Skunk #1 400W HPS prvi grow by Smokey

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
Evo napokon nakon pustog šetanja po forumu da otvorim dnevnik kako treba za jos jedan nadam se uspjesni grow i naravno zahvaljujem svim clanovima koji su sa svojim prikupljenim znanjem i iskustvom omogucili ovaj grow !..:maryjane:
No da krenemo :hippy:
1) Razina iskustva: Nacitani pocetnik :) jer one prijasnje grow operacije sad nebi ni pokusajem nazvao.
2) Lampe: Sylvania HPS 400 W Grolux + Cooling tube
3) Posude: 9l odmah presađeno direkt iz plasticnih cašica !.. još mi preostale malo ih nadopuniti ..
4) Mješavina zemlje (soil mix).Terramagma.
5) Voda:U pocetku kišnica i prokuhana ili odstajala voda. jucer nabavio ph metar i poblesavio mi izgleda da je riknuo jer mi je upao u vodu !.130 kn na njuškalu ...Ali vrlo brzo cu morat uzet papir ili novi meter ako mi se ovaj ne oporavi !.
6) Ciklus zaljevanja. svaka 2,3 dana i naravno provjerim prstom dali ima vlage ispod 2 cm ..
7) Gnojiva i prihrana. Samo za cvijetanje> Bio bizz topmax i bloom
8) Vrsta:Sensi Skunk#1 sjeme 7 komada + 1 domacica starija 10 tak dana..
9) Prostor uzgoja: 1.2x1,2x2m box od letvi,drvenih ploca , prikrpan kartonom i prekriven crno bijelom folijom koji se nalazi u nedovršenom potkrovlju na moru !. al ce ga biti vruce :sun2: zato planiram poslije i prijenosnu klimu ubacit .
10) Ventilacija : 1x ispuh sa ct i boxa inline vent Winflex vk100mm 250m3/h .. dok za upuh ima par otvora i radi podtlak .. + Sobni ventilator !. Kasnije dolazi i filter koji ce biti poviše cooling tube spojen sa nogom koja mi trenutno spušta ct šta blize biljkama!.
11) Vrijeme uzgoja:1.4 stavljene na klijanje , 4.4. su dosle na svijet u casice zemlje na 2x 23w flourescentno svijetlo .. a tamo 9,10 og su stavljene pod hps tako da su sve skupa 16 dana pod svijetlom a od toga 10 dana pod hps-om.
12) Režim svijetla: na pocetku 24 sata svijetla pa prije 5 dana prijeđeno na 18/6.
13) Temperatura i vlaga: 22-26 40 cm direkt ispod ct ,listovi su na 30cm od ct a kako vent puše direktno ispod ct 15 cm temp je oko 20c.. Po noci padne temp i do 12-14c ,vlaga 45-75 .
14) Nacin uzogja: Ovisi koliko ce od ovih biti žena ali svejedno radim lst ili pak mozda bolje scrog !..

No kako kažu slika vrijedi više neko 1000 rijeci :) .. Sve slikano danas tj 10 ti dan pod hps-om. iliti 20 ti dan od klijanja!.
mrakbox.jpg


Naime kako se vidi na zadnjoj slici ovo je prvi dan box-a kada sam krivo namjestio toplomjer i stavio biljke preblizu pa je domacica malo požutjela a par skunkica mi savilo listove u rog >


 

Prilozi

  • 1boxw.jpg
    1boxw.jpg
    176,2 KB · Pregleda: 79
  • box2.jpg
    box2.jpg
    202,3 KB · Pregleda: 88
  • box3.jpg
    box3.jpg
    197,1 KB · Pregleda: 82
  • ispuh2.jpg
    ispuh2.jpg
    116,8 KB · Pregleda: 65
  • box ispuh.JPG
    box ispuh.JPG
    129,3 KB · Pregleda: 71

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Odlična priprema:thumb:,mada su biljke malo isforsirane sa svjetlom,čini mi se....ovo 24-0 mi se čini da ih je smežuralo.I prije svih da eto ja kažem,nevidim razlog zašto nisi sa malo više zemlje nadopunio posude?
Ajd' sretno:)

Edit;aha,sad je jasnije malo....ma da,malo više vode,malo svega pomalo i odmah se pokaže na listovima.Pokazat će one tebi kad ožednu,objese listove prema dole...a kad ih napojiš,evo ih gore....taj ritam uhvati i nećeš imati problema:)
 

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
Dodao sam još slika uf namucio se malo jer imageshack nema thumbail link ... Da tek zadnjih 5,6 dana su na 18/6 ! ... i mozda mrvicu sam pretjero sa zalivanjem jedno 2 dana na presadivanju jer je zemlja bila extra suha ali sad zalijevam umjereno i redovito bodem prst da provjerin jeli vlazna zemlja ! .. Potove nisam nadopunio jer sam imao samo 65 L terramagme > na 8 potova ... Morat cu kupit još 10-20 l terramagme pa ubacim ...
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
fino nesto se zavrcu smorene su malo

ajde molim te izmeri ph kisnice al ono ne prokuvane ciste pa javi zanima me.hvala

pozdrav
 

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
Evo update nakon samo 3 dana vec su pocele prelazit rubove pot-a , razlika je itekako vidljiva 13 ti dan pod hps-om stim da sam prva dva dana krivo namjestio box i napravio solarij ! ... Dopunio sam poto-ove sa zemljom , Ph-meter je sam doša sebi :banana_rasta: i na kalibriranju mi pokazuje tocno tj varira za 0.1 ph! ... Voda iz pipe 8 ph =spusti se na 7.8-9 ,Kišnica mi je bila 8 ph, Destilirana voda 6.9-7 ph ... Danas sam ih zalio 3 litre vec prokuhanom i odstajalom mlakom vodom ph 6.2 (procijedio klor i kamenac pa dodao oko 5 ml vinskog octana na 3.2 litre ) to mi je neka zlatna sredina !... Dobro sam ih zalio iako su vec 21-og bile zalivene i relativno vlažne zemlje ali upitnog ph pa da popravim mogucu štetu zalio sam ih i ništa nije iscurilo dolje !... Nocna temperatura je porasla 26-18c (na listovima je oko 22-18c) dok vlaga se vrti od 40-45 po svijetlu i do 65 po noci !



Samo dobio sam kanđe na 4 biljke Nisam gnjojio i sada je ispravan ph , previše vode !???????????? ....

Evo jedan grupnjak gdje se lijepo vidi kolektivni napredak:)> .mogao bi uskoro pasti i LST> ili pak da pricekam još malo pa neki raniji Scrog !? iako neki savjetuju topiranje skunkica ali nebi ih tija još stresat i rezat dosta san ih šokira par puta sa krivim ph ,malo više vode i skoro 2 dana u solariju :D !..
 

Domaja the best

BANOVAN
Banovan
22.03.2012
459
14
0
32
Previse vlage drug,ili previse zalijevanja za neki dva tri dana opali LST ako ces topirat mozes odma danas onda pricekaj sa LST ddok ti grane ne izrastu.
 

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
Evo update danas sam presadio domacicu i skunkic u veci pot ! .. domaćica se manje opirala iako je korijen bio svuda a skunkic se zaljepio za pot pa sam i slomio jednu malu grancicu korjena !.. Nisam ništa zaljevao još od 23-og i zemlja je vlažna u velikim potovima ... Jedino što sam zalio (ph 6.2) je presađeni skunkic i domacicu pošto je zemlja bila suha i presađeni su !..

Isto sam napravio pokušaj lst-a tj vezao konopcic u krug oko pota i na to privezivao izrezani nailon od vrecice jer su mi rekli da je to bolje od tanke žice ili konopcica pošto oni režu biljku a ona to nevoli :) ...
Pošto mi je ovo prvi grow koji je ovoliko uspio ovo mi je i prvi pokušaj lst-a u kojem nastojim vrtit glavni apical top oko pota ili možda i spajat ostale manje grane (apical topove) oko pot-a ... U vegetaciji ih mogu držat maximalno do 10.5 i onda krecem 12-12 .. Danas sam im puštao bob marley-a don't worry everything's gonna be alright dok sam izvodio kaos po boxu :D ...

Temperatura je stabilna i razlika ne pada više od 10 c .. vlaga je oko 40-80 .. najveca naravno kad idu spavat a tih 80% vlage je vjerujem jako kratko možda 2,3 sata ako i toliko a ugasim i vent koji izbacuje zrak !!
Pitanje je jesam li dobro okrenuo lst-irane biljke !=?

p.s. Da mozda odem na sog + scrog !... Scrog mi djeluje toliko jednostavnije a sa lst-om sam išao napravit bolje uvjete za scrog ili mi pak nema potrebe!?... Ako se ne varam scrog se moze radit i u pocetku cvijetanja !?
svaki savjet , mišljenje i pomoc su dobrodosli ! hvala ...
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Sog - sea of green

Scrog - short for Screen Of Green

Sog i scrog nikako ne mogu ici skupa....

a sog do prva 2 tjedna vegetaciju eventualno i onda na 12/12. ne znam koliko su ti sad stare=?

Scrog nece proci posto si rekao da imas do 10.05 vremena za vege....mislim da nebi popunilo dovoljno mrezu....

Šibaj lst i biti ce to milina!
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
43
odlicno ide....

savjet: veliki su to pitari,zemlja ti je i na oko još vlašna i tek su ti se listovi ispravili od viška vode i kemijanog ph,pusti ih da apsorbiraju male su još
 

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
Tropico je napisao(la):
Sog - sea of green

Scrog - short for Screen Of Green

Sog i scrog nikako ne mogu ici skupa....

a sog do prva 2 tjedna vegetaciju eventualno i onda na 12/12. ne znam koliko su ti sad stare=?

Scrog nece proci posto si rekao da imas do 10.05 vremena za vege....mislim da nebi popunilo dovoljno mrezu....

Šibaj lst i biti ce to milina!

Ma znam sto je sog i scrog ali dam se kladit da sam negdje procitao da moze se ukombinirat ... Stavljene na klijanje prije 26 dana tj 16 dana pod hps-om piše ti u prvom postu ;) . Zar se scrog nemoze radit prvih tjedan dva u cvijetanju ! .. Iako da do 10.5 najvjerovatnije necu moc popunit mrezu !..

Edit>

maki prijo misliš da nisam !? protega noge i te sheme !? ... Molia bi bez arogantosti i ostalih sranja u dnevniku ! Jer san procita dovoljno dobar dio foruma cisto da izbjegnem glupa pitanja i odgovore ! ..fala
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
43
prijo protegni malo noge po forumu,unutr.uzgajanje-trening kanabisa i te sheme.....
 
26.04.2012
10
0
1
37
???
mozel pomoc

---------- Post added at 13:31 ---------- Previous post was at 13:30 ----------

moze meni mala pomoc
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
36
0
40
muki0903 je napisao(la):
???
mozel pomoc

---------- Post added at 13:31 ---------- Previous post was at 13:30 ----------

moze meni mala pomoc

a šta tebe meko oće ubit da čovjeku SPAMAS dnevnik koji je za 5? :/
 

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
Update ... Jucer sam zapalio trubu i ubio se gadno tako da nisam sinoc provjerio biljke ali sam zato ujutro imao što vidjet !.. grici grec nešto mi pojelo mali komadicak lista na samo 1-om skunkicu !...Usro se instant i cijeli dan tražim koprivu da napravim insekticid i gnjojivo ali našao sam jedino buhac pa cu ujutro nešto skuhat a cak mi kažu da opuške od cigareta stavim da odstoje noc i onda razrijedim u 2,3 litre vode pa to poprskam !?..


Nije prošlo niti par minuta uhvatio sam jednu debeljušastu mušicu na listu , satro je i gledam da nije fungus gnats pljesniva mušica !.. Izgleda mi full slicno ! ... Sad neznam što da radim biljke mi polagano spuštaju listove što znaci da su lagano žedne ! nakon 5 dana kad sam zadnji put zalio ! .. Ako zalijem bojim se da mi ovi ne naprave raskot jer mislim da jedva cekaju vlažnu zemlju da mi se razmnože !..


I da 2 lista pokazuju žučkaste mrljice ko kapljice dok treći list tek ima jednu mrljicu !... Sad sumljam da biljkama išta fali a i ph je od zadnjeg zalijevanja korigiran !... Insekt damage !? I da listovi su došli do nekih 25 cm od cooling tube ..pomaknuto na 30 cm !... Temperatura je bila malo viša no sumljam da je to uzrok. hotspot?,ph? kukci?.. Ništa pripremam se na sve :D. Probat cu zalit biljke odozdo (šta mislite dali im korijen može doci do dna 9l pot 29-ti dan od klijanja) i stavit par kriški krumpira i gledat ima li išta na njima !.. nakon toga nasut sitnog prokuhanog pijeska ! . Prskat sa buhacem kad idu spavat ! i onda nastavit sa Tiger Neem 250 ml . Stavit cu i onu žutu traku za muhe za slucaj da ima još letecih napasti ! Proba san na ovoj di je grickano gledat u zemlju povecalom dali se išta mice kad pomaknem rukom... zasad ništa ..


Edit> evo nakon spavanja i pola dana ne vidim nikakve daljnje grickanje na listovima , biljke lagano spuštaju listove žedne su ... Stavio sam kriške krumpira na zemlju da namamim koju ličinku ako postoji !.. Ima par žutih tragova na drugim listovima ali unatoc svemu one rastu sasvim ok! .. Zasad ne vidim ništa letece po boxu a paukove ne vidim na drugoj strani lišca gledajuci sa povecalom !...
 

gbyte

Aktivan Član
08.11.2011
74
17
8
33
probaj za početak zalit s hidrogen peroksidom..ja svojim dam 2-3 puta u vege i isto toliko u cvjetanju (9% -tni , 2ml na 1,5l vode).. mušicama u ovom stadiju bi itekako mogao zasmetat..preporučam prije nekog neema ili sl..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.