Skunk#1 400w

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
Evo i mene krecem ponovo Dobio sam sjeme 5 fem.skunk i imam jos sjemena od vuje sto se kod nas prodaje kao skunk udara opasno,sutra cu da stavim sjeme da klija i s ovim zelim da zapocnem prvi dnevnik,vidit cemo kako ce da zavrsi nadam se ne kao prosli put kad mi je propalo 9skunk fem.
oprema:
box-100-100 visina170 od bijele iverice
cool tube,mh400w,hps400w
vent.za izbacivanje vazduha dospel turbo
term.hidr.
saksije-20-20cm.ja mislim7-10l neznam tacno
4-ventilatora,2 mala cu ubacit u box da mijesa zrak a 2 vani da ubacuju svjez zrak u box da konstantno dobivaju svjez zrak,
djubrivo:floravit za listanje i plantela za cvjetanje
zemlja:lumbrikogeni humus s mikroelementima npk 10 10 20,ph6,64 vlaga49.o
perlit,pijesak glinene kuglice to cu sutra da smiksam,u omjeru :zemlja-80%perlit-15%,pijesak5% necu nista vise ubacivat
ph mjerac i ph minus za podesavanje vode
I to bi uglavnom bilo to nemam kameru al cu vidit da slikam s mob.i izvjestavat cu vas o svemu sta se dogadja uglavnom sutra krecem pa sta bude...Nadam se da cete bit uz mene ako ima neki savjet da mi predlozi pretvorio sam se u uho ovaj put u oko...pa se cujemo.peace
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
evo box 1m-1m-170,juce sam stavio sjeme da klija pa cemo da vidimo,slika nije nesto al se vidi.kad sjeme proklija odma ide u saksije od 10l necu da se shebajem s presadjivanjem,treba jos jedan vent. da stavim napolje da ubacuje svjez zrak i jos jedan da mijesa zrak.mislio sam odma napravit voda secer kvasac za co2 i ubacit u box,svi komentari su dobro dosli
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
da veoma cisto i takodje lepo mada lepota nije bitna,bitna je funkcija :D
Od cega si izgradio box jesi pregradio deo neke sobe??Kolika ti je temperatura sa tubeom???
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
box je od bijele iverice odradit kao ormar 1m2 visina 170 narucio sam i myler foliju al je nisam dobio,tem.31c al mislim da termometar laze jer mi je pao u vodu, narucio sam i term.al ga nisam dobio,3 skunk fem.sto su proklijale sam zasadio,imam jos 2 fem.i 10 domacice sto cekam da proklija.pa odma u velike saksije.samo neznam koliko da ih drzim u vegetaciji,ja sam mislio do jedno 25cm pa na 12/12.volio bi da mi neko iz iskustva kaze nesto vezano iskljucivo za skunk#1.koliko raste u cvjetanju i tako to kazu da raste do 120cm pa mislim da visina nece bit problem.sutra cu opet otic da vidim jesul proklijale pa mozda opet slikam box jer sam nesto izmijenio..eto tako pa pozelite mi srecu sad idem da puhnem pa na spavanje..peace
 

griva

Aktivan Član
08.05.2005
100
2
0
51
Sto si narucivao termometar ? Imas kod kineza onaj sa zivom za 100 din
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
pogledat cu kod kineza,nadam se da ga imaju,to mi je za sad najveci problem,a narucio sam myler foliju i jos neke sitnice al mi nisu poslali,bitno je da napravim potrebnu ventilaciju snaci cu se za termometar,tek sam ustao kad dodjem sebi idem da vidim jesul i ostale proklijale.znaci u boxu ce da bude 5 fem.skunk u saksijama od 10l i jos 4-5 domacice u manjim saksijama nadam se da nece bit guzva,pa cemo da vidimo...
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
proklijala je jos jedna fem.i jedna domacica i zasadio sam ih,sad imam 4 fem.u boxu i jednu domacicu...cekam da i ostale proklijaju pa cu da slikam...pozzz
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
samo tako nastavi vidi se da se trudiš samo ako smijem dodat promjeni gnojiva za hesi biobizz ili biocanna i naravno ako neznas da je kontrolirano podrijetlo domaje hmm nemoj se niti zajebavati ... skunk#1 fem pusim trenutno i ja i sa tim ceš biti zadovoljan dim je izvrstan i ono što tebi treba za ormar
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
proklijala je i zadnja skunk i odma u saksiju kad sam pogledao u box vidio sam da su vec izbile 3 skunk,ostale su jos dvije i jedna domaja,imam jos 5 domac.sto cekam da proklije pa neznam dal da ih sadim,mislio sam ih ubacit u box pa ako nista da se malo praksam na njima,naznam kolika je bila temp.jer sam greskom pritisnuo pogresno dugme pa izbrisao,al cu znat veceras,samo sam ih malo naspricao i to je to,sutra ih necu nikako zaljevat jer su saksije od 10l pa nema potrbe,
stoner:
neznam kako da nabavim to djubrivo kad nas nema i ovo sam narucio al to sto mi predlazes nema nigdje pa ako bi mogao da me uputis........inace hvala svima nisam nista slikao al cim budem isao cu da slikam i donesem nove informacije,sad se jos dvoumim dal da stavim vodu secer i kvasac za co2 il tek kasnije i jos me zanima:voda-zalijevam je vodom iz bunara ph7.90 al ga spustim na 6.5 voda se ne pije nikad nije isla na analizu al mislim da za biljke nije losa,ispravite me ako grijesim,i neznam dal da nabavim h2o2 i da ga dodajem il moze i ovako...hvala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
evo sve skunk fem.su izbile iz zemlje imam jos tri neke domaje tem.u boxu je 27-28c slikao sam sve al se borim da ih postam nesto me izbacuje pa cim budem mogao to cu da uradim,lijepo mi napreduje za sad nema nikakvih problema,kad postam slike onda cu detaljnije da opisem situaciju......
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
evo uspio sam da postam jednu,kao sto vidite u boxu je 8 saksija 5 velikih kockastih je skunk fem.a ostale 3 su domaja,u lijevom donjem uglu na zadnjij strani boxa se vidi crijevo koje ubacuje svjez zrak,u desnom donjem uglu se vidi otvor iza tog otvora ima jos jedan vent.koji se ne vidi i on ubacuje svjez zrak u box,u desnom uglu na pocetku boxa se vidi vent,sto lezi pored saksije i on puse zrak u visinu boxa imam jos jedan vent.koji stoji u lijevom gornjem uglu koji se nevidi on puse odozgo prema dole i zaduzen je za mijesenje zraka,cool tuba je spojen na izduvni vent.preko crijeva i to crijevo zavrsava u odzaku,mislim da sam napravio lijep protok vazduha,biljke zalijevam svaka 2-3 dana s odprilike 1dl jer su velike saksije.imam i glinene kuglice pa neznam dal da ih sad stavim na povrsinu saksije il da sacekam jos malo jer su biljke jos male ako ima neko dobar savjet iz iskustva rado bi ga poslusao,izvinajavam se zbog nekih gresaka nadam se da razumijete,imam jos neke slike malih biljaka pa cu vidit da i njih postam
[i
[url=http://h.imagehost.org/view/0744/Fotografija_0039]
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
imao sam nekih probl.s com.nadam se da je sad sve u redu danas kad sam isao da zalijem jedna biljka je se bila savila mislim da ju je ubio vent.nisam slikao al cu slikat ja sam je samo udaljio od vent.nadam se da ce sve bit ok.a jedna mi izgleda kao zakrzljala za ostalim al tek im je par dana nadam se da se vratit u normalu,slikat cu sve pa da cujem vasa misljenja,slike nisu nesto al nemam bolje,nadam se da razumijete...pa se cujemo
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37




evo slikao sam stanje cool tube 400w mh je udaljen oko 40 cm od vrha biljke danas sam ih zalio,zaljevam svaka 2-3dana sa 10ml ova zadnja mi zaostaje za ostalim neznam sta joj je imala je isti tretman kao i ostale ako neko zna sta joj je nek mi javi,meni ove lijepo napreduju posadio sam ih oko 01.o9,nisam ih hranio mozda sledece sedmice dam im floravit za listanje
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
hmm
steta bi bilo da ovo propadne ali nesto malecke izgledaju pod 400W-9 dana??
ne kuzim ono svaka 2-3 dana zaljevanje sa 10ml. cega??mozda su i zedne'?
reci koja je temp,vlaga itd.?
i zaboravi da gnojis barem u skoro vrijeme dok se to malo ne razlista!
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
tem.24-26c vlaga oko 50-60% zalijevam s vodom iz bunara ph podesim na 6,5 i ja mislim da su male 03 09 su sve izbile iz zemlje,moguce je da nedosaje co2 pa zaostaju jer je niska tem.u boxu dal da stavim kvasac secer i vodu radi fermentacije za co2,ako neko moze da pomogne bio bi mu zahvalan mozda je niska tem.
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Kupi 2 štedne 20ak W plavi spektar i stavi ih na nekih 20ak cm od biljoza. Tako sam ja radio vege za outdoor biljke i super su rasle do otprilike trećeg kata a onda su več dosta jake bile i za sunce a valjda i za HPS. Čini se da im ovako malima HPS od 400 nimalo ne paše.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.