Skunk #1 400W HPS prvi grow by Smokey

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Sto bi ih presadivao pogledaj ih kolike su....ako si presadio pazi sad na gnojivo... osobno ja bi ih sad posto si ih flashao samo pumpao do pred kraj i onda flashao jos jednom ...stvarno su lijepe i potentne steta da se izgubis u kemijanju na kraju i unistis si sav trud...jedva cekamd a vidim kako ce izgledati na kraju ...sretno :)
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Čitao sam o toj tematici (presađivanje u cvjetanju, ima li smisla i do kad)...i iskustva drugih govore da se korijen ne širi toliko tokom cvjetanja - obično savjetuju da se finalno presadi najkasnije do 3 tjedna cvjetanja. Malo su ti male posude za tako jako svjetlo, al sad znaš za drugi put, najvjerojatnije ti zato i brže žute listovi. Da moja biljčica sad cvjeta mjesec dana na pola puta do kraja - a želim joj dat hrane, nadodao bi svježe zemlje odgore što više, ne bih se usudio sad presađivat, ali neko iskusniji bi to vjerujem bez frke presadio - Također ljudi savjetuju da je bitno za zdravlje listova da se konstantno "mrdaju" od protoka zraka, a ako ih se skida, da se cvaknu na kraju peteljke prije lista, jer se tamo najlakše zaliječi. Lijepa ti je biljka i baš se veselim razvoju situacije!
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Od starta imaš problema sa pH! To nitko nije vidio!? Možda ispada da sad pametujem, ali moram pitat.Jel reguliraš pH prije dodavanja gnojiva/peroksida i ostalih preparata ili poslije? Znaš da treba poslije!?
Zašto flush u sred cvjetanja? Čemu to? Ja ne ispirem do pred kraj...
Koliko često prihranjuješ? Nisam uspio skontat sad, samo sam "preletio" cijeli dnevnik.
Opet napominjem, ovo je samo moje mišljenje zasnovano na iskustvu. Terramagma je šrot od zemlje i ja ju nikad više neću upotrebljavati. Broj jedan, bez konkurencije do sada, što se mene tiće je Compossana. Isprobano dobra je i Terra Brill u crvenoj vreči, ali ona nema dodan perlit.

Oštečenja na listovima ne izgledaju kao ništa s ćime sam se do sada susretao, ali naj izglednije je da su oštećenja od temperature, jer pokušavam evo već pola sata naći, što na našem, što na ostalim sajtovima nešto što bi ukazalo da je neki nedostatak i ne izgleda kao ništa od ranije nevedenog.
Koliko je zapravo listova zahvaćeno? Svega nekoliko ili je većina biljke?
Volio bih da mogu pomoći konkretnim savjetom i "postaviti dijagnozu", ali to je praktički nemoguće sa ovim informacijama koje si dao, plus što se držim one stare poslovice "sto babica, kilavo dete".

Sada kad si već napravio flush, slijedeće zaljevanje stavi prihranu, jer im je u ovom stadiju hrana neophodna i ostat će ti kržljave i nikakve ako ih budeš svako malo flusho. Dva tjedna pred kraj se ispire i to je to.
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
zlo&naopako je napisao(la):
Terramagma je šrot od zemlje i ja ju nikad više neću upotrebljavati.

Godinu dana citam hvalospjeve o TERRAMAGMI na forumu,tražio je kilometrima i sad kad je imam doma procitam ovo i još od tebe!?!:icon_rolleyes:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
makisplit je napisao(la):
Godinu dana citam hvalospjeve o TERRAMAGMI na forumu,tražio je kilometrima i sad kad je imam doma procitam ovo i još od tebe!?!:icon_rolleyes:

naleteo je ne neku budjavu/lose skladistenu pa se razocarao ;)
 

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
Problema sa ph sam imao prvih 13 dana i nakon toga mi je ph metar dosao sebi !.. Ph je bio uvjek oko 6.3 ..
Naravno da namjestam ph tek nakon sto dodam gnojivo ! . peroxid ne stavljam cesto osim par kapljica sto nije dovoljno da promjeni ph !..

Zasto flush pa eto , vidim svi savjetuju i svi prakticiraju !.. Valjda da isperem toxicnost koja se nakupila u potu koja gusi rad korjena !?.
Prihranjujem jednom tjedno sa bio bizz top max i bloom .. na 1 L vode mi u ovom 5 tjednu ide 3 ml blooma i 1 ml top max-a ,.. zalijevam sa cca 6 L .. sto ispada malo vise od 1 l po biljci !..
Isprobao sam jednu mladu domacicu zalit sa gnojivom da vidim kako to izgleda i totalno je drugacije od ostecenja na skunkovima !..
temperatura max ode do 31 i to maximalno oko sat vremena !... od nekih 25-28 je prosjek !.. vlaga 50-55% ..
Koliko je listova zahvaceno pa najveca biljka je jedina koja ima teza i daleko brojnija ostecenja i to na 5,6 srednjih listova !... Dok druge biljke su sasvim ok i sa minimalnim ostecenjima !... Valjda ova najveca prva pokazuje simptome !..


Nisam niti planirao vise flushat do kraja ali eto kontam stare su skoro 3 mjeseca pa eto .. Jucer flushano danas pred spavanje zalio full preporucenu dozu sa bio bizz tablice iako zemlja nije bila skroz osusena ali je napola !..
Sutra cu nadodat jos malo zemlje u svaki pot !

mg deficency sumljam jer gnojivo ga ima ali opet !.. mozda nute lock me :tovarenje_banana: pa nije bio dostupan... Jos eventualno nabavim tu gorku sol jer vidim da cisti nakupine soli i rijesava mg deficiency !

Prskao sam ih i par puta sa genius stimulant uljem koji ima i neem cisto radi prevencije stetocina i poboljsanja zdravlja u 2 i 3 tjednu vegetacije .. nisu se bunile i zdravo bi izlgedale nakon ... Sumljam da mi je svjetlo sprzilo listove jer max 1 min prije spavanja je upaljeno dok prskam ...

Naravno da korigiram ph i prokuhavam vodu.. sad su zalivene sa ph 6.4 a flushane su jucer sa 6.7 ..
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
xxxxxxxxxxxx ok znaci oko mjesec dana cvjetanja...ne izgleda mi neka panika iako može izac na to pa se savjetuj sa ljudima,bile su lakicu nakostriješene ti znaš od cega...sad si isprao pa korigiraj dobro vodu i gnjojenje da se ne desi belaj jer ima to do kraja prec još dosta kilometara....biti ce to dobro :)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
SmokeyThePot je napisao(la):
Prihranjujem jednom tjedno sa bio bizz top max i bloom .. na 1 L vode mi u ovom 5 tjednu ide 3 ml blooma i 1 ml top max-a ,..

Predlažem da ih češće hraniš. Recimo, svako 3. zaljevanje možeš malo obilnije zaliti sa vodom + peroksid da malo korjen "prodiše", a inaće uvijek preporučena doza. Osobno nisam koristio BioBizz, ali pošto je gnojivo namjenjeno našoj biljci, a i svi čije sam uzgoje do sada vidio sa tim gnojivom su ga furali stalno - svako zaljevanje, nemaš brige. To bi trebalo tako furat do kraja bez većih problema ;)
Ta jedna biljka ti malo osjetljivija. Makar su sve iste sorte (skunkovi mislim, vidim da ima i domaja), ipak su seedling, pa je svaka jedinka za sebe i drugačije reagira. Nije alarmantno ako su svega 5-6 listova zahvaćeni. Naravno da svi želimo imati perfektne biljke, ali shvati da je to praktićki nemoguća misija.
Biljke su lijepe, daj im papat i nek se debele ;) U slijedeći grow ideš sa jednim velikim iskustvom i vidjet ćeš da će bit daleko lakše ;)

PS.
Govorim o vlastitom iskuskustvu sa dotićnom zemljom, tako da nemojte shvatit to kao neku smjernicu. Zemlja ne smije biti skladištena na otvorenom! Ja sam to na teži način naučio...
 

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
Updejt : Danas skunkici ulaze u 35 ti dan cvjetanja !.. Ovih dana je bio kaos no krenimo odmah sa par slikica :>
savrsena je !zadnja je presađena dok je prva pokazala da je cura a najvise sam je istlacio sa mukotrpnim lst-iranjem !...



No da se malo vratim od 16.6 kad sam flushao biljke ph 6.7 jer sam poceo dobivat po prvi put sve vise gadno žuckastih listova na sredini najvece biljke i sumljao na nut lock !..
Onda sam 17.6 zalio (ph 6.4)sa full dozom bio bizz bloom-a i top maxa i budala dodao par kapi 3% peroxida (nisam znao da se sa gnojivom to ne stavlja)..
Da bi onda 18.6 dodao na vrh pota kraj hydroton kuglica po 6,7 zečjih govanaca (Rabbit Manure: 2.4/1.4/0.6) i sve to natrpao sa jos nekoliko ovećih šaka svježe terramagme jer mi je bio film u glavi da im fali gnojiva i da zecja govanca su super posto svaki put kad zalijem samo sa vodom malo ce ih pognojit !...I nakon toga sve to lijepo zalijem sa cca 8 ml/1L 3% peroxida , i sve to mi nije bilo dosta vec sam i malo genius neem ulja poprskao po povrsini zemlje i donjim listovima cisto da nisam donio neka sranja sa zecjim govima ah ta paranoja !..
Sve to nije bilo dosta i nisam ima mira i sam vec sljedece zalivanje doda i malo gorke soli !..
Da bi vec jucer 21.6 (ph6.4) isto zalio sa mrvicu vecom dozom bloom-a i top-maxa jer eto kazu da je skoro nemoguce overdozirat sa organskim gnojivom !...
Nisam ih overwater jer one vec nakon 1 i po dana doslovce vrište za vodom pošto temp se digla na cca 28-30 vlaga 50% a 2 venta deru na 3 brzini!

I tako sam ja sumljao na nut lock a zapravo je vise moguce da je nut deficency + sto sam prskao biljke iako sumljam posto bi to radio tik prije gasenja svjetla ali opet žuckasti listovi su 95% tj uglavnom na prednjoj strani koja je izlozenija svjetlu !... Dok opet imam 2,3 biljke koje su savrsene a jednako su prskane tako da ko je tu lud !..Isto tako gledajuci dnevnik unazad prskao sam oko 31.5 do 13-6 i nije bilo vidjet da sam ih prskanjem spalio iliga naštetio ... Simptomi žutih listova su se povecali vec nakon flushinga jer sam isprao sve nutriente pa je druga najveca biljka isto pocela gadno žutit dok je prije toga bila ok!...

Malo se smirila ali opet listovi joj krepaju ..


Za one koji sumljaju da sam ih spalio gnojivom evo kako to izgleda jer sam malo testirao jednu mladu domacicu koju je preživjela i pokazala da je cura >
Problem na listovima izgleda slicno ali je ipak drugaciji a i nju sam prskao vodom,a i top list ide malo gore dok na ovim mojim skunkicima listovi se bas ne uvijaju prema gore !..

Dalje jedan skunkic koji inace izgleda zdravo ko drijen (a isto je prskan i mozda malo mrvicu manje zalivan nego ove najvece) prikazuje heat burn na jednom topu koji je direkt ispod ct-a ... spomenuti skunkic je inace prvi poceo pumpat i imat tvrđe headove ! evo slika >
iako sam prvo sumljao da fali magnezija ili kalcija ...
No kad smo vec kod kalcija evo jedan top koji mi izgleda cudno tj ima uvrnute def top listove no opet za skunk mi izgleda normalno >
< > < dok ovaj jadan head je malo viši od ostalih pa ga vjetar s dinare brzina 3 dere nemilice valjda mu ne steti previse jer vent moram drzat na full brzini da mi drze temp oko 30 !..

I da sve ovo šokiranje i sheme sto sam radio nisu bile dosta vec sam isao radit i klonove ... posto sam skužio da imam previse nekih mini vrhica na dnu biljke cca 5-13 cm koji vise mi oduzimaju nego daju pa sam ih sve posjekao čistim škarama i sljedeci upute za kloniranje napravio jedno 20 komada koristeci plantelin prašak klase 2.. od toga pola je u pc boxu pesebno dizajniranim za klonove slika dođe poslije !...
I naravno kako sam u pustoj paranoji oko biljaka bio ovih dana zaboravio timer vratit na 1 nakon sto sam cistio box prije kloniranja i jedan dan im je bio produžen za 8 sati a mrak skracen na 4 sata !.. ugl izmolio sam im 10 ocenasa i 5 zdravo marija da ne postanu hermici ps.. zezam se ali sam im se ipak ispricao ;) .. za sada izgledaju ok , mirisljive su , epidemija žutih listova izgleda zaustavljena , ove najzdravije vec pumpaju headove poprilicno dobro ..

Eto ovih dana izgubio sam se u moru informacija , krivih savjeta ? i nedostatka pomoci pa me pucala paranoja i svakakve ideje ... sad su mi rekli da ne zalijevam sa prokuhanom vodom , filtriranom vodom a znam da je nasa voda prepuna kamenca i klor-a .. tako da vise nista neznam ... Pronasao sam nesto kišnice probat cu sredit neku bacvu pa to dovuc !
 

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
Nakon 21.6 - full doze gnojiva po tabilici , sljedi dan suše i 2 dana zalijevanja obicnom vodom !.. da bi vec nakon toga opet zalio sa full dozom gnojiva i nastavio jucer sa obicnom vodom !..

Sad mislim da su neke overfeed .. jer top listovi su su nekako deformirali , iskrivili , posvjetlili pa cak i izdužili ? !.. Takvi su listovi i na domačici koju sam overfeed tj malo spalio jer nisam smio gnojit ! .. samo jeli moguce heat stress ..temp je cca 30 c !...

Ovako izgleda domacica a ovako ostale > ..
Ovako izlgleda najzdravija biljka i kako bi top trebao izgledat > ... i jos jedna grupna :)
 

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
updejt ! ..Evo napokon dolazi za tjedan , dva dugo ocekivani harvest iako sam malo razocaran posto se biljke nisu bas oporavile nakon onih par šokova koje su imali .. Danas je 55 ti dan cvjetanja i polako se vec vide smeđi trihomi ali ugl na najdonjim listovima u omjeru cak 90% .. dok oni na vrhovima tek imaju 10 % smeđih trihoma na jednoj mozda cak 20-30 % ...

No kako kazu slika vrijedi tisucu rijeci ..




Temperatura je oko 30 do 34 na par sati kada ima sunca ... vlaga oko 30-50% ... Nakon sto su listovi mi poceli masovno žutit na 3 biljke vjerovatno zbog nedostatka gnojiva jer sam primjetio da manje lišća odpada nakon zalijevanja sa gnojivom , tada sam napravio flush , pa još i rezao cca 20 tak klonova od kojih mi je jedno 10 tak uspilo :) ... Ali sad pored svega toga jedan dan mi je svjetlo ostalo upaljeno pa je dan produžen bio za par sati a mrak smanjen !..

Eh sad jesu li se ove 3 biljke izdužile i izdeformirale jer su se nakratko vratile u vegetaciju (jedan dan produženog svjetla) ili pak zbog uklonjenih grana pa su dobile jos mjesta za rast glavnih grana ? ... Nadao sam se da ce se nakon toga vratit pumpanju headova ali ne vidim da bas postaju poput ove dvije koje vec odavno imaju odlicne tvrde i mirišljive topove:) ....




Kažu za organsko gnojivo da može i tjedan dana umjesto 2 tjedna flush prije harwesta.
I sad se mislim dali da napravim multi harvest ( prvo poskidam donje topove koji imaju više smeđih trihoma i cekam ove na vrhu ) .. Ili pak da prvo poskidam za jedno tjedan dana ove 2 najbolje a ove 3 najvece zakržljale pricekam jos 3-4 tjedna !? ...
Gnojio bi ove 2 jos 2-3 dana pa flush i onda 5-7 dana normalnom vodom i jos 2 dana mrak !...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blade

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
SmokeyThePot je napisao(la):
... Eh sad jesu li se ove 3 biljke izdužile i izdeformirale jer su se nakratko vratile u vegetaciju (jedan dan produženog svjetla) ...
... ( prvo poskidam donje topove koji imaju više smeđih trihoma i cekam ove na vrhu ) ...

jedan dan produzenog svetla ne moze da ih vrati u vegetaciju, to sigurno nije uzrok... da li si gledao lupom, jesu smedji trihomi ili pistile
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
PowerSeed je napisao(la):
jedan dan produzenog svetla ne moze da ih vrati u vegetaciju, to sigurno nije uzrok... da li si gledao lupom, jesu smedji trihomi ili pistile


Gledao sam sa onim đepnim povecalom ... I izgleda da sam pobrkao trichome i pistile pošto omjer pistila ekipa zna spominjat u par dnevnika , znaci samo pistile su smeđe :) ... Veceras cu bas probat uhvatit te malene gljivice trichome ..

P.S. Blade meni se više sviđa tvoj outdoor :) :D ..
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
SmokeyThePot je napisao(la):
... I izgleda da sam pobrkao trichome i pistile ...

nisi jedini, zato sam i pitao ;) samo opusteno, ako imas dobro povecalo pogledaj ono sto treba, boja pistila nije toliko bitna koliko je bitno stanje trihoma, ako su oni smedji 90% onda si prosisao harvest ;)
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
SmokeyThePot je napisao(la):
Eh sad jesu li se ove 3 biljke izdužile i izdeformirale jer su se nakratko vratile u vegetaciju (jedan dan produženog svjetla) ili pak zbog uklonjenih grana pa su dobile jos mjesta za rast glavnih grana ? .
Meni ovako po slikama izgleda ko da su "poludile" od viška dušika N, što ih je isforsiralo prema revegetaciji i jebga. S čime si gnojio i kako često? edit ok 35 dan cvjeta je krenulo vidim :)
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
i??????
daj neki zakljucni post...rezultati/prinos?
tvoja ocjena...sto mislis da si mogao bolje...bez cega si mogao/morao...i slichno...
(ovo mi je kao da sam zaspala pred sam kraj filma..........)
 

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
Helloez .. Nisam vas zaboravio vec prikupljao šta više informacija za stavit :) ..
Evo danas je 68 i dan cvjetanja ! . I Jednu najzreliju sam vec flushao prije 5,6 dana i skinut cu je za dan, dva i stavit barem jedan dan u mrak !..
Trichomi me zbunjuju iako sam nabavio microskop cca 40 x i vidim ih ali djeluju mi na ove 2 najzrelije biljke nekako više cloudy i prozirno , nešto sitno mljecno i dok ima i nešto crvenkastih ali više su onako smeđei slicne su ovim cloudy prozirnim .. Dok na ovim koje još rastu jedva da uopce ima trichoma :/

@ username sumljam da je to ali gnojivo mi je bio bizz top max NPK 0.1-0.1-01 i bloom 2-6-3.5 .. Gnojio sam jednom ili dvaput tjedno da bi izgubio masu lišča i usporio rast jer sam još i flušhao ... Nisam skužio da je ovo moje organsko gnojvio slabije i da treba svako zalijevanje vec sam mislio da to ide jednom tjedno pošto sam se bojao pregnojivanja ali sad dodajem gnojivo pri svakom zalijevanju i biljke su zdrave , rastu i ne gube lišče iako im je vec 68 dan !...

@ vještico bude zaključni post malo kasnije jer još nije gotovo iako vec sada znam što sam sve promašio ... Osim opreme tj jače žarulje, boljeg ispuha i još jednog ventilatora ... Trebali su mi i 20 L potovi , barem 2 tjedna duže vegetacije i to bi onda bilo to :D .... I u cvjetanju se vjerovatno dodaje i grow gnojivo barem po bio bizz tablici...Isto možda greška što sam ih flushao jer sam mislio da je pregnojavanje , stresao biljke radeći klonove nakon 1 mj cvjetanja ... Bilo je tu stresa koji tjedan dva šta mi je usporilo rast i sazrijevanje tako da imam 2 i uskoro treču koje se lijepo debljaju a najmanje su , dok ove druge 2 još uvjek rastu u vis !!

Dok ova > ce na flush za koji dan pa još + tjedan dana !...

Jedino mi nisu jasve ove druge 2 koje ne pumpaju headove vec rastu i dalje u vis , i povratile su masu listova valjda da nadoknade ove koje su izgubile !
Ili im se oslobodilo više mjesta za rast kako sam uklonio donje slabašne vrhove prije cca mjesec dana !..


Malo me :icon_confused: zbunjuje to što iako na kutiji piše 45-55 dana cvjetanje ovo moje još nije ni blizu gotovo a evo več skoro 70 dan a kako je krenulo ovim dvima dugima ce trebat jos barem 2,3 tjedna nije li to možda malo predugo za cvjetanje !?!... Koliko još bi ih trebao držat =? .. i jebe me ovo izduživanje pošto moram dignuti CT previsoko za ove 2 niže koje su uskoro gotove !...

p.s. Klonovi napadaju :) .... Malo dere extra vjetar ovih dana ali ono :sun2:vruce je :)


Early mini smoke report !... Kako bi svako malo čupno nešto zakržljalo šta više smeta nego daje nisam ni mogao dobit pravi dojam , ali u zadnje dane čupno sam par donjih vrhica osušio ih za cca 2 dana (puca stabljika) i stavio malo u teglu !... Tako prije par dana :spliff:.. Kad ono show :D .Totalni head hi , nema onog couch lock tupila i oduzetosti tijela ... vjerovatno jer su još uvjek mlječni trichomi ali vec sam sada zadovoljan.Hi je onako predobar , mozak radi 500 na sat , kreativnost na vrhuncu , buddha mind :cool44:..
Okus i miris zasad baš i nema jer vjerujem treba stat duže od jednog dana u tegli ali kako sam probao vrhic i prije flushanja mogu rec da se ne osjeti nikakva gorčina tj da grize gorak okus od gnojiva ... Sviđa mi se skunkic lagan je i baš po mom ukusu :D ...:wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nixa86
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.