Skunk#1 400w

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
nije hps nego mh 400w neznam sta da radim,saksije su oko 10l mozda zbog tog sporo napreduju a mozda su i zedne svaka 2-3 dana dam im 10ml vode,ako ima neki prijedlog rado bi ga poslusao...hvala
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37



domacica


url=http://a.imagehost.org/view/0069/Fotografija_0085]
Fotografija_0085.jpg
[/url]

skunk#1
zaostaje mi ova jedna od pocetka neznam sta joj je,tem.27c zalijevam svaka 2-3dana 10ml ne izgledaju mi kao da im treba vode,ph 6,5 stare su 10-12 dana
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
10ml je nishta na 3 dana, ja od prvog dana pochinjem sa 50ml. treba ta voda i da malo prodre u donji sloj zemlje, da orjentishe koren. tu skoro sigurno lezhi tvoj problem jer koren se ne razvija u suvoj zemlji a kako sa 10ml na 3 dana ta zemlja ne mozhe biti moka nego 3cm duboko dotle je i koren stigao verovatno.

ako ti imash dobar odnos perlita u zemlji i pristojnu drenazhu tih saksija slobodno ti udari po vodi malo jache.
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
80%zemlja 15%perlit 5%pijesak,saksije su 7-10l mislim da je dobra drnaza znaci jos vode do sad sam imao problema jer sam prezalio pa uvijek mislim da je puno,povecat cu vodu,nisam ih zalio 2 dana pa cu im sutra dat 30ml jel ok nadam se da im nece naskodit,pa svaka 2-3 dana po 30ml il jos da im povecam..hvala na brzom odgovoru
 

Zeleni

Aktivan Član
06.10.2008
56
1
0
37
pa jednostavno zali kad misliš da je vrijeme, znači kad vidiš da je suva zaliješ ona procuri i to je to. nemoj previše mjeriti.
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
sutra cu im dat 30ml vode pa cu vidit sta ce se desavat sigurno je do vode sve ostalo je ok,uglavnom opet cu sve da slikam za par dana i da vidimo i jos nikad nisam pustio, da voda iscuri iz saksije,nadam se da je do vode i da ce se vratit u normalu..i meni sa cini malo 10ml na ove saksije al imam fobiju mod vode
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
alooooooo
biljoze ti zedne pobogu kaki mililitri na taku zapreminu
alo 7-10L. NEME BEDA samo cepni svakoj po 100-150ml. bez problem
i dodaj citaj peroxil i tako to
ako se ne cimnu u 2-3 dana onda je do zemlje,ma mora da krene i dizi rasvetu
taku sto vec gore na 60-70 ejjlaaaaa:sick:
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Stavi na saksiju neki papir,najlon(bolji ti je papir ne propusta vlagu) odozgo zatvori rupu i skidaj ga samo kad zalivas....Ja sam tako uradio i zemlja mi je uglavnom vlazna do 2-3-4 dana sve zavisi od temperature pri dnu boxa!
Malo ti je bre tih 30ml a i sto bi morao bas tacno 15-30ml :D sipaj od prilike nemoj previse nemoj se opterecivati sa mililitrima :D
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
jel ok da stavim hydroton/glinene kuglice, na vrh saksije svjetlo je udaljeno nekih 40cm.a trazim peroksid nemogu da ga nadjem ako moze neko da me uputi,mislim da je zemlja ok,ima mikroelemente ph6.7 perlit pijesak nisam gnojio al mi zaostaju,povecat cu vodu pa cemo vidit u ovih par dana promjenu...hvala
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
evo dao sam im po 150ml vode ph6,6 i stavio sam glinene kuglice na vrh pa cu da ih pratim ovih par dana sve cu vam javit i slikat sta se desilo nadam se da ce sve bit ok....
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37







evo situacije.ova zadnja zostaje od pocetka stare su oko 12-13 dana domacica par dana manje,izgleda da mi domacica napreduje najbolje,povecao sam im vodu prije dva dana sam im dao 150ml mislio sam i danas isto tako,mislio sam ih i malo zagnojit mozda im treba hrane,ubacit cu u box i flasu sa kvascem i secerom mozda im treba co2 jer je tem.u boxu 27c max.a kako sam skontao da se co2 proizvodi kad su vece tem.od 27c nigdje nemogu da nadjem h2o2 al cu se trudit i dalje.ako ima neko neki prijedlog sta uraditi otvoren sam za diskusiju...hvala
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
hmmm cudnon trebalo je to da krene vec dobrahno
meni opet zemlja izgleda suva, a zaboravi hranu jos neko vreme
nego jel ti sta duva imas li neki vent. da se biljoze mrdaju lagano,ja ne vidim nista?
peroxid nabavljas u svakoj apoteci toga ima na forumu dosta napisano

nedaj se i pazi na visinu rasvete to je jaka struja za malene:vb_whip:
samo čeraj:icon_lol:
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
znam za peroksid citao sam o tome i da treba 3% al nemogu da ga nadjem jel se prodaje u apotekama za ljude il u poljoprivrednim apotekama,duva jedan vent,u njih al lagano dok ne ojacaju jer ih je lomio,neznam sta da kazem kad me neko pita za sta ce mi peroksid,sinoc sam ubacio flasu za co2 i opet zalio,cool tube je udaljen oko 40cm tem.27max.vlaga 55%,ph zemlje 7.10 kad zalijevam vodu spustim na ph 6.3 pa cu tako regulisat ph zemlje,moguce je da su jos male jer sam ih odma stavio u velike saksije a negdje sam citao da tako sporije napreduje dok se ne izgradi korijen jer su saksije velike al kad izgradi korijen onda rastu kao lude pa cemo da vidimo,mislim da sad imaju sve potrebno,
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
co2 ti zaista tek treba u cvetanju, peroksid ili ne biljchice se evidentno sporo razvijaju, nije ni do velichine saksije ja moje sadim odmah u 20L pa napreduju duplo brzhe od tvojih...

vrlo verovatno si im otezhao razvoj od starta sa sushom pa se sad oporavljaju... ili ultimativno zemlja ne odgovara, ako je to sluchaj onda ti verovatno ne gine ispochetka...
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
saksije nemaju veze sa tim te price koren pa stablo pusti ti to superangel ti je lepo rekao plavi spektar ti vali sa hps-om im pojedes svu vlagu iz boksa mislim da je u tome problem....ako mozes da nedjes negde slavol resio bi te muka ima dosta vitamin b i super je za veg i stresne situacije
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
chovek ima MH lampu za veg, nema shanse da je do manjka plavog svetla... a da im lampa pojede vlagu je sasvim sigurno, previshe oskudno zalivash...

gde ima da se pazari slavol u bg? deluje skroz zanimljivo...
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
potrazit cu slavol al mislim da su mi male sanse da ga nadjem,malo sam se zeznuo kad sam napiso da ih zalijevam sa 10ml bilo je u pitanju 100ml neznam sta mi je bilo pa napisem 10ml,ubacio sam flasu za co2 pa cu da vidim danas cu sve slikat pa cemo da vidimo,dal je moguce da slabije napreduje jer je sjeme feminizirano domacice su posadjene par dana posle a najbolje napreduje a imale su isti tretman,stvarno neznam sta im je,mislim da je zemlja ok,slikat cu pa cemo nastavi trtazit problem ako nista makar cemo nesto da naucimo,cujemo se
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
mjesecar je napisao(la):
potrazit cu slavol al mislim da su mi male sanse da ga nadjem,malo sam se zeznuo kad sam napiso da ih zalijevam sa 10ml bilo je u pitanju 100ml neznam sta mi je bilo pa napisem 10ml,ubacio sam flasu za co2 pa cu da vidim danas cu sve slikat pa cemo da vidimo,dal je moguce da slabije napreduje jer je sjeme feminizirano domacice su posadjene par dana posle a najbolje napreduje a imale su isti tretman,stvarno neznam sta im je,mislim da je zemlja ok,slikat cu pa cemo nastavi trtazit problem ako nista makar cemo nesto da naucimo,cujemo se


mjesecar je napisao(la):
80%zemlja 15%perlit 5%pijesak,saksije su 7-10l mislim da je dobra drnaza znaci jos vode do sad sam imao problema jer sam prezalio pa uvijek mislim da je puno,povecat cu vodu,nisam ih zalio 2 dana pa cu im sutra dat 30ml jel ok nadam se da im nece naskodit,pa svaka 2-3 dana po 30ml il jos da im povecam..hvala na brzom odgovoru

onda si se zajebo vishe puta, dal u pisanju ili chemu... ko che ga znati.
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
kako mslis u bg-u fabrika je u zemunu a ima ga u dosta apoteka ja ga kupujem na zelenom vencu iako mi je fabrika bliza napomena ne kupovati slavol od 1l i 200ml zato sto su bajati i smrde gotovo uvek bocica od 100ml je uvak sveza i ne smrdi boga pitaj do cega je to....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.