muči !.. Lako za donje listove !.. A što je sa ovima na vrhu

Edit: Eto toliko truda , dobrih želja i planova a domačica meni danas pokaže muda !... Skupa sa još jednim skunkom !...
Tako da sve skupa -3 biljke .. Ostalo mi 5 skunkova koji imaju pistile !... I još 3 seedlingsa domačice !...
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Aha, znaci sve isto samo nije LSTirana, cool cool.
Ja sam svoje cvapo posto nisam radio LST tako da sporedne grane porastu.

Mogu ti reci, u tjedan dana razvoja, od skoro nikakvih grancica ma doslovno nikakvih, narasle su 6-7cm covjece. Ko da sam LSTirao, jos sam spustio stedne nisko da im daju svijetla, pogledaj za par dana u moj dnevnik pa ces vidjet kaj sam iskemijao :))) :p
 

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
Pozdrav trubaduri vutroljubci :)!.. Evo updejt : od 17.05 su stavljene na 12/12 znaci danas im je 15 ti dan na cvijetanju !... Stare su sve skupa cca 2 mjeseca jer su 1.4 stavljene na klijanje !... Kao što sam editirao gore domačica i jedan skunkic mi pokažu muda i izbacio sam ih !.. (domčici popušio vrhove cak me malo puklo :) .. Tako da sam sada od pocetnih 8 -3 mudonja ostao sa 5 skunk#1 teta :) ... I mogu rec da mi skoro popunjavaju box 1.2x1.2 i više od 5 nebi dobivalo toliko svijetla !.. Zalijevam ih svaka 2 dana sa 6 litara vode , gnojim vec drugi tjedan sa bio bizz bloom i top maxom kako kaže tablica i ne bune se !.. Dapače žedne su ko zmajevi jer vec 1 dan nakon zalijevanja polako vrište daj još isto tako sam skužio da jačina ventilatora isto tako utjece na isušivanje zemlje :D .. Temperatura standard 20-27 , vlaga 45-65 max 70 to valjda kratko kad zalijem i malo poprskam sa buhačom + par kapi h202 prije spavanja !.. ct je nekih 10-20 cm udaljen i polako ga dižem jer rastu pogotovo nakon zalijevanja :) .. No dosta priče evo slika ..



Kako sam u box ubacio 2 domačice prije cca 17 dana !... Manju sam pokušao topirat tj fim čisto za probu !... Dok ova veča mi zadaje probleme jer mislim da je hermič a često jaja znaju sličit na preflower ... Nisam još nikad uživo vidio hermija ali tako mi izgleda jer ima jaja i bijele pistile ..
> evo mudriji tj iskusniji nek prosude < nije neka slika ali može se vidjet .. još je i duguljasta što je tipicino za mudonje !:.

I da imam još jedno pitanjce Dali ostavljam samo ove top headove da se razviju i ove manje i donje koji ne dobivaju toliko svijetla da uklonim !?.. Neznam piše mi da skunk1 baš ne podnosi dobro rezuckanje i sječu borove šume !.. Ali ako mi ti donji vrhici previše oduzimaju od ovih gornjih onda da ih maknem !?... Neznam kako to funkcionira ili pak se cijela grana razvije u veliki head :D ...

p.s. Otkinuo sam par donjih listova koji su počeli žutit još daaavno prije ! i od tada nema novih žutoflekaca .. tu i tamo odpadne neki majušni na dnu biljke vjerovatno jer ne dobiva svijetla ...
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Nemoj ništa rezuckati! Samo ih mozes usporiti....nema potrive...ostavi i deri .....Btw jebeno dobre biljoze!
 

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
Updejt : Malene vise nisu toliko malene vec su poveci grmovi ;) ... Danas im je 28 mi dan na cvijetanju !...

Tropicko; malo si mi prekasno odgovorio jer sam prije nekih tjedan dana vec pocupao 7,8 sa svake :eek:ne malene malene vrhice koji nisu imali pistile ili pak jako malo njih na najzadnjim internodama tj one na dnu koje nisu dobivale bas svjetla, i tukac ocupao 2,3 malo veca sa 3,4 internode .. Nisam ni skuzio da sve to se pretvori u jedan ogromni vrhic :) , jbga krivo sam skuzio onu vasu > ukloni malene koji vise uzimaju nego daju .I da nisam rezuckao vec cupkao prstima jer tako je manji stres !? barem kazu !..Ali mislim da ih nisam nista puno usporio !..

Temperatura se malo povecala , prosjek 27 , max 30 !.. vlaga 40-60 !... Dodao sam jos jedan sobni ventilator u box i sredio upuh 100 m3/h ! ... zalijevam ih sada svaki dan sa cca pola 0.5-1 L po svakoj jer vec nakon 1.5 dana vrište da su žedne sa spuštenim listovima ! Gnojim ih sa bloom i top max i za sada izgledaju zdravo ko drijen iako mi se pojavljuje par cudnih flekica na listovima ali mislim da nema razloga za paniku dosad sam bio mr paranoja za svaku sitnicu ^^! .Prskam ih prije gašenja svjetla barem 3,4 puta tjedno sa neem stimulant uljem ili pak prokuhanom vodom sa malo dodanog h202 !..i paše im ! ..I da svaki dan odpadne par donjih listova to je valjda normalno !? No dosta price evo slike :)
grupnjak2.jpg
Flekice ugl malesne na nekoliko listova> ali ima 2 lista di je veca fleka >Upuh sa prigusivacem koji sutra stavljam:)



I da mislim se dali da ih prebacim u 15 ili 20 l posude !.. imam jos terramagme pa mislim se hoce li bit ikakve razlike ako ih presadim !=?

p.s. od 3 domacice koje sam bio dodao u box 2 su ispale hermici jer su samo 3,4 dana bile u vegetaciji a zadnja najsporija izgleda da je ženka.. možda je ostavim a možda ide u outdoor :) .. I da kako sam zalijevao velike i nju sam sa malo gnojiva i bas se vide ostecenja tj flekice na listovima i drugacija su od onih sta su mi u pocetku stvarali paranoju ...ali preživila je bez greske !..

hint :) nabavio sam plantelin prašak klase 2 za klonove i pc box za njih je zamalo pa gotov :)
 

Canna

Aktivan Član
11.06.2012
90
11
0
43
Evo posjetio sam te kako si i tražio,htio sam ti reć kako možeš ispraviti te probleme što imaš dok nije prekasno,jesi kad čuo za epsom salts iliti gorka sol,e kupi si vreću tog,nije skupo 30 ak kuna u baumaxu imaš,detaljan fluš ph vode 6,7-6,8 opet normlanu dozu za cvijet i pridodaj žlićicu gorke soli na otprilike 5 litara vode i to bi trebalo bit to!
inače izgledaju dobro biljke i samo ih flušaj konstatno i biće sve to uredu!
Puno sreće ti želim
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
možeš mi objasnit zašto ph vode 6.7 - 6.8? kume ono zakrenuto (list zakrenut bez boje) ti je tobacco mosaic virus....a ovo drugo ti je kalcij i sad će magnezij....oko klonova kad budeš radio neka ti je sve samo čisto...i nemoj biljku cepat na veliko prije 2 mjeseca njene starosti.....ja stavim u treset zemlju, roknem ih stavim u prašak od planatele ali 1 (nebitno) i svako jutro ih zalijem sa vodom u kojoj je ghe bioroot plus a svaku večer prije spavanja sa običnom vodom...i u roku 9 dana korijen probija treset ko lud.....
 

Canna

Aktivan Član
11.06.2012
90
11
0
43
pošto je kolega u flowering fazi i gaji u zemlji,tijekom cvjetanja biljke najbolje reagiraju na PH 6,8 stoga sam mu rekao da podesi na ph 6,7-6,8 nadam se da je sad jasno!
a što se klonova tiće jedino mogu reć ako u tresetu misliš ph vode 6,0-6,3...klonove reži sa donjih grana i nemoj se sekirat što su već ušle u cvatnju još če se lakše okorijenit,vrlo je važno da režeš malo ispod treće razvijene internode jer inače če ti wiltanje bit nemoguće,sve ostalo vjerovatno znaš hormon za okorjenjivanje svakako i prije nego zabodeš klonove u treset tretiraj ih laganim rastvorom additiva za pomaganje rasta korjenja
 

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
pozz šta je najgore negdje i jesam procitao da je ph 6.7-8 preporucljiv za cvijetanje -- Ja ih zalijevam sa ph 6.3 !??

Gorka sol piše da je to magnezium sulfat, koristi se kao laksativ i za cišcenje, i može se nabaviti u skoro svakoj apoteci !..

Znaci da napravim flush i zalijevam sa ph 6.7 ? ili pak netrebam flush vec dodat kalicija i magnezija !?
A pak imam ovaj mozaik virus(to je na samo jednom listu dok druki je takav i nije zaokrenut) ! što u vezi ovog da napravim =?
Canna kazes da flusham konstantno ? .. svaki tjedan ili jos vise ?

Pitao sam isto dali u ovoj fazi (skoro 1 mjesec cvjetanja ) je isplativo prebacit ih iz ovih 9l potova u 15-20 L potove ... kupio sam jos terramagme !

Ma za klonove nema frke imam prašak i par najdonjih vrhica (neki nemaju bas ni pistila) koji su se malo izdužili ali ipak nedobivaju dosta svjetla .. Po biljci imam 1,2 takve grane pa eto cisto da probam .. higijenski cu ih odrezat ofc samo da dovrsim pc box.. Nazalost nemam te treset tablete vec cu morat direct u terramagmu..


Edit: dodane slike !:.. znam da su loše ali slikane su pod normalnim svjetlom !. I da ova biljka na slici ma tvrđe topove nego drugi skunkici !.. mozda jer je direktno ispod ct-a . Sad ili su sunburn od kapljica vode ili kalcij !?
vrh mi je nako pomalo zučkasto zelenkast to je valjda normalno ! >....
Ovo je donji list koji krepaje .. svaki dan 1,2 takva maknem valjda je to normalno u cvjetanju
 

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
Red Alert !.. Sve dosad je bilo u granicama podnosljivosti dok su odpadali donji listovi ali danas dok sam flushao najvecu biljku primjetio sam da žute srednji listovi !..
Izgledaju poprilicno bolesno pa sam ih otkinuo i slikao !..

Flushao sam ih sa cca 25-30 litara vode ph 6.7 po biljci !... Dok ostale biljke djeluju poprilicno zdravije i nemaju ovakve listove !...

I evo TRECI put zaredom da pitam mozda netko odgovori : dali u ovoj fazi (1 mjesec cvjetanja ) je isplativo prebacit ih iz ovih 9l potova u 15-20 L potove

Edit>
Domaja prije nisam ni mogao jer nisam ni imao jos terramagme !.. uspio nabavit prije nekih tjedan dana !..
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
SmokeyThePot je napisao(la):
... I evo TRECI put zaredom da pitam mozda netko odgovori : dali u ovoj fazi (1 mjesec cvjetanja ) je isplativo prebacit ih iz ovih 9l potova u 15-20 L potove

moze pod uslovom da izvadis ceo busen i tako komplet stavis u vecu posudu i dodas zemlje, ja sa tim nacinom nisam imao problema pri presadjivanju nikada
 

Domaja the best

BANOVAN
Banovan
22.03.2012
459
14
0
32
Evo bas pratim,i gledam da su u vegi bile male,tek u cvijetanju su se progrmale.To je normalno za taj strain,i ja imam skunk1 sensi,i cudio sam se sto su tako male,tek im je 15 dan ali sad si mi skratio muke.I mozes presadit kao sto je Power reko,u svakom slucaju sto vise zemlje to bolje,ali to si trebo ranije napravit ali nema veze.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.