Skunk #1, moja prva sadnja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
pocelo klijat, ostavit cu jos do sutra u mraku i na vlazi. (slika je losa, slikano mobitelom). sutra ide u zemlju. (ipak cu prvo stavit u case od jogurta, da bude prozracnija zemlja i manje stiropora, a kasnije tek u velike..)

 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
kupio sam ventilatore.

ove:



uz to sam jos uzeo i neke male metalne pimpeke i zicu koja je crno-crvena. pretpostavljam da trebam na ona dvije male metalne plocice stavit ove metalne pimpeke, a na metalne pimpeke zicu. a kaj onda na drugom kraju? zicu razdvojim na crvenu i crnu i gurnem u steker (nebi li me to ubilo mozda) ? moze se to spojit na produzni?
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
ono sta ne vidim je ovo : pitanje je da li ventovi rade 220 V ili na 12 V !

ako rade na 220...sa venta ti idu znaci dvije zice (faza i nula ) ..kupis si jedan utikac ... na njega dovedes te dvije zice (ne mozes fulati koju kamo jer je isti vrag . Kad si stavio utikac samo prasnes u uticnicu i ciao ! :))

ako rade na 12 V ...napon od 220 moras smanjiti na 12 ! to mozes u raznim varijantama (transormator, PC Power suply, adapteri i sl. ) .
u ovom slucaju sve ovisi s cime ces sniziti napon ....najlakse ti je sa dapterom...kad bi znao sta ces koristiti onda bi ti mogao reci kako da spojis (u slucaju da rade znaci na 12 V)

peace !
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Neverujem da ce menjanjem faze i nule na monofaznom motoru promeniti smer ventilatora!
Neko se pobrinuo za to od proizvodjaca jer kontam da bi onda stalno morao provaravati kada utikac gura u steker na koju stranu duva vent u zavisnosti od toga za sta je namenjen! To za zamenu faza je kod trofaznih motora!
Ali aj znaj sve te motore i cuda!
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
je u pravu si doc .... mislio sam bas na trofazni nes dok sam pisao pa mi je slucajnu uletilo....evo ispravio sam dole...thanks :))
 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
kupio sam terra magma bluemenerde 18l zemlju. posude od 7.5l. stiropor. analogni tajmer i spojio sam ventilator jedan i radi i nije me ubio (i cini mi se da puse ko blesav). proklijalu sjemenkicu sam stavio u casu sa zemljom (i rupicama na dnu naravno) i 30% stiropora. i za sad je na prozoru (ali sa unutarnje strane jer je vani hladno).

od tad (sinoc) je narastao korijen jos (tj. ono bijela tanka "trakica" koja ce valjda biti korijen) - i uspjela izac izvan povrsine zemlje. - dali da sad zakopam to jos malo ili da ostavim ovako? sjemenka je na povrsini zemlje.

ima netko ideju kako izvadit cavle koji su zabijeni do kraja iz drva? neznam kaj napravit sad s tim, nemrem izvadit cavle, sto znaci da nemrem maknut zadnju stranicu ormara, sto znaci da nemogu ugradit nove ventilatore tako da pusu van/unutra... - sto bi bilo da ih samo stavim u ormar, i usmjerim prema biljci i svjetiljci bez da uvlace zrak izvana i izbacuju ga van iz ormara? pa onda svakih par sati malo otvorim vrata od ormara da udze novi zrak?

biljci treba svijetlo tek kad pocne klijat nesto zeleno jelda? - mislim kaj ce joj svijetlo ako nemre fotosintezu obavljat, jelda?

edit: sad sam skuzio da se puhanje ventilatora osjeti i sa jedno 4 metra :)
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
SvjetloIstine je napisao(la):
ima netko ideju kako izvadit cavle koji su zabijeni do kraja iz drva? neznam kaj napravit sad s tim, nemrem izvadit cavle,

hehehehehhe koje pitanje (-; pa uzmi dobar spicasti srafciger i oko glave eksera lagano izdubi tako da ga mozes uhvatiti kombinirkama i lagano ga izvlaci van i pomalo ga okreci ljevo desno.
 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
mr.skunk je napisao(la):
hehehehehhe koje pitanje (-; pa uzmi dobar spicasti srafciger i oko glave eksera lagano izdubi tako da ga mozes uhvatiti kombinirkama i lagano ga izvlaci van i pomalo ga okreci ljevo desno.

to sam i ja imao kao ideju, ali zao mi je te sperploce iza (ormar je jos od bake, star je valjda 120 godina). edit: mislio sam : ormar je bio bakin, a ne da je izgradzen od bake.

smislio sam bolju ideju ali morat cu je jos malo razradit - skinut cu jedna vrata od ormara i zamjeniti ih drugima - jest da cu morat uvjezbat brzinsko sastavljanje vrata na ormar svaki put kad mi roditelji dodzu, al jbg.
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
a da probas sa druge strane ormara izbit cijelu dasku?
a kako ces stavit vent na dasku ak je rupa od cavla preveliko
ostecenje? ili mislis zamjenit dasku?
 

i20

10.02.2008
40
1
0
43
evo kako sam ja povezao nadam se da ce ti biti malo jasnije.....
Samo mislim da moras voditi racuna na fazu i nulu kod dovoda struje ali to mozes lako da proveris glinericom i samo okrenes steker-uticnicu ukoliko treba u mom slucaju plava zica od dovoda je nula a braon faza.......
pozdrav

 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
ispricavam se sto nisam pisao ovdje, ali nemam vise digitalni fotic, a nikom se neda samo citat bez slika.. :(

uglavnom, biljkice imaju par centimetara i trenutno izbacuju cetvrti par repastih listova, jako su mi lijepe :)

osjecam se ko ponosna mama kad rodi dijete...,

ali sad me brinu neke stvari (kao i svaku briznu mamu)... , naime - jedna mi ima jedan list "spigan" , tj. nije onak ravan nego kao da je malo zguzvan, jel to nesto radi cega bih se trebao brinut?

a takoder - zeznuo sam sto nisam imao novaca za foliju, tj. jos uvijek nemam, tako da nemogu im dati nikakvu dobru refleksivnu okolinu. (radi toga mi sve rastu prema lampi, tj. pigaju se..) - pa mi je palo napamet - a da im poljepim obicni bijeli (A4 onaj za printanje) - papir u box. tj. da oblozim box bijelim papirom? - trebalo bi imati efektka kao da sam ga pofarbao u bijelo zar ne?


isto tako, nisam to nigdje procitao a cini mi se kao dobra ideja - za presadjivanje... naime - prvo su bile u prozirnim casicama (onim 2dcl za vodu).. - i kroz njih mozete tocno vidjeti gdje je korijen, na kojoj strani.. - ja sam ih presadio tako da sam prvo zalio malo zemlju u kojoj je biljcica (zato da zemlja bude kompaktnija), zatim nagnuo casicu na bok i odrezao stijenku casice na onom dijelu gdje nije bilo korijena, zatim sam stavio ruku na tu odrezanu stranu (kao da moja ruka bude stijenka casice), i okrenuo casicu na drugu stranu, tj. tako da mi cijela zemlja iz casice zavrsi u ruci... (bez da diram korijen ili vadim biljku iz zemlje uopce..) - zatim sam to samo lijepo premjestio u veliku teglu u kojoj sam prethodno vec napravio rupu taman za toliko zemlje koliko ima u casici.. - koliko sam primjetio biljkice uopce nisu bile shokirane, tj. pretpostavljam da tako nisu niti osjetile da sam ih presadio jer su odma nastavile sa rastom kao da se nista nije dogodilo... pa eto, to mi se cini kao dobra metoda presadjivanja a nisam je vidio nigdje prije, pa reko da podjelim sa vama, mozda nekom pomogne...
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Bijeli papir ti je dobar.. Ja neki dan stavio u box to, svjetli puno jace nego bez icega. U nedostatku boljeg super stvar. Sam pazi da ti se ne zakuri il tak nekaj.
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
tehnika presadjivanja ti je dobra samo nije novost. uz jednu malu
razliku, a to je da case prerezes prije nego posadis biljku, i zaljepis
trakom, poslije samo traku skines i tako u nedogled..
 
19.01.2008
44
7
8
Sto se tice tih zguzvanih listica nema potrebe da se brines, to se i nama desilo eto mozes pogledati temu vidjet ces da se kasnije razvijaju sve normalno ... :sun2: mislim da ako je to ono na sta ja mislim da jest , nije strasno.....

A ta ideja sa papirom i ja sam konto na to, ali sam i razmisljao o tome da se moze zapalit,,,, pa de ako si vec nabacio papir ili ispitao, javi...:icon_biggrin:

Nabaci nam slike da vidimo te tvoje male kcerkice....:watchplant:
Peace
 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
e, stvarno ste carevi svi :)

mislim da na svijetu ne postoji kompetentniji i brzi help centar za bilo sto :)

dakle - papire sam unutra stavio sinoc - nista se nije zapalilo, cak nisu niti bogzna kaj zagrijani previse. mozda je to zato kaj mi konstantno rade 2 ventilatora unutra, ali sumnjam.. nevidim razlog zasto bi se obican a4 papir zapalio lakse od onog ukrasnog, a tako ionako mislim da su to daaleko premalene temperature da bi se to dogodilo (mislim da bi se prije zapalilo staro suho drvo od kojeg je napravljen ormar..)

nemogu stavit slike nazalost jer nemam fotic, probat cu posudit od nekoga u skorijoj buducnosti pa stavit fotke.

hvala josjednom svima :)
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
opasnost od pozara nije u temperaturi nego u slucaju
losih instalacija, lose izolirano, itd. znas ono pukne iskra
negdje i ak pogodi 9cm debelu hrastovinu vjerojatno se nece nis
zapalit, ali ako pogodi papir, koji je npr. nalijepljen na stranice od
nedaj boze kartonskog box-a kojeg skrivas u potkrovlju gdje je
presuho drvo itd. da ne fantaziram skuzio si poantu, u slucaju
nezgode bolje je da se pozar ne siri, nego da sva steta ostane u
tom kabelu koji je izgorio.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.